Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Gra Fall Weiss 1939, skąd ściągnąć
     
denio51
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 42.357

piter
 
 
post 16/06/2009, 14:05 Quote Post

czy ma może ktoś tą gierkę ? wydała ją kiedyś firma marksoft ? skąd mogęją ściągnąć lub może ktoś udostępnić?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
El Gran Capitán
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 257
Nr użytkownika: 31.618

Mateusz
Zawód: Licealista 1. klasy
 
 
post 16/06/2009, 17:57 Quote Post

Przypominam, że mimo iż jest to nie najnowsza gra, to wciąż objęta prawami autorskimi więc ściąganie i udostępnianie jest nielegalne. Taki post na tym forum jest chyba nie na miejscu.

Grę najlepiej znajdź na Allegro itp. Bo w sprzedaży detalicznej to ta gra mi się już nie widzi.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
denio51
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 42.357

piter
 
 
post 22/06/2009, 9:34 Quote Post

QUOTE(El Gran Capitán @ 16/06/2009, 10:57)
Przypominam, że mimo iż jest to nie najnowsza gra, to wciąż objęta prawami autorskimi więc ściąganie i udostępnianie jest nielegalne. Taki post na tym forum jest chyba nie na miejscu.

Grę najlepiej znajdź na Allegro itp. Bo w sprzedaży detalicznej to ta gra mi się już nie widzi.
*


 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
denio51
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 42.357

piter
 
 
post 22/06/2009, 9:37 Quote Post

niektórzy pisali że jest abandonware , stąd moje zapytanie . jeżeli jednak nie to może ktoś ma jeszcze oryginalną płytkę z grą fall weiss 1939 ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
milosnik1231
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 61.461

 
 
post 20/12/2009, 19:32 Quote Post

QUOTE(denio51 @ 22/06/2009, 9:37)
niektórzy pisali że jest abandonware , stąd moje zapytanie . jeżeli jednak nie to może ktoś ma jeszcze oryginalną płytkę z grą fall weiss 1939 ?
*



siema, gra jest niezastąpiona. mam orginał ale jest tak zajechany ze nie da się zrobić kopi zapasowej... sad.gif(. Ale co najważniejsze i po to tu wszedłem, nie moglem w necie znaleźć przepisu na odpalenie tej gierki na win xp iiiii DOSZEDŁEM DO TEGO JAK TO ZROBIĆ smile.gif))))))) Fall Weiss 1939 windows xp instrukcja - piszcie do mnie na maila kalina1231@wp.pl . pzdr dla wszystkich fanów gry
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Woj
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.891
Nr użytkownika: 25.745

Stopień akademicki: posiadam
Zawód: historyk
 
 
post 29/11/2011, 13:10 Quote Post

Ktoś wie czy grając w kampanię da się wygrać Polakami? A jeśli tak, to an czym polega wygrana: po prostu odpieramy wroga, czy może... wkraczamy do Berlina? wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Micza
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 353
Nr użytkownika: 46.459

Stopień akademicki: UAM
Zawód: iluminarz
 
 
post 29/11/2011, 16:33 Quote Post

Mam i nie wydaję, natomiast to gra pod DOS i na nowych Win nie będzie chodzić, poza tym to strategia turowa, dosyć ciężko się gra, chociaż ciekawa od strony historycznej, dużo zdjęć i dzieje jednostek.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
pseudomiles
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.540
Nr użytkownika: 38.593

 
 
post 29/11/2011, 18:01 Quote Post

Po co wam ta gra ? Zagrajcie sobie w scenariusze kampanii wrześniowej z The Operational Art of War. Jest chyba bardziej dostępna i bodajże najlepsza w swojej klasie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Woj
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.891
Nr użytkownika: 25.745

Stopień akademicki: posiadam
Zawód: historyk
 
 
post 29/11/2011, 18:04 Quote Post

QUOTE(pseudomiles @ 29/11/2011, 19:01)
Po co wam ta gra ? Zagrajcie sobie w scenariusze kampanii wrześniowej z The Operational Art of War. Jest chyba bardziej dostępna i bodajże najlepsza w swojej klasie.


Trójka droga - a o możliwości zakupu obecnie części pierwszej (w drugiej o ile wiem roku 1939 w Polsce nie ma) nie słyszałem.

A "Fall Weiss" interesuje mnie nie tylko jako gracza, ale i naukowo. wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
fan39
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Nr użytkownika: 76.727

 
 
post 6/02/2012, 14:07 Quote Post

Gra Fall Weiss 1939 to świetna gra taktyczno-operacyjna. Niestety ma wiele tzw. baboli i gdyby nie one to dałbym jej 10/10 Ale nawet pomimo tych bugów jest bardzo dobra i gram w nią do tej pory (oczywiście nie z kompem bo ten "gra" fatalnie) przez neta smile.gif .
Co do TOAW III jest tam scenariusz o wrześniu 39 roku ale mimo tego że ma prawie cała mape Polski , oddziały rosyjskie i nie posiada bugów to byłem w stanie grac w nią tylko przez chwile . Skala 10km na heks , skala pułkowa i jedna tura na dzień zniecheciły mnie totalnie .
Scenariusz kampanii wrześniowej w Fall Weissie można wygrac grając Polakami na 2 sposoby : poprzez zajecie Olsztyna (Berlina na mapie nie ma smile.gif )lub poprzez zadanie strat procentowych Wehrmachtowi .
Chetnych do rozgrywek przez neta w tą gierke zapraszam serdecznie rolleyes.gif
A co do odpalania to trzeba miec programik dosbox i chodzi wtedy nawet pod Win7 wink.gif

Ten post był edytowany przez fan39: 6/02/2012, 14:16
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
RolaPL
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 9
Nr użytkownika: 71.861

 
 
post 4/03/2012, 2:00 Quote Post

Kilka zrzutów ekranu zobaczycie tutaj:
http://www.mobygames.com/game/dos/fall-weiss-1939
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
fan39
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Nr użytkownika: 76.727

 
 
post 11/03/2012, 17:03 Quote Post

A tutaj możecie zobaczyć przebieg jednego ze scenariuszy z tej gierki z bloga mojego znajomego .
http://www.fallweiss39.blogspot.com/search...od%20Mokr%C4%85
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Miro
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 339
Nr użytkownika: 8.085

Zawód: geodeta
 
 
post 23/03/2013, 13:54 Quote Post

Ktoś wie czy grając w kampanię da się wygrać Polakami? A jeśli tak, to an czym polega wygrana: po prostu odpieramy wroga, czy może... wkraczamy do Berlina?[QUOTE]
Można wygrać utrzymując do 30 września jedno z miast: Lwów, Warszawę lub Kraków
Można też wygrać zajmując Olsztyn, zanim się straci swoje miasta (któreś z tych trzech). Mnie się udało 4 września. Potem można grać dalej i około 20-go września "kończyłem" resztki Niemców pod Opolem. Cała rozgrywka trwała około pół roku. rolleyes.gif
Niestety, po zmianach kolejnych komputerów, już nie mogę sobie pograć. A oryginalna płyta już dawno nie nadaje się do użytku.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
fan39
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Nr użytkownika: 76.727

 
 
post 1/04/2013, 9:42 Quote Post

Kraków nie jest punktem które trzeba zdobyć lub utrzymać. Takimi punktami są Warszawa, Modlin ,Lwów i Brześć oraz Olsztyn . Grać można nawet na systemie Win7(tak jak pisałem wcześniej) korzystam z niego i gram na laptopie więc sprzęt nie ma znaczenia ;-) Co tam jeszcze- co prawda oryginał mam z lekka zajechany i popękany ale mam kopie więc nie ma problemu jeśli by ktoś miał ochotę popykać w tą super gierkę :-) Przymierzam się za pomysłem kolegi netowego z którym grałem parę scenariuszy ażeby znaleźć kilku chętnych do rozegrania kampanii gdzie każdy dowodziłby swoim odcinkiem frontu . Wprowadziłoby to jeszcze bardziej realistyczne warunki frontowe i uatrakcyjniłoby rozgrywkę bo wiadomo że każdy inaczej gra i ma inne pomysły taktyczno-operacyjne.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 1/04/2013, 10:47 Quote Post

QUOTE
Kraków nie jest punktem które trzeba zdobyć lub utrzymać. Takimi punktami są Warszawa, Modlin ,Lwów i Brześć oraz Olsztyn .


Dlaczego Olsztyn, a nie dajmy na to Wrocław, Szczecin lub Królewiec ? rolleyes.gif
 
Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej