Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
11 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Olimpiada Historyczna XLIII
     
Wirakocza
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 99.898

Michal Jaworski
Zawód: Uczen
 
 
post 9/11/2016, 17:05 Quote Post

Dzięki za odpowiedź wink.gif całkowicie zapomniałem o archiwum chociaż już kiedyś korzystałem wink.gif Ktoś ma już ocenioną pracę ?
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
neville
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 98.086

Zawód: uczen
 
 
post 10/11/2016, 18:17 Quote Post

I jak, znacie już może wyniki? W harmonogramie widnieje termin 10 XI, a ja nadal nie wiem, czy w ogóle moja praca została sprawdzona. rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
Wirakocza
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 99.898

Michal Jaworski
Zawód: Uczen
 
 
post 11/11/2016, 11:30 Quote Post

Gdy oddawałem pracę mojej nauczycielce powiedziała że jak najszybciej sprawdzi. Wczoraj jej przypomniałem powiedziała że później napisze. 11 listopad ani widu ani słychu. A tak z ciekawości z jakich komisji/okręgów jesteście ? Ja Warszawa II

Ten post był edytowany przez Wirakocza: 11/11/2016, 11:37
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
Wespazja Polla
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 100.563

Zawód: uczen
 
 
post 11/11/2016, 17:53 Quote Post

Witam, to mój pierwszy post na tej stronie smile.gif

Udało mi się szczęśliwie przejść dalej za pierwszym razem, z czego się bardzo cieszę. Jak sądzicie, czy te odpowiedzi ustne będą bardzo szczegółowe? Zwłaszcza o te z historii ogólnej mi chodzi. Na epokę wybrałam sobie starożytność, jak zauważyłam w mojej szkole większość woli średniowiecze.

Co do przepisów, mój nauczyciel powiedział, że trzeba je mieć. Siedemdziesiąt kilka było, a on dzień przed końcem terminu, stwierdził, że może niekoniecznie.

Mój okręg to (chyba) Warszawa I. Wirakocza, mogę się spytać do jakiego liceum chodzisz?
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
Wirakocza
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 99.898

Michal Jaworski
Zawód: Uczen
 
 
post 11/11/2016, 19:11 Quote Post

W sumie moja nauczycielka powiedziała mi żebym się przygotowywał do ustnego ale z tego ferworu zapomniałem się spytać jaką ocenę mam wink.gif Okręg Warszawa II to wszystkie powiaty województwa mazowieckiego oprócz samego miasta wink.gif (sama Warszawa i najbliższe okolice są okręgiem Warszawa I).
Zazwyczaj na pierwszym etapie dostajesz w miarę proste pytania a jak czegoś nie pamiętasz to nauczyciele cię ,,popychają" xd Masz starożytność - naprawdę jesteś zagrożonym gatunkiem wink.gif Nawet ją lubię ale bardziej mnie przeraża wink.gif Ja chodzę do Katolickiego Liceum w Garwolinie ;0 confused1.gif rolleyes.gif Jedna moja sugestia: Jeżeli w tym roku oceniają nauczyciele, domyślcie się skutków ;P na okręgówce będzie 3x więcej osób niż w latach poprzednich wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
Wirakocza
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 99.898

Michal Jaworski
Zawód: Uczen
 
 
post 11/11/2016, 19:15 Quote Post

A ty do jakiego liceum chodzisz ? Dużo osób z twojej szkoły bierze udział ? Ja mam klasyczne średniwoiecze choć preferuję w nim historię papiestwa i cesarstwa wink.gif Do pierwszego i drugiego etapu ustnego do pytań z powszechnej spokojnie wystarcza podręczniki z rozszerzenia wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
Wespazja Polla
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 100.563

Zawód: uczen
 
 
post 11/11/2016, 19:49 Quote Post

Ja? Do Władka IV rolleyes.gif . Od nas startowało 13 osób, 3 zostały odrzucone. Właściwie to na początku, też myślałam o średniowieczu, ale jak dla mnie za dużo osób je brało, przez co było surowiej oceniane. Moją wielką pasją jest Cesarstwo Rzymskie, a w starożytności praktycznie każdy temat można podciągnąć do Rzymu wink.gif. Prawda kilka wyjątków jest, ale wyjątek potwierdza regułę.

Skoro więcej osób przejdzie do II etapu, można się spodziewać trudnych pytań i tematów. Sporo polegnie.

Ten post był edytowany przez Wespazja Polla: 11/11/2016, 19:50
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
Wirakocza
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 99.898

Michal Jaworski
Zawód: Uczen
 
 
post 12/11/2016, 9:56 Quote Post

Czyli 10 osobom zakwalifikowano prace ? Ja jestem jedyny z mojej szkoły smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
Wespazja Polla
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 100.563

Zawód: uczen
 
 
post 12/11/2016, 14:30 Quote Post

Jedyny? No cóż, możesz czuć się wyjątkowy wink.gif. A dużo osób próbowało przejść dalej? U nas taka ilość to nic dziwnego, w szkole panuje niespisana reguła o obowiązkowym uczestnictwie w co najmniej jednej olimpiadzie. A gdy nie chcesz wsiąść udziału w żadnej, możesz zostać "namówiony" wink.gif .

Ehh, to uczucie gdy mogło się dostać 6 z eseju, ale wolało się ryzykować ze zbytnim drażnieniem nauczycieli...


http://www.imperiumromanum.edu.pl/artykul/...-rzymskiego-iv/ Taki sam temat jak temat eseju ze starożytności, pojawiło się niedawno. Przypadek? Nie sądzę.

Ten post był edytowany przez Wespazja Polla: 12/11/2016, 14:32
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
Wirakocza
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 99.898

Michal Jaworski
Zawód: Uczen
 
 
post 12/11/2016, 17:42 Quote Post

Tylko ja próbowałem wink.gif I tylko ja przeszedłem wink.gif Czyli dostałaś 6 czy 5 ?
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
Wespazja Polla
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 100.563

Zawód: uczen
 
 
post 12/11/2016, 18:34 Quote Post

5. Nauczyciel udostępnił nam podgląd protokołu oceniania. Prawie ze wszystkiego miałam 6, ale ponoć wyraziłam swoje zdanie na ten temat na zaledwie 4, starałam się unikać jednoznacznych stwierdzeń z mojej strony. Obawiałam się, że trafię albo na mocno niewierzącego nauczyciela, albo fanatyka, więc wolałam nie chwalić się swoimi poglądami. Za to obficie przytaczałam cytaty, czy to Marka Aureliusza, Orygenesa, czy (mój ulubiony) Krawczuka o głupocie ludzkiej. Przy okazji, nauczyciel mnie mocno zirytował, więc wstawiłam na wstępie mu kilka zdań po łacinie, bez tłumaczenia. Powodzenia w czytaniu!
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
neville
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 98.086

Zawód: uczen
 
 
post 12/11/2016, 19:09 Quote Post

Ja tam nadal nie znam swojej oceny, także... laugh.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
Wirakocza
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 99.898

Michal Jaworski
Zawód: Uczen
 
 
post 12/11/2016, 19:24 Quote Post

Ja będę się domagał pokazania mojego protokołu w poniedziałek, ponieważ moja pani nauczyciel napisała tylko jednego sms: ucz się do ustnego wink.gif Nic więcej nie wiem nawet jaką ocenę mam wink.gif Przy wyrażaniu własnej opinii trzeba uważać, większość osób w rejonie czy na centralce uważa, że nie należy jej umieszczać w pracy smile.gif ja swoją opinię dałem w posumowaniu i to taką niejednoznaczną więc... Obawiam się że w tym roku na okręgówce ze straożytności możesz coś dostać o podbojach wyszczególniając np. ostateczne włączenie egiptu do imperium lub walki z germanami wink.gif
neville- musisz w poniedziałek atakować nauczyciela wink.gif w końcu ustny szkolny za paręnaście dni wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
neville
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 98.086

Zawód: uczen
 
 
post 12/11/2016, 19:58 Quote Post

Dodałem w załączniku kartę oceny, dostępną zresztą na stronie olimpiady. Jednym z kryteriów jest tzw. samodzielna ocena problemu.

Ten post był edytowany przez neville: 12/11/2016, 19:59

Załączony/e plik/i
Dodany plik  karta_oceny_wersjaedytowalna.rtf ( 51.61k ) Liczba pobrań: 118
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
Wirakocza
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 99.898

Michal Jaworski
Zawód: Uczen
 
 
post 12/11/2016, 21:04 Quote Post

Sorki, źle die wyraziłem ☺ samodzielna ocena problemu jest pożądana ale tylko wtedy gdy ja na czymś opieramy, gdy jest poprzedzona ciągiem myslowym. Nie mozna napisać ze tak bo tak ☺
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

11 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej