Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wizyta Prezydenta Miedwiediewa , Jaki ma znaczenie?
 
Jakie według Was będzie miała znaczenie wizyta prezydenta Miedwiediewa w Polsce?
Jest absolutnie bez znaczenia - spotkanie dwóch nic nie znaczących polityków (za opinią pewnego posła z pis) [ 10 ]  [18.18%]
Nie przyniesie żadnego przełomu w stosunkach między naszymi państwami [ 17 ]  [30.91%]
Jest dobrym krokiem w dobrą stronę, ale takich kroków musi być dużo więcej [ 19 ]  [34.55%]
Możemy się spodziewać małego przełomu w stosunkach między naszymi krajami [ 3 ]  [5.45%]
Nasze stosunki są najlepsze od wielu lat i ta wizyta je tylko polepszy [ 6 ]  [10.91%]
Suma głosów: 55
Goście nie mogą głosować 
     
bachmat66
 

vaquero
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.948
Nr użytkownika: 7.402

Dario TW
Stopień akademicki: Juris Doctor
Zawód: wolny
 
 
post 7/12/2010, 22:19 Quote Post

QUOTE(Thomuss @ 7/12/2010, 9:49)
Pogódźmy się z tym, że póki nie będziemy sami mieli silnej pozycji w stosunkach międzynarodowych, nasz potencjał negocjacyjny będzie hm. nieadekwantny do naszych pragnień.
*



chyba raczej pogodzmy sie z tym ze w najblizszej przyszlosci nie bedziemy mieli silnej pozycji w stosunkach miedynarodowych, bedac 'gruntownie zoranym poletkiem' miedzy Deutschland i Россия, ergo pozucmy marzenia o 'zlotym rogu, czapce z pior' bo jak to rzekl byl poeta tosmy juz zgubili, pod wodzestwem postmagdalenkowej elity RPIII, i 'ostal nam sie (w orginale -chamie) jeno sznur'.

Generalnie byc moze sa jacys istniejacy patriotycznie myslacy politycy polscy, ktorzy planujac do przodu na lata, maja zamiar skierowac nasz kraj i jego mieszkancow na droge pokojowej wspolpracy z Rosja - ale tylko na wspolprace ekonomiczna i kulturana. Eksport do Rosji to praca dla ludzi w kraju, a praca to mozliwosc rozwoju kraju, wzmacniania sie a la Wielkopolska pod pruskim zaborem, az do momentu kiedy znow bedzie szansa na 'zloty rog' - bo mam nadzieje ze jeszcze kiedys bedzie,
Rosja byla dla polskiego przemyslu i rolnictwa olbrzymim rynkiem zbytu, w latach 1995-98 zabito nasz rodzimy eksport do Rosji, teraz eksportuje kto inny - mzoe warto do tego wrocic.
A wizyta Miska z MOskwy to tylko takie powiewanie choragwiami, i taka nic nie zalatwia sie wczsie takich wizyt, to tylko pr trick i spory pokaz poparcia dla rzadow mosciow Donalda und Bronka et tutti друзья́.



Ten post był edytowany przez bachmat66: 7/12/2010, 23:58
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
MGora78
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 577
Nr użytkownika: 62.918

 
 
post 8/12/2010, 10:40 Quote Post

QUOTE(bachmat66 @ 7/12/2010, 22:19)
Rosja byla dla polskiego przemyslu i rolnictwa olbrzymim rynkiem zbytu, w latach 1995-98 zabito nasz rodzimy eksport do Rosji.
*



Dla uściślenia.

W latach 1995-1998, wbrew temu, co twierdzi Kolega nasz eksport do Rosji rósł.
Od początku roku 1993 (podpisanie traktatu o współpracy gospodarczej) do roku 1998 (kryzys w Rosji) wymiana handlowa między oboma krajami miała się dobrze, a na "zabicie" (ciekawe w sumie kto miał to zrobić) eksportu głównie miały wpływ dwa czynniki:

- wspomniany kryzys w Rosji, który był zarówno skutkiem wcześniejszego kryzysu w Azji jak i wynikiem lat zaniechań w przeprowadzaniu reform.
(Znamy nawet dokładną datę 17 sierpnia 1998 roku. Proszę sobie sprawdzić.)

- wynikające z naszych zobowiązań wobec UE uszczelnianie granicy wschodniej (od stycznia 1998 roku) co w znacznym stopniu utrudniło handel sektorowi prywatnemu, na który przypadało prawie 90% naszego eksportu do Rosji.


 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
Jacek Z
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 609
Nr użytkownika: 44.493

Jacek Z.
Stopień akademicki: mgr inz.
Zawód: kablowanie
 
 
post 8/12/2010, 12:44 Quote Post

QUOTE(Jacek Z @ 7/12/2010, 18:09)
QUOTE(Jacek Z @ 7/12/2010, 18:09)

PS. Dziś w Parlamencie Europejskim grożono rodzinom ofiar ze Smoleńska, że dalsza aktywność może doprowadzić do tego, że zginą w wypadku samochodowym (sic!).

Proszę o podanie źródła tej informacji. Dokładnie, kto, gdzie, kiedy?
I co ma wspólnego ta informacja z tematem wątku?

silent_hunter

*


W dzisiejszej audycji "Aktualności dnia" o 13.00 W Radiu Maryja była rozmowa z europosłem chyba Piotrowskim, który podał tę informację. Można sprawdzić w archiwum na stronie netowej RM.

Już Cię raz upominałem w związku z Twoją irytująca manierą postowania. To Ty masz obowiązek przedstawienia WIARYGODNYCH źródeł jeśli podajesz jakąś sensacyjną informację a zrzucanie tego na wsółdyskutantów aby sobie sami znaleźli jest całkiem po prostu niekulturalne i świadczy o braku respektu dla adwersarzy w dyskusji.

silent_hunter

*


To bardzo dziwne stwierdzenie, że europoseł nie jest wiarygodną osobą a Radio Maryja nie jest wiarygodną rozgłośnią. Tym bardziej jeżeli dotyczy to wydarzenia publicznego ogólnie opisywanego. Np.:

http://wpolityce.pl/view/4691/%20Poreba_dl..._Polsce___.html
lub
http://www.pis.org.pl/article.php?id=18125

Vytaustas Landsbergis: Instytucje europejskie powinny być włączone w wyjaśnianie przyczyn katastrofy. Do Marty Kochanowskiej:

Bardzo dokładnie naświetliła Pani prawne machlojki w tej sprawie – na Pani miejscu wystrzegał bym się wypadku samochodowego. .
.
Może europoseł Tomasz Poręba też nie jest dla Moderatora wiarygodnym źródłem.
To nie moja wina, że rzeczywiście niewiarygodne źródła przemilczały tę informację. Nie wiem jak ma wyglągać w takim razie WIARYGODNE dla Moderatora żródło? I dlaczego pisanie prawdy stanowi według Moderatora "zachowanie niekulturalne i świadczy o braku respektu dla adwersarzy w dyskusji"? Nie chciałbym krytykować Moderatora ani oceniać, ale czuję się dziwnie w takiej sytuacji. Tym bardziej, że nieprawdziwe oskarżenie pod moim adresem jest publiczne, a nie w korespondencji.
Poprzednio podałem bardzo dokładnie źródło, pisałem wczoraj:
"W dzisiejszej audycji "Aktualności dnia" o 13.00 W Radiu Maryja była rozmowa z europosłem chyba Piotrowskim, który podał tę informację. Można sprawdzić w archiwum na stronie netowej RM."
Dla osoby korzystającej z internetu to nie jest żaden problem odnalezienie tego źródłą przy takim precyzyjnym podaniu namiarów. To tak, jak podanie bibliografi. Przecież nikt nie przynosi książek, tylko pisze pozycję.
Załamka. Ale przynoszę na tacy link:
http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=23861


To może ja odpowiem za kolegę: ma być podane źródło. W pierwszym z postów nie było żadnego, w drugim było "znajdźcie sobie".
Necrotrup


Ten post był edytowany przez Necrotrup: 8/12/2010, 14:01
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
MGora78
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 577
Nr użytkownika: 62.918

 
 
post 8/12/2010, 13:19 Quote Post

QUOTE(Jacek Z @ 8/12/2010, 12:44)
Vytaustas Landsbergis: Do Marty Kochanowskiej:

Bardzo dokładnie naświetliła Pani prawne machlojki w tej sprawie – na Pani miejscu wystrzegał bym się wypadku samochodowego. .

*



Eeee... A to dowodzi czego? Bo nie rozumiem.

QUOTE(Jacek Z)
PS. Dziś w Parlamencie Europejskim grożono rodzinom ofiar ze Smoleńska, że dalsza aktywność może doprowadzić do tego, że zginą w wypadku samochodowym (sic!).
*



Że Vytaustas Landsbergis grozi Marcie Kochanowskiej ? (cos nie doczytuje tych nazwisk rolleyes.gif )

Ten post był edytowany przez MGora78: 8/12/2010, 15:32
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
silent_hunter
 

Poczwórny Agent, Łowca Replikantów
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.055
Nr użytkownika: 11.971

Stopień akademicki: gramotny
Zawód: przodownik pracy
 
 
post 8/12/2010, 15:04 Quote Post

QUOTE(MGora78 @ 8/12/2010, 7:19)
QUOTE(Jacek Z @ 8/12/2010, 12:44)
Vytaustas Landsbergis: Do Marty Kochanowskiej:

Bardzo dokładnie naświetliła Pani prawne machlojki w tej sprawie – na Pani miejscu wystrzegał bym się wypadku samochodowego. .

*



Eeee... A to dowodzi czego? Bo nie rozumiem.

QUOTE(Jacek Z)
PS. Dziś w Parlamencie Europejskim grożono rodzinom ofiar ze Smoleńska, że dalsza aktywność może doprowadzić do tego, że zginą w wypadku samochodowym (sic!).
*



Że Vytaustas Landsbergis grozi Marcie Kaczyńskiej ?
*


Mam te same pytania do Jacka Z i...co to ma wspólnego z głównym tematem dyskusji?
To, ze jakis poseł, polityk cos chlapnął to jeszcze nie znaczy, ze ma stać sie prawdą objawioną. Dla przykładu: Macierewicz publicznie podaje info, ze "był wyciek z silnika Tu-154"... Czy to już wystarczy? Czy to już staje się wiarygodnym źródłem?
Bez dokładnej weryfikacji, bez przedstawienia pełnego obrazu zdarzeń takie grypsy są niczym innym tylko cudną inspiracją do snucia teorii spiskowych.

"Bardzo dokładnie naświetliła Pani prawne machlojki w tej sprawie – na Pani miejscu wystrzegałbym się wypadku samochodowego."

- brzmi jak ekspresja jakiejs fobii i tylko tyle... rolleyes.gif


 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
bachmat66
 

vaquero
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.948
Nr użytkownika: 7.402

Dario TW
Stopień akademicki: Juris Doctor
Zawód: wolny
 
 
post 8/12/2010, 18:33 Quote Post

QUOTE(MGora78 @ 8/12/2010, 4:40)
QUOTE(bachmat66 @ 7/12/2010, 22:19)
Rosja byla dla polskiego przemyslu i rolnictwa olbrzymim rynkiem zbytu, w latach 1995-98 zabito nasz rodzimy eksport do Rosji.
*



Dla uściślenia.

W latach 1995-1998, wbrew temu, co twierdzi Kolega nasz eksport do Rosji rósł.
Od początku roku 1993 (podpisanie traktatu o współpracy gospodarczej) do roku 1998 (kryzys w Rosji) wymiana handlowa między oboma krajami miała się dobrze, a na "zabicie" (ciekawe w sumie kto miał to zrobić) eksportu głównie miały wpływ dwa czynniki:


- wynikające z naszych zobowiązań wobec UE uszczelnianie granicy wschodniej (od stycznia 1998 roku) co w znacznym stopniu utrudniło handel sektorowi prywatnemu, na który przypadało prawie 90% naszego eksportu do Rosji.
*


skupmy sie na tym czynniku powyzszym, bo kryzys w Rosji AD 1998 roku to tylko zaslona dymna w tym problemie - zreszta przypomnijmy ze nie tylko Rosja ale wszyskie krajue WPN byly odbiorcami naszych towarow produkowanych przez maly przemysl i maly business sprzedwanaych...

Ergo. owo 'uszczelnianie granicy z WPN' bo EU podbno tego chciala (nie ma na to dowodu w 1998 roku, nie bylo nam nawet do Unii blisko wtedy, ale sie niczym 'klosy pod kose' podkladalismy) bylo samobojstwem gospodarczym kraju, a zaraz po nim ruszyly tysiac tirow przez Polske na wshod, wprost tak jakto mawial nasz krotochwilny poeta Reyem zwacy sie o glupocie Polakow... o tempora
Ja jestem w Lodzkiego, u nas uszczelnianie granic spowodowalo najwieksza zapasc w hsitorii od czasu najazdu Szwedow w Wojnie Polnocnej, w moim rodzinnym miasteczku z 500 zakladow szyjacych dla WPN w 1995 roku zostaly chyba z dwa ulomki, ludzie poszli z torbami, potracili domy i samochody, dorobek calego zycia; Ptak et podbni mu ludzie intersu zbudowali Tuszyn pod Lodzia, na ktory rzad w Warszawie sie wypial i nas zalatwil jak ciecie skalpelem... Lodz jest teraz zamiast Manchsterem Europy Wshcodniej udwana dolina krzemowa, centurum rozrywki nocnej i tysiecy ludzi bez pracy bo zaklady szwalnicze etc poszly z dymem rzadowym projektow AWS_UW, pamietam tez jak minister finansow biadolila ze mamy za duzo rezerw finansowych w dolarach etc. Koniec lat 1990tych to mordownaie polskiego malego businesu, przygotowywanie gruntu pod wielkie firmy hadlowe z EU, niszcneie polskiego rolnictwa i takie tam drobnostki
A nam potrzeba bylo wtedy z WPN dzialac gospodarczo, tam byl i jest nasz rynek zbytu,
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
1234
 

Wielki Wuj
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.631
Nr użytkownika: 4.636

 
 
post 8/12/2010, 19:36 Quote Post

QUOTE(silent_hunter @ 8/12/2010, 15:04)

To, ze jakis poseł, polityk cos chlapnął to jeszcze nie znaczy, ze ma stać sie prawdą objawioną. Dla przykładu: Macierewicz publicznie podaje info, ze "był wyciek z silnika Tu-154"... Czy to już wystarczy? Czy to już staje się wiarygodnym źródłem?

*


Ba, w ub. tygodniu słyszałem Macierewicza u Rydzyka jak mówił, że skrzydła w smoleńsku nie sa skrzydłami od naszej tutki...
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
killtheking
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 181
Nr użytkownika: 66.848

Michal
Stopień akademicki: inzynier
Zawód: programista
 
 
post 8/12/2010, 21:25 Quote Post

QUOTE(1234 @ 8/12/2010, 20:36)
Ba, w ub. tygodniu słyszałem Macierewicza u Rydzyka jak mówił, że skrzydła w smoleńsku nie sa skrzydłami od naszej tutki...


Eh... ten człowiek mnie zadziwia. Inteligencji mu odmówić nie można. Sztukę manipulacji swoimi wielbicielami opanował do perfekcji - we wszystko mu uwierzą. Mam wrażenie, że równie dobrze mógłby powiedzieć, że samolot został zestrzelony przez nisko lecący latający spodek pilotowany przez Żydów, byłych pracowników KGB i WSI a obecnie posłów PO - wielbiciele i tak mu uwierzą rolleyes.gif




Przykład Macierewicza podałem w kontekście nadinterpretacji wypowiedzi polityków dokonywanej przez jednego z uczestników niniejszej dyskusji.
W związku z tym prosiłbym o kontynuowanie tematyki katastrofy smoleńskiej w odpowiednim wątku.

silent_hunter
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
MGora78
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 577
Nr użytkownika: 62.918

 
 
post 9/12/2010, 13:11 Quote Post

QUOTE(bachmat66 @ 8/12/2010, 18:33)

Ergo. i dalej
*



Tu się mogę zgodzić z podaną tezą, że zrobiono to (uszczelnianie granicy) zbyt wcześniej i miało to negatywny wpływ na nasz handel z Rosją.

QUOTE(bachmat66 @ 8/12/2010, 18:33)
skupmy sie na tym czynniku powyzszym, bo kryzys w Rosji AD 1998 roku to tylko zaslona dymna w tym problemie
*




Tutaj kompletnie się z Tobą nie zgadzam i stanowczo protestuje rolleyes.gif

Rosja A.D. 1998

1) Indeksy giełdowe w ciągu miesiąca spadły o 39%, a przez pół roku poszybowały w dół o ponad 75 %
2) Rubel w mniej niż miesiąc stracił 2/3 swojej wartości w stosunku do $
3) Zadłużenie rządu z tytułu niewypłaconych pensji było szacowane na 12,5 mld dol.
4) Inflacja w Rosji w 1998 roku osiągnęła 84 %

Jeżeli to była zasłona dymna, to wstaje i klaszcze Rosji za mistrzostwo świata w kamuflażu.


Ale może już nie róbmy OT.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
bachmat66
 

vaquero
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.948
Nr użytkownika: 7.402

Dario TW
Stopień akademicki: Juris Doctor
Zawód: wolny
 
 
post 11/12/2010, 3:59 Quote Post

QUOTE(MGora78 @ 9/12/2010, 7:11)
QUOTE(bachmat66 @ 8/12/2010, 18:33)

Ergo. i dalej
*



Tu się mogę zgodzić z podaną tezą, że zrobiono to (uszczelnianie granicy) zbyt wcześniej i miało to negatywny wpływ na nasz handel z Rosją.

QUOTE(bachmat66 @ 8/12/2010, 18:33)
skupmy sie na tym czynniku powyzszym, bo kryzys w Rosji AD 1998 roku to tylko zaslona dymna w tym problemie
*




Tutaj kompletnie się z Tobą nie zgadzam i stanowczo protestuje rolleyes.gif

Rosja A.D. 1998

1) Indeksy giełdowe w ciągu miesiąca spadły o 39%, a przez pół roku poszybowały w dół o ponad 75 %
2) Rubel w mniej niż miesiąc stracił 2/3 swojej wartości w stosunku do $
3) Zadłużenie rządu z tytułu niewypłaconych pensji było szacowane na 12,5 mld dol.
4) Inflacja w Rosji w 1998 roku osiągnęła 84 %

Jeżeli to była zasłona dymna, to wstaje i klaszcze Rosji za mistrzostwo świata w kamuflażu.


Ale może już nie róbmy OT.
*


Problem z tym ze nasz handel z WPN byl prowadzony przez male jednostki gospodarcze i z drugiej strony bylo to samo, wszystko dzialo sie niejako poza obiegiem ZUS, i kryzysy i niewypalacalnosc rzadu tego czy tamtego komopensowali obywatele WPN handlem z Polska, dla nas, malych polskich producentow i uslugowcow, wymarzony tych klienta. D
Dla wielkich firm z Europy Zach bylismy koscia w gardle, i sola w oku, uderzajac w ich profity, to i zamknieto granice kanalami znanymi tylko chlopcom i dziewczynkom ze swiata korporacyjnego sad.gif
A kolega pamieta co sie dzialo w lodzkim po zamknieciu granic, jak lecialy na leb na szyje w bankructwo zaklady szyjace do tej pory WPN, jak ludzie tracili domy i clae majatki bo nagle , doslownie nagle, odbiory indywidualni z WPN przestali przjezdzac.
A co sie dzialo na scianie wschodniej, jak padaly te wszystkie hoteliki, jadalnie czy warsztaty bo znikneli z dnia na dzien klienci.
Przypomnijmy ze szlaki Tirow na wschod przez Polske zaczely sie wlasnie po zamknieciu granic, niszczac polskie tragicnze slabe drogi, i przyczyniajac sie do smieric tysiecy obywateli polskich, zatrucia kraju etc.
Wot, i stalismy sie poletkiem do zaorania, miedzy niedzwiedziem ze wschodu i niedziwedziem zza Odry i Nysy.
pa ka, rebiata
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

3 Strony < 1 2 3 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej