Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Templariusze i ich skarb..., Gdzie Templariusze zabrali skarb ?
     
Towarzysz Husarski
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 79
Nr użytkownika: 67.221

Towarzysz Husarski
Zawód: Student Historii
 
 
post 21/08/2010, 13:12 Quote Post

Lynn Picknett, Clive Prince - Templariusze. Tajemni strażnicy tożsamości Chrystusa , nowa książka o tym temacie czy ktoś ja czytał ? warto kupić , bo słyszałem różne opinie i zastanawiam się czy watro , o co do skarbu to osobiście myślę że było to po prostu złoto, srebro jakieś tam kosztowności i chyba jednak relkiwie bo kościół nie nadał by od tak takich wielkich przywilejów tylko za ochronę pielgrzymów , należy również poruszyć tezę Bernarda z clairvaux , który to miał bardzo duzy wpływ na ukształtowanie się zakonu bo to on nawoływał do jego powstania a potem zaostał papieżem i im sprzyjał , a jego następcą w Watykanie był jego uczeń więc miał te same sprzyjające poglądy na zakon templariuszy ,i to właśnie on nadał im tak wielkie przywileje .
ps swoją drogą ciekawa dyskusja tylko coś widać ze stoi w miejscu sad.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
Towarzysz Husarski
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 79
Nr użytkownika: 67.221

Towarzysz Husarski
Zawód: Student Historii
 
 
post 21/08/2010, 13:15 Quote Post

QUOTE
a potem zaostał papieżem i im sprzyjał


przepraszam pomyłka nigdy nie został papieżem tongue.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
bart22
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 44
Nr użytkownika: 52.140

bartosz s
Zawód: magazynier
 
 
post 21/08/2010, 15:17 Quote Post

QUOTE(Savary @ 4/09/2006, 19:22)
QUOTE
Zastanawiałem się gdzie Templariusze mogli zabrać swój skarb (o ile w ogóle istniał) zaraz po kasacie zakonu w 1312.



Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta: Templariusze byli bankierami, więc ich skarb składał się głównie z weksli i skryptów dłużnych. A Filip Piękny raczej nie mógł ogłosić się prawnym spadkobiercą czcicieli demonów i przystąpić do ich windykacji.
*


zgadzam sie z tym w zupelnosci wszak gdy nie wiadomo o co chodzi ,chodzi o pieniadze confused1.gif choc czasami zastanawiam sie czy nie odkryli czegos z gola innego np. prawdy zmartwychstaniu Jezusa , czy costakiego mialo miejsce a Jezus byl tylko jednym z wielu prorokow ,co wtedy czy mielibysmy zamienic koscioly na synagogi ? a co na to kosciol najtrwalsza i najpotezniejsza instytucja na ziemi chuba nietrudno sie domysic ze wyjawienie takich faktow nie byloby im na reke
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
secesjonista
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.565
Nr użytkownika: 42.378

Marek
Stopień akademicki: Plebejusz
Zawód: advocatus diaboli
 
 
post 21/08/2010, 15:40 Quote Post

QUOTE(bart22 @ 21/08/2010, 15:17)
QUOTE(Savary @ 4/09/2006, 19:22)
QUOTE
Zastanawiałem się gdzie Templariusze mogli zabrać swój skarb (o ile w ogóle istniał) zaraz po kasacie zakonu w 1312.



Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta: Templariusze byli bankierami, więc ich skarb składał się głównie z weksli i skryptów dłużnych. A Filip Piękny raczej nie mógł ogłosić się prawnym spadkobiercą czcicieli demonów i przystąpić do ich windykacji.
*


zgadzam sie z tym w zupelnosci wszak gdy nie wiadomo o co chodzi ,chodzi o pieniadze confused1.gif choc czasami zastanawiam sie czy nie odkryli czegos z gola innego np. prawdy zmartwychstaniu Jezusa , czy costakiego mialo miejsce a Jezus byl tylko jednym z wielu prorokow ,co wtedy czy mielibysmy zamienic koscioly na synagogi ? a co na to kosciol najtrwalsza i najpotezniejsza instytucja na ziemi chuba nietrudno sie domysic ze wyjawienie takich faktow nie byloby im na reke
*


Tak sobie myślę, iż chuba sobie jednak da radę kościół.
Ale kto poradzi sobie z taką ortografią... która kwalifikuje do niezdania podstawówki?
Mnie się najbardziej podoba formuła:
niedomysic

Ten post był edytowany przez secesjonista: 21/08/2010, 15:44
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
bart22
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 44
Nr użytkownika: 52.140

bartosz s
Zawód: magazynier
 
 
post 21/08/2010, 16:00 Quote Post

to nie jest konkurs ortograficzny kolego a ty jeżeli nie masz nic ciekawego do powiedzenia a jedynie wytykanie innym błedów w pisowni to może powinieneś zabierać głos na innych bardziej popularnych forach np. coś związanego modą , muzyką , życiem towarzyskim gwiazd . Powodzenia elefant.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 21/08/2010, 16:00 Quote Post

QUOTE(bart22 @ 21/08/2010, 15:17)
a co na to kosciol najtrwalsza i najpotezniejsza instytucja na ziemi chuba nietrudno sie domysic ze wyjawienie takich faktow nie byloby im na reke

Problem tylko polega na tym, że to nie Kościół załatwił Templariuszy, tylko Filip Piękny...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
bart22
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 44
Nr użytkownika: 52.140

bartosz s
Zawód: magazynier
 
 
post 21/08/2010, 16:11 Quote Post

owszem ale w ścisłym porozumieniu z papieżem Klemensem 5 o ile dobrze pamiętam zresztą wiesz w tamtych czasach wydarzenie takiej rangi nie mogło się odbyć bez wiedzy i akceptacji watykanu a w myśl mojej teorji instytucji kościelnej szczególnie zależało by na takim rozwiązaniu tej kwestji a król Filip był idealnym narzędziem w ich rękach , sprawa jego długów została rozwiązana a tym razem to u niego zaciągnięto dług ; wdzięczności
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 21/08/2010, 16:42 Quote Post

QUOTE(bart22 @ 21/08/2010, 16:11)
a w myśl mojej teorji instytucji kościelnej szczególnie zależało by na takim rozwiązaniu tej kwestji a król Filip był idealnym narzędziem w ich rękach ,
*


Poczytaj trochę na temat "króla z żelaza" i jego stosunków z papiestwem, bo piszesz, oględnie mówiąc, rzeczy dziwne...

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
bart22
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 44
Nr użytkownika: 52.140

bartosz s
Zawód: magazynier
 
 
post 21/08/2010, 17:04 Quote Post

fakt na pierwszy rzut oka to wydaje się dziwne przecież ten sam Filip Piękny nalożyl podatek na duchowieństwo i swoją twardą polityką uniezależnił państwo francuskie od kościoła , ale pamiętaj że to tylko teoria a często rzeczy powszechnie wiadome i oczywiste dla ogólu mają drugie dno ja po prostu uważam że kościół to poteżna instytucja a swoją największą potęga osiągneła właśnie w średniowieczu i wielu możnych uwczesnego świata mogło być tylko marionetkami w ręku szarych eminecji których najwięcej według mnie było w łonie kościoła ; czasami trzeba się ugiąć żeby się nie złamać ; i być może dostojnicy kościelni wyszli z tego samego założenia utwierdzając Filipa w przekonaniu że to on rozdaje karty i ostatecznie jego rękami zlikiwidowali templariuszy
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 21/08/2010, 17:16 Quote Post

QUOTE(bart22 @ 21/08/2010, 17:04)
fakt na pierwszy rzut oka to wydaje się dziwne przecież ten sam Filip Piękny nalożyl podatek na duchowieństwo i swoją twardą polityką uniezależnił państwo francuskie od kościoła , ale pamiętaj że to tylko teoria a często rzeczy powszechnie wiadome i oczywiste dla ogólu mają drugie dno ja po prostu uważam że kościół to poteżna instytucja a swoją największą potęga osiągneła właśnie w średniowieczu i wielu możnych uwczesnego świata mogło być tylko marionetkami w ręku szarych eminecji których najwięcej według mnie było w łonie kościoła ; czasami trzeba się ugiąć żeby się nie złamać ; i być może dostojnicy kościelni wyszli z tego samego założenia utwierdzając Filipa w przekonaniu że to on rozdaje karty i ostatecznie jego rękami zlikiwidowali templariuszy

No, cóż jeśli historyczne fakty nie pasują do wydumanych teorii... tym gorzej dla faktów. Żyj dalej w świecie swoich teorii. Twoja sprawa.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
bart22
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 44
Nr użytkownika: 52.140

bartosz s
Zawód: magazynier
 
 
post 21/08/2010, 17:29 Quote Post

ok może i nie pasują do faktów historycznych ale fajnie jest czasem zastanowić się czy czarne jest czarne a białe jest białe jak kiedyś powiedział nasz ; wielki; polityk i mąż stanu ohmy.gif każdy ma prawo do swojego postrzegania świata , nieważne ale odbieglismy troche od głównego tematu co sądzisz o skarbie templariuszy i czy wogóle takowy istniał
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 21/08/2010, 17:34 Quote Post

Ich bogactwa i majątek nie podlega dyskusji, choć oczywiście można się spierać co do jego wielkości. Natomiast, jeśli chodzi o legendarny skarb przez nich ukryty, to jest to mit, jakich w historii pełno. Tutaj dodam, że w/g mnie historia realna jest dużo ciekawsza i fascynująca od tej zmitologizowanej ( i nie chodzi mi tu o mity greckie wink.gif ). Wygląda jednak na to, że bez tej ostatniej niektórzy ludzie żyć nie mogą.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
bart22
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 44
Nr użytkownika: 52.140

bartosz s
Zawód: magazynier
 
 
post 21/08/2010, 17:47 Quote Post

majątek napewno zgromadzili olbrzymi zresztą jako pierwsi w europie trudnili się lichwą i chyba nie narzekali na brak klienteli a sam Filip Piękny był jednym z największych ale mnie ciekawi owoc ich kilkuletnich poszukiwań w pod świątynią salomona i tu ocieramy się o mity które dodają smaczku faktom i jeszcze jedno dlaczego wogóle szukali skąd wiedzieli że mogą coś znaleść ?
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
Towarzysz Husarski
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 79
Nr użytkownika: 67.221

Towarzysz Husarski
Zawód: Student Historii
 
 
post 21/08/2010, 18:31 Quote Post

ponieważ według legendy żydzi ukryli tam swoje skarby ,przed rzymianami około 65- 70 r. p.n.e , kiedy to żydzi wzniecili powstanie przeciwko nim . A za karę rzymianie zburzyli tą świątynie na wzgórzu , pod którą podobno ukryli swoje skarby , które również podobno tongue.gif znaleźli Templariusze tongue.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 21/08/2010, 22:58 Quote Post

To się jednak zawsze idzie w parze: im mniej ludzie wiedzą, tym bardziej rajcują ich różne Atlantydy, skarby Templariuszy, kryształowe czaszki Majów (wersja skrajna to kręgi w zbożu), etc...

Kwestia tylko czy takie teorie wynikają z braku wiedzy, czy brak wiedzy jest efektem hołdowania takim teoriom. Osobiście obstawiam to drugie...

Ten post był edytowany przez emigrant: 21/08/2010, 22:59
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej