Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
49 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Losy Polaków na Wschodzie,
     
Kaśka18
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 344
Nr użytkownika: 36.392

Stopień akademicki: moze kiedys...
Zawód: studentka
 
 
post 20/01/2008, 15:32 Quote Post

Oczywiście ze będziemy trzymać kciuki Nieprzysiadalna!!! biggrin.gif
Nie stresuj się tak. Mi stres przechodzi jak sobie wmawiam że moja konkurencja to same matoły więc nie mam czego się obawiać xD
Będzie dobrze - komisja na pewno doceni Twój wysiłek - pokaż że Ci zależy.

No to pozostaje mi życic Ci tylko powodzenia. I wyśpij się porządnie.

A Twojej relacji wprost nie mogę się doczekać. Sama podchodzę do tej olimpiady pierwszy raz i niezupełnie wiem czego się spodziewać tongue.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
Cesarzowa_Teofano
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 16
Nr użytkownika: 39.544

Teofano
Zawód: uczen
 
 
post 21/01/2008, 14:25 Quote Post

Proszę o dpowiedzcie mi na pytanie- na okręgu będzie trzeba odpowiadać na pytania dotyczące tylko pracy ,czy pracy i książek ? ?. Ja pierwszy raz biorę udział i nie wiem jak to wygląda. Proszę pomóżcie rolleyes.gif

Powodzenia wszystkim wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
nieprzysiadalna
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 80
Nr użytkownika: 40.150

Zawód: uczen
 
 
post 21/01/2008, 15:51 Quote Post

Kasiu dziekuje za zyczenia : )
uf juz po wszystkim..w zyciu nie mialam takie stresora : )
pytania dotyczyly bardzo ogolnie mojej pracy ..dlaczego wybralam walsnie ten temat, jakie sa znane medtody eksterminacji inteligencji..dlaczego NKWD chcialo zniszczyc wlasnie inteligencje...takie tam...ogolnie mowilam to co chcialam, przerywano mi tylko w niektorych momentach
z tego co wiem wszyscy mieli zadawane to samo pytanie: co to za Kresy? rolleyes.gif
odpowiadalam sama przed komisja..a za mna siedzialy 2 dziewczyny czekajac na kolejke..ogolnie jestem zadowolona ze swojej odpowiedzi..nie mam sobie nic do zarzucenia..tak jak pisaliscie, najwazniejszy jest spokoj...dziewczyna , ktora odpowiadala za mna powiedziala...ze mam gadane : )hehe
miedzy czasie rozmawialam z innymi osobami..i zauwazylam jakie mam braki w wiedzy...no coz..mila przygoda..
jutro wyniki...a moze sie dostane..chociaz naprawde na to nie licze..
komisja nie jest do konca obiektywna..np kojarza osoby, ktore braly udzial w olimpiadach w latach ubieglych..moim zdaniem to nie jest ok...
stres calkowicie mnie opuscil po wyjsciu z sali..bylam wrecz szczesliwa : )
inne osoby mialy np takie pytania ( w zaleznosci od wybranego tematu pracy):
wymien etapy tworzenia sie panstwa podziemnego, miejsca eksterminacji Polakow...albo np cos, co mnie bardzo zaskoczylo: nazwiska autorow, ktorych ksiazki sa zawarte w Twojej bibligorafii.. confused1.gif dosc zaskakujace prawda?A ja kulam daty itp...
Komisja sprawia wrazenie przyjemnej..tak naprawde rozmawialam tylko z 1 czlowiekiem...inny pan wertowal moja prace..a jeszcze inny cos tam sobie pisal...

ide spac..peka mi glowa..to chyba od tego myslenia : ))
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
Kaśka18
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 344
Nr użytkownika: 36.392

Stopień akademicki: moze kiedys...
Zawód: studentka
 
 
post 21/01/2008, 19:31 Quote Post

Dzięki za info. Będę teraz wiedziała na co mam się nastawić. Jęsli chodzi o nazwiska autorów książek które umieściło sie w bibliografii to uwazam to za dość oczywiste pytanie - sprawdzają czy człowiek rzeczywiście sam tę pracę napisał. Ja może nie wszystkie ale większość nazwisk autorów ksiażek wykorzystanych w mojej pracy bez problemu jestem w stanie teraz wymienić. Z tym państwem podziemnym to pewnie dostawali pytania ludzie, którzy mieli temat o żołnierzach czyli mój. Oj będzie ciężko, choć w tej chwili dość ogolnie pewnie odpowiedziałabym na to pytanie. No mnie na jednym konkursie w gimnazjum komisja pytała co to są Ziemie Odzyskane bo temat mojej prezentacji dotyczył przesiedleń Niemców z okolic Wałbrzycha w latach 1945-1948. A jeśli chodzi o rozmowę z komisją - normalka że gadasz z jedną osobą i to zazwyczaj z przewodniczącym - przerabiałam to już na konkursach w gimnazjum.

Co do nerwów nie przejmuj się - ja już mam cykora prZed swoją obroną tongue.gif Będzie dobrze - dostaniesz się. Skoro miałaś takie przyjemne pytania i sprawnie na nie odpowiadalas to czemu mieliby Cię nie przepuścić? Ale sympatie do uczniow odpowiadajacych w poprzednich latach rzeczywiscie sa nie fair :/

I wypocznij pożądnie bo po takim tygodniu harówki Ci sie to należy wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
nieprzysiadalna
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 80
Nr użytkownika: 40.150

Zawód: uczen
 
 
post 21/01/2008, 20:11 Quote Post

QUOTE(Kaśka18 @ 21/01/2008, 20:31)
Dzięki za info. Będę teraz wiedziała na co mam się nastawić. Jęsli chodzi o nazwiska autorów książek które umieściło sie w bibliografii to uwazam to za dość oczywiste pytanie - sprawdzają czy człowiek rzeczywiście sam tę pracę napisał. Ja może nie wszystkie ale większość nazwisk autorów ksiażek wykorzystanych w mojej pracy bez problemu jestem w stanie teraz wymienić. Z tym państwem podziemnym to pewnie dostawali pytania ludzie, którzy mieli temat o żołnierzach czyli mój. Oj będzie ciężko, choć w tej chwili dość ogolnie pewnie odpowiedziałabym na to pytanie. No mnie na jednym konkursie w gimnazjum komisja pytała co to są Ziemie Odzyskane bo temat mojej prezentacji dotyczył przesiedleń Niemców z okolic Wałbrzycha w latach 1945-1948. A jeśli chodzi o rozmowę z komisją - normalka że gadasz z jedną osobą i to zazwyczaj z przewodniczącym - przerabiałam to już na konkursach w gimnazjum.

Co do nerwów nie przejmuj się - ja już mam cykora prZed swoją obroną tongue.gif Będzie dobrze - dostaniesz się. Skoro miałaś takie przyjemne pytania i sprawnie na nie odpowiadalas to czemu mieliby Cię nie przepuścić? Ale sympatie do uczniow odpowiadajacych w poprzednich latach rzeczywiscie sa nie fair :/

I wypocznij pożądnie bo po takim tygodniu harówki Ci sie to należy wink.gif
*





odponcznij..haha..no byloby milo..: ))ale mam takie dziury w szkole..normalnie szok..nie wiem kiedy ja to nadrobie
a co do pytan..z tego co wiem to team 2 byl taki dosc ciekawy..wiekszosc osob go wybrala
no nie wiem czy sie dostane...skoro przechodzi tylko 8 osob...w sumie dobrze, ze jest jakis limit..ale np za prace mam 5...zalozymy ze z odpowiedzi tez 5...a np ktos inny mial 6 z pracy i taka samo z odp jak ja..wiec logiczne kto przechodzi dalej : )
co do nazwisk autorow...czlowiek jak w takim stresie , ze moze wszystko zapomniec, poprzekrecac...a co do rozmowy z tylko 1 osoba...no z tego co wiem to bywalo roznie, przewaznie kiedy ktos sie zainteresowal dana wypowiedzia, tematem...tez chcial cos dodac od siebie i dodatkowo sprawdzac wiedze...

a...najadlam sie za darmo : )nalesniki z serem....super : )
ccy dobrym pomyslem byloby powiedzenie w szkole, zeby mnie nie pytali bo przygotowywałam sie do olimpiady? confused1.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
Kaśka18
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 344
Nr użytkownika: 36.392

Stopień akademicki: moze kiedys...
Zawód: studentka
 
 
post 21/01/2008, 21:27 Quote Post

QUOTE
ccy dobrym pomyslem byloby powiedzenie w szkole, zeby mnie nie pytali bo przygotowywałam sie do olimpiady? confused1.gif


No pewnie. U mnie w szkole jest tak że często olimpijczykom po olimpiadzie odpuszczają sprawdziany i inne takie nawet przez cały tydzień, choc zależy jeszcze wszystko od konkretnego nauczyciela tongue.gif Powiedz że walczyłaś w Kielcach o dobre imię szkoły biggrin.gif Na pewno nie dadzą się długo prosić. U mnie w szkole olimpiada to rzecz swięta i większość nauczycieli robi wszystko żeby olimpijczykowi życie ułatwić wink.gif

No niby na olimpiadzie czlowiek w stresie ale pomyśl sobie że czeka Cię w życiu jeszcze wiele takich sytuacji i trzeba sie jakoś opanować np. na ustnej maturze. Mnie to się dzisiaj trzęsły nogi nawet podczas rozmowy z nauczycielką angielskiego xD Rozmawiałam z nią w sprawie przejścia do gorszej grupy i nie była zachwycona oczywiście dry.gif Ale ja to chcę zrobic poto żeby mieć wiecej czasu na przygotowanie do olimpiady i matury z moich przedmiotów kierunkowych a te 3 miesiące stracone na angielskim w innej grupie chyba nie zaważą jakoś na mojej karierze zawodowej. Mature z angola i tak piszę podstawową i na próbie w grudniu miałam 90% - fakt stac mnie na wecej ale tyle tez dobrze
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
nieprzysiadalna
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 80
Nr użytkownika: 40.150

Zawód: uczen
 
 
post 21/01/2008, 21:44 Quote Post

[quote=Kaśka18,21/01/2008, 22:27]
[quote]ccy dobrym pomyslem byloby powiedzenie w szkole, zeby mnie nie pytali bo przygotowywałam sie do olimpiady? confused1.gif[/quote]

No pewnie. U mnie w szkole jest tak że często olimpijczykom po olimpiadzie odpuszczają sprawdziany i inne takie nawet przez cały tydzień, choc zależy jeszcze wszystko od konkretnego nauczyciela tongue.gif Powiedz że walczyłaś w Kielcach o dobre imię szkoły biggrin.gif Na pewno nie dadzą się długo prosić. U mnie w szkole olimpiada to rzecz swięta i większość nauczycieli robi wszystko żeby olimpijczykowi życie ułatwić wink.gif

No niby na olimpiadzie czlowiek w stresie ale pomyśl sobie że czeka Cię w życiu jeszcze wiele takich sytuacji i trzeba sie jakoś opanować np. na ustnej maturze. Mnie to się dzisiaj trzęsły nogi nawet podczas rozmowy z nauczycielką angielskiego xD Rozmawiałam z nią w sprawie przejścia do gorszej grupy i nie była zachwycona oczywiście dry.gif Ale ja to chcę zrobic poto żeby mieć wiecej czasu na przygotowanie do olimpiady i matury z moich przedmiotów kierunkowych a te 3 miesiące stracone na angielskim w innej grupie chyba nie zaważą jakoś na mojej karierze zawodowej. Mature z angola i tak piszę podstawową i na próbie w gruddnu

no pewnie..walczylam jak lwica : )
90 % to bardzo dobry wynik! Fakt, podstawa.ALe jesli nie potzrebujesz przy rekrutacji rozszerzonej, to po co sie meczyc : )
co do matury z historii..wydaje mi sie ze w szkole kompletnie olewane jest wypr ...nigdzie w necie nie moge znalesc wzoru takiego wypracowania..poprawnej budowy tesktu.
U mnie w szkole piszemy takie wypacowania przy kazdym sprawdzianie...ale cos wydaje mi sie ze wypracowanie typowe dla jezyka polskiego a historii sa jednak troszke inne : )
w sumie to smutne, duzo osob poleglo na historii wlasnie przez wypracowanie...niektorzy olimpijczycy tez mieli z tym problem
w regulaminie olimpiady o losach pisze,ze laureci maja max z historii...ale podstawa czy rozszerzony?Kto o tym decyduje?To chyba dosc nowy przepisz..przynajmniej wczesniej nic o tym nie wiedzialam
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
Kaśka18
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 344
Nr użytkownika: 36.392

Stopień akademicki: moze kiedys...
Zawód: studentka
 
 
post 21/01/2008, 22:34 Quote Post

QUOTE
w regulaminie olimpiady o losach pisze,ze laureci maja max z historii...ale podstawa czy rozszerzony?Kto o tym decyduje?To chyba dosc nowy przepisz..przynajmniej wczesniej nic o tym nie wiedzialam


Gdzie Ty to znalazłaś. Ja w regulaminie wyczytałam żetytuł finalisty i laureata nie zwalnia z matury z historii. Ale niektóre uczelnie na niektórych kierunkach przyznaja za historie max punktów rekrutacyjnych.

Jeśli chodzi o wypracowanie z historii to kompletnie różni się od tego z polskiego. Przede wszystkim nie trzeba używać tylu epitetów - jak ktoś chce się rozpisać bo duzo wie to wręcz epitetów musi unikać zeby zmieścić się w wyznaczonych na wypracowanie linijkach. Uh... a ja mam jutro próbna historię. Nie wiem co za geniusz wymyślił próbną w tym samym tygodniu co studniówka ale należą mu się gratulacje dry.gif

PS.: Z tym anglikiem to mnie straszyli że jak się przeniosę do gorszej grupy to będę miała problemy podczas ewentualnych studiów doktorskich bo na uczelni się języka nie nauczę. No i że pracy nie będę miała i będę musiala na drogie kursy zasuwać itp. Oni przesadzają trochę bo urywam się tylko na 3 miesiące podczas któryh i tak są same powtórki do matury rozszerzonej czyli mojego poziomu i zwyczajnie się na nich nudzę.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
nieprzysiadalna
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 80
Nr użytkownika: 40.150

Zawód: uczen
 
 
post 21/01/2008, 22:43 Quote Post

QUOTE(Kaśka18 @ 21/01/2008, 23:34)
QUOTE
w regulaminie olimpiady o losach pisze,ze laureci maja max z historii...ale podstawa czy rozszerzony?Kto o tym decyduje?To chyba dosc nowy przepisz..przynajmniej wczesniej nic o tym nie wiedzialam


Gdzie Ty to znalazłaś. Ja w regulaminie wyczytałam żetytuł finalisty i laureata nie zwalnia z matury z historii. Ale niektóre uczelnie na niektórych kierunkach przyznaja za historie max punktów rekrutacyjnych.

Jeśli chodzi o wypracowanie z historii to kompletnie różni się od tego z polskiego. Przede wszystkim nie trzeba używać tylu epitetów - jak ktoś chce się rozpisać bo duzo wie to wręcz epitetów musi unikać zeby zmieścić się w wyznaczonych na wypracowanie linijkach. Uh... a ja mam jutro próbna historię. Nie wiem co za geniusz wymyślił próbną w tym samym tygodniu co studniówka ale należą mu się gratulacje dry.gif

PS.: Z tym anglikiem to mnie straszyli że jak się przeniosę do gorszej grupy to będę miała problemy podczas ewentualnych studiów doktorskich bo na uczelni się języka nie nauczę. No i że pracy nie będę miała i będę musiala na drogie kursy zasuwać itp. Oni przesadzają trochę bo urywam się tylko na 3 miesiące podczas któryh i tak są same powtórki do matury rozszerzonej czyli mojego poziomu i zwyczajnie się na nich nudzę.
*




hehe..podobal mi sie ten tekst o studiach doktorskich : ) e tam takie straszenie..
wiesz jak ktos chce sie nauczyc, to sie nauczy ( przyklad: moje 5 cio dniowe przygotowanie do obrony pracy smile.gif
przeciez na studiach nie ma tylko ang...sa rozne grupy, poziomy, jezyki..np lacina : )
zalezy od uczelni, stosunku profesora itp..a takie gdybanie 5 lat do przodu jest naprawde bezsensowne

odnosnie max pkt z historii.."poczta pantoflowa" i net
za rok chyba przezuce sie na jakas inna...pogrzebie w internecie z kotrej sa najwieksze profity...
eno eno studniowka...troche przyjemnosci w koncu : )baw sie dobrze...
co do historii...tylko potem jakis debilowaty egzaminator napisze : praca niezgodna z tematem...bo na wstepie np bylo nawiazanie do lat ubieglych..lub poprzedniego wieku...przeciez" tego nie bylo w kluczu!!!"paranoja...
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
Kaśka18
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 344
Nr użytkownika: 36.392

Stopień akademicki: moze kiedys...
Zawód: studentka
 
 
post 21/01/2008, 23:27 Quote Post

W sumie szkoda mi trochę porzucać grupę zaawansowaną na angielskim ale czasem nie da się robić wszystkiego. Zajęcia z rysunku przygotowują mnie do studiów na tych kierunkach na które pójdę jeśli mnie nie przyjmą na historię, więc za nic z nich nie zrezygnuję. Pozostaje ten nieszczęsny anglik dry.gif Moze i będę tego kiedyś żałować ale mówi się trudno. Jeszcze zapytam ludzi ztej grupy do której chcę iść o kilka interesujących mnie szczegółów i w razie wątpliwości poproszę o przeniesienie na razie na kilka lekcji tak na próbę. Jeśli po tygodniu nie będę wyła z rozpaczy to zatwierdzę przeniesienie wink.gif To chyba najlepsze wyjście z zaistniałej sytuacji.

Co do jutrzejszej próby - eh... szkoda gadac - prawie nic nie powtórzylam. W głowie mi na razie zmartwienia z angielskim i przygotowania do studniówki. Jak napiszę na 60% to będę skakac z radości. A jak na poniżej to mimo nieprzygotowania złapię doła. Dobra - idę spać - jutro o 8.00 zaczynamy historyczną jazdę. Może chociaż za źródła dostanę jakieś punkty? wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
holly_golightly
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 40.492

Monika M.
Zawód: uczeñ
 
 
post 22/01/2008, 16:19 Quote Post

Gratuluje wszystkim, którzy są już po egzaminie ustnym biggrin.gif Ja niestety jestem jeszcze przed, obronę mam w sobotę. generalnie to jestem strasznie zestresowana, ponieważ hmm uczę się i uczę i nic z tego nie wychodzi, do tego jeszcze mam anginę i ledwo mogę mówić. wezmę komisję "na litość" i może nie będą mnie długo przepytywać biggrin.gif
napisałam prace o Andersie, pisał ktoś na ten temat? jestem bardzo ciekawa pytań... pewnie będą strasznie szczegółowe... powodzenia!
pozdrowienia dla wszystkich historyków/czek.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
joanna17
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 40.494

Joanna Kurczab
Zawód: uczen
 
 
post 22/01/2008, 16:22 Quote Post

Czy ktoś nie wie gdzie moge znaleźć informacje o liście zakwalifikowanych do losów polaków na wschodzie z okręgu małopolskiego?
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
nieprzysiadalna
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 80
Nr użytkownika: 40.150

Zawód: uczen
 
 
post 22/01/2008, 16:58 Quote Post

pytania zaleza od komisji i tematu pracy
ja specjalnie wybralam takie temat, zebym mogla wplesc troche mojej inwencji : )

Kasiu jak tam probna??!

co do wynikow trzeba pytac nauczyciela prowadzacego..ale zadzownic do koordynatora komisji dla danego okregu...ale zapytac dyrka ( dyrek wistko wie : ))
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
Kaśka18
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 344
Nr użytkownika: 36.392

Stopień akademicki: moze kiedys...
Zawód: studentka
 
 
post 22/01/2008, 20:52 Quote Post

Jakoś po tej próbnej żyję wink.gif Słabe ksero było i jak miałam obraz bitwy i musiałam go zatytułować to miałam spory problem, bo w bitwach na tych obrazach przede wszystkim rozpoznaje je po umundurowaniu żołnierzy i od razu wiem kto z kim sie bije a potem wpasowuje w jakas epoke. zwykle sie to sprawdza ale dzis nie widzialam przez to fatalne ksero szczegolow dry.gif Strzeliłam że to bitwa pod Lipskiem bo intuicja mi podpowiadała że to wojska francukie z początku XIX w. a ta opcja w mozliwych tytulach byla do wyboru. Tematy rozprawek znośne ale sie do nich nie przygotowalam i w ogole zawalilam strategicznie te rozprawke. Źródła spoko - z jednym zadaniem tylko mialam problem. A w teście faktograficznym zabiły mnie 3 tabele. Zreszta nienawidze tabel :/
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
nieprzysiadalna
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 80
Nr użytkownika: 40.150

Zawód: uczen
 
 
post 23/01/2008, 15:53 Quote Post

QUOTE(Kaśka18 @ 22/01/2008, 21:52)
Jakoś po tej próbnej żyję wink.gif Słabe ksero było i jak miałam obraz bitwy i musiałam go zatytułować to miałam spory problem, bo w bitwach na tych obrazach przede wszystkim rozpoznaje je po umundurowaniu żołnierzy i od razu wiem kto z kim sie bije a potem wpasowuje w jakas epoke. zwykle sie to sprawdza ale dzis nie widzialam przez to fatalne ksero szczegolow dry.gif Strzeliłam że to bitwa pod Lipskiem bo intuicja mi podpowiadała że to wojska francukie z początku XIX w. a ta opcja w mozliwych tytulach byla do wyboru. Tematy rozprawek znośne ale sie do nich nie przygotowalam i w ogole zawalilam strategicznie te rozprawke. Źródła spoko - z jednym zadaniem tylko mialam problem. A w teście faktograficznym zabiły mnie 3 tabele. Zreszta nienawidze tabel :/
*




kurde..no to nie dobrze..dzisiaj same zle wiadomosci
nie dostalam sie dalej
2/3 dziewczyny z mojej szkoly tak...tak naprawde nie wiem co zrobilam zle..naprawde, bardzo mi przykro
co prawda moja siostra nie startowala przez trzy ubiegle lata w tej olimpiadzie, nie mam ojca lekarza, nie plakalam po odpowiedzi z braku wiedzy i zblaznienia sie przed komisja...wykorszytalam max moj czas i wiedze, odpowiedzialam na kazde pytanie..
no coz..mam nauczke..moze licza sie bardziej uklady niz wiedza?dobijajace
pocieszam sie , ze kazdy bedzie pisal mature..i wtedy zobaczymy kto sie naprawde uczyl...: )
za rok sprobuje sil OH...uprzedzilam sie do "losow..."
powodzenia innm startujacym
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

49 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej