Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

153 Strony « < 151 152 153 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Plany wydawnicze Inforteditions

obodrzyta

VI ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 88.774

Zawód: student historia IVr

post 6/08/2018, 16:34 Quote Post

QUOTE(Przemo_74 @ 6/08/2018, 15:32)
Kpt. Edward Izdebski napisał "Bitwa pod Komarowem 26 sierpnia - 2 września 1914 r. - w 2012 r. wznowienie wydało wydawnictwo Tradytor.

Ciekawe, czy to:
- inna praca tego samego autora,
- przypadkowa zbieżność imienia i nazwiska autorów,
- wydanie części "Komarowa" jako 'Bitwa pod Zamościem"

To jest wcześniejsza od "Komarowa" praca tego samego autora, wydana w 1929r ("odbitka" artykułu z „Bellony”, R. 1929, T. XXXIII, s. 398-425)
https://www.sbc.org.pl/dlibra/show-content/...18755?id=118755

Ten post był edytowany przez obodrzyta: 6/08/2018, 16:39

User is offline  PMMini Profile Post #2281

Damian W.

Wieczny łowca książek
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny

post 7/08/2018, 10:40 Quote Post

QUOTE(obodrzyta @ 6/08/2018, 17:34)
QUOTE(Przemo_74 @ 6/08/2018, 15:32)
Kpt. Edward Izdebski napisał "Bitwa pod Komarowem 26 sierpnia - 2 września 1914 r. - w 2012 r. wznowienie wydało wydawnictwo Tradytor.

Ciekawe, czy to:
- inna praca tego samego autora,
- przypadkowa zbieżność imienia i nazwiska autorów,
- wydanie części "Komarowa" jako 'Bitwa pod Zamościem"

To jest wcześniejsza od "Komarowa" praca tego samego autora, wydana w 1929r ("odbitka" artykułu z „Bellony”, R. 1929, T. XXXIII, s. 398-425)
https://www.sbc.org.pl/dlibra/show-content/...18755?id=118755
*

Ciekawe czy Infort będzie kontynuował wydawanie wznowienia tak klasycznych prac? Byłoby miło jakby opublikował coś z antyku wink.gif

Pozdrawiam,
DW

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2282

Harpalos

IV ranga
Nr użytkownika: 83.002

Michal
Zawód: historyk

post 7/08/2018, 11:12 Quote Post

QUOTE(Damian W. @ 7/08/2018, 11:40)

Ciekawe czy Infort będzie kontynuował wydawanie wznowienia tak klasycznych prac? Byłoby miło jakby opublikował coś z antyku wink.gif

Pozdrawiam,
DW
*

Taki "Adrianopol 378" Szeląga mogliby wznowić, bo akurat nie mam, a na rynku wtórnym ciężko dostać.

User is offline  PMMini Profile Post #2283

Damian W.

Wieczny łowca książek

Damian W.

post 7/08/2018, 12:27 Quote Post

QUOTE(Harpalos @ 7/08/2018, 12:12)
QUOTE(Damian W. @ 7/08/2018, 11:40)

Pozdrawiam,
DW
*

Taki "Adrianopol 378" Szeląga mogliby wznowić, bo akurat nie mam, a na rynku wtórnym ciężko dostać.
*

Autor wspomniał w drugiej swojej książce, że planowane jest połączenie Adrianopola i Argentoratum w jedną całość. Trudno jednak powiedzieć kiedy to nastąpi.

Pozdrawiam,
DW

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2284

wysoki

X ranga
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier

post 7/08/2018, 12:40 Quote Post

Więcej danych o kolejnej zapowiedzi: http://wanax.pl/index.php?p1800,od-eisenbi...rii-1703-roku-1

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2285

Harpalos

IV ranga

Michal

post 7/08/2018, 12:45 Quote Post

QUOTE(Damian W. @ 7/08/2018, 13:27)

Autor wspomniał w drugiej swojej książce, że planowane jest połączenie Adrianopola i Argentoratum w jedną całość. Trudno jednak powiedzieć kiedy to nastąpi.

Pozdrawiam,
DW
*

Gdzie o tym wspominał, w Argentoratum? Jakoś nie pamiętam żebym o tym słyszał. Szczerze mówiąc pomysł na siłę, bo co ma Argentoratum do Adrianopola?

User is offline  PMMini Profile Post #2286

Damian W.

Wieczny łowca książek

Damian W.

post 7/08/2018, 12:50 Quote Post

QUOTE(Harpalos @ 7/08/2018, 13:45)
QUOTE(Damian W. @ 7/08/2018, 13:27)

Pozdrawiam,
DW
*

Gdzie o tym wspominał, w Argentoratum? Jakoś nie pamiętam żebym o tym słyszał. Szczerze mówiąc pomysł na siłę, bo co ma Argentoratum do Adrianopola?
*

Na s. 11 Wstępu, autor wyjaśnia i deklaruje jaka była jego wizja. Oto już proszę pytać autora wink.gif

Pozdrawiam,
DW

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2287

Harpalos

IV ranga

Michal

post 8/08/2018, 15:20 Quote Post

Z ciekawości sięgnąłem po książkę i czytam: "Oddając do rąk Czytelników moją drugą pracę, dotyczącą schyłkowego okresu Imperium Rzymskiego, zdaję sobie sprawę, że należy przedstawić kilka wyjaśnień. Przede wszystkim "Kampanie galijskie Juliana Apostaty. Argentoratum 357 r." i wydana w czerwcu 2006 roku "Bitwa pod Adrianopolem 9 sierpnia 378 r." pomyślane były początkowo jak jedna spójna całość. Planowana była też inna chronologia wydania tych prac - tak, by najpierw ukazało się opracowanie kampanii Juliana Apostaty w Galii, a później dalszy ciąg wydarzeń (...). Być może w przyszłości ukaże się drugie wydanie, w którym połączymy oba tomy w jedną, rozbudowaną całość".

Nie chcę się czepiać, bo cenię książki pana Szeląga, ale nie widzę wspólnego mianownika dla obu prac. To zupełnie oddzielne, autonomiczne tematy i nie rozumiem po co łączyć je w całość. Oczywiście na upartego wszystko można.

Julian Apostata bodajże planował początkowo wyprawić się przeciwko Gotom, ostatecznie wybrał jednak bardziej medialnego przeciwnika - Persję. I to wszystko co łączy Argentoratum z Gotami.

Gdy książka wyjdzie to chętnie kupię, ale nie rozumiem konceptu autora.

Swoją drogą zauważyłem przy okazji, że "Kampanie galijskie Juliana Apostaty. Argentoratum 357 r." wyszły w 2007 roku. Już 11 lat temu! A wydawało mi się, że kupiłem tę książkę niedawno. Ech, czas szybko leci, widać to po roku wydań książek wink.gif

User is offline  PMMini Profile Post #2288

Damian W.

Wieczny łowca książek

Damian W.

post 8/08/2018, 19:15 Quote Post

QUOTE(Harpalos @ 8/08/2018, 16:20)
Z ciekawości sięgnąłem po książkę i czytam: "Oddając do rąk Czytelników moją drugą pracę, dotyczącą schyłkowego okresu Imperium Rzymskiego, zdaję sobie sprawę, że należy przedstawić kilka wyjaśnień. Przede wszystkim "Kampanie galijskie Juliana Apostaty. Argentoratum 357 r." i wydana w czerwcu 2006 roku "Bitwa pod Adrianopolem 9 sierpnia 378 r." pomyślane były początkowo jak jedna spójna całość. Planowana była też inna chronologia wydania tych prac - tak, by najpierw ukazało się opracowanie kampanii Juliana Apostaty w Galii, a później dalszy ciąg wydarzeń (...). Być może w przyszłości ukaże się drugie wydanie, w którym połączymy oba tomy w jedną, rozbudowaną całość".

Nie chcę się czepiać, bo cenię książki pana Szeląga, ale nie widzę wspólnego mianownika dla obu prac. To zupełnie oddzielne, autonomiczne tematy i nie rozumiem po co łączyć je w całość. Oczywiście na upartego wszystko można.

Julian Apostata bodajże planował początkowo wyprawić się przeciwko Gotom, ostatecznie wybrał jednak bardziej medialnego przeciwnika - Persję. I to wszystko co łączy Argentoratum z Gotami.

Gdy książka wyjdzie to chętnie kupię, ale nie rozumiem konceptu autora.

Swoją drogą zauważyłem przy okazji, że "Kampanie galijskie Juliana Apostaty. Argentoratum 357 r." wyszły w 2007 roku. Już 11 lat temu! A wydawało mi się, że kupiłem tę książkę niedawno. Ech, czas szybko leci, widać to po roku wydań książek wink.gif
*

Jak powiedziałem. Uwagi do autora tudzież do wydawnictwa wink.gif Również w kwestii wydania wznowienia wink.gif

Pozdrawiam,
DW

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2289

153 Strony « < 151 152 153 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2018 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej