Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Najlepszy prezydent III RP
 
Który z Prezydentów był najlepszy?
Lech Kaczyński [ 47 ]  [31.33%]
Lech Wałęsa [ 6 ]  [4.00%]
Aleksander Kwaśniewski [ 62 ]  [41.33%]
Wojciech Jaruzelski [ 11 ]  [7.33%]
Bronislaw Komorowski [ 5 ]  [3.33%]
Andrzej Duda [ 19 ]  [12.67%]
Suma głosów: 150
Goście nie mogą głosować 
     
Hauer
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 476
Nr użytkownika: 47.198

PD
Zawód: BANITA
 
 
post 7/08/2010, 9:02 Quote Post

Ale jakich dokonań, Alderyku ??

CODE
A.Kwaśniewski - uchwalił konstytucję, wprowadził Polskę do UE i NATO.
Konstytucja jest koszmarnym bublem (poza tym przynajmniej teoretycznie to naród ją uchwalił, a nie prezydent), a do NATO i UE weszły prawie wszystkie kraje wkoło. Porównanie robisz skrajnie nierzetelnie, wyolbrzymiasz wątpliwe zasługi (gdyby prezydentem był ktokolwiek inny to na takich warunkach też byśmy weszli do NATO i UE) całkowicie przy tym przemilczasz to co było niewłaściwe (kłamstwa, wojny, pijackie skandale). Podobnie robisz z Wałęsą, przecie "transformację ustrojową" przechodziły wtedy wszystkie państwa w regionie (i nie zależało to od samego prezydenta!), niektórym krajom wyszło to lepiej niż Polsce. Podobnie z wojskami sowieckimi, które generalnie wycofały się z całego regionu.
Za to Kaczyńskiemu na siłę próbujesz wyciągac błędy prezydentury, a i to słabo ci idzie.

Ten post był edytowany przez Hauer: 7/08/2010, 9:06
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
Arderyk
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 196
Nr użytkownika: 54.496

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 7/08/2010, 9:21 Quote Post

Zgodziłbym się, że przy wyborze na kogo zagłosujemy w wyborach wykształcenie jest istotne. Ale już oceniając dokonania po zakończeniu prezydentury ważniejsze od wykształcenia czy tego że prezydent był wysokim blondynem są inne kwestie...

QUOTE
Za to Kaczyńskiemu na siłę próbujesz wyciągac błędy prezydentury, a i to słabo ci idzie.


Nie wyciągam błędów, nie potrafię znaleźć w jego prezydenturze znaczących sukcesów wink.gif
Wypisz które pozytywne czyny L.K uważasz za wizytówkę jego kadencji?

QUOTE
gdyby prezydentem był ktokolwiek inny to na takich warunkach też byśmy weszli do NATO i UE


Bardzo możliwe, nie zmienia to faktu że do historii przejdzie właśnie Kwaśniewski z tego powodu...
Nie uważam konstytucji za bubel,nie można przy niej majstrować co kilka lat gdyż jeśli będzie zbyt często "używana" w ten sposób nikt jej nie będzie szanował (to tak jak z kobietą, porównanie pewnego profesora). Potrzeba czasu by się ostała...
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
Hauer
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 476
Nr użytkownika: 47.198

PD
Zawód: BANITA
 
 
post 7/08/2010, 9:29 Quote Post

Alderyk:
CODE
Bardzo możliwe, nie zmienia to faktu że do historii przejdzie właśnie Kwaśniewski z tego powodu
Jeżeli chcesz oceniać DOKONANIA to oceniaj DOKONANIA, a nie papke dla idiotów.

CODE
Nie wyciągam błędów, nie potrafię znaleźć w jego prezydenturze znaczących sukcesów  
Wypisz które pozytywne czyny L.K uważasz za wizytówkę jego kadencji?
ale przecież żaden z urzędujących do tej pory prezydentów nie miał znaczących sukcesów. Na plus Kaczyńskiego zaliczam, że zachowywał się godnie i przynajmniej próbował kierować się polska racja stanu, a nie występował w reklamie mebli.

CODE
Nie uważam konstytucji za bubel
Zatem nie zgadzam się z Twoim uważaniem. Choćby ostanie wydarzenia dobitnie pokazały wady zapisów nt. postępowania na wypadek śmierci prezydenta w czasie kadencji. Ten bubel jest tez przyczyna sporów kompetencyjnych o tak głupich zapisach jak : "naród to obywatele RP" nie wspominając.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
Arderyk
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 196
Nr użytkownika: 54.496

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 7/08/2010, 9:53 Quote Post

QUOTE
le przecież żaden z urzędujących do tej pory prezydentów nie miał znaczących sukcesów.


Biorąc pod uwagę ich kompetencje to czego ty oczekujesz confused1.gif

QUOTE
Na plus Kaczyńskiego zaliczam, że zachowywał się godnie i przynajmniej próbował kierować się polska racja stanu, a nie występował w reklamie mebli.


Ja tak samo oceniam A.K. także Wałęsa niewiem czy godnie ale próbował realizować polską rację stanu wink.gif
Kazdy z prezydentów miał swoje wpadki,ale biorąc pod uwagę długość kadencji i ułomność Człowieka nie chcę do nich powracac i jakieś oceny z nich wyciągać gdyż wg mnie to malo istotne szczegóły.
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
romanróżyński
 

Hetman wojsk Dymitra
*******
Grupa: Banita
Postów: 2.488
Nr użytkownika: 65.013

Marek Rogowicz
Zawód: BANITA
 
 
post 7/08/2010, 10:03 Quote Post

QUOTE
Też dałem głos na Kaczyńskiego. Największym jego błędem było według mnie podpisanie Traktatu Lizbońskiego.

Wg mnie to nie błąd a zdrada, ale mniejsza z tym.
Biorąc pod uwagę bum gospodarczy za Wałesy najlepiej oceniam jego, mimo że głupi, prostak i Bolek.
Reszta niby wykształcona a działali jawnie na szkodę kraju, Wałęsę można jeszcze rozgrzeszać głupotą a i tak zrobił najmniej złego.
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
Nympha Sreniavitae
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 75
Nr użytkownika: 19.462

...nimfa...
Stopień akademicki: jawnogrzesznica
 
 
post 7/08/2010, 10:14 Quote Post

QUOTE(Arderyk @ 7/08/2010, 10:53)
QUOTE
Na plus Kaczyńskiego zaliczam, że zachowywał się godnie i przynajmniej próbował kierować się polska racja stanu, a nie występował w reklamie mebli.

Ja tak samo oceniam A.K.
*


A gdzie Twoim zdaniem Kwaśniewski reprezentował nas godniej: w bagażniku limuzyny na Białorusi czy zataczając się przy grobach w Charkowie?
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
abba18
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 130
Nr użytkownika: 47.115

Albert Pleśniak
Stopień akademicki: gimnazjalny
Zawód: uczeñ
 
 
post 7/08/2010, 10:14 Quote Post

To co już wcześniej napisałem:
QUOTE
nie opuszczał swoich przyjaciół ( Gruzinów) w potrzebie. Dbał o pamięć historyczną Polski. To on przeprosił Czechów za to że myśmy razem z Niemcami zrobili rozbiory w '38.P. Kaczyński więcej odznaczał ludzi zasłużonych dla ojczyzny niż p. Kwaśniewski

I dlatego uważam że p. Kaczyński był lepszy od swoich poprzedników. W mediach tak nie mówiono głośno jak przeprosił on Czechów. A według mnie to jest bardzo duży sukces który zapiszę się w historii smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
mariusz 70
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.883
Nr użytkownika: 51.390

mariusz kukowski
Stopień akademicki: pisze,czyta
Zawód: wykonywany:pracuje
 
 
post 7/08/2010, 10:38 Quote Post

Najlepszy prezydent?:
http://www.youtube.com/watch?v=I_Hov6m4QRo&feature=related

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
NELSON
 

kot bojowy
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 922
Nr użytkownika: 20.599

Zawód: EMIGRANT
 
 
post 7/08/2010, 10:40 Quote Post

QUOTE(Jacek Z @ 6/08/2010, 23:36)
Nie pisałem o osiągnięciach, tylko o wykształceniu. Historycznie. Wolę być rządzony przez ludzi wykształconych.
*



Powinienes sie cieszyc Jacku, bo masz prezydenta, marszalka Sejmu i premiera, wyksztalconych historykow.
Mam jednak wrazenie, ze wyzej cenisz obywatela Kaczynskiego, ktory na egzaminie doktorskim z filozofii marksistowskiej, otrzymal ocene bardzo dobra.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
Arderyk
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 196
Nr użytkownika: 54.496

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 7/08/2010, 10:42 Quote Post

QUOTE
Kwaśniewski reprezentował nas godniej: w bagażniku limuzyny na Białorusi czy zataczając się przy grobach w Charkowie?


Pisałem że nie chcę wypominać wpadek wink.gif
A Przez 10 lat kadencji A.K nie miał ich wiele,wspomniane przez ciebie wybryki to były jednorazowe wpadki. Jako osoba wychowana w kulturze chrześcijańskiej wybaczam mu smile.gif
Gdyby regularnie zataczał się na uroczystościach państwowych, też bym mu wybaczył smile.gif , ale wtedy przyznałbym ci rację że nie pełnił godnie swojego urzędu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 7/08/2010, 10:46 Quote Post

QUOTE(Arderyk @ 7/08/2010, 10:42)
Gdyby regularnie zataczał się na uroczystościach państwowych, też bym mu wybaczył smile.gif , ale wtedy przyznałbym ci rację że nie pełnił godnie swojego urzędu.

No, tak to jest kwintesencja poglądów zwolenników Kwaśniewskiego...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
Arderyk
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 196
Nr użytkownika: 54.496

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 7/08/2010, 11:03 Quote Post

Nie oceniam kogoś na podstawie tak mało znaczącego wydarzenia, tak samo staram się pomijać liczne wpadki językowe L.K czy tez jego obrażalstwo się. Poważniejszym problemem był fakt iż z czasem zraził do siebie wielu europejskich przywódców -np odwlekając podpisanie traktatu, czy wydzwaniając do brata podczas negocjacji i prosząc o jego zdanie...
A wpadki mają wszyscy na świecie, klasykami są Bush i Berlusconi
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
abba18
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 130
Nr użytkownika: 47.115

Albert Pleśniak
Stopień akademicki: gimnazjalny
Zawód: uczeñ
 
 
post 7/08/2010, 11:15 Quote Post

Może i dla Ciebie przeprosiny Czechów to mało znaczące tak? Tak samo dla Rosjan jest mało znaczące przeproszenie nas za Katyń dry.gif . Dla Czechów to było ważne smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
karolz77
 

Wciąż młody wilk
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.197
Nr użytkownika: 62.745

KAROL
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Prekariusz
 
 
post 7/08/2010, 11:21 Quote Post

QUOTE(Puchciński @ 6/08/2010, 6:51)
Wałęsa nie wiele lepszy
*



Wałęsa był zdecydowanie najgorszy. Między nim a Kaczyńskim nawet nie ma porównania. Ostatnio oglądałem na You Tube debate z 1995 i LW używał tam języka po prostu z rynsztoka, na dodatek z jaką pogardą odnosił się do dziennikarzy. Jego zachowanie było prostackie i prymitywne, właściwe dla żula z ulicy Lubartowskiej a nie prezydenta RP. wink.gif Prezydentura było o wiele bardziej konflikowa niż LK poza tym nie potrafił stworzyć swojego obozu lawirując pomiędzy programami, ideami, dochodząc dziś do jednego głównych guru salonowych autorytetów, tylko dlatego że jest zapiekłym przeciwnikiem Kaczyzmu. Tymczasem 20 lat temu był uważany przez nich jako uosubienie ciemnogrodu, zoologicznego antykomunizmu, itp.

Ten post był edytowany przez karolz77: 7/08/2010, 11:29
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
Rado
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.378
Nr użytkownika: 3.636

 
 
post 7/08/2010, 11:34 Quote Post

Wałęsa jako guru ? Wolne żarty, nikt kto ma odrobinę pamięci tak go nie traktuję (przyznam że nawet nie widziałem go w mediach). Człowiek który nie zauważył że to co osiągnął to bardziej wynik czynników zewnętrznych niż własnych zasług i wpadł w krańcowe samouwielbienie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej