Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
15 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Dlaczego jestes zwolennikiem Konfederacji?
 
Jestem zwolennikiem Konfederacji ponieważ:
1. Uważam, ze przeznaczeniem Murzynów jest bycie niewonikami do końca świata [ 6 ]  [15.38%]
2. Zawsze chciałem mieć plantację i setki niewolników zbierających bawełnę [ 14 ]  [35.90%]
3. Niewolnictwo jest lepsze od wolności [ 3 ]  [7.69%]
4. Niewolnik nie jest cżłowiekiem, a każdy może byc właścicielem rzeczy ruchomej [ 0 ]  [0.00%]
5. Chłostanie niewolników i korzystanie z "usług" niewolnict wprawia mnie w radosny nastrój [ 11 ]  [28.21%]
6. Jestem rasistą, dlatego poglądy Południowców są bliskie memu sercu [ 5 ]  [12.82%]
Suma głosów: 39
  
     
keraunos
 

Protector Latinitatis
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 953
Nr użytkownika: 6.034

Stopień akademicki: jakiś jest ;)
 
 
post 23/05/2008, 0:51 Quote Post

QUOTE(Spiryt @ 23/05/2008, 0:44)
Możesz mi wyjaśnić dlaczego właściciel niewolników będzie o nich dbał? I dlaczego nie będzie się dla niego liczył tylko utopijny zysk?  dry.gif

Dlaczego kapitalista to jakiś demon z piekła rodem? Moja mama jest nauczycielką ( pracuje więc dla państwa, nie dla kapitalisty) i wiadomo jak jest. Ma kupę roboty i stresów, a kasa z tego wiadoma.

Mój ojciec pracuje w Norwegii dla ochydnego kapitalisty, wynajmuje mieszkanko na koszt firmy, założył niedawno drużynę kolarską z kumplami z pracy, ma czas na zwiedzenie tego i owego. Zarabia tak z 30x więcej i nie musi znosić fanaberi np. dyrektora, któremu sie nagle zachce, żeby na lekcjach w liceum młodzież śpiewała hymn. A nauczycielka ma się tym zając.


Co do kapitalistów to sa różni częśc z nich wyznaje tradycyjne wartości to i pracowników dobrze traktuje.
A właściciel powinien dobrze traktować, ponieważ należy dbać o ludzi. Tylko że dziś każdy te wartości chce zmieniać jak mu pasuje. Zmieniać wszytsko zmieniać prawo, zmieniać świat.
A po co zmieniać? To jest szaleństwo kapitalizmu. Zresztą komunizmu też nie lubię to po prostu tradycyjna odmiana kapitalizmu a twierdzenie że wszytscy sa równi to utopia. A monarchia silna to tyrania.
Jetsem zwolennikiem tradycyjnych Republik - rzymska lub monarchii ze słabą władzą króla - Rzeczypospolita albo np. właśnie Południe w tym topiku.

I jak napisałem wyżej. Gdyby niewolnictwo było złe to by niektórzy w starozytności tak twierdzili. A nie było takich.

Nie twierdze też że niewolnictwo to ideał. Bardziej uważam jak uważa sie o demokracji wink.gif że niewolnictwo to ustrój zły ale lepszego ngdzie nie ymyslono. Każdy inny więcej psuje niż poprawia.
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
Nico
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.938
Nr użytkownika: 3.969

 
 
post 23/05/2008, 0:53 Quote Post

QUOTE(Spiryt @ 23/05/2008, 0:44)
Dlaczego kapitalista to jakiś demon z piekła rodem? Moja mama jest nauczycielką ( pracuje więc dla państwa, nie dla kapitalisty) i wiadomo jak jest. Ma kupę roboty i stresów, a kasa z tego wiadoma.


Pracuje dla państwa, a państwo w obecnej Europie to euro-socjalizm (demokratyczna odmiana socjalizmu). To jeden z najgorszych pracodawców...no chyba, że akurat dorwiesz się do szczytów władzy państwa.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
Spiryt
 

Ostatni Wielki Gumiś
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.857
Nr użytkownika: 40.921

Stopień akademicki: licencjata
Zawód: student
 
 
post 23/05/2008, 1:10 Quote Post

QUOTE(keraunos @ 23/05/2008, 0:51)
Co do kapitalistów to sa różni częśc z nich wyznaje tradycyjne wartości to i pracowników dobrze traktuje. 
A właściciel powinien dobrze traktować, ponieważ należy dbać o ludzi.


Ską wiesz że rzeczony pracodawca wyznaje jakieś 'tradycyjne wartośći '? Czyje tradycyjne wartośći?
QUOTE
Tylko że dziś każdy te wartości chce zmieniać jak mu pasuje. Zmieniać wszytsko zmieniać prawo, zmieniać świat.


No na przykład zmieniać ludzi w niewolników, jak niektórzy na tym forum.

QUOTE
I jak napisałem wyżej. Gdyby niewolnictwo było złe to by niektórzy w starozytności tak twierdzili. A nie było takich.


Dziwnym trafem 'niektórzy' (ci którzy napisali te źródła) w starożytności należeli to ludzi wolnych. Niewolników nikt się o zdanie nie pytał. Zresztą dlaczego w ogóle twierdzisz że 'ne było takich'? Nie mówiąć o tym że takie protesty mogłyby być niebezpeieczne dla protestującego.
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
The General
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.970
Nr użytkownika: 19.808

 
 
post 23/05/2008, 5:41 Quote Post

Matko nieźle się uśmiałem laugh.gif Jak na razie wygląda na to, że naszymi neo-konfederatami bardziej kierują jakieś ukryte perwersje niż szczytne idee laugh.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
keraunos
 

Protector Latinitatis
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 953
Nr użytkownika: 6.034

Stopień akademicki: jakiś jest ;)
 
 
post 23/05/2008, 7:18 Quote Post

QUOTE(Spiryt @ 23/05/2008, 1:10)
Dziwnym trafem 'niektórzy' (ci którzy napisali te źródła) w starożytności należeli to ludzi wolnych. Niewolników nikt się o zdanie nie pytał. Zresztą dlaczego w ogóle twierdzisz że 'ne było takich'? Nie mówiąć o tym że takie protesty mogłyby być niebezpeieczne dla protestującego.


Nie było takich bo żadne takie dzieła nie prztrwały.
A niewolników pytał o zdanie. Jak dochodzili do władzy zawsze sami wprowadzali niewolnictwo.

QUOTE(Spiryt @ 23/05/2008, 1:10)
No na przykład zmieniać ludzi w niewolników, jak niektórzy na tym forum.


A czy ja chce coś zmieniać? Nie.
Ale ocena przeszłości to inna sprawa. Nie będę oceniał przeszłosci dzisiejszym systemem wartosci. Zresztą lubię historię wlaśnie dlatego że lubię ludzi dawnich czasów są mi bliscy oni i ich system myślenia i wartości.

QUOTE(Spiryt @ 23/05/2008, 1:10)
Ską wiesz że rzeczony pracodawca wyznaje jakieś 'tradycyjne wartośći '? Czyje tradycyjne wartośći?


Masz dużo racji mówiąć o dzisiejszych czsach. Dziś by się to właśnie tak skończyło że nikt i tak o te wartości by nie dbał. I dlatego nie ejtsem zwolennikiem niewolnictwa w sensie dziś go wprowadzania. Ale przed XVIII wiekiem nawet mało kto by zapytał jakie wartości bo dla każdego było to oczywiste.

QUOTE(The General @ 23/05/2008, 5:41)
Matko nieźle się uśmiałem laugh.gif Jak na razie wygląda na to, że naszymi neo-konfederatami bardziej kierują jakieś ukryte perwersje niż szczytne idee laugh.gif
*



A wyniki ankiety pokazują generale że została ona sfałszonawa przez zwolenników Północy wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
ku140820
 

Unregistered

 
 
post 23/05/2008, 7:30 Quote Post

Dlaczego "ankieta sfałszowana"?
każdy głosuje, jak chce, a że wychodzą przy okazji prawdziwe oblicza naszych neo-konfederatów i miłosników niewolnictwa, to "wartość dodana"...

QUOTE("keraunos")
Dziś by się to właśnie tak skończyło że nikt i tak o te wartości by nie dbał.

Skąd taka pewność?

QUOTE
Ale przed XVIII wiekiem nawet mało kto by zapytał jakie wartości bo dla każdego było to oczywiste.

Czy aby na pewno "dla każdego"?
 
Post #36

     
keraunos
 

Protector Latinitatis
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 953
Nr użytkownika: 6.034

Stopień akademicki: jakiś jest ;)
 
 
post 23/05/2008, 7:34 Quote Post

QUOTE(Darth Stalin @ 23/05/2008, 7:30)
Czy aby na pewno "dla każdego"?


To pytam o dzieła klasycznego antyku potępiające niewolnictwo i jakoś nikt mi tytułów podać nie chce? Ja człowiek starożytny wink.gif Jak coś później napisano nie wierzę smile.gif

QUOTE(Darth Stalin @ 23/05/2008, 7:30)
Dlaczego "ankieta sfałszowana"?
każdy głosuje, jak chce, a że wychodzą przy okazji prawdziwe oblicza naszych neo-konfederatów i miłosników niewolnictwa, to "wartość dodana"...


Daletgo ankieta sfałszowana, że mogą głosować nie tylko zwolennicy konfederacji.
Np. w jednym z wcześniejszych postów Spirit przeciwnik niewolnictwa przyznał że tak zagłosował.
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
ku140820
 

Unregistered

 
 
post 23/05/2008, 8:25 Quote Post

1. Pierwsze i drugie powstanie sycylijskie, powstanie Spartakusa – to chyba wystarczy za „źródła”? Takie bunty nie biorą się znikąd; stąd też nic dziwnego, ze Południowcy cały czas drżeli z obawy przed czymś podobnym – najwyraźniej zbyt wielu nie spełniało sugerowanego przez Ciebie „standardu postępowania właściciela niewolników zgodnie z powszechnymi wartościami”

2. Hmmm... skoro dla Ciebie w porządku jest niewolenie innych ludzi w imię jakiejś idei („dobro Rzeczpospolitej”), bo wg Ciebie aby ktoś mógł „być wolny i nic nie robić” (znaczy – pasożytować na reszcie społeczeństwa), to inni musza być jego niewolnikami, to co powiesz na takie niewolnictwo:
10 – letni pobyt w AmurŁag-u dla szczytnego celu Zwycięstwa Rewolucji Światowej i zniesienia kapitalistycznej tyranii? (powinien być to cel również dla Ciebie szczytny, skoro wg Ciebie kapitaliści i kapitalizm to zło gorsze od niewolnictwa, bo ”nie kierujące się powszechnymi wartościami”...)
Oczywiście zapraszam w charakterze „współczesnego niewolnika” – z uzasadnieniem nie powinno być problemu, bo skoro wg Ciebie każdy niewolnik zasłużył w jakiś sposób na to, ze jest niewolnikiem, to wykazanie tego w Twoim przypadku jest banalne => jesteś zwolennikiem ucisku jednych ludzi przez drugich oraz dominacji klasy pasożytniczej i próżniaczej nad pracującą częścią społeczeństwa, a jak powszechnie wiadomo – „nie ma wolności dla wrogów wolności”.
Zapraszamy do świata „po drugiej stronie” niewolniczego porządku...
 
Post #38

     
pulemietczik
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.814
Nr użytkownika: 39.443

Stopień akademicki: dr
Zawód: wpisuje PESEL-e
 
 
post 23/05/2008, 8:38 Quote Post

Myślę, że większość kliknięć w ankietę to działanie zwolenników Unii, którzy stroją sobie żarty.
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
keraunos
 

Protector Latinitatis
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 953
Nr użytkownika: 6.034

Stopień akademicki: jakiś jest ;)
 
 
post 23/05/2008, 8:38 Quote Post

QUOTE(Darth Stalin @ 23/05/2008, 8:25)
1. Pierwsze i drugie powstanie sycylijskie, powstanie Spartakusa – to chyba wystarczy za „źródła”? Takie bunty nie biorą się znikąd; stąd też nic dziwnego, ze Południowcy cały czas drżeli z obawy przed czymś podobnym – najwyraźniej zbyt wielu nie spełniało sugerowanego przez Ciebie „standardu postępowania właściciela niewolników zgodnie z powszechnymi wartościami”


Czy Ty czytałeś moje wcześniejsze posty? W trakcie powstań sycylijskich tworzono podstawy normalnego państwa - z tym że dotychczasowi niewolnicy zostali Panami a Panowie cześciowo nieowlnikami. Nawet przywracano w późniejszym okresie pracę niewolniczą wśród swoich.
Co chciał Spartakus nie wie nikt wszytsko to domysły. Ale wątpliwe żeby chciał likwidacji niwolnictwa.

Ja się pytam o krytykę antyczną niewolnictwa jako instytucji. Jak to jest że nawet niewolnicy jak dochodzili do władzy chcieli jego utrzymania?

QUOTE(Darth Stalin @ 23/05/2008, 8:25)
10 – letni pobyt w AmurŁag-u dla szczytnego celu Zwycięstwa Rewolucji Światowej i zniesienia kapitalistycznej tyranii? (powinien być to cel również dla Ciebie szczytny, skoro wg Ciebie kapitaliści i kapitalizm to zło gorsze od niewolnictwa, bo ”nie kierujące się powszechnymi wartościami”...)
Oczywiście zapraszam w charakterze „współczesnego niewolnika” – z uzasadnieniem nie powinno być problemu, bo skoro wg Ciebie każdy niewolnik zasłużył w jakiś sposób na to, ze jest niewolnikiem, to wykazanie tego w Twoim przypadku jest banalne => jesteś zwolennikiem ucisku jednych ludzi przez drugich oraz dominacji klasy pasożytniczej i próżniaczej nad pracującą częścią społeczeństwa, a jak powszechnie wiadomo – „nie ma wolności dla wrogów wolności”.
Zapraszamy do świata „po drugiej stronie” niewolniczego porządku...
*



Z Gułag dzięki - nie jestem zwolennikiem komunizmu, komunizm to wynaturzona forma kapitalizmu. Nie jestem zwolennikiem rewolucji - żadnej - jako tradycjonalista wolę to co stare, a rewolucja niszczy zawsze "stare".
Każdy niewolnik zasłuzył. A jak to ja nie wiem. Wiedzą bogowie. Może jest jak np. głoszą buddyści i hinduiści, że to kara za przeszłe wcielenie. Nie wiem.

Gdybym był niewolnikiem znaczy że by mi się to należało. Poza tym wtedy - w antyku np. - najprawdopodobniej nie umiał bym czytać, pisać, itp. nie znałbym świata, więc i tak byłoby mi wszytsko jedno. Trudno nawet powiedziec że to bym był ja bo przecież nie chodzi po opakowanie - ciało, a o zbiór pogladów i myśli - to ja. One byłyby, gdybym był niewolnikiem, zupełnie inne.

Poza tym pisząc o Gułagach itp., piszesz o współczesnych formach niewolnictwa, gdzie podlegali im ludzie, którzy byli wcześniej wolni, często wykształceni, swiadomi swego losu. Inna sprawa była jak ktoś był niewolnikiem lub chłopem pańszczyźnianym od pokoleń. On uważał że tak ma być. Często nawet nie był niezadowolony, bo nie widział że może być coś innego.

Zresztą nie bardzo wiem po co interesowac się przeszłoscią jeśli nie wyznawać cześciowo pogladów dawnych czasów.
Moje interesowanie historią to nie spojrzenie na przeszłość oczami dzisiejszego człowieka, a próba patrzenia na to co jest dziś poprzez system wartości i pojęć człowieka dawnych wieków.


QUOTE(pulemietczik @ 23/05/2008, 8:38)
Myślę, że większość kliknięć w ankietę to działanie zwolenników Unii, którzy stroją sobie żarty.
*



Właśnie. W 100% się zgadzam.
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
ku140820
 

Unregistered

 
 
post 23/05/2008, 9:10 Quote Post

QUOTE
komunizm to wynaturzona forma kapitalizmu.

Że co?

QUOTE
Poza tym pisząc o Gułagach itp., piszesz o współczesnych formach niewolnictwa, gdzie podlegali im ludzie, którzy byli wcześniej wolni, często wykształceni, swiadomi swego losu.

Hehe... a w starożytności niby nie?
A taki Józef Flawiusz to niby jaki był, jak niewolnikiem został?
Z drugiej strony w systemie łagrowym był zdecydowanie większy "przepływ dwustronny", jaki sugerujesz w swoim poście dot. systemu niewolniczego => jednego dnia członek społeczeństwa, nawet jego elity, drugiego - niewolnik, żeby po pewnym czasie znowu wejść na szczyt (ot, choćby Rokossowski). System idealny, czyż nie?

BTW: no i włąśnie spoglądanie na świat nawet oczyma tamtych ludzi powinno Ci uświadomić, ze coś jest nie tak z tym niewolnictwem na Południu... wszyscy naokoło już znieśli niewolnictwo, nawet dość dawno, jeno sie ta "wyższa klasa" Południowców trzyma tegoż niewolnictwa jako podstawy swego ustroju...

 
Post #41

     
keraunos
 

Protector Latinitatis
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 953
Nr użytkownika: 6.034

Stopień akademicki: jakiś jest ;)
 
 
post 23/05/2008, 9:18 Quote Post

QUOTE(Darth Stalin @ 23/05/2008, 9:10)
Hehe... a w starożytności niby nie?
A taki Józef Flawiusz to niby jaki był, jak niewolnikiem został?


Flawiusza czytałem. I nie znalazłem u niego słowa potępienia systemu niewolniczego jako takiego. Czyli pewnie uważał że tak właśnie powinno być. Widzisz na przykłądzie konkretnym. Zresztą zasłuzył to został wyzwolony.

QUOTE(Darth Stalin @ 23/05/2008, 9:10)
QUOTE
komunizm to wynaturzona forma kapitalizmu.

Że co?


Zanim nie powstał kapitalizm nie było komunizmu. Komunizm to wytwór współczesnej cywilizacji przemysłowej w tym samym stopniu co kapitalizm. Powstał wsród robotników przemysłoiwych pracujacych dla kapitalistów. Nie byłoby kapitalizmu nie byłoby też komunizmu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.532
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 23/05/2008, 9:20 Quote Post

To ja się wstrzelę. Zaznaczyłem opcje 2 bo...chciałbym.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
keraunos
 

Protector Latinitatis
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 953
Nr użytkownika: 6.034

Stopień akademicki: jakiś jest ;)
 
 
post 23/05/2008, 9:24 Quote Post

QUOTE(Darth Stalin @ 23/05/2008, 9:10)
BTW: no i włąśnie spoglądanie na świat nawet oczyma tamtych ludzi powinno Ci uświadomić, ze coś jest nie tak z tym niewolnictwem na Południu... wszyscy naokoło już znieśli niewolnictwo, nawet dość dawno, jeno sie ta "wyższa klasa" Południowców trzyma tegoż niewolnictwa jako podstawy swego ustroju...


Nie odwrotnie. Inni zmienili bo to ludzie bez honoru ochodzący od tradycji. A my wierni tradycji przodków wbrew całemu światu z honorem kultywujemy stare wartości. Tak bym myślał jak bym wtedy żył na południu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
Nico
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.938
Nr użytkownika: 3.969

 
 
post 23/05/2008, 9:34 Quote Post

QUOTE(The General @ 23/05/2008, 5:41)
Matko nieźle się uśmiałem laugh.gif Jak na razie wygląda na to, że naszymi neo-konfederatami bardziej kierują jakieś ukryte perwersje niż szczytne idee laugh.gif


Czyżby Generale? A komu się śnią czterej czarni zawodnicy NBA rolleyes.gif ?


QUOTE(lancelot @ 23/05/2008, 9:20)
To ja się wstrzelę. Zaznaczyłem opcje 2 bo...chciałbym.


Brawo! Najważniejsze to się nie wstydzić powiedzieć biggrin.gif ! Zapraszamy do Południowej Karoliny.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

15 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej