Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Nowy dział lub subforum, Unia Europejska
     
Mikołaj II
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 229
Nr użytkownika: 32.432

Stopień akademicki: magister
 
 
post 19/08/2011, 9:10 Quote Post

Witam serdecznie. Korzystając z możliwości skierowania prośby do administracji w tym subforum, chciałbym zapytać jak włądze forum zapatrywałyby się na nowy dział lub subforum- Unię Europejską. Zważywszy na to jak często na różnych tematach i różnych częściach forum poruszane są zagadnienia okołounijne jak choćby wspólna waluta, zastanawiam się, czy nie byłoby dobrym posunięciem "utworzenie Unii" w dziale historii najnowszej lub Polityce w Mównicy. Unia w czasach dzisiejszych często się pojawia w kontekstach czy to historii Europy, wydarzeń bieżących, idei integracji etc.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Galvatron
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 132
Nr użytkownika: 69.232

 
 
post 19/08/2011, 15:20 Quote Post

Ponieważ jest to dość szerokie zagadnienie, najlepsze było "duże" sub-forum "Integracja europejska", podzielone wg. poszczególnych okresów i/lub obszarów integracji.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Sewer
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.178
Nr użytkownika: 14.030

Stopień akademicki: coś tam wiem :)
 
 
post 20/08/2011, 21:15 Quote Post

To jest dobry motyw. Dużo ludzi teraz wybiera kierunki związane z Unią Europejską, więc i pogadać byłoby o czymś.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
yulian
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 245
Nr użytkownika: 34.880

Stopień akademicki: wyzszy
 
 
post 21/08/2011, 18:10 Quote Post

Pomysł ciekawy, ale nie nazywałbym działu "Unia Europejska". Zważywszy na obecny bieg wydarzeń, przy dużym pechu, za parę miesięcy trzeba będzie ten dział likwidować, bo nie będzie miał już odpowiednika w realnym życiu politycznym wink.gif Natomiast dział np. "Historia europeistyki" byłby interesujący.
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Mikołaj II
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 229
Nr użytkownika: 32.432

Stopień akademicki: magister
 
 
post 28/08/2011, 11:13 Quote Post

Bardzo proszę o więcej opinii.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Piast anonim
 

Młody Lisek dla odmiany
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.749
Nr użytkownika: 55.424

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 28/08/2011, 17:01 Quote Post

QUOTE(yulian @ 21/08/2011, 19:10)
Pomysł ciekawy, ale nie nazywałbym działu "Unia Europejska". Zważywszy na obecny bieg wydarzeń, przy dużym pechu, za parę miesięcy trzeba będzie ten dział likwidować, bo nie będzie miał już odpowiednika w realnym życiu politycznym  wink.gif Natomiast dział np. "Historia europeistyki" byłby interesujący.
*


To jest już powód sam w sobie by taki dział utworzyć.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
welesxxi
 

Conan The Historian
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.940
Nr użytkownika: 13.919

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 28/08/2011, 17:31 Quote Post

QUOTE(yulian @ 21/08/2011, 19:10)
Pomysł ciekawy, ale nie nazywałbym działu "Unia Europejska". Zważywszy na obecny bieg wydarzeń, przy dużym pechu, za parę miesięcy trzeba będzie ten dział likwidować, bo nie będzie miał już odpowiednika w realnym życiu politycznym  wink.gif
*


Taaa, i w październiku Korwin-Mikke wygra wybory i wprowadzi nas do NAFTA... sleep.gif

QUOTE(yulian @ 21/08/2011, 19:10)
Natomiast dział np. "Historia europeistyki" byłby interesujący.
*


Europeistyka to kierunek na studiach uznany oficjalnie w 2003 r. Tworzenie działu poświęconego temu kierunkowi to pomysł delikatnie rzecz ujmując nietrafiony.

Dział mógłby się nazywać "Unia Europejska" albo lepiej "Integracja europejska" lub "Wspólnoty Europejskie". Natomiast nie liczył bym w nim na rozwijanie się merytorycznej dyskusji, bo natychmiast zostanie zalany żalami internetowych frustratów z poczuciem misji (jaka to Unia zła a naród zmanipulowany przez Wyborczą skoro nie podziela tego poglądu).
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 28/08/2011, 17:35 Quote Post

Pomysł ciekawy i warto go wprowadzić w życie smile.gif
 
Post #8

     
Sapiens
 

Samiec reakcjonista
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.178
Nr użytkownika: 19.098

Zawód: Inspektor
 
 
post 14/09/2011, 5:01 Quote Post

Zdecydowanie jestem przeciwny temu pomysłowi. W mojej opinii służy to jedynie przyklaskowi konkretnej wizji, mającej na celu wszędzie zaznaczać jaka to ważna jest UE, i jak nie można bez niej żyć. Swoją drogą aż nadto widoczna aluzja do poprzedniej epoki z wypracowaniami "o Leninie".
Dla tematów związanych z UE wystarczą moim zdaniem „Mównica” i "PO OKRĄGŁYM STOLE - DEMOKRACJA" oraz "ŚWIAT PO ZIMNEJ WOJNIE; XXI WIEK".

Ten post był edytowany przez Sapiens: 14/09/2011, 5:22
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 14/09/2011, 10:23 Quote Post

QUOTE(Sapiens @ 14/09/2011, 5:01)
Zdecydowanie jestem przeciwny temu pomysłowi. W mojej opinii służy to jedynie przyklaskowi konkretnej wizji, mającej na celu wszędzie zaznaczać jaka to ważna jest UE, i jak nie można bez niej żyć. Swoją drogą aż nadto widoczna aluzja do poprzedniej epoki z wypracowaniami "o Leninie".
Dla tematów związanych z UE wystarczą moim zdaniem „Mównica” i  "PO OKRĄGŁYM STOLE - DEMOKRACJA" oraz "ŚWIAT PO ZIMNEJ WOJNIE; XXI WIEK".
*


No nie wiem ,
równie dobrze można by zamknąć inne subfora , zostawić tylko ogólnie Historia Powszechna i Historia Polski , Unia Europejska jej historia , i teraźniejszość jest zbyt ważnym komponentem naszej rzeczywistości , by go pominąć , co więcej rozwój Forum wymaga by taki Dział lub subforum stworzyć , warto tym problemem zainteresować Szanowny ZM oraz Wysoką Administracje .
 
Post #10

     
MGora78
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 577
Nr użytkownika: 62.918

 
 
post 14/09/2011, 10:46 Quote Post

QUOTE(Sapiens @ 14/09/2011, 5:01)
Zdecydowanie jestem przeciwny temu pomysłowi. W mojej opinii służy to jedynie przyklaskowi konkretnej wizji, mającej na celu wszędzie zaznaczać jaka to ważna jest UE.
*


Ignorowanie tego faktu nic nie da- bo ważna jest, a warto również pamiętać, że UE powstała dużo wcześniej niż myśmy do niej wstąpili, chociaż niewątpliwie w takim subforum dominować będą sprawy bieżące.

Pomysł popieram.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 14/09/2011, 13:42 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 14/09/2011, 10:23)
No nie wiem ,
równie dobrze można by zamknąć inne subfora , zostawić tylko ogólnie Historia Powszechna i Historia Polski , Unia Europejska jej historia , i teraźniejszość jest zbyt ważnym komponentem naszej rzeczywistości ,  by go pominąć , co więcej rozwój Forum wymaga by taki Dział lub subforum stworzyć ,  warto tym problemem zainteresować Szanowny ZM oraz Wysoką Administracje .
*


Też bym się skłaniał, żeby tu otworzyc odrębny dział. Z prostego powodu: temat jest tak kompleksowy i zaczyna mieć tyle podtematów i wątków, że trudno znaleźć poszczególne gdy sa porozrzucena w odrębnych działach.
Ochrzaniać UE też będzie łatwiej... rolleyes.gif
tongue.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Sewer
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.178
Nr użytkownika: 14.030

Stopień akademicki: coś tam wiem :)
 
 
post 14/09/2011, 20:04 Quote Post

QUOTE(Sapiens @ 14/09/2011, 6:01)
Zdecydowanie jestem przeciwny temu pomysłowi. W mojej opinii służy to jedynie przyklaskowi konkretnej wizji, mającej na celu wszędzie zaznaczać jaka to ważna jest UE, i jak nie można bez niej żyć. Swoją drogą aż nadto widoczna aluzja do poprzedniej epoki z wypracowaniami "o Leninie".
Dla tematów związanych z UE wystarczą moim zdaniem „Mównica” i  "PO OKRĄGŁYM STOLE - DEMOKRACJA" oraz "ŚWIAT PO ZIMNEJ WOJNIE; XXI WIEK".
*


Nie jestem entuzjastom UE w obecnym kształcie ale integracja Europejska jest ciekawym pomysłem i warto nad tym dyskutować.

 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Qltura
 

Ja�nie Absolutnie O�wiecony
*****
Grupa: Administrator
Postów: 688
Nr użytkownika: 2

 
 
post 28/10/2011, 21:10 Quote Post

Panowie znajdujemy się na forum historycznym. Wole by forum rozrastało się w stronę historii a nie bieżącej polityki i wydarzeń.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 28/10/2011, 21:38 Quote Post

QUOTE(Qltura @ 28/10/2011, 21:10)
Panowie znajdujemy się na forum historycznym. Wole by forum rozrastało się w stronę historii a nie bieżącej polityki i wydarzeń.
*


Szanowna Administracja przemówiła , wiec Roma locuta Causa finita est
warto jedynie zaznaczyć , ze UE poczynając od jej zaczynów jakimi były EWWiS to rowniez Historia nie tylko współczesność .
Może wiec na okres próbny ? Trzy miesiące . wink.gif

Ten post był edytowany przez lancaster: 28/10/2011, 21:40
 
Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej