Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
55 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> JANUSZ KORWIN-MIKKE, Lider, korwinoidzi, opinie, obserwacje
     
The Robin Hood
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 259
Nr użytkownika: 64.479

Zawód: Dociekliwy
 
 
post 25/08/2010, 19:37 Quote Post

JKM?
Jakajacy sie swir gloszacy skompromitowane poglady z zamierzchlej epoki.
Na szczescie bez wplywu na polityke i gospodarke.
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 25/08/2010, 19:50 Quote Post

QUOTE(The Robin Hood @ 25/08/2010, 19:37)
Jakajacy sie swir gloszacy skompromitowane poglady z zamierzchlej epoki.

To jest idealny portret, choć niezbyt kulturalny zupełnie kogoś innego z polskiej sceny politycznej... wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
Gronostaj
 

Dławiciel Brabancki
*********
Grupa: Banita
Postów: 5.155
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA
 
 
post 25/08/2010, 20:14 Quote Post

QUOTE(The Robin Hood @ 25/08/2010, 20:37)
JKM?
Jakajacy sie swir gloszacy skompromitowane poglady z zamierzchlej epoki.
Na szczescie bez wplywu na polityke i gospodarke.
*


Jeszcze bardziej skompromitowane są poglądy z zamierzchłej epoki tego idioty, którego masz w swoim avatarku. Niestety jego poglądy mają wpływ... na światopogląd wielu ludzi.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
Zwingli
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 15
Nr użytkownika: 66.046

Zawód: Licealista
 
 
post 25/08/2010, 22:01 Quote Post

QUOTE(Gronostaj)
Lubię go, ponieważ jest ostry.

JKM zawsze zdumiewał mnie swoimi analogiami i wstawkami historycznymi. Myślę, że spokojnie skroiłby większość niniejszego Forum. W ogóle jest zupełnym przeciwieństwem tego stada baranów z Wiejskiej - mądry, ma dużą wiedzę i się nie patyczkuje. Mimo, że osobiście go nie popieram, to jest jednym z nielicznych polityków, których szanuję.

Pozdrawiam!

Jeżeli "skrojeniem", "wstawkami historycznymi", "zdumiewającymi analogiami" nazywasz wypowiedzi Mikkego to nawet ja jestem bogiem erystyki. Zazwyczaj jego dyskusja to przyrównanie przeciwnika do idioty, czasem po prostu szybkie ciosy, których większość osób nie jest w stanie odeprzeć równie szybko. "Mądry", "ma dużą wiedzę" - mądrość to poważne słowo, ale pewnie jakąś tam wiedzę ma. "Nie patyczkuje się", dlatego jest marnym politykiem. Polityka to sztuka kompromisu i dyskusji, tak delikatna sprawa jak nasze życie nie powinna być w rękach kogoś, kogo nie stać na wydawanie innych niż skrajne opinii.
Żeby nie być gołosłownym, przykłady "skrojenia" (fajne słowo) kogoś przez JKM:
- kazał nażreć się "lewakowi", och masakryczna riposta.
- nazwanie oponenta faszystą...
- Joanna Kluzik-Rostkowska nazwana jest wariatką

Odróżnijmy więc demagogię od konstruktywnej opozycji, którą JKM mógłby być.

QUOTE(Gronostaj)
Jeszcze bardziej skompromitowane są poglądy z zamierzchłej epoki tego idioty, którego masz w swoim avatarku. Niestety jego poglądy mają wpływ... na światopogląd wielu ludzi.

A to akurat wielka prawda.
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
Norol
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 14
Nr użytkownika: 67.103

 
 
post 26/08/2010, 8:58 Quote Post

"Problem jest w tym, że w polskiej polityce nie ma z kim rozmawiać. Z kim ma prowadzić dyskurs człowiek taki jak Korwin, gdzie się widzi, że politycy traktują swoje posłowanie nie jak służbę, ale jak intratny interes i tyle: "przeżreć życie"."

Dokładnie
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 26/08/2010, 9:12 Quote Post

QUOTE(Norol @ 25/08/2010, 16:50)
Moim zdaniem JKM ma podstawowe cechy jakie powinien mieć każdy człowiek a przede wszystkim polityk-osoba publiczna czyli zasady i przekonania którym jest wierny.

A taki np. Lepper to nie ma swoich zasad i przekonań, którym jest wierny?
QUOTE(p.bohonos @ 25/08/2010, 17:22)
Z tym obiecywaniem to faktycznie jest "inny" od plejady gwiazd polityki

Przecież od 21 lat przy kazdych wyborach zapewnia, że je wygra. I przegrywa jest z kretesem. No i obiecuje, ze jego pomysły sa do wprowadzenia oraz, że ich wprowadzenie dałoby dobre efekty. Z tym obiecywaniem nie jest inny.
QUOTE
Palikot kreuje się na totalnego "debila

Nie na debila, tylko polityka w stylu pop.
QUOTE
mądry

Błyskotliwy i owszem. Ale żeby zaraz mądry. Np. Urban Jerzy też jest błyskotliwy. Czy JKM jest od Urbana mądrzejszy?
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
Norol
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 14
Nr użytkownika: 67.103

 
 
post 26/08/2010, 9:26 Quote Post

Moim zdaniem JKM ma podstawowe cechy jakie powinien mieć każdy człowiek a przede wszystkim polityk-osoba publiczna czyli zasady i przekonania którym jest wierny.

"A taki np. Lepper to nie ma swoich zasad i przekonań, którym jest wierny?"

Nie ma, jaego zasady i przekonania są bardzo elastyczne dokładnie takie jakie jego zdaniem pozwolą mu się w danym momencie "dopchać do koryta"
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
Zwingli
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 15
Nr użytkownika: 66.046

Zawód: Licealista
 
 
post 26/08/2010, 11:26 Quote Post

To że ma stałe poglądy, zgoda, należy cenić, ale co z tego, skoro nie potrafi ich wypromować? Nigdy też nie miał okazji wprowadzić ich w życie. Czy JKM będąc premierem/imperatorem/królem zacząłby tak poważne reformy?
A właśnie, skoro jest taki szczery i prawdomówny, to ludzie powinni oddać wszystkie głosy na JKM zamiast na kłamców z PO.
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
1234
 

Wielki Wuj
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.631
Nr użytkownika: 4.636

 
 
post 26/08/2010, 17:43 Quote Post

Mnie zawsze dziwiło jedno - że o nadmiernej wysokości podatków najgłośniej u Korwina krzyczą uczniowie i studenci, którzy w większości żadnych podatków nie płacili.
A ogólnie: cóż, i ja i jeszcze chyba ktoś pisał: facet jest popularny wśród ludzi, którzy są liberałami za pieniądze swoich rodziców. Gdy trzeba przejść na własny garnuszek, jakoś poglądy szybko im wietrzeją.
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
kundel1
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.735
Nr użytkownika: 47.745

Jacek Widor
Zawód: plastyk
 
 
post 26/08/2010, 18:06 Quote Post

QUOTE(1234 @ 26/08/2010, 18:43)
A ogólnie: cóż, i ja i jeszcze chyba ktoś pisał: facet jest popularny wśród ludzi, którzy są liberałami za pieniądze swoich rodziców. Gdy trzeba przejść na własny garnuszek, jakoś poglądy szybko im wietrzeją.
*



W takim razie mam zaszczyt być wyjątkiem.

JKM- świetny publicysta, kiepski polityk, ale w przeciwieństwie do polityków wytrawnych jest jedynym, który przez wiele lat pobudzał mnie do myślenia, choc konkluzje bywały rozbieżne.

Ten post był edytowany przez kundel1: 26/08/2010, 18:09
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
kmat
 

Podkarpacki Rabator
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 10.084
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 26/08/2010, 23:53 Quote Post

Tematów o JKM było mnóstwo i coś czuję, że ten jako odgrzewanie w kółko tego samego kotleta niedługo poleci.
Co do pytania z pierwszego postu: chłop się ustawił całkiem nieźle, żyje z publicystyki, a pozorowanie działalności politycznej nakręca mu całkiem niezły marketing. Ot i wszystko.
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
mariusz 70
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.883
Nr użytkownika: 51.390

mariusz kukowski
Stopień akademicki: pisze,czyta
Zawód: wykonywany:pracuje
 
 
post 27/08/2010, 6:25 Quote Post

QUOTE(1234 @ 26/08/2010, 17:43)
Mnie zawsze dziwiło jedno - że o nadmiernej wysokości podatków najgłośniej u Korwina krzyczą uczniowie i studenci, którzy w większości żadnych podatków nie płacili.
A ogólnie: cóż, i ja i jeszcze chyba ktoś pisał: facet jest popularny wśród ludzi, którzy są liberałami za pieniądze swoich rodziców. Gdy trzeba przejść na własny garnuszek, jakoś poglądy szybko im wietrzeją.
*



Mi jakos stosunek do podatkow z glowy nie wywietrzal.A place wysokie i po prostu zlodziejskie.Nawet stwierdzam z wiekiem zjawisko wrecz przeciwne.Sympatia do liberalizmu we mnie wrecz wzrasta smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 27/08/2010, 6:48 Quote Post

QUOTE(kmat @ 27/08/2010, 0:53)
Co do pytania z pierwszego postu: chłop się ustawił całkiem nieźle, żyje z publicystyki

Przypuszczam, ze więcej ma z wystepów w TV. Które trudno do publicystyki zaliczyć. Do rozrywki raczej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
wiersilow
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 63.104

Andrzej Wiersilow
Zawód: nauczyciel
 
 
post 27/08/2010, 7:17 Quote Post

JKM mówi od początku "nowej dekady" dużo i barwnie, pisze świetne felietony tylko co z tego...nie ma chłop szczęścia i tak naprawdę nie ma żadnego wpływu w polityce a to chyba o czymś świadczy.... wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
mariusz 70
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.883
Nr użytkownika: 51.390

mariusz kukowski
Stopień akademicki: pisze,czyta
Zawód: wykonywany:pracuje
 
 
post 27/08/2010, 7:56 Quote Post

Jak mamy zmierzyc wplyw JKM na polityke w kraju? Liczba glosow? Jego publicystyka jest z pewnoscia jedna z ciekawszych,a spotkac ja mozna w rozmaitych pismach.Nawet ostatnio ze zdumieniem odkrylem jego felietony w takiej "Angorze".Ludzie czytaja i jakies poglady sobie na tle tego wyrabiaja.Jakby nie patrzec na JKM wychowala sie calkiem spora czesc srodowiska studenckiego,co wcale nie musi przekladac sie na konkretne poparcie wyborcze akurat dla tego pana.Absolutnie bym nie lekcewazyl roli opiniotworczej Korwina,zwlaszcza wsrod mlodej inteligencji.

Ten post był edytowany przez mariusz 70: 27/08/2010, 7:57
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

55 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej