Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

104 Strony « < 5 6 7 8 9 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Anglia: Brexit - od poczatku do finalu, Realizacja: obserwacje, opinie

Rommel 100

Antynazista
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk

post 24/06/2016, 8:14 Quote Post

QUOTE(kathy @ 24/06/2016, 8:27)
QUOTE(Rommel 100 @ 24/06/2016, 7:19)
QUOTE(kathy @ 24/06/2016, 8:16)
QUOTE(Rommel 100 @ 24/06/2016, 6:55)
QUOTE(kathy @ 24/06/2016, 7:47)
POtrzeba centralnej wladzy która wymusi wspólną politykę w wielu kwestiach według zsumowanego interesu całego kontynentu?

Przepraszam? że co?
Co nazywasz "zsumowanym interesem całego kontynentu"?
W jaki sposób wg. ciebie "wymusi wspólną politykę?"
Będziesz wsadzał do więzienia osoby którym ta polityka się nie będzie podobać?
Armia UE przyjdzie i będzie karać tych którzy się na to nie zgodzą?
Będzie kontrola internetu i ci którym się coś nie będzie w tej polityce podobać będą karani?
O tym piszesz?
Rany gościa, ale tym masz komunistytyczne zapędy, nie podejrzewałam.
*

No tak. Wiadomo. "Centralna władza"=państwo totalitarne. Jakieś kolejne złote myśli?
*

Tak, Romel. Co prawda to nie moja złota myśl, i centralna władza nie zawsze jest związana z państwem totalitarnym, ale jak uważasz że centralna władza jest równa państwu totalitarnemu to nie będę się przecież sprzeczać. Z mężczyzną. Jakbym śmiała.
rolleyes.gif
*

Chcesz powiedzieć że najpierw kojarzysz centralną władzę z wizją państwa totalitarnego, a teraz z tą własną wizją się nie zgadzasz? Prawde mówią-kobieta zmienną jest.
*

Rommel, czy uważasz że wymuszanie wspólnej polityki zarówno gospodarczej jak i politycznej na państwach i na obywatelach Europy dla ich dobra , czyli wg zsumowanego interesu całego kontynentu jest ............demokratyczne?
A jeżeli nie jest demokratyczne to czym jest takie wymuszanie?
Czy napisałam cokolwiek o tym że takie wymuszanie jest totalitarne?
Zadałam tylko kilka pytań.
I tyle.
A wnioski sam wyciągnąłeś. Ja ci nic nie o nich nie napisałam, tylko napomknęłam o komuniźmie.
Więc jak to jest Rommel z tym kojarzeniem.
*

Jeśli jakiś polityk-dajmy na to premier jakiegoś kraju (Niemcy, Wielka Brytania, Węgry itd.), przepchnie nowe podatki dla dobra państwa wbrew opinii części obywateli to jest to kraj demokratyczny czy nie?

Wszyscy komisarze i inni urzędnicy UE są wybierani przez demokratycznie wybrane rządy państw. CZyli pośrednio są demokratycznie wybierani-to tak uprzedzając pewne "argumenty".

User is offline  PMMini Profile Post #91

Timu

III ranga
Nr użytkownika: 82.279

Zawód: prawnik

post 24/06/2016, 8:25 Quote Post

Właśnie Cameron złożył rezygnację...Nowy premier w ciągu 3 miesięcy...

User is offline  PMMini Profile Post #92

kathy

VII ranga
Nr użytkownika: 7.763

post 24/06/2016, 8:27 Quote Post

Wszyscy komisarze i inni urzędnicy UE są wybierani przez demokratycznie wybrane rządy państw. CZyli pośrednio są demokratycznie wybierani-to tak uprzedzając pewne "argumenty".

Pośrednio są demokratycznie wybrani.
Pośrednio.
To chyba wszystko wyjaśniło.
Uważam że podobnie działa teokracja w Iranie. Tam też wszyscy w rządzie są pośrednio demokratycznie wybierani. Także i mullahowie na czele z Chameneiem.
Można powiedzieć że niedługo Europa będzie nowym Iranem. wink.gif

User is offline  PMMini Profile Post #93

Rommel 100

Antynazista

post 24/06/2016, 8:29 Quote Post

QUOTE(kathy @ 24/06/2016, 9:27)

Pośrednio.
Uważam że podobnie działa teokracja w Iranie. Tam też wszyscy w rządzie są pośrednio demokratycznie wybierani. Także i mullahowie na czele z Chameneiem.
*

Tak działą to też w USA. Kolejny Iran? biggrin.gif

User is offline  PMMini Profile Post #94

Alcarcalimo

VII ranga
Nr użytkownika: 43.461

post 24/06/2016, 8:29 Quote Post

Ja nie proponuje...Wręcz jestem przeciwny większej centralizacji kompetencji...Kłopot jest taki, że po prawej stronie zarzuca się UE brak demokratycznych instytucji...

Senat w Cesarstwie Rzymskim też był instytucją demokratyczną, ale czy cesarstwo było demokracją?

Nie został złamany...Procedura kontroli praworządności to jest zdecydowanie miękki sposób oddziaływania na państwo...I wymaga jednomyślności by został wprowadzony w praktyce...Poczytaj sobie traktaty, to się dowiesz, że KE ma prawo badać w Polsce praworządność, gdy w Polsce nie istnieje trójpodział władzy...

Tylko wkleję i ucinam bo nie ten wątek

W punkcie 24. tej opinii, możemy przeczytać:

"Traktaty nie zapewniają żadnej podstawy prawnej, która uprawniałaby instytucje do stworzenia nowego mechanizmu nadzoru nad poszanowaniem praworządności przez państwa członkowskie, dodatkowo do zapisów w art. 7 TUE, ani też do zmiany, modyfikacji czy uzupełnienia procedury określonej w tym artykule. Gdyby Rada miała podjąć działanie w ten sposób, istniałoby ryzyko, że uznano by to za nadużycie przez nią uprawnień, gdyż podjęła decyzję, nie mając podstawy prawnej".

Na tej podstawie Służba Prawna Rady UE uznała, że nowe ramy UE na rzecz praworządności w kształcie przedstawionym w komunikacie Komisji Europejskiej nie są zgodne z zasadami, na podstawie których działa UE.

http://data.consilium.europa.eu/doc/docume...014-INIT/pl/pdf

Teraz wbrew pozorom ma więcej do powiedzenia silne państwa narodowe...Poczytaj sobie procedurę stanowienia prawa w UE to się dowiesz...

Bo to jest naturalny mechanizm i nic na niego nie poradzimy. Silniejszy zawsze będzie miał wiecej do powiedzenia, dlatego Ci słabsi tak mocno podkreślają swoją niezależność.
Jedyny wyjątek to gdy słabszy dobrowolnie chce się podporządkować decyzji silniejszego.

No nie demagogia tylko fakty...Poczytaj sobie co proponuje francuski Front Narodowy...A obecnie to lewactwo przekazuje nam grube miliardy euro...Nawet PIS sobie z tego zdaje sprawę...

Demagogia dalej.
Lewactwo nie daje kasy z dobrego serca, ale dlatego, że takie były ustalenia przy wejściu, a im się to po prostu opłacało.

Napoleon też został na cesarza wybrany w sposób demokratyczny, mam rozumieć że I Cesarstwo było demokracją?

Właśnie Cameron złożył rezygnację..

To samo powinni zrobić Schult, Juncker, Tusk.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #95

Timu

III ranga

post 24/06/2016, 8:30 Quote Post

Pośrednio.
*

Ciekaw jestem co byś powiedziała jakby prezydentem UE z dużo większymi kompetencjami niż obecnie co 4 lata zostawał Niemiec (największa nacja wsparta popularnością języka niemieckiego jako ojczystego w Austrii)...Nie widzisz, że powodem Brexitu nie są urzędasy z UE, tylko masowa migracja nowych państw UE do Wielkiej Brytanii...Przynajmniej przeciętny Brytyjczyk tak uważa...

Ten post był edytowany przez Timu: 24/06/2016, 8:55

User is offline  PMMini Profile Post #96

Alcarcalimo

VII ranga

post 24/06/2016, 8:32 Quote Post

Tak działą to też w USA. Kolejny Iran?

Panowie bo dochodzicie do korwinistycznego wniosku, iż demokracja działa lepiej w tedy, gdy nie jest bezpośrednia, a reprezentowana przez tych mądrzejszych wink.gif
Nie widzisz, że powodem Brexitu nie są urzędasy z UE, tylko masowa migracja nowych państw UE do Wielkiej Brytanii...Przynajmniej przeciętny Brytyjczyk tak uważa..

Maliszewski twierdz tak samo, ale badań nie przedstawił. Masz inne?

Ciekaw jestem co byś powiedziała jakby prezydentem UE z dużo większymi kompetencjami niż obecnie co 4 lata zostawał Niemiec (największa nacja wsparta popularnością języka niemieckiego jako ojczystego w Austrii)...

Wchodząc to UE nie godziliśmy się na coś takiego tak jak i na obecną eurobiurokracje więc to tylko demagogia.

Ten post był edytowany przez Alcarcalimo: 24/06/2016, 8:36

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #97

Kamaz73

Pancerny Inseminator
Nr użytkownika: 22.254

Robert
Stopień akademicki: mgr in¿.
Zawód: zolnierz zawodowy

post 24/06/2016, 8:34 Quote Post

QUOTE(Timu @ 24/06/2016, 9:25)
Właśnie Cameron złożył rezygnację...Nowy premier w ciągu 3 miesięcy...
*

Nie ma co się dziwić.... co ma robić nie swoją robotę.

User is offline  PMMini Profile Post #98

Timu

III ranga

post 24/06/2016, 8:51 Quote Post

QUOTE(Alcarcalimo @ 24/06/2016, 9:32)
Tak działą to też w USA. Kolejny Iran?

Panowie bo dochodzicie do korwinistycznego wniosku, iż demokracja działa lepiej w tedy, gdy nie jest bezpośrednia, a reprezentowana przez tych mądrzejszych wink.gif
Nie widzisz, że powodem Brexitu nie są urzędasy z UE, tylko masowa migracja nowych państw UE do Wielkiej Brytanii...Przynajmniej przeciętny Brytyjczyk tak uważa..

Maliszewski twierdz tak samo, ale badań nie przedstawił. Masz inne?

Ciekaw jestem co byś powiedziała jakby prezydentem UE z dużo większymi kompetencjami niż obecnie co 4 lata zostawał Niemiec (największa nacja wsparta popularnością języka niemieckiego jako ojczystego w Austrii)...

Wchodząc to UE nie godziliśmy się na coś takiego tak jak i na obecną eurobiurokracje więc to tylko demagogia.
*

"Aż 71 proc. Brytyjczyków biorących udział w badaniu uważa, że – w przeciągu ostatniej dekady – migracja netto była zdecydowanie za wysoka. Co trzeci odpowiadający stwierdził, że tak wysoki poziom imigracji ma negatywny wpływ na jego życie. Jedynie 14 proc. ankietowanych przyznało, że obecny poziom migracji jest „w sam raz”.

"Ponad połowa (58 proc.) jest zdania, że imigranci z krajów Unii Europejskiej powinni móc przyjeżdżać do UK, ale tylko wtedy, gdy na terenie Wielkiej Brytanii (jeszcze przed przekroczeniem granicy) mają zagwarantowaną pracę. Zaledwie 12 proc. ankietowanych sądzi, że wszyscy obywatele państw unijnych powinni mieć prawo do swobodnego wjazdu na teren Wielkiej Brytanii."

http://webcache.googleusercontent.com/sear...l&ct=clnk&gl=pl

"Według sondażu nastrojów społecznych, za ograniczeniem imigracji do Zjednoczonego Królestwa opowiedziało się 77 proc. zapytanych Brytyjczyków, przy czym 56 proc. domagało się znacznego ograniczenia - poinformował Reuters."

http://www.newsweek.pl/ograniczenie-imigra...y,278293,1.html

Myślisz, że Brytyjczycy widzą na co dzień unijnego urzędasa... tongue.gif

post Dzisiaj, 09:30 Edit Post Report Post Quote Post

Pośrednio.
*

Ciekaw jestem co byś powiedziała jakby prezydentem UE z dużo większymi kompetencjami niż obecnie co 4 lata zostawał Niemiec (największa nacja wsparta popularnością języka niemieckiego jako ojczystego w Austrii)...Nie widzisz, że powodem Brexitu nie są urzędasy z UE, tylko masowa migracja nowych państw UE do Wielkiej Brytanii...Przynajmniej przeciętny Brytyjczyk tak uważa...

Ty mi opinię, a ja ci konkretny artykuł...

art.7 TUE

"1. Na uzasadniony wniosek jednej trzeciej Państw Członkowskich, Parlamentu Europejskiego lub Komisji Europejskiej, Rada, stanowiąc większością czterech piątych swych członków po uzyskaniu zgody Parlamentu Europejskiego, może stwierdzić istnienie wyraźnego ryzyka poważnego naruszenia przez Państwo Członkowskie wartości, o których mowa w artykule 2. Przed dokonaniem takiego stwierdzenia Rada wysłuchuje dane Państwo Członkowskie i, stanowiąc zgodnie z tą samą procedurą, może skierować do niego zalecenia.

Rada regularnie bada czy powody dokonania takiego stwierdzenia pozostają aktualne.

2. Rada Europejska, stanowiąc jednomyślnie na wniosek jednej trzeciej Państw Członkowskich lub Komisji Europejskiej i po uzyskaniu zgody Parlamentu Europejskiego, może stwierdzić, po wezwaniu Państwa Członkowskiego do przedstawienia swoich uwag, poważne i stałe naruszenie przez to Państwo Członkowskie wartości, o których mowa w artykule 2.

3. Po dokonaniu stwierdzenia na mocy ustępu 2, Rada, stanowiąc większością kwalifikowaną, może zdecydować o zawieszeniu niektórych praw wynikających ze stosowania Traktatów dla tego Państwa Członkowskiego, łącznie z prawem do głosowania przedstawiciela rządu tego Państwa Członkowskiego w Radzie. Rada uwzględnia przy tym możliwe skutki takiego zawieszenia dla praw i obowiązków osób fizycznych i prawnych.

Obowiązki, które ciążą na tym Państwie Członkowskim na mocy Traktatów, pozostają w każdym przypadku wiążące dla tego Państwa.

4. Rada może następnie, stanowiąc większością kwalifikowaną, zdecydować o zmianie lub uchyleniu środków podjętych na podstawie ustępu 3, w przypadku zmiany sytuacji, która doprowadziła do ich ustanowienia.

5. Zasady głosowania, które do celów niniejszego artykułu stosuje się do Parlamentu Europejskiego, Rady Europejskiej i Rady, określone są w artykule 354 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. "

To ETS rozstrzygnie, czy procedura została pochopnie wszczęta...Trzeba nie było podpisywać traktatu lizbońskiego...

"Demagogia dalej.Lewactwo nie daje kasy z dobrego serca, ale dlatego, że takie były ustalenia przy wejściu, a im się to po prostu opłacało."

Taak...To teraz będzie im się opłacać, tylko we własnym kraju...Po co mają napędzać gospodarkę w Polsce jak mogą to zrobić u siebie...Twój argument jest śmieszny...To dlaczego Polska nie wykłada więcej niż dostaje skoro się to tak opłaca... wink.gif

Ten post był edytowany przez Timu: 24/06/2016, 8:55

User is offline  PMMini Profile Post #99

memex

VI ranga
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 1.184

Stopień akademicki: N/D
Zawód: kalkulator mocy

post 24/06/2016, 8:52 Quote Post

QUOTE(kmat @ 23/06/2016, 10:51)
Na moje to brexit przepadnie i to dość wyraźnie. Ta opcja ma jednak sporą nadreprezentację wśród benefitowych lumpów czytających ichnie fakty i superekspresy. A tu trza się najpierw z domu ruszyć, żeby się zarejestrować, potem drugi raz żeby zagłosować i jeszcze czytać i pisać coś tam trzeba.. Zauważalna grupa wymięknie.
*

He....he....he....

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #100

Rommel 100

Antynazista

post 24/06/2016, 8:55 Quote Post

QUOTE(memex @ 24/06/2016, 9:52)
Na moje to brexit przepadnie i to dość wyraźnie. Ta opcja ma jednak sporą nadreprezentację wśród benefitowych lumpów czytających ichnie fakty i superekspresy. A tu trza się najpierw z domu ruszyć, żeby się zarejestrować, potem drugi raz żeby zagłosować i jeszcze czytać i pisać coś tam trzeba.. Zauważalna grupa wymięknie.
*

He....he....he....
*

Racja, warto odnotować że nie po raz pierwszy przewidywania kmata legły w gruzach, potem się w dyskusjach przydaje tongue.gif .

User is offline  PMMini Profile Post #101

Piegziu

Tajny Agent Piegziu
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Zawód: prawnik, japonista

post 24/06/2016, 8:56 Quote Post

Bardzo rzeczowa i merytoryczna wypowiedź, nawet jak na standardy mównicy. W takiej sytuacji zastanawiam się czy lepiej by było, aby te awarie serwerów okazały się trwałe po wieki.

User is offline  PMMini Profile Post #102

kathy

VII ranga
Nr użytkownika: 7.763

post 24/06/2016, 8:56 Quote Post

Nie widzisz, że powodem Brexitu nie są urzędasy z UE, tylko masowa migracja nowych państw UE do Wielkiej Brytanii...Przynajmniej przeciętny Brytyjczyk tak uważa...

Ty mi opinię, a ja ci konkretny artykuł...

Tak, podałeś "dowody". Problem z takimi dowodami jest ja np. mogę podać opinie wielu Brytyjczyków że głównym powodem jest migracja spoza UE oraz obecna migracja z Rumunii. I że na Polaków można wszystko zwalać bo jest to politycznie poprawne.
Ale to jest praktyka, opinie. Teorie są takie że teoretycznie Brexit nie powinien istnieć, wg. Brukeseli i teoretyków rozmaitych maści.

Ten post był edytowany przez kathy: 24/06/2016, 9:07

User is offline  PMMini Profile Post #103

Alcarcalimo

VII ranga

post 24/06/2016, 8:58 Quote Post

QUOTE(memex @ 24/06/2016, 8:52)
*

He....he....he....
*

Sam czasami jestem ciekaw z jakiego źródła kmat czerpie te swoje analizy, które sprowadzają się do tego, że przeciwnicy na scenie politycznej z założenia są po prostu głupsi.
"Według sondażu nastrojów społecznych, za ograniczeniem imigracji do Zjednoczonego Królestwa opowiedziało się 77 proc. zapytanych Brytyjczyków, przy czym 56 proc. domagało się znacznego ograniczenia - poinformował Reuters."

Timu to widać rozwiązanie. Brytyjczycy teraz masowo rozdadzą obywatelstwa Polakom & sp. i powtórzą głosowanie wink.gif

A swoją drogą jakieś uwzględnienie w przeważeniu nastrojów, przymusowego podziału "uchodźców" ostatnich wydarzeń w Austrii czy sytuacji z Polską?

A badania na ten temat? Jakieś dowody?
I gdzie ten artykuł? Ja np. mogę podać opinie wielu Brytyjczyków że głównym powodem jest migracja spoza UE oraz obecna migracja z Rumunii. I że na Polaków można wszystko zwalać bo jest to politycznie poprawne. Ale to są opinie, przeciętnych Brytyjczyków.

Bo tak to wygląda.
Brytyjczycy po prostu nie godzą się na dyktat kogo mają przyjmować. Tych co chcą i są im potrzebni (Polacy) pozostawią.

Ten post był edytowany przez Alcarcalimo: 24/06/2016, 9:00

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #104

Gajusz Juliusz Cezar

VIII ranga
Nr użytkownika: 43.904

Piotr Koziol
Stopień akademicki: pontifex maximus
Zawód: Dyktator

post 24/06/2016, 9:15 Quote Post

QUOTE(Alcarcalimo @ 24/06/2016, 9:29)
Senat w Cesarstwie Rzymskim też był instytucją demokratyczną, ale czy cesarstwo było demokracją?

Na pewno nie był instytucją demokratycznie wybieraną. Trochę nietrafiony przykład wink.gif

Ten post był edytowany przez Gajusz Juliusz Cezar: 24/06/2016, 9:16

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #105

104 Strony « < 5 6 7 8 9 > »  
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej