Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
25 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ukraina: powody popierania
     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.205
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 25/07/2014, 17:39 Quote Post

Mariusz-akurat chodzi mi o tragicznie niskie ceny zbóż i rzepaku, przy obowiązkowym wykupie zboża ukraińskiego w ramach pomocy rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 25/07/2014, 19:02 Quote Post


QUOTE
[=lehrabia]

ile potrwa ten okres, kiedy jesteśmy lepiej zmotywowani od ludzi z Zachodu?

/


To jest trafne pytanie. Gdy zbliżymy sie do ich poziomu życia to i motywacja pewnie spadnie.
Szef Avisu kiedyś powiedział, gdy Avis był po Hertzu drugi na rynku:
,,We are second- we try harder".
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 25/07/2014, 23:52 Quote Post

QUOTE
A teraz, kto głosował za rozszerzeniem - zachodni politycy czy zachodnie społeczeństwa?

I to jest clou problemu , politycy zwlaszcza ci niemieccy czy brytyjscy ( w odróżnieniu od naszych krajowych ) , posiadają niezwykły dar państwowotwórczy i to on zadecydował .
Oby Polacy posiedli podobny pierścień Nibelungów w stosunku do tego tworu zwanego Ukraina , bez mesjanizmu , bez emocji , bez głupawych uniesień .

Ten post był edytowany przez lancaster: 25/07/2014, 23:53
 
Post #33

     
Konto Usuniete 12
 

Unregistered

 
 
post 26/07/2014, 23:43 Quote Post

Szlag by to, drugi raz w ciągu godziny, zgadzam się z lancasterem blink.gif
 
Post #34

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 27/07/2014, 0:16 Quote Post

QUOTE(IacobusAureus @ 26/07/2014, 23:43)
Szlag by to, drugi raz w ciągu godziny, zgadzam się z lancasterem blink.gif
*


I tak trzymaj wink.gif
 
Post #35

     
TomaszBabilon
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 24
Nr użytkownika: 86.812

Tomasz Szewc
Zawód: Uczeñ
 
 
post 27/07/2014, 23:44 Quote Post

Co nam da integracja z Ukrainą ? "nic"

Co nam da integracja z Rosją ? więcej niż "nic", bo to silniejszy partner.

QUOTE
Należy zawsze wspierać słabszego przeciwko silniejszemu. Ten powód tutaj współgra z zasadą Piłsudskiego, chcący oddzielić Polskę od Rosji pasmem niezależnych państw. I to jest powód drugi.


Oh, rozumiem, że Piłsudski to jakiś autorytet i jego zasady są powodem dla takiej, a nie innej polityki zagranicznej względem Ukrainy ?

Wspierać słabszego przeciwko silniejszemu ... zaiste, głębokie ... Jednak współgra to rzeczywiście z zasadą - Polska jako superman rolleyes.gif Ciekawe tylko, czy możemy sobie pozwolić na to wspieranie słabszych będąc supermanem Europy rolleyes.gif

Ten post był edytowany przez TomaszBabilon: 27/07/2014, 23:45
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.205
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 29/07/2014, 18:15 Quote Post

QUOTE(TomaszBabilon @ 28/07/2014, 0:44)
Co nam da integracja z Ukrainą ? "nic"
*


Udowodnij.
CODE

Co nam da integracja z Rosją ? więcej niż "nic", bo to silniejszy partner.

Prawda. Z mongolizmem cywilizacyjnym w pakiecie rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
TomaszBabilon
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 24
Nr użytkownika: 86.812

Tomasz Szewc
Zawód: Uczeñ
 
 
post 29/07/2014, 19:31 Quote Post

Czy "udowodnij" to jakiś chory fetysz niektórych użytkowników historycy.orG ? czuję się czasem gorzej niż na forum sekty PiS.

QUOTE
Prawda. Z mongolizmem cywilizacyjnym w pakiecie


Demagogia, zawsze trzeba szukać silniejszych partnerów. Też mam to udowadniać, że lepiej mieć silniejszego partnera niż słabego ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
rapahandock
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.376
Nr użytkownika: 78.749

Igor Moraczewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: archiwista
 
 
post 29/07/2014, 19:34 Quote Post

Jak partner jest silniejszy od Ciebie to to już nie jest partner. To już jest pan.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.205
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 29/07/2014, 19:55 Quote Post

QUOTE(TomaszBabilon @ 29/07/2014, 20:31)
Czy "udowodnij" to jakiś chory fetysz niektórych użytkowników historycy.orG ? czuję się czasem gorzej niż na forum sekty PiS.
*


Na stawiającym tezę ciąży obowiązek dowodu. Wio.
CODE

[Demagogia, zawsze trzeba szukać silniejszych partnerów. Też mam to udowadniać, że lepiej mieć silniejszego partnera niż słabego ?

Na to już Igor odpowiedział rolleyes.gif
I nie, to nie jest demagogia-Moskwa wyrosła z tego, że jeden z pierwszych znaczących jej władców miał przywilej bycia podnóżkiem (i kto wie, czym jeszcze?) posła od chana mongolskiego rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
TomaszBabilon
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 24
Nr użytkownika: 86.812

Tomasz Szewc
Zawód: Uczeñ
 
 
post 29/07/2014, 20:05 Quote Post

W takim razie Niemcy są naszym panem, bo są silniejsi ... lol ... Nie napisałem, że w takim pakiecie nie będzie miejsca na mongolizm cywilizacyjny. Dla mnie demagogią i populizmem jest rusofobia.

Poza tym nie postawiłem tezy, że integracja z Ukraina nic nam nie da, czytanie ze zrozumieniem się kłania. Napisałem, że nie da nam "nic" w kontekście możliwości partnerstwa z o wiele silniejszą Federacją Rosyjską. Czy to jest aż tak trudne, czytanie ze zrozumieniem ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.205
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 29/07/2014, 20:09 Quote Post

QUOTE(TomaszBabilon @ 29/07/2014, 21:05)
W takim razie Niemcy są naszym panem, bo są silniejsi ... lol ... Nie napisałem, że w takim pakiecie nie będzie miejsca na mongolizm cywilizacyjny.
*


A to Niemcy są popłuczynami po Mongołach? biggrin.gif
CODE

Dla mnie demagogią i populizmem jest rusofobia.

Zdefiniuj ją.
CODE

Poza tym nie postawiłem tezy, że integracja z Ukraina nic nam nie da, czytanie ze zrozumieniem się kłania. Napisałem, że nie da nam "nic" w kontekście możliwości partnerstwa z o wiele silniejszą Federacją Rosyjską. Czy to jest aż tak trudne, czytanie ze zrozumieniem ?

Przeciwnie, postawiłeś tezę-nie migaj się.
Poza tym, jakoś widać, jak "świetnie" wychodzą poszczególne kraje na partnerstwie z Tym Dużym Na Wschodzie, a jak z Zachodem. Po PKB-i wschodniej biedzie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
rapahandock
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.376
Nr użytkownika: 78.749

Igor Moraczewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: archiwista
 
 
post 29/07/2014, 20:16 Quote Post

QUOTE
Co nam da integracja z Ukrainą ? "nic"

Jeśli to nie jest postawienie tezy to nie wiem co nią jest.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
TomaszBabilon
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 24
Nr użytkownika: 86.812

Tomasz Szewc
Zawód: Uczeñ
 
 
post 29/07/2014, 20:24 Quote Post

Człowieku, czy widzisz różnię pomiędzy "nic", a nic ? Oczywiście że silna integracja z Ukrainą coś nam da, ale widzę też, że nie spieszy im się do tej integracji skoro chwilę po ciepłych słowach w kierunku Polaków dają nam embargo na wieprzowinę rolleyes.gif

QUOTE
Poza tym, jakoś widać, jak "świetnie" wychodzą poszczególne kraje na partnerstwie z Tym Dużym Na Wschodzie, a jak z Zachodem. Po PKB-i wschodniej biedzie.


Nie wiem czy ty kiedykolwiek o tym słyszałeś, ale partnerstwo to sprawa drugorzędna ( oczywiście również ważna ), liczy się jakie warunki do bogacenia się i pomnażania bogactwa będą mieli ludzie we własnym państwie rolleyes.gif

QUOTE
Zdefiniuj ją.


...

W obecnej polityce, to izolowanie Rosji sankcjami i pytanie "ile Polska jest w stanie zapłacić?" Już podpowiadam, nie powinna nic płacić za pomysły chorych psychicznie ludzi. Powinna zwiększyć u siebie wpływy gospodarcze FR znacznie, przynajmniej o rząd 10-20% - nie wiem jak się to ma przekładać na rzeczywistość, powinniśmy się z nią lepiej integrować i czerpać np tańszy gaz jak to robi Białoruś i bez żadnych mi tu wstawek, że Białoruś to państwo satelickie FR, my jesteśmy satelitą gejowskiej Unii i nie jest dobrze, począwszy od demografii, skończywszy na tym że stanęliśmy na średnim pułapie rozwoju i nie osiągniemy już raczej więcej na takim gospodarzeniu.

Ten post był edytowany przez TomaszBabilon: 29/07/2014, 20:25
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
rapahandock
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.376
Nr użytkownika: 78.749

Igor Moraczewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: archiwista
 
 
post 29/07/2014, 20:54 Quote Post

QUOTE
W obecnej polityce, to izolowanie Rosji sankcjami i pytanie "ile Polska jest w stanie zapłacić?" Już podpowiadam, nie powinna nic płacić za pomysły chorych psychicznie ludzi. Powinna zwiększyć u siebie wpływy gospodarcze FR znacznie, przynajmniej o rząd 10-20% - nie wiem jak się to ma przekładać na rzeczywistość, powinniśmy się z nią lepiej integrować i czerpać np tańszy gaz jak to robi Białoruś i bez żadnych mi tu wstawek, że Białoruś to państwo satelickie FR, my jesteśmy satelitą gejowskiej Unii i nie jest dobrze, począwszy od demografii, skończywszy na tym że stanęliśmy na średnim pułapie rozwoju i nie osiągniemy już raczej więcej na takim gospodarzeniu.

Wpływ gospodarczy dość łatwo przekuwa się na wpływ polityczny, więc jeśli zwiększymy wpływ Rosji na naszą gospodarkę to będziemy skakać jak nam zagrają. To raczej powinno iść na odwrót (chociaż w wielkie wpływy na Moskwę to nie wierzę). Tańszy gaz będziemy mieli po wybudowaniu gazoportu i uruchomieniu wydobycia z łupków - proste prawo konkurencji. I o ile w Polsce świetnie nie jest, to wbrew temu co twierdzisz nie jest też źle (poza wspomnianą demografią - tu jest tragicznie).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

25 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej