Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Upolitycznienie Polskiego Kościoła
     
Danielp
 

born in the PRL
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.499
Nr użytkownika: 1.267

 
 
post 10/10/2007, 8:37 Quote Post

QUOTE(Rado @ 9/10/2007, 22:58)
Nie rozumiem czemu Tusk skoro koniecznie chce szukać poparcia w kościele katolickim nie zwraca się do osób czy organizacji bardziej mu sprzyjających- a są takie i wcale nie jest ich mało. Czyżby wierzył że swoim talentem krasomówczym sprawi że nagle rzesze słuchaczy Radia Maryja zaczną głosować na niego ? Jak dla mnie to szczyt  naiwności- nie tylko politycznej.
*


Albo dobra zagrywka przedwyborcza. Jeśli z góry wiem, że przeciwna strona (kierownictwo RM) powie "nie" (bardzo wątpię aby doszło do dyskusji z Tuskiem w "Rozmowach Niedokończonych" - patrz ostatnie wypowiedzi m.in p.Sobańskiej) a ja mimo to wykazuje chęć rozmowy z nimi to dla osób postronnych ja jestem "fajny" i występuję z gałązką oliwną, a "oni" są "be" i tą gałązkę odrzucają. Opinii przeciwników zapewne nie zmienię ale niezdecydowanym ( jest ich trochę) jasno pokazuję kto jest w tej sytuacji "be".
 
User is offline  PMMini Profile Post #46

     
Rado
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.378
Nr użytkownika: 3.636

 
 
post 10/10/2007, 12:40 Quote Post

Gdyby chodziło o inną grupę zgodziłbym się ale akurat RM niewiele osób pozostawia obojętnych. Ma albo zadeklarowanych zwolenników albo równie zażartych przeciwników, grupa "pośrodku" jest chyba niewielka. W tej sytuacji Tusk- IMHO oczywiście- o wiele więcej zyskałby otwarcie atakując (nawet pod sztandarem walki z patologiami w stosunkach państwo/kościół) niż mizdrząc się.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #47

     
Danielp
 

born in the PRL
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.499
Nr użytkownika: 1.267

 
 
post 10/10/2007, 13:08 Quote Post

QUOTE("Rado")
Ma albo zadeklarowanych zwolenników albo równie zażartych przeciwników, grupa "pośrodku" jest chyba niewielka.


Sondaże pokazują że obydwie partie idą łeb w łeb a o sukcesie bądź porażce może zdecydować sto - dwieście tys. głosów a każdy sposób który przyciągnie wyborców jest dobry.

QUOTE(Rado @ 10/10/2007, 12:40)
W tej sytuacji Tusk- IMHO oczywiście- o wiele więcej zyskałby otwarcie atakując (nawet pod sztandarem walki z patologiami w stosunkach państwo/kościół) niż mizdrząc się.
*


Trafiłeś w samo sedno - odmowa wywiadu/debaty Tuskowi w RM przy preferowaniu tylko innej opcji (wiadomo jakiej wink.gif )przez to radio to znakomita woda na młyn POwskiej kampanii. Wystarczy porównanie rzeczywistości z tym co zapisano w koncesji i jak piszesz uderzyć pod hasłem walki z patologiami w stosunkach kościół/państwo. Zobaczymy co pokażą najbliższe dni i jak "tę amunicję" wykorzysta sztab PO.
 
User is offline  PMMini Profile Post #48

4 Strony « < 2 3 4 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej