Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Nazwiska Potomków Dynastii
     
Dariusz_D
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 153
Nr użytkownika: 76.171

Dariusz.
Zawód: uczen
 
 
post 13/10/2013, 19:25 Quote Post

Zastanawiam się od pewnego czasu nad pewną sprawą,a mianowicie chodzi mi o nazwiska potomków niemieckich dynastii,dlaczego nie noszą nazwisk takich jak nazywa się ich dynastia ?
Przykładem jest np. głowa dynastii Wittelsbach,nazywa się Franciszek von Bayern,dlaczego nie może nazywać się Franciszek Wittelsbach ? są oczywiście tacy potomkowie którzy noszą nazwisko takie,jak nazywa się ich dynastia,występuje to np. wśród potomków dynastii Wettynów,noszą niektórzy z nich nazwisko Wettin.
Mam nadzieje że da się zrozumieć o co mi chodzi wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
elchullogrande
 

Rewolucjonista
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.476
Nr użytkownika: 60.239

Daniel
Stopień akademicki: mgr hist. i fil. pol
Zawód: taka jedna
 
 
post 13/10/2013, 20:12 Quote Post

QUOTE(Dariusz_D @ 13/10/2013, 19:25)
Zastanawiam się od pewnego czasu nad pewną sprawą,a mianowicie chodzi mi o nazwiska potomków niemieckich dynastii,dlaczego nie noszą nazwisk takich jak nazywa się ich dynastia ?
Przykładem jest np. głowa dynastii Wittelsbach,nazywa się Franciszek von Bayern,dlaczego nie może nazywać się Franciszek Wittelsbach ? są oczywiście tacy potomkowie którzy noszą nazwisko takie,jak nazywa się ich dynastia,występuje to np. wśród potomków dynastii Wettynów,noszą niektórzy z nich nazwisko Wettin.
Mam nadzieje że da się zrozumieć o co mi chodzi  wink.gif
*



Franciszek? Z nim jest taki motyw, że ojcem jego był Albrecht Luitpold Ferdinand Michael Herzog von Bayern, co należy rozumieć: Albrecht Luitpold Ferdinand Michael Książę Bawarii, a sam Franciszek uzyskał urzędowo zgodę na używanie nazwiska Herzog von Bayern, co należy teraz rozumieć nie jako tytuł - choć do niego się odwołuje - a nazwisko.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej