Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
34 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Przełom w sprawie "Bolka"?, Afera z aktami w domu Kiszczaka
     
Speedy
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.547
Nr użytkownika: 3.192

 
 
post 17/02/2016, 18:22 Quote Post

QUOTE(Prawy Książę Sarmacji @ 17/02/2016, 18:03)
czy w 1918 ktoś się dogadywał z pachołkami zaborców i załatwiał im spokojne, bogate życie


Hmm no raczej tak. Polacy pełniący wysokie funkcje polityczne czy wojskowe w państwach zaborczych po 1918 generalnie robili kariery i zajmowali wysokie stanowiska w II RP.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 17/02/2016, 18:36 Quote Post

Ciekawy:
QUOTE
QUOTE
Wałęsie nie pomogła też tchórzliwa ucieczka przed debatą z historykami IPN.
tchórzliwa ucieczka ...
O zlotousty ... Widze, ze ktos tu pretenduje do Nobla w literaturze.
N_S


Przepraszam bardzo, ale jak określić sytuację, w której najpierw ktoś się umawia na konfrontację (mającą formę debaty), a później z niej rejteruje, zasłaniając się rzekomym wyjazdem do Ameryki Południowej ? Czy tak postępują dorośli, poważni, odpowiedzialni ludzie ?


Mam nadzieje, ze nie czujesz sie urazony moja uwaga.
Natomiast Twoje dwa pytania wymagaja odpowiedzi. Czy wiesz co jest druga najsilniejsza motywacja wszelkich dzialan czlowieka ? A przypomnij sobie piekny film pt. "Wall Street" i moment kiedy to Gordon Gekko mowi: Greed is good !
Otoz nasz wspanialy Pogromca Komuny mial pecha. Po fanfarach, ze przyjedzie na debate - dostal zaproszenie aby wyglosic mowe. Gdzie ? W pieknym kraju pod nazwa Chile. Od kogo - czyli kto mial sponsorowac ? Bank pod nazwa Santander. A to duzy bank, globalny. A duze banki maja duuuuuzo pieniedzy. A duzo pieniedzy oznacza duuuuza zaplate za + - 2 godziny klapania dziobem. Plus (na pewno) przelot, rezydencje w Intercontinental, biesiady, plywanko w basenie, utulenie jakiejs lokalnie polonijnej dzieciny ect ect. Pytasz: czy tak postepuja dorosli, powazni, odpowiedzialni ludzie ? Oczywiscie, ze nie. Ale na jakiej podstawie chcialbys zakwalifikowac Pogromce Komuny do tej grupy doroslych, powaznych, odpowiedzialnych ? Gdzie ty zyjesz, ciekawy ???
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
ku 250622
 

Unregistered

 
 
post 17/02/2016, 19:06 Quote Post

QUOTE(Net_Skater @ 17/02/2016, 17:36)
Gdzie ty zyjesz, ciekawy ???

Jako osoba dorosła, poważna i odpowiedzialna mając do wyboru:
a ) debatę z której nic nie wynika
b ) wyjazd z którego są konkretne korzyści finansowe
wybrałbyś ?

Ten post był edytowany przez Karghul: 17/02/2016, 19:07
 
Post #33

     
Alcarcalimo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.934
Nr użytkownika: 43.461

Robert
 
 
post 17/02/2016, 22:41 Quote Post

Khargul, gość żyje ze swojego nazwiska i legendy. Tylko dlatego jest zapraszany na takie wykłady i ciupie gruby hajs.
Skoro miał możliwość przedstawić świadka i dowody uwiarygadniające jego wersje to chyba jasnym jest, że z punktu biznesowego to debata była ważniejsza. Odbił sobie by ją z nawiązką na innych wyjazdach.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 17/02/2016, 23:36 Quote Post

QUOTE
z punktu biznesowego to debata była ważniejsza.

Z punktu biznesowego ? Oswiec mnie: gdzie Jasnie Elektryk mogl zarobic wiecej, w Chile czy przed kamerami w PL ? Nie wiem ile mial dostac w Chile, ale oceniam, ze bedac swiatowym "politycznym celebrytom" dostanie 20-40 tys. $US plus dodatki ktore poprzednio wymienilem.
Musze przypomniec co napisalem pare godzin temu bo widze, ze nie czytales: GREED IS GOOD. A pyskowka przed kamerami moze poczekac. To Elektryk zadecyduje kiedy pyskowac w TV. To on jest primadonna, nikt inny.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
tom137
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 85
Nr użytkownika: 87.974

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 18/02/2016, 0:55 Quote Post

QUOTE(Prawy Książę Sarmacji @ 17/02/2016, 18:03)
Niektórym się wydaje, że nie można budować nowego państwa na braku sprawiedliwości; czy w 1918 ktoś się dogadywał z pachołkami zaborców i załatwiał im spokojne, bogate życie nazywając po drodze ludźmi honoru, łżąc w żywe oczy, że np. zapobiegli wkroczeniu Turcji Osmańskiej wink.gif wiem, wiem nie te czasy rolleyes.gif  Nie oczekiwałem obalenia zła w białych rękawiczkach, bo w praktyce było to umycie rąk. Uuu ale jedziemy ad personam z telewizorkiem rolleyes.gif
*

Nie wiem czy czasy te, czy nie te, ale wielu polskich prominentnych politykow Dwudziestolecia zasiadało np. w parlamencie austriackim. Przykładem jest chociażby Ignacy Daszyński. Ba, wielu naszych rodaków zajmowało bardzo wysokie stanowiska w rządzie austriackim (mieliśmy swoich ministrów, premierów). Ich wiedza i zdolności były potem często wykorzystywane już w niedpodległej Polsce.

I też ktoś mógłby powiedzieć, że tak naprawdę za "kolaborację" z zaborcą takim ludziom należała się kula w łeb (i były takie głosy, np. casus Gołuchowskiego).

Są rzeczy ważne i ważniejsze, nikt nie jest człowiekiem krystalicznym. Wałęsa także i - przypuszczalnie - w swoim życiu narobił sporo głupstw. Natomiast jest to jak najbardziej pozytywna postać w naszej historii, mimo że daleko jej do ideału. Zresztą podobnie oceniam wyżej przytoczonego ministra w rządzie austriackim - Gołuchowskiego. Jakoś bardziej przemawiają do mnie konkrety, bardziej doceniam ludzi czynu i pracy, na dalszy plan spychając wielkich mówców, z gębami pełnymi frazesów, ale kompletnie niezdolnych do działania. No ale to tak na marginesie.

Ten post był edytowany przez tom137: 18/02/2016, 1:08
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
malpka52
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 98.836

 
 
post 18/02/2016, 6:50 Quote Post

QUOTE(Prawy Książę Sarmacji @ 17/02/2016, 18:03)
Niektórym się wydaje, że nie można budować nowego państwa na braku sprawiedliwości; czy w 1918 ktoś się dogadywał z pachołkami zaborców i załatwiał im spokojne, bogate życie nazywając po drodze ludźmi honoru, łżąc w żywe oczy, że np. zapobiegli wkroczeniu Turcji Osmańskiej wink.gif wiem, wiem nie te czasy rolleyes.gif Nie oczekiwałem obalenia zła w białych rękawiczkach, bo w praktyce było to umycie rąk. Uuu ale jedziemy ad personam z telewizorkiem rolleyes.gif
*

Nie wiem czy czasy te, czy nie te, ale wielu polskich prominentnych politykow Dwudziestolecia zasiadało np. w parlamencie austriackim. Przykładem jest chociażby Ignacy Daszyński. Ba, wielu naszych rodaków zajmowało bardzo wysokie stanowiska w rządzie austriackim (mieliśmy swoich ministrów, premierów). Ich wiedza i zdolności były potem często wykorzystywane już w niedpodległej Polsce.

I też ktoś mógłby powiedzieć, że tak naprawdę za "kolaborację" z zaborcą takim ludziom należała się kula w łeb (i były takie głosy, np. casus Gołuchowskiego).

Są rzeczy ważne i ważniejsze, nikt nie jest człowiekiem krystalicznym. Wałęsa także i - przypuszczalnie - w swoim życiu narobił sporo głupstw. Natomiast jest to jak najbardziej pozytywna postać w naszej historii, mimo że daleko jej do ideału. Zresztą podobnie oceniam wyżej przytoczonego ministra w rządzie austriackim - Gołuchowskiego. Jakoś bardziej przemawiają do mnie konkrety, bardziej doceniam ludzi czynu i pracy, na dalszy plan spychając wielkich mówców, z gębami pełnymi frazesów, ale kompletnie niezdolnych do działania. No ale to tak na marginesie.

Ten post był edytowany przez tom137: Dzisiaj, 01:08


tyle tylko ze to bylo wiadome powszechnie
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
Alcarcalimo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.934
Nr użytkownika: 43.461

Robert
 
 
post 18/02/2016, 11:10 Quote Post

A mówił, że podpisał, ale nie donosił:

W teczce personalnej znajduje się koperta, a w niej odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa podpisane: Lech Wałęsa „Bolek”. Wśród dokumentów znajdujących się w tej teczce są również m.in. odręczne, podpisane pseudonimem „Bolek”, pokwitowania odbioru pieniędzy.
http://niezalezna.pl/76488-jest-oryginalne...-list-kiszczaka

user posted image

EDIT
QUOTE(Net_Skater @ 17/02/2016, 23:36)
QUOTE
z punktu biznesowego to debata była ważniejsza.

Z punktu biznesowego ? Oswiec mnie: gdzie Jasnie Elektryk mogl zarobic wiecej, w Chile czy przed kamerami w PL ? Nie wiem ile mial dostac w Chile, ale oceniam, ze bedac swiatowym "politycznym celebrytom" dostanie 20-40 tys. $US plus dodatki ktore poprzednio wymienilem.
Musze przypomniec co napisalem pare godzin temu bo widze, ze nie czytales: GREED IS GOOD. A pyskowka przed kamerami moze poczekac. To Elektryk zadecyduje kiedy pyskowac w TV. To on jest primadonna, nikt inny.
*



Net mam wrażenie, że nie zrozumiałeś mojego postu. Oczywiście że biorąc pod uwagę te dwa wydarzenia kasę mógł wziąć jedynie w Chile. Zwracam jednak uwagę za co go tak wysoko wyceniają.
A te wysokie stawki może jedynie podtrzymać posiadając taką a nie inną legendę.


Ogólnie to sprawa się rypła.
Podejrzewam, że gdyby się przyznał (jak chciał na początku lat 90, ale "michniki" mu to odradzili), że owszem tak w tedy współpracowałem, ale dzięki temu miałem dojścia i w efekcie wykiwałem tych komuchów to by i on na tym lepiej wyszedł i Polska.
A tak, szedł w zaparte i kłamał. A komuchy mogły korzystać z teczek, także tych na innych.

Ten post był edytowany przez Alcarcalimo: 18/02/2016, 11:17
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
Timu
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 557
Nr użytkownika: 82.279

Zawód: prawnik
 
 
post 18/02/2016, 11:40 Quote Post

Tak naprawdę o Bolku nic nowego się nie dowiedzieliśmy. Wałęsa się już dawno temu przyznał, że coś tam podpisał w latach 70-tych. Kwestia jest tego jak intensywna to współpraca była...Ale tego jeszcze nie wiemy. Bowiem "doniesienia" Wałęsy można interpretować różnie... Mogło to być zwykłe bajkopisarstwo w stylu Wałęsy "jedno myślę, drugie mówię, a trzecie robię" by zyskać na czasie, ale mogło być również sypanie kolegów...

Ważniejsze mogą być teczki dotyczący innych osób, które były w prywatnej kolekcji Kiszczaka...

Ten post był edytowany przez Timu: 18/02/2016, 11:45
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
Artimax
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 286
Nr użytkownika: 63.073

Stopień akademicki: BANITA
Zawód:
 
 
post 18/02/2016, 11:55 Quote Post

11.3 Bolek ma wykład w Wiedniu. Na którym zamierzam być. Chyba ze odwola ze wstydu.... I na pewno zapytam o szafę Czeslawa.
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
Arheim
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.978
Nr użytkownika: 70.627

Stopień akademicki: MS
 
 
post 18/02/2016, 11:56 Quote Post



Ale jakąś wage te dokumenty dla Kiszczaka musiały mieć że je trzymał,może tam jest ktoś jeszcze ,może jakaś znana osobistość?
QUOTE
Ważniejsze mogą być teczki dotyczący innych osób, które były w prywatnej kolekcji Kiszczaka...


Ten post był edytowany przez Arheim: 18/02/2016, 11:58
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
Timu
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 557
Nr użytkownika: 82.279

Zawód: prawnik
 
 
post 18/02/2016, 12:05 Quote Post

QUOTE(Artimax @ 18/02/2016, 12:55)
11.3 Bolek ma wykład w Wiedniu.  Na którym zamierzam być.  Chyba ze odwola ze wstydu....  I na pewno zapytam o szafę Czeslawa.
*



Dopóki nie znajdą się "doniesienia" Wałęsy to w jego życiorysie będą przeważać "plusy dodatnie", a nie "plusy ujemne". Zobaczymy co tam Kiszczak schował...

Za dużo szkód narobił Wałęsa w latach 80-tych komunistom by go uznać za stałego agenta SB. Jest postacią niejednoznaczną... smile.gif

Ten post był edytowany przez Timu: 18/02/2016, 12:07
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
OGUREK
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.314
Nr użytkownika: 94.475

 
 
post 18/02/2016, 12:29 Quote Post

Z Lecha Wałęsy taki bohater jak z Piłsudskiego, obaj byli agentami i obaj byli przywódcami w procesie odzyskiwania niepodległości.
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
jkobus
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 7.397
Nr użytkownika: 65.292

Jacek Kobus
Stopień akademicki: mgr
Zawód: rolnik
 
 
post 18/02/2016, 12:33 Quote Post

QUOTE(OGUREK @ 18/02/2016, 13:29)
Z Lecha Wałęsy taki bohater jak z Piłsudskiego, obaj byli agentami i obaj byli przywódcami w procesie odzyskiwania niepodległości.
*



Obaj też założyli BBWR. Skądinąd jednak - jakiż to piękny przykład słuszności bon motu Engelsa o tym, jak to historia powtarza się jako farsa...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 18/02/2016, 12:33 Quote Post

QUOTE(Timu @ 18/02/2016, 12:05)
QUOTE(Artimax @ 18/02/2016, 12:55)
11.3 Bolek ma wykład w Wiedniu.  Na którym zamierzam być.  Chyba ze odwola ze wstydu....  I na pewno zapytam o szafę Czeslawa.
*



Dopóki nie znajdą się "doniesienia" Wałęsy to w jego życiorysie będą przeważać "plusy dodatnie", a nie "plusy ujemne". Zobaczymy co tam Kiszczak schował...

Za dużo szkód narobił Wałęsa w latach 80-tych komunistom by go uznać za stałego agenta SB. Jest postacią niejednoznaczną... smile.gif
*

To właśnie miałem na myśli pisząc w sąsiednim, zdublowanym temacie:
Teraz przed obrońcami Wałęsy przejście z etapu "Oj, tam nic sie nie stało, no to co, że coś podpisał- nie szkodził innym" do etapu- "No to co, że był? to było dawno i sprawa przebrzmiała. Potem się urwał i stanął na czele walki z komuną w tym z SB."
Też z czasem będzie to można w kiblu spuścić, jak i poprzednie gadanie...

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

34 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej