Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wojna polsko-bolszewicka 1920, Warunki rozejmu ze strony sowieckiej
     
Słotisz
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 1.866

 
 
post 23/01/2005, 21:39 Quote Post

Witam mam naotatke w zeszycie na temat warunków postawionych Polsce przez strone bolszewicką podczas traktatu pokojowego w Mińsku w roku 1920. Zapisane mam iż:
-armia polska liczyc ma 50 tys
-Nadwyzka broni i sprzetu oddawane ma byc bolszewikom
- Swobodny tranzyt ludzi i materiałów
Czy jest to możliwe zeby Polacy podpisali taki uklad? Przeciez Polska wychodzila z wojny z armią czerwoną zwycięsko i chyba ona byla strona którą dyktowala warunki. Wydaje mi sie to nie prawdopodobne, aby wchodzaca wtedy w poczet suwerennych krajów Polska miala byc uniezalezniona i zobowiazana do oddawania broni bolszewikom. Czy były to tylko warunki? Czy jest to wogole prawda? Zachexcam do napisania na temat postanowień i warunków postawionych przez obie strony w Mińsku.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Polidaktyl
 

Teoretyk Kabaretu
*****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 625
Nr użytkownika: 2.700

Zawód: Kierownik Literacki
 
 
post 24/01/2005, 19:26 Quote Post

Ale w Mińsku Bolszewicy proponowali PRZED naszą ofensywą kiedy los Warszawy było niepewny. I nawet wydawało się że to Bolszewicy wygrają. My tlyko przeciągaliśmy te rozmowy i z dobrym skutkiem po po kontrnatarciu wieprzańskim to my dyktowaliśmy już warunki ale w Rydze
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
polllack
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 368
Nr użytkownika: 20.134

Tomek
Zawód: uczeñ
 
 
post 28/12/2006, 12:06 Quote Post

Taaak, dodatkowo kazali nam zapłacić za zniszczenia spowodowane działaniami wojennymi na wschód od Bugu. Tam miał już być ZSSR, granica miała być linia Curzona. Chcieli też linii kolejowej, która szła przez Polskę, miała być w teretorium Rosji. Mialiśmy też dać im maszyny z wszystkich fabryk broni.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej