Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wesele, Sztuka Wyspiańskiego.
     
Ciunek
 

Warszawski jegomość
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.230
Nr użytkownika: 4.721

Stopień akademicki: :-)
Zawód: sobie znany
 
 
post 10/11/2005, 15:24 Quote Post

Jutro na godzine 19 idę do Teatru Narodowego, na sztukę Stanisława Wyspiańskiego, z okresu Młodej Polski " Wesele ". Czy ktoś z Was był może w zeszłym roku? Nie wiem co jaki czas jest ten spektakl, ale wiem, że w Teatrze Narodowym, jest trzy razy w listopadzie. Jeśli ktoś z Was był, to proszę o recenzję, bo ja się doczytałem wielu pozytywnych, a na pewno jak wrócę, to też coś od siebie napiszę.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
pejotlbis
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 499
Nr użytkownika: 97.178

Piotr Jakubowski
 
 
post 27/09/2015, 17:13 Quote Post

A ja chciałbym podyskutować o "Weselu" w ogóle.
Nie widziałem inscenizacji o której pisał w 2005 roku Ciunek, ale widziałem dwa filmy o tym tytule i o ile da się,/ a to zależy od dyskutantów / zderzyć je, chociaż może wydawać się to trochę karkołomne i głupie.
Mowa o dwóch filmach "Wesele" pierwszy będący ekranizacją dramatu narodowego czwartego wieszcza St.Wyspiańskiego z 1973 roku w reż Andrzeja Wajdy, drugi jest to film o 31 lat póżniejszy, nie będący ekranizacją dramatu narodowego w reż Wojciecha Smarzowskiego.
Co te filmy łączy oprócz tytułu?
Sam fakt wesela daje fabularna możliwość spotkania różnych gości weselnych , a co za tym idzie konfrontacji ich postaw, poglądów, także ukazanie ewentualnych konfliktów./ Tak jak w zupełnie innej kulturze "Dzień weselny" film amerykański Roberta Altmana z 1979 roku/
Jakie jest wasze zdanie? czy uwazacie że te filmy / fabuły/ jednak mają cos ze soba wspólnego czy zdecydowanie nie?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 27/09/2015, 17:44 Quote Post

QUOTE(Ciunek @ 10/11/2005, 15:24)
Jutro na godzine 19 idę do Teatru Narodowego, na sztukę Stanisława Wyspiańskiego, z okresu Młodej Polski " Wesele ".

Jaka obsada? Co do samej sztuki- według mnie arcydzieło. Przy czym okreslenie to należy tu traktować jak najbradziej dosłownie...

Emigrancie ... Popatrz na date, ten wpis ma prawie 10 lat ...
Ciunek ostatni raz byl na Forum w czerwcu b.r.
Moderator N_S


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 3/10/2015, 11:10
 
User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej