Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Charles De Longueville: śmierć w Holandii,
     
Mefistofeles
 

Diabeł Łańcucki
*****
Grupa: Banita
Postów: 586
Nr użytkownika: 16.961

Carolus
Zawód: BANITA
 
 
post 30/08/2006, 9:02 Quote Post

Nie wiem czy to dobry dział, ale umieściłem w nim mój temat ponieważ jego bohater poległ właśnie w Holandii. Kandydat malkotentów do korony polskiej Karol Saint- PAul hrabia de Longueville. Jak już wspomniałem poległ w Niderlandach prowadząc bardzo brawurową szarżę. Jeśli ktoś wie coś więcej na jej temat byłbym bardzo wdzięczny, szukałem na wikipedii francuskiej ,ale nic tam nie ma na ten temat.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Stonewall
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.585
Nr użytkownika: 15.117

Marcin Suchacki
Stopień akademicki: magister
 
 
post 13/09/2006, 20:05 Quote Post

Mefistofelesie!
Myślę, iż na tym Forum działa tylu specjalistów od historii wojskowości XVII wieku, iż ktoś udzieli Ci dokładnych informacji na temat śmierci bohatera niniejszego tematu. Ja mogę tylko podać parę informacji szczątkowych.
Po pierwsze - francuska Wikipedia nie jest dobrym źródłem informacji o losach księcia Karola, wszak nawet podaje błędnie datę roczną jego śmierci (zamiast 1672 mamy 1692).
Po drugie - informacje wyszukane przeze mnie w Sieci, a dotyczące owego pana, są skąpe i pełne sprzeczności. Nawet data roczna urodzin księcia jest różnie podawana - a to rok 1649, a to 1652.
Po trzecie - to, co ustaliłem na temat śmierci Longueville'a. Zginął on 12 czerwca 1672 roku podczas przeprawy wojsk Ludwika XIV przez Ren w okolicach Lobith.
Załączam też linka do obrazu znanego malarza holenderskiego, który ukazuje ową przeprawę.
http://www.rijksmuseum.nl/images/aria/SK/Z/SK-A-3753.z
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej