Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
1114 Strony « < 588 589 590 591 592 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Aktualne wojsko polskie
     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.214
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 21/07/2018, 15:19 Quote Post

QUOTE(Panhistoryk @ 21/07/2018, 11:43)
I ,,wielkie wstawanie z kolan wojska polskiego'' jakie nam obiecywano zakończy się na 2 kompletnie niekorzystnych, drenujących budżet PMT i dających ograniczone zdolności kontraktach dla dobra sojuszników z USA. Wydaje mi się, że zamiast wstać z kolan Wojsko Polskie na nie dopiero padnie.
*


W wypadku Wisły akurat tu i teraz przesadnie bardziej rozsądnego wyjścia i tak nie było. Za to Homar, ech... Bantustan. I to ponoć, żeby było śmieszniej, na własne życzenie na finiszu.
CODE

A propos Tytana, to ten program należało by mocno przyspieszyć. Na razie można zrezygnować z systemów monitorowania życia i innych bajerów. Potrzeba stworzyć nareszcie jakiś solidny jednolity i kompletny system wyposażenia indywidualnego. To co jest obecnie to niejednolita tragedia.

Można by, oczywiście. Ale IU tego robić z nieznanych mi względów nie chce. Słyszałem, że boją się, że jak zaczną kupować po kawałku, to znowu jakiś późniejszy element nie będzie "kompatybilny wstecznie". Cóż, jak się nie umie wymóc trzymania się norm...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8836

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.282
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 21/07/2018, 18:43 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 21/07/2018, 16:19)
Za to Homar, ech... Bantustan. I to ponoć, żeby było śmieszniej, na własne życzenie na finiszu.


Kolejny przykład "polskiego przetargu" gdy od początku wszyscy wiedzą kto wygra. Jaki pech, fizycznie nie ma możliwości zamówić u nich konwencjonalnych op...
 
User is offline  PMMini Profile Post #8837

     
Kamaz73
 

Pancerny Inseminator
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.187
Nr użytkownika: 22.254

Robert
Stopień akademicki: mgr in¿.
Zawód: zolnierz zawodowy
 
 
post 22/07/2018, 7:48 Quote Post

Tutaj kolejny przykład samozaorania "wybrańców narodu". Poziom skretynienia dawno przebił dno i widać to po tym artykule gdy zna się opinię gen. Różańskiego np.
QUOTE
Kolejna polska stracona szansa, Prezydentowi przedstawiałem, że nasze szkolnictwo mogło być „towarem eksportowym” , a Macierewicza informowałem, że jest bogaty kraj, który może kupić dla Dęblina dodatkowe Mastery w zamian za szkolenie pilotów. Dlaczego politycy boją się odważnych projektów? Odpowiedź nasuwa się sama.


Rzeczony artykuł:
https://www.defence24.pl/farnborough-2018-m...OZ3Okg.facebook

 
User is offline  PMMini Profile Post #8838

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.214
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 22/07/2018, 17:49 Quote Post

QUOTE(Gajusz Mariusz TW @ 21/07/2018, 19:43)
Kolejny przykład "polskiego przetargu" gdy od początku wszyscy wiedzą kto wygra. Jaki pech, fizycznie nie ma możliwości zamówić u nich konwencjonalnych op...
*


A ja ci tylko powiem, żebyś nie mówił "hop", bo dla Tajwanu ktoś coś zaoferował...


Kamaz - słyszałem o tym, sprawa ciągnęła się parę lat. Tam docelowo miało być chyba 30 czy 40 Masterów w sumie, wraz z centrum na Europę Środkową i różne śmieszne i bogate kraje, skupujące polskie modelki celem karmienia ich odchodami. Takich propozycji z podobnych krajów było dużo, dużo więcej, w sumie na (licząc trochę na palcach) paręnaście mld.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8839

     
Fuser
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.268
Nr użytkownika: 15.418

 
 
post 23/07/2018, 16:19 Quote Post

Kamaz, szef Ci się znowu zmieni?
wprost-bedzie-zmiana-marszalka-sejmu-sa-juz-pierwsze-typy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #8840

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.282
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 23/07/2018, 19:13 Quote Post

https://www.defence24.pl/homar-taniej-i-szy...ormule-rumunska

QUOTE
My Patrioty kupiliśmy w formule offsetowej, gwarantującej rzeczywiście część wykonywania tych działań w Polsce […] formuła rumuńska jest znacznie tańsza, bo to też jest niezwykle istotne, i znacznie szybsza, jeżeli chodzi o dostawy.


To że offset przeszkadza sprzedającemu to wiadomo, lecz to że kupującemu... rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #8841

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.214
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 23/07/2018, 21:23 Quote Post

To po prostu kłamcy, kacyki bantustanu i skończone matoły. Czyli władza, jaką naród sobie wybrał na swoich przedstawicieli.
I mam nadzieję, że kiedyś - i to oby szybko - ktoś zdejmie bana na info, jak to wygląda w rzeczywistości, a nie w tym, co mówią media katokomunistyczne i lokalni kacykowie.

Ten post był edytowany przez Tromp: 23/07/2018, 21:28
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8842

     
Kamaz73
 

Pancerny Inseminator
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.187
Nr użytkownika: 22.254

Robert
Stopień akademicki: mgr in¿.
Zawód: zolnierz zawodowy
 
 
post 24/07/2018, 15:20 Quote Post

QUOTE(Fuser @ 23/07/2018, 17:19)

Fuser-a skąd mi maluczkiemu to wiedzieć? Byle nie Anton " wybuch wszędzie gdzie się da" to jakoś to będzie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #8843

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.214
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 28/07/2018, 9:03 Quote Post

Negocjacje Wisły w praktyce:
Kownacki o negocjacjach w sprawie patriotów (5 mld $!!!). "Po stronie USA było kilkudziesięciu specjalistów z różnych dziedzin, po naszej kilkunastu zdolnych inteligentnych ludzi, z których NIKT NIGDY nie negocjował tak dużego kontraktu."
Ma ktoś całość z "Przeglądu"?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8844

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.282
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 28/07/2018, 10:00 Quote Post

Może to jedna z przyczyn finiszu "Homara" bez offsetu? wink.gif I tak by ich wysłali do piaskownicy i tak. Holecka i Rachoń wyjaśnią pelikanom że offset to przereklamowane zjawisko, Piotr Duda i tak trzyma związek za pysk a pieniążki i tak miały być przesłane przelewem nad Potomak.
 
User is offline  PMMini Profile Post #8845

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.487
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 30/07/2018, 17:12 Quote Post

Przetarg na 18 autobusów dla wojska został przez nie unieważniony.
https://fakty.interia.pl/polska/news-rmf-wo...mii,nId,2612892
Powód? Nikt się nie zgłosił do niego.

Ktoś bardziej kumaty mógłby mi objaśnić, co i jak, bo szczerze mówiąc się pogubiłem.
Autosan wygrał drugi przetarg na 28 autobusów.
Teraz wychodzi na to, że ogłoszono następny na 18 autobusów.
Nie można było ogłosić od razu na 46?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8846

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.214
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 2/08/2018, 10:45 Quote Post

QUOTE(ChochlikTW @ 30/07/2018, 18:12)
Przetarg na 18 autobusów dla wojska został przez nie unieważniony.
https://fakty.interia.pl/polska/news-rmf-wo...mii,nId,2612892
Powód? Nikt się nie zgłosił do niego.

Ktoś bardziej kumaty mógłby mi objaśnić, co i jak, bo szczerze mówiąc się pogubiłem.
Autosan wygrał drugi przetarg na 28 autobusów.
Teraz wychodzi na to, że ogłoszono następny na 18 autobusów.
Nie można było ogłosić od razu na 46?
*


Gdzie zaczyna sie wojsko, tam konczy sie logika, czego sie po panach ekspertach za 3,8k zl brutto i mundurowych, ktorzy od zakonczenia szkolenia nic loza biurkiem nie widzieli, spodziewasz?


BTW kolejny dowod na to, ze BBN ma o wiele lepsze kadry od MON: http://portalstoczniowy.pl/wiadomosci/wice...elajd-01082018/
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8847

     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 2/08/2018, 11:46 Quote Post

Akurat pomysł zakupu dwóch fregat australijskich uważam, z braku innym możliwości, za całkiem dobry. Z satysfakcją zauważyłem też na podobne poglądy do moich co do pozyskania dużych okrętów nawodnych.
Z tym, że uwaga że korweta przy stanie morza 6 walczy o przetrwanie jest chyba jednak lekka przesadą - to by musiała być bardzo mała korweta. Średniej wielkości jednostka do "walki o przetrwanie" miałaby jeszcze daleko. Choć pewno jej możliwości bojowe byłyby w jakiś sposób ograniczone. Ale to tak na marginesie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8848

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.214
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 2/08/2018, 12:08 Quote Post

QUOTE(Napoleon7 @ 2/08/2018, 12:46)
Akurat pomysł zakupu dwóch fregat australijskich uważam, z braku innym możliwości, za całkiem dobry. Z satysfakcją zauważyłem też na podobne poglądy do moich co do pozyskania dużych okrętów nawodnych.
*


Ja bym akurat wolał opcję brytyjską, ale co do generaliów - że niezbędne są fregaty, a chwilowo możemy pozyskać tylko używane - to w sumie jedno i to samo. Stąd na plus, nie na może szóstkę, ale piątka się łapie spokojnie smile.gif
CODE

Z tym, że uwaga że korweta przy stanie morza 6 walczy o przetrwanie jest chyba jednak lekka przesadą - to by musiała być bardzo mała korweta. Średniej wielkości jednostka do "walki o przetrwanie" miałaby jeszcze daleko. Choć pewno jej możliwości bojowe byłyby w jakiś sposób ograniczone. Ale to tak na marginesie.

Walczyć o przetrwanie może i nie walczy, ale nie walczy też w ogóle. Za mały kadłub, by używać jakichkolwiek systemów pokładowych. No, radary powinny wydolić, ale sonaru pewny bym nie był, o efektorach nie wspominając...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8849

     
orkan
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 7.569
Nr użytkownika: 58.347

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 2/08/2018, 12:15 Quote Post

Za dużo kiwania panie profesorze. Nie przypadkowo nawet nasze bajwiększe Mory (Tarantule) miały ograniczenia. Fregata też je ma ale na zupełnie innym poziomie. No i można do niej wpakowac większe kompensatory stabilizujące przechyły. smile.gif smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #8850

1114 Strony « < 588 589 590 591 592 > »  
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej