Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Seria Ossolineum - historie krajów i narodów, Co się podoba, co wznowić, czy warto?
     
pirusek
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 271
Nr użytkownika: 25.655

 
 
post 17/03/2010, 6:42 Quote Post

"Historia Szwecji" Kerstena ukazała się w Ossolineum w 1973 roku. Natomiast "Dzieje Szwecji" są autorstwa Ingvara Anderssona wydane zostały rzeczywiście przez PWN w 1967 roku.
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
Ricky Skywalker
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 30
Nr użytkownika: 16.986

Zawód: student
 
 
post 19/03/2010, 20:13 Quote Post

QUOTE(osso @ 15/03/2010, 16:29)
Witam ponownie.
Z najnowszych wieści o HKiN Wydawnictwa Ossolineum:
W marcu pojawi się wreszcie dodruk "Historii Rosji" Ludwika Bazylowa i Pawła Wieczorkiewicza.
Ponadto wznowiona ma być "Historia Australii" Wiesława Olszewskiego. Będzie to wydanie poprawione i uzupełnione m.in o nowe ilustracje.
Pojawić się ma również wznowienie długo oczekiwanej "Historii Niemiec" Galosa, Korty i Czaplińskiego. Wreszcie.
A oprócz tego wydana zostanie "Historia Słowacji", "Historia Iranu" oraz "Historia Bliskiego Wschodu w XX wieku".
I co Wy, mości Forumowicze na to?
Pzdr
*



Jestem pod wrażeniem smile.gif Rosja i Niemcy wreszcie powinny trafić do mej biblioteczki smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
osso
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 228
Nr użytkownika: 62.585

Piotr Drozdz
 
 
post 22/03/2010, 8:42 Quote Post

Miło słyszeć. Jak tylko będą w sprzedaży to dam znać na Forum.
Pzdr
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
osso
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 228
Nr użytkownika: 62.585

Piotr Drozdz
 
 
post 31/03/2010, 8:43 Quote Post

"Historia Rosji" pojechała do drukarni. Tak, więc w niedalekim czasie można się jej spodziewać w sprzedaży smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
septimanus79
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.047
Nr użytkownika: 62.287

Zawód: geofizyk
 
 
post 5/04/2010, 9:10 Quote Post

"Historia Pakistanu" by się wielce przydała ... i w ogóle jak najwięcej o Środkowym Wschodzie i Azji Centralnej bo to politycznie gorące rejony o strategicznym znaczeniu. Dużo bym dał za porządne opisanie historii mniejszości narodowych i religijnych na tych obszarach.



 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.129
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 5/04/2010, 9:54 Quote Post

z wydawnictwa Dialog wychodzi sporo książek poświęconych historii krajów Azji, nie ma jeszcze Historii Pakistanu, ale tak do końca nie wiem czy jest tak istotne dla "polskiego odbiorcy", ogólnie w końcu to część historycznie Indii, a tutaj mamy opracowanie stosunkowo niedawno wznowione przez Ossolineum, które dośyć szybko trafiło do sieci z tanimi książkami. O historii najnowszej pisano w książkach odnośnie stosunków międzynarodowych czy szeroko pojętej dekolonizacji, itp. I tak, gdy ktoś jest specjalistą, lub zajmuje się studiami nad regionem nie ma wyjścia i sięga po pozycje anglojęzyczne...
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
septimanus79
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.047
Nr użytkownika: 62.287

Zawód: geofizyk
 
 
post 5/04/2010, 12:13 Quote Post

nie tylko wydawnictwo Dialog ale i Trio ze swoją serią "Historia państw świata w XX wieku" ... jednak skoro uczestniczymy w grze o surowce tamtego regionu wypadałoby w większym stopniu przybliżyć polskim czytelnikom jego historię i czas obecny.
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.129
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 5/04/2010, 12:14 Quote Post

to jeszcze uczestniczy w jakiejś grze o surowce w tamtym rejonie, ja myślałem, że sprawa Iraku już wszystko w tej materii wyjaśniła...
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
osso
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 228
Nr użytkownika: 62.585

Piotr Drozdz
 
 
post 9/04/2010, 11:20 Quote Post

Sprowadzając temat na właściwe tory, to tylko nadmienię, że jest szansa na "Historię Portugalii". Trudno jeszcze powiedzieć kiedy, ale ziarno zostało rzucone. wink.gif Niewątpliwie by się przydała.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
osso
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 228
Nr użytkownika: 62.585

Piotr Drozdz
 
 
post 23/06/2010, 10:16 Quote Post

W magazynie Wydawnictwa Ossolineum pojawiła się w niewielkiej ilości "Historia Indii" Jana Kieniewicza (znalazła się w trakcie inwentaryzacji). Więc gdyby ktoś szukał to zapraszam wink.gif
No i wreszcie pojawiło się kolejne wydanie "Historii Rosji" Ludwika Bazylowa i Pawła Wieczorkiewicza.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
osso
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 228
Nr użytkownika: 62.585

Piotr Drozdz
 
 
post 22/10/2010, 10:11 Quote Post

W związku z pojawieniem się w sprzedaży "Historii Bliskiego Wschodu w XX wieku" i mocno zaawansowanymi pracami nad "Historią Iranu" ponawiam apel do Forumowiczów o wypowiedzi w sprawie serii Historie Krajów i Narodów (uff, ale długie zdanie).
Byłbym wdzięczny za wzięcie udziału w dyskusji.
Pzdr
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
Bauero
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 784
Nr użytkownika: 35.416

Baueroo
Zawód: wspominacz
 
 
post 22/10/2010, 10:26 Quote Post

QUOTE(osso @ 22/10/2010, 10:11)
W związku z pojawieniem się w sprzedaży "Historii Bliskiego Wschodu w XX wieku" i mocno zaawansowanymi pracami nad "Historią Iranu" ponawiam apel do Forumowiczów o wypowiedzi w sprawie serii Historie Krajów i Narodów (uff, ale długie zdanie).
Byłbym wdzięczny za wzięcie udziału w dyskusji.
Pzdr
*




Seria świetna, brakuje tylko nowości takich jak HISTORIA LITWY, CZECH, SZWECJI, WĘGIER oczywiście czekamy na wznowienie sławetnej Historii Niemiec pod red. W. Korty i innych. wink.gif

Ten post był edytowany przez Bauero: 22/10/2010, 10:26
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Sapiens
 

Samiec reakcjonista
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.178
Nr użytkownika: 19.098

Zawód: Inspektor
 
 
post 15/12/2010, 1:22 Quote Post

Ostatnio nabyłem Historię bliskiego wschodu w XX wieku, i jestem bardzo z niej zadowolony. Poziom jak zawsze „z Ossolineum”. Ciekawostką dla mnie jest podanie nakładu książki – 1500 egzemplarzy, chyba od dawna w żadnej książce nie widziałem tego typu informacji, w biografiach z 2009-2010 przynajmniej tego nie zauważyłem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.129
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 15/12/2010, 1:38 Quote Post

Muszę przyznać, że serię Ossolineum "Historie Krajów i Narodów" bardzo cenię, staram się kupować tomy bardziej mnie interesujące i właściwie nie zawiodłem się; jakkolwiek w przypadku wznowień np. L. Bazylowa, Historii Rosji - ostatnie wydanie zm. dla XX W. - napisane przez P. Wieczorkiewicza, niestety początki Rusi, szczególnie zwiazki z Waregami/Normanami są omówione w sposób odbiegający od dzisiejszego stanu wiedzy - zresztą praktycznie nie dysponujemy na polskim rynku wydawniczym nowoczesną syntezą średniowiecznej Rusi.
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
pirusek
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 271
Nr użytkownika: 25.655

 
 
post 15/12/2010, 6:56 Quote Post

Można już nabyć "Historię Słowacji", a w najbliższym czasie "Historię Persji"
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej