Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony « < 3 4 5 6 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Polska/Polacy i Niemcy, Meandry sasiedzkich stosunkow
 
Jakie są waszym zdaniem obecne Niemcy dla Polski?
Najwięksi wrogowie [ 10 ]  [9.09%]
Nieprzyjaciele [ 11 ]  [10.00%]
Przyjaciółmi to oni nie są [ 25 ]  [22.73%]
To tylko sąsiedzi [ 21 ]  [19.09%]
Partnerzy [ 41 ]  [37.27%]
Przyjaciele [ 2 ]  [1.82%]
Suma głosów: 110
Goście nie mogą głosować 
     
fala
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 457
Nr użytkownika: 17.015

 
 
post 6/03/2009, 18:31 Quote Post

QUOTE(Gronostaj @ 26/01/2009, 10:59)
QUOTE(lancelot @ 25/01/2009, 19:57)
QUOTE
nienawidzę Niemców po prostu
a znasz ich wszystkich?
*


Znam bardzo wielu Niemców, w miażdżącej większości są to ludzie okropni.

Pozdrawiam!
*

Czyli kiepsko dobierasz sobie towarzystwo...

P.S.
Znam wielu okropnych Polaków /z telewizji wink.gif

QUOTE(krzystofer @ 2/03/2009, 21:48)
Dyskusja rozbija sie o malo istotne szczegoly, tj definicja granicy, itd.

Chcialbym jednak powrocic do sedna tematu. Propaganda PRlowska oddawal istote naszej historii jako nieustanna obrone przed silniejszym zachodnim sasiadem. Jednakze ten sam sasiad zakladal u nas pierwsze miasta, pierwsze kopalnie, sadzil pierwsze ziemniaki, budowal pierwsze koleje. Oczywiscie miedzy misja cywilizacyjna a podbojem jest spora przestrzen, w ktorej mieszcza sie stosunki miedzyludzkie. W tym wlasnie miejscu chce powiedziec, ze chyba jednak nie ma powodow do narzekan. Liczba mieszanych malzenstw, wymian miedzynarodowych, wspolpraca gospodarcza i inne wskazniki raczej sugeruja partnerstwo - a jesli nawet nie, to NA PEWNO jakosciowo inny klimat niz ze wschodnim sasiadem.
*

Myślę że propaganda PRLowska do dziś zbiera żniwo w sposobie postrzegania Niemców przez Polaków. Ba, wielu polityków, tzw. "prawicowych" bardzo chętnie te propagandowe mity o "złych Niemcach" pielęgnuje.
A dziś Niemcy, tak jak i w średniowieczu podnoszą cywilizacyjny poziom naszego kraju poprzez bezpośrednie inwestycje i tranfer know-how.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #61

     
Laano
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 40
Nr użytkownika: 48.407

Zawód: Uczen
 
 
post 8/03/2009, 14:16 Quote Post

20% forumowiczów uważa Niemców za wrogów confused1.gif

Osobiście Niemców lubię - doprowadzili do mojego miasta linię kolejową, zbudowali większość dróg i ulic w okolicy oraz połowę budynków jakie stoją do dzisiaj. Poza tym nie lubię nacjonalizmu.
Jeśli chodzi o dzisiejsze stosunki Niemiec i Polski to są one jak najbardziej partnerskie - mamy traktat graniczny, jesteśmy członkami wielu organizacji międzynarodowych, a na naszej granicy nie ma kontroli. Natomiast aby dostać się do naszych "przyjaciół" zza Atlantyku trzeba stać w kolejce po wizę, a i tak można się jej nie doczekać.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #62

     
Hauer
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 476
Nr użytkownika: 47.198

PD
Zawód: BANITA
 
 
post 8/03/2009, 14:37 Quote Post

QUOTE
a na naszej granicy nie ma kontroli

Jak się łatwo ludziom zamydla oczy sloganem. Kontrola jest przeciez kilka kilometrów ZA granicą. Na grancy byłyby nawet bardziej cywilizowane warunki niż na jakimś przydrożnym parkingu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #63

     
Stolem
 

Pies Pawłowa na banderowców i banderofili
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 724
Nr użytkownika: 47.298

Stopień akademicki: Obwieszczacz
Zawód: Rozbieracz i Scalacz
 
 
post 8/03/2009, 14:44 Quote Post

QUOTE(Laano @ 8/03/2009, 13:16)
20% forumowiczów uważa Niemców za wrogów confused1.gif

Osobiście Niemców lubię - doprowadzili do mojego miasta linię kolejową, zbudowali większość dróg i ulic w okolicy oraz połowę budynków jakie stoją do dzisiaj.


Zakładając, że mieszkasz w Polsce, to linia kolejowa, drogi i domy były budowane, gdy dane terytorium było pod panowaniem niemieckim. Za co więc Niemców lubic? Za to,że budowali dla siebie?
 
User is offline  PMMini Profile Post #64

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 9/03/2009, 8:49 Quote Post

Może mieszka w Bagdadzie?
 
User is offline  PMMini Profile Post #65

     
Watta
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 438
Nr użytkownika: 20.820

Stopień akademicki: Technik Mechanik ;)
Zawód: rencista
 
 
post 9/03/2009, 20:45 Quote Post

QUOTE
Jak się łatwo ludziom zamydla oczy sloganem. Kontrola jest przeciez kilka kilometrów ZA granicą. Na grancy byłyby nawet bardziej cywilizowane warunki niż na jakimś przydrożnym parkingu.


O czym ty piszesz? Widać że masz masz pecha dry.gif , ja w Niemczech jestem ze dwa razy na kwartał od 20-tu lat, jeśli ktoś czepiał się czegoś na granicy to zawsze byli to polscy celnicy wink.gif a teraz przynajmniej jest spokój o ile oczywiście potrafimy przestrzegać prawo, z czym jesteśmy z nasza ułańska fantazją na bakier wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #66

     
Stolem
 

Pies Pawłowa na banderowców i banderofili
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 724
Nr użytkownika: 47.298

Stopień akademicki: Obwieszczacz
Zawód: Rozbieracz i Scalacz
 
 
post 9/03/2009, 21:15 Quote Post

QUOTE(Watta @ 9/03/2009, 19:45)
QUOTE
Jak się łatwo ludziom zamydla oczy sloganem. Kontrola jest przeciez kilka kilometrów ZA granicą. Na grancy byłyby nawet bardziej cywilizowane warunki niż na jakimś przydrożnym parkingu.


O czym ty piszesz? Widać że masz masz pecha dry.gif , ja w Niemczech jestem ze dwa razy na kwartał od 20-tu lat, jeśli ktoś czepiał się czegoś na granicy to zawsze byli to polscy celnicy wink.gif a teraz przynajmniej jest spokój o ile oczywiście potrafimy przestrzegać prawo, z czym jesteśmy z nasza ułańska fantazją na bakier wink.gif
*



Chodzi tu o kontrole paszportowe pasażerów autobusów kilka kilometrów za granicą. Brak powiązania z fantazją ułańską.

 
User is offline  PMMini Profile Post #67

     
Watta
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 438
Nr użytkownika: 20.820

Stopień akademicki: Technik Mechanik ;)
Zawód: rencista
 
 
post 9/03/2009, 22:34 Quote Post

QUOTE
kontrole paszportowe pasażerów autobusów
nikt nie wymaga w Niemczech od Polaka posiadania paszportu wystarczy dowód, paszport może być przydatny jeszcze podczas meldunku w Hotelu ale i to coraz rzadziej. Poza tym ciekawe co jest w tych autobusach oprócz pasażerów wink.gif i to jest właśnie ta fantazja. Nie jestem w temacie co tam teraz można jeszcze upłynnić ale strzelam, że fajki na pewno.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #68

     
Stolem
 

Pies Pawłowa na banderowców i banderofili
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 724
Nr użytkownika: 47.298

Stopień akademicki: Obwieszczacz
Zawód: Rozbieracz i Scalacz
 
 
post 9/03/2009, 22:59 Quote Post

QUOTE(Watta @ 9/03/2009, 21:34)
QUOTE
kontrole paszportowe pasażerów autobusów
nikt nie wymaga w Niemczech od Polaka posiadania paszportu wystarczy dowód, paszport może być przydatny jeszcze podczas meldunku w Hotelu ale i to coraz rzadziej. Poza tym ciekawe co jest w tych autobusach oprócz pasażerów wink.gif i to jest właśnie ta fantazja. Nie jestem w temacie co tam teraz można jeszcze upłynnić ale strzelam, że fajki na pewno.
*


Poprzez kontrole paszportowe rozumiałem kontrole dokumentów tożsamości - nieściśle się wypowiedziałem. Nie chodzi tu w ogóle o kontrolę celną.
Przebiega to w ten sposób, że kilka kilometrów za granicą autobus zostaje zatrzymany przez niemiecką straż graniczną i prosi ona o dowody tożsamości wymagane do przekroczenia granicy. Oczywiście, mają do tego prawo, jest to też stosowane na innych granicach wewnątrz strefy Schengen, jednakże tam dzieje się to zwykle gdy są jakies imprezy masowe czy też latem, gdy potencjalnym nielegalnym imigrantom łatwiej się przemknąc w tłumach turystów. Niemcy stosują to o każdej porze roku tuż za granicą z Polską.

O to właśnie, jak sądzę, chodziło Hauerowi gdy pisał o mydleniu oczu.


 
User is offline  PMMini Profile Post #69

     
mariusz 70
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.883
Nr użytkownika: 51.390

mariusz kukowski
Stopień akademicki: pisze,czyta
Zawód: wykonywany:pracuje
 
 
post 10/03/2009, 7:27 Quote Post

Kontrole sa codziennoscia na granicy hiszpansko-francuskiej.Nie wynika to w zadnym stopniu z jakichs uprzedzen,ale z tranzytu z Marokiem.Przez Polske prowadzi analogiczny tranzyt ze wschodu.Wlosi tez potrafia robic kontrole na spora skale,nie widze w tym nic dziwnego.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #70

     
marszalek113
 

Król-Lew
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 903
Nr użytkownika: 54.021

Slawek
Stopień akademicki: Dopiero w 2017r. :D
Zawód: BANITA
 
 
post 25/05/2009, 17:00 Quote Post

Ja nie wiem co wobec nich czuję ( ale polubiłem w nich to o czym już pisałem w temacie wasz ulubiony kraj ). Moi znajomi nie lubią Niemców za to, że oni nas nie lubią. No cóż są ludzie i ludziska ( ci trudzy to wrogo nastawieni do Niemiec ). Nie da się ukryć, że ich wygląd i sposób wymowy nie jest przyjemny dla oczu i uszu ( w większości, bo nie u wszystkich Niemców tak jest ). Trudno będzie oduczyć Polaków nienawiści do Niemców ( choć jak patrzę na tę przeklętą Steinbach to mnie krew zalewa ), o czym świadczył reportaż "Faktów" z maja albo kwietnia br. Dotyczył on zmiany nazwy bodajże Placu Bankowego ( niestety nie wiem, w którym mieście ) na Plac Przyjaźni Polsko-Niemieckiej, większość ludzi ( głównie starszych ) było wręcz oburzonych i nie kryli swej niechęci do tego pomysłu. Ale należy pamiętać, że nie każdy Niemiec to nazista ( chociażby rodzeństwo Scholl ).
 
User is offline  PMMini Profile Post #71

     
marszalek113
 

Król-Lew
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 903
Nr użytkownika: 54.021

Slawek
Stopień akademicki: Dopiero w 2017r. :D
Zawód: BANITA
 
 
post 25/05/2009, 17:02 Quote Post

A i nie tylko propaganda komunistyczna tak zraziła Polaków do Niemców. Narodowi Demokraci też nie przepadali za Niemcami wink.gif .
 
User is offline  PMMini Profile Post #72

     
Hauer
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 476
Nr użytkownika: 47.198

PD
Zawód: BANITA
 
 
post 25/05/2009, 17:45 Quote Post

QUOTE
Kontrole sa codziennoscia na granicy hiszpansko-francuskiej.Nie wynika to w zadnym stopniu z jakichs uprzedzen,ale z tranzytu z Marokiem.Przez Polske prowadzi analogiczny tranzyt ze wschodu.Wlosi tez potrafia robic kontrole na spora skale,nie widze w tym nic dziwnego.

Ja widzę, to jest baaaardzo dziwne.
zniesienie kontroli powinno byc zniesieniem kontroli, a nie przenoszeniem jej na parkingi. Rwóedobrze te kontrole mogliby niemcy, Francuzi czy Włosi robć w cywilizowanych, normalnych warunkach na granicy bez ściemy, że niby kontroli nie ma.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #73

     
Kamaz73
 

Pancerny Inseminator
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.187
Nr użytkownika: 22.254

Robert
Stopień akademicki: mgr in¿.
Zawód: zolnierz zawodowy
 
 
post 25/05/2009, 17:53 Quote Post

Moim zdaniem są Niemcy obecni dla Polaków partnerami... chociaż wachałem się nad przyjaciółmi. Dzisiejsze Niemcy jednak mają pewne rozbieżne interesy i postanowiłem że jednak określenie przyjaciel niekoniecznie odpowiada rzeczywistości.
Co do kontroli to nie zauważyłem ale ... każdy mna swe doświadczenia.
Pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini Profile Post #74

     
Kamaz73
 

Pancerny Inseminator
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.187
Nr użytkownika: 22.254

Robert
Stopień akademicki: mgr in¿.
Zawód: zolnierz zawodowy
 
 
post 6/07/2018, 7:33 Quote Post

Myślę że w tej sprawie Niemcy powinni partycypować. Podobnie jak Rosjanie.
http://www.fpiec.pl/lifestyle/instytut-mor...nie-dla-baltyku
 
User is offline  PMMini Profile Post #75

6 Strony « < 3 4 5 6 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej