Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
9 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Najpotężniejsze imperia w dziejach
 
Które imperium było najpotężniejsze ?
cesarstwo Austro-Węgierskie [ 6 ]  [1.54%]
imperium azteckie [ 2 ]  [0.51%]
cesarstwo bizantyjskie [ 4 ]  [1.03%]
Cesarstwo Francuskie [ 15 ]  [3.85%]
imperium Guptów [ 5 ]  [1.28%]
imperium hiszpańskie [ 13 ]  [3.33%]
imperium Inków [ 2 ]  [0.51%]
imperium Majów [ 0 ]  [0.00%]
imperium mongołów [ 49 ]  [12.56%]
Cesarstwo Niemieckie [ 16 ]  [4.10%]
imperium perskie [ 3 ]  [0.77%]
cesarstwo rzymskie [ 189 ]  [48.46%]
imperium osmańskie [ 21 ]  [5.38%]
Imperium Rosyjskie [ 49 ]  [12.56%]
INNE [ 16 ]  [4.10%]
Suma głosów: 390
Goście nie mogą głosować 
     
piotpal
 

W Służbie Ich Królewskich Mości: Qltury i Nauki
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 7.889

Piotr P.
Zawód: student
 
 
post 6/11/2005, 22:18 Quote Post

QUOTE
Gdyby nie kilka nieszczęśliwych wypadków to oanowali by Włochy i Hiszpanie a może i południową Francje (słyszałem że jeden z sułatanów miał w planach podbuj tych terenów to było chyba XVI albo XVII wieku ale pewnoście nie mam)!!!!!!!!!

Nie chcę się czepiać, ale gdyby wziąść pod uwagę plany wszystkich władców to lista imperiów rozrosłaby się niepomiernie. Zostańmy może w historii która miała miejsce, alternatywa ma osobny dział.
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
piotpal
 

W Służbie Ich Królewskich Mości: Qltury i Nauki
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 7.889

Piotr P.
Zawód: student
 
 
post 6/11/2005, 22:20 Quote Post

QUOTE
Gdyby nie kilka nieszczęśliwych wypadków to oanowali by Włochy i Hiszpanie a może i południową Francje (słyszałem że jeden z sułatanów miał w planach podbuj tych terenów to było chyba XVI albo XVII wieku ale pewnoście nie mam)!!!!!!!!!

Nie chcę się czepiać, ale gdyby wziąść pod uwagę plany wszystkich władców to lista imperiów rozrosłaby się niepomiernie. Zostańmy może w historii która miała miejsce, alternatywa ma osobny dział.
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
barkas
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 9
Nr użytkownika: 11.316

barkas
Zawód: biurowiec :)
 
 
post 28/01/2006, 21:06 Quote Post

Imperium Rzymskie- bo pamięć po nim jest niesmiertelna, a fenomen to tym większy że nie ma już ani jednego Rzymianina(włosi się nie liczą).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 13/02/2006, 13:49 Quote Post

Imperium Rzymu!
Po tem Imperium Brytyjskie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
Maharana Fateh Singh
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 35
Nr użytkownika: 12.859

Marcin Bialon
Zawód: historyk orientalny
 
 
post 23/02/2006, 12:23 Quote Post

Wszystkie Imperia jakie powstały na terenie Indii: Imperium Maurjów. Imperium Guptów,istniejące w latach 1296-1316 Imperium delhijskich Chaldżiów i Imperium Wielkich Mogołów. W tych okresach swojej historii Indie były mniej lub bardziej scentralizowane, ale niewątpliwie najpotężniejszym obok Chin państwem Azji. Szkoda tylko, że Imperia te nie przetrwały próby czasu i rozpadały się po śmierci wybitnego włądcy (jak Imperium Chaldżiów) czy szeregu wybitnych władców (jak w przypadku pozostałych dynastii). Na terenie Indii można wymienić jeszcze kilka innych ''mniejszych imperiów'' jak choćby Imperium Palów z Bengalu, Imperium Rasztrakutów, Imperium Widżajanagar na południu Indii czy dominujące w Dekanie Imperium Bahmanidów. Były to państwa o zasięgu raczej lokalnym i wielkich ambicji zjednoczeniowych nie miały.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
Shogun
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 14
Nr użytkownika: 13.114

Zawód: uczen
 
 
post 19/03/2006, 17:05 Quote Post

Mój wybór padł na Cesarstwo Rzymskie
Wszyscy znamy historie tego cesarstwa wiec chyba nie musze pisac dlaczego. Widze po wyniku ze wiekszosc waza tak jak ja.A dlaczego nie inne? hmm dobre pytanie, ale uwazam ze stworzenie imperium w tmtych czasach bylo trudniejsze i wymagalo duzej karnosci i odpowiedzialnosci tysiecy ludzi wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.516
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 19/03/2006, 20:21 Quote Post

a gdzie jest imperium brytyjskie, carstwo rosyjskie, USA, Chiny, Hiszpania w XV wieku, Francja...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
Janusz N.
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 93
Nr użytkownika: 16.342

janusz nowak
Zawód: uczen
 
 
post 7/04/2006, 16:35 Quote Post

RZYM poniewaz: 1)jezeli liczyc go jako imperium od wojen punickich do upadku ( zdobyciu Rzymu przez Odoakera) to wyjdzie ok.700 lat!!! 2)poniewaz jak ktos zauwazyl liczy sie czas trwania transportu z jednego kranca panstwa na drugi a w tamtych czasach transport z np.angli do Dalmacji trwal bardzo dlugo 3) poniewaz rozne inne mocarstwa odwolywaly sie pozniej do kultury i prawa rzymskiego A tak nawiasem nastepne miejsce powinno przypasc albo brytyjczykom albo chinom albo bizancjum ale nigdy austrii!!! - owszem duze panstwo ale bez porownania z rzymem
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
Żaba
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 16.683

Robert Bruks
Zawód: student
 
 
post 17/04/2006, 16:11 Quote Post

Chiba zapomnieliście o Królestwie Anglii, nad którym wszak nigdy nie zachodziło Słońce, bo zajmowało ok. 1/5 wszystkich lądów na naszej Ziemi.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
k.jurczak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.014
Nr użytkownika: 17.051

BANITA
Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 6/05/2006, 14:42 Quote Post

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. Jeśli obliczyć ile oni wydają na armię, to jest to więcej niż cała reszta świata razem wzięta! To nie zdarzyło się nigdy wcześniej w historii
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
PUNIJCZYK
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 96
Nr użytkownika: 16.416

Gazi...
 
 
post 11/05/2006, 8:01 Quote Post

Według mnie była to Turcja Osmańska. Dusponowała w od XV końca XVII największą, najnowocześniejszą i najpotęrzniejszą armią świata. Jeszcze od XVIII do Pierwszej wojny Światowej Liczyły się z nimi wszystkie państwa Europejskie, Azjatyckie i Afrykańskie. W XVIII Turcy nie raz pokazali Róskim i Austryjakom pazury nie raz im dokopując.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
lotnictwo_francji
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 128
Nr użytkownika: 14.018

 
 
post 4/06/2006, 10:54 Quote Post

głosowałem na Francję bo:osobisty sentyment do tego kraju,kultury,języka,historii itp.;za wyjątkiem IIWŚ nie dała się nigdy przez nikogo podbić (nie rozwaliła jej żadna koalicja antyfrancuska);zawsze miała wielką rolę w Europie;dość szybko rozwijała swoją potęgę kolonialną,drugą po Brytyjczykach w końcu.przy czym uwaga!!!!! głosowałem na Francję nie tylko napoleońską,więc czuję pewien niedosyt w ankiecie.fakt,że Napoleon to okres,kiedy była najsilniejsza w całej swej historii,ale dla mnie imperium nowożytne europejskie to także (a może przede wszystkim) kolonie,a o to za Napoleona za bardzo nie dbano.spytacie się dlaczego nie głosowałem na WB,gdyby się dało? otóż wg mnie ratowało ich często to,że są wyspą - gdyby nie to,to Francuzi rozwaliliby ich nie raz,ale człowiek nie ma na to wpływu.mieli słabą armię lądową w dodatku,a imperium powinno mieć dobre i to i flotę - Francja miała i to i to dobre,choć flotę gorszą od angielskiej.nie ukrywam też,że przez to,że zawsze te kraje się lały w epoce nowożytnej to czuję pewną niechęć do Anglików (języka angielskiego natomiast nie znoszę),gdyż byli "niegrzeczni" wobec Francuzów (co za zdanie:P),mimo wszystko szanuję ich w kontekście historycznym.ostatecznie - stawiam na Francję,ale nie tylko napoleońską
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
MikoQba
 

J'essaie d'être une bonne personne
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.843
Nr użytkownika: 8.008

Jacques Nicolas
Stopień akademicki: Dysortograf
Zawód: Dziennikarz
 
 
post 4/06/2006, 12:00 Quote Post

Francuzi dostali w 1815, w 1870 i w 1940. Ich jezyk został bezpowrtotnie zepchniety z piedestału jezyka dyplomacji i biznesu. Kultura kuleje a system gospodarczy stanowi żywy podrecznik- czego nie nalezy robić.

A co do imperium to moim zdaniem bezprzecznie Rzym. Pietno jakie odcisnał na cywilizacji zachodniej i sam fakt ze był imperium przez półtysiaca lat dają mu palmę pierwszeństwa.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
lotnictwo_francji
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 128
Nr użytkownika: 14.018

 
 
post 8/06/2006, 14:01 Quote Post

nie przeczę,że francuski został zepchnięty z roli "mowy elit",to prawda,jednakże wg mnie nie to jest kryterium ustanawiające jakiś kraj od razu imperium (mowa o dawnych imperiach).nie rozumiem dlaczego natomiast kuleje kultura - proszę o wyjaśnienie(rozumiem,że mowa o czasach obecnych).system gospodarczy - nie wydaje mi się ani zły ani wspaniały (również współcześnie) - mimo wszystko Francja zawsze silna była gospodarczo,wszak druga po Anglii przez parę stuleci,obecnie jest nie wiem która,w najlepszym przypadku 5. (po usa,japonii,niemczech i chinach).ich metody na gospodarke...zależy za czyjej władzy,chociaż popełniano wiele błędów - ale kto ich nie popełnia...jakoś jednak byli i są potęgą gospodarczą,więc jednak o czymś to świadczy.a śmiesznie by było,gdyby się stała najlepsza wink.gif pozdro
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
Tamerlan
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 15
Nr użytkownika: 19.366

Ebenezer Scroge
Stopień akademicki: Profesor
Zawód: ¿ul
 
 
post 24/06/2006, 20:08 Quote Post

ja zagłosowałem na Imperium Rzymskie ponieważ żadne inne państwo tak ogromnego wpływu na europa jaki cały swiat < chrześcijaństwo > szkoda że nie ma tu imperium Aleksandra Wielkiego rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

9 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej