Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Drukowana broń
     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.205
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 9/05/2013, 15:12 Quote Post

QUOTE(Świętosław @ 9/05/2013, 16:07)
Jak czytałem na innym forum, na jakichś targach gdzie demonstrowali MSBS czy jakąś tam wersje beryla, jeden egzemplarz który tylko wisiał na ścianie i nikt go nie dotykał, złamał się pod własnym ciężarem, i to mimo że był cały wypełniony w środku.
*


Możesz podesłać jakiś link?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Świętosław
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.555
Nr użytkownika: 28.302

 
 
post 9/05/2013, 15:21 Quote Post

Poszukam, ale nie wiem czy to znajde, i to pisał na jednym forum ASG ktoś kto podobno widział.
Wiec nie można być całkiem pewnym tej wiadomości.


QUOTE
ślusarskim itp. W samej Warszawie jest ich z pewnością co najmniej kilkaset, jeśli nie kilka tysięcy. Jakoś jednak nie widać masowej fali przestępstw z użyciem takiej broni.


Dokładnie, widać jednak kiedy jakiś przestępca chce mieć bron palną, to załatwia sobie normalną.
Szczególe że przy drukowaniu broni, poza samym wyrokiem za posiadanie broni, to jeszcze dochodzi nielegalne jej wytwarzanie, co z tego co mi się wydaje też jest jakimś wysokim wyrokiem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Delwin
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.951
Nr użytkownika: 30.421

 
 
post 9/05/2013, 22:26 Quote Post

QUOTE
Przestępcze wykorzystanie broni polega najczęściej albo na wymuszeniu posłuszeństwa - np. przy napadzie rabunkowym - i wtedy obywa się najczęściej w ogóle bez strzelania, albo na dokonaniu zabójstwa - do tego najczęściej wystarcza 1 strzał z bliska - po którym przestępca pozbywa się broni lub ją niszczy. W obu przypadkach mała żywotność broni nie ma większego znaczenia.


I tak trzeba jakoś amunicję zdobyć to raz a dwa jednostrzałowy (i to niepewny w użyciu) pistolet to mimo wszystko dość desperacka broń. Pierwszy test może okazać się ostatnim zatem idzie się z "niepewną" bronią.

Oczywiście w przypadku gdy napastnik jest w stanie strzelić z "przyłożenia" to będzie to skuteczne, ale przy tak bliskim podejściu to dobry nóż może okazać się lepszy gdyż można ciosy ponawiać. Atutem broni palnej dla skrytobójcy jest możliwość oddania kilku strzałów w szybkim tempie z niewielkiej (ale nie w bezpośredniej bliskości) odległości. Jeśli ktoś by się porywał na osobę z uzbrojoną ochroną to może lepiej niech założy kamizelkę z IED. Skuteczność takiego Liberatora miała nie przekraczać 8 m (lufa była niegwintowana). Taki drukowany wynalazek lepszy nie będzie...

W przypadku zaś rabusia to każdy przedmiot przypominający broń spełni swoją rolę ;-).
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Świętosław
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.555
Nr użytkownika: 28.302

 
 
post 26/05/2013, 10:31 Quote Post

Ciekawostka, drukowany nabój.
https://www.youtube.com/watch?feature=playe...d&v=PVyLGQUmXcg
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
aljubarotta
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.841
Nr użytkownika: 70.958

Marek Sz.
 
 
post 26/05/2013, 11:30 Quote Post

Ja się potrafię pociąć zwykłą kartką papieru, nie będę ryzykował że drukowana broń odstrzeli mi dłoń. ph34r.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Świętosław
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.555
Nr użytkownika: 28.302

 
 
post 26/05/2013, 12:43 Quote Post

QUOTE
Ja się potrafię pociąć zwykłą kartką papieru, nie będę ryzykował że drukowana broń odstrzeli mi dłoń. ph34r.gif


To wcale nie jest takie śmieszne, ostatnio czytałem artykuł że australijska policja testująca tego jednostrzałowego liberatora, po tym kiedy im wybuchł, obawiają się ofiar wśród tych którzy wydrukują sobie taką broń z ciekawości wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Phouty
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.146
Nr użytkownika: 81.932

 
 
post 29/05/2013, 0:25 Quote Post

Aż dziwne, że jeszcze nikt nie podał linka do "patentów" tego faceta, który powoli robi coraz lepsze wydruki.
https://www.youtube.com/watch?v=DconsfGsXyA
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej