Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
19 Strony « < 15 16 17 18 19 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Informacje i propozycje odmoderatorskie..., i do moderatora...
     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.320
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 6/04/2017, 4:53 Quote Post

Bardzo dobre wiadomości. smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #241

     
arturus.miłośnik historii
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.372
Nr użytkownika: 93.614

Artur G
Stopień akademicki: inzynier
Zawód: ostatni rzymianin
 
 
post 6/04/2017, 6:40 Quote Post

Również składam Gratulacje Kolegom Gajuszowi Mariuszowi i Lordowi Michowi Życzę Powodzenia smile.gif .
 
User is offline  PMMini Profile Post #242

     
TytusPullo
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 516
Nr użytkownika: 98.752

£ukasz
Zawód: urzêdnik
 
 
post 6/04/2017, 13:55 Quote Post

No i gitara. Graty i ode mnie rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #243

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.257
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 18/06/2017, 6:29 Quote Post

Zamierzam wznowić konkursy w których nagrodą będą nowe pozycje Bellony. W poniedziałek-wtorek zamierzam doprecyzować tą kwestię z wydawnictwem. Lecz czy ktoś znajdzie się chętny? Bo patrząc na chociażby kwestię spotkania się http://www.historycy.org/index.php?showtop...0&#entry1650097 praktycznie wszyscy popadli w jakiś letarg sleep.gif

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #244

     
Harpalos
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 581
Nr użytkownika: 83.002

Michal
Zawód: historyk
 
 
post 18/06/2017, 22:08 Quote Post

Co innego wyrwać się z roboty i gdzieś jechać, a co innego brać udział w konkursie via internet. Podejrzewam, że będą chętni.
 
User is offline  PMMini Profile Post #245

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 28/11/2017, 21:40 Quote Post

Od jutra do niedzieli włącznie będę odcięty od internetu.

Działami Bellony i Infortu zajmą się Gajusz i Lord Mich, natomiast gdybym był potrzebny w Napoleonie V proszę o zaczekanie do poniedziałku. Gdyby zaś nastąpił jakiś ewentualny atak trolli, ze względu na obecny brak także supermoda Neta, proszę o info do Gajusza, który ma do mnie kontakt telefoniczny.

 
User is offline  PMMini Profile Post #246

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 10/12/2017, 18:17 Quote Post

Powraca kwestia działu "Inne" wink.gif.

Jest szansa, ze niedługo będzie, dlatego podrzucam tekst, jaki obecnie wysłałem Adminowi:

Opis działu:

"Sekcja poświęcona wydawnictwom (polskim i zagranicznym) zajmującym się publikacją książek o charakterze historyczno-militarnym, z którymi forum nie ma nawiązanej umowy o wzajemnej reklamie. Jeżeli chcesz podyskutować o książkach takich wydawnictw jak np. Tetragon czy Finna, zapraszamy do robienia tego tutaj"

Aby nie robić na razie za dużo pustych subfor zdecydowałem sie na taką listę:

- Avalon
- A. Wingert
- Finna
- Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy
- Osprey Publishing
- Rebis
- Replika
- Tetragon/Erica
- Vesper
- Wyd. Dolnośląskie
- Wyd. Poznańskie
- Wydawnictwa uniwersyteckie


Aby ruszyć, jak będzie jakaś potrzeba zawsze będzie można poprosić o dodanie czegoś.

Oczywiście wszelkie uwagi mile widziane, mam też nadzieję że uda się pomysł zrealizować.
 
User is offline  PMMini Profile Post #247

     
Lord Mich
 

Capitaine
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.516
Nr użytkownika: 15.415

Michal Piekarski
Zawód: :)
 
 
post 10/12/2017, 20:42 Quote Post

Za dużo subforum, np. wydawnictwu Finna poświęcone są raptem 3 tematy.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #248

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 10/12/2017, 21:24 Quote Post

Na ten moment na pewno da się zapełnić co najmniej jednym rozbudowanym tematem subfora dla:
- Tetragonu/Eriki
- Muzeum w Bydgoszczy
- Ospreya

coś tam jeszcze było w Bellonie, ale musiałbym poszukać.

Jest też możliwe, że coś czeka w dziale książek historycznych, gdzie są pojedyncze tematy dla danego tytułu. Już dla samej Bellony i ogólnie działu książek militarnych przeniosłem stamtąd jakieś 300-500 postów, także potencjał powinien być (np. jest tam kilka tematów dla poszczególnych ospreyów).

Natomiast oczywiście te główne tematy w miarę możliwości można podzielić na coś mniejszego - choóby Osprey w Polsce itd.

Także Kochani zgłaszajcie, ja będę zasypywał spamem Admina wink.gif.
Grunt aby ruszyło.
Jak nie będzie chętnych do dyskusji to i 3 subfora za dużo, a jak będą, to ponudzę o jakiś rozwój.


Edit.
Zresztą aby właśnie powstał osobny dział, poszczególne pojedyncze tematy będzie tam można przenieść i umieścić na dole, jak w każdym dziale dyskusje "ogólne".


Ten post był edytowany przez wysoki: 10/12/2017, 21:28
 
User is offline  PMMini Profile Post #249

     
Anders
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.435
Nr użytkownika: 4.016

Zawód: Biurowy
 
 
post 11/12/2017, 14:01 Quote Post

A jakie warunki trzeba spełnić? Bo może Iagellonica mogłaby mieć swoje?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #250

     
Sapiens
 

Samiec reakcjonista
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.178
Nr użytkownika: 19.098

Zawód: Inspektor
 
 
post 11/12/2017, 14:23 Quote Post

Przepraszam że znowu będę grymasił. Jednak skoro literaturę dzielimy według wydawców, czyż nie lepiej wtedy scalić subforum "Książki historyczne" i "Książki o tematyce militarnej"?

W "Książka o tematyce militarnej" są tematy o pozycjach nie tylko stricte militarnych, ale też obejmujących szerzej temat polityki, bądź np. nawet malarstwa w Polsce (po tytule sądzę nie poświęcone wyłącznie batalistyce). Dział książki historycznej nie jest zbyt odwiedzany, i trudno uzyskać jakąś opinię o książce nawet poświęconej tematowy zdawałoby się popularnemu z racji licznego grona mediewistów.

Pracę Prokopiusza z Cezarei "Historia Wojen", należy obecnie omawiać w "Książce historycznej", a zgodzimy się chyba że jest to źródło zdecydowanie z kategorii "historia militarna"? Zaś zapowiedzi o publikacjach Bellony typu "Życie w PRL...", "Ostatnia tajemnica marszałka Piłsudskiego" czy "Warszawa w starej fotografii. II Rzeczpospolita" bardziej pasują do historii ogólnej niż militarnej.

Obierając takie rozwiązanie można by znaleźć miejsce dla publikacji PIWu czy Historia Iagellonica. Gorzej z jakimiś niszowymi wydawnictwami typu "Ajax" lub martwych jak Ossolineum mających jednak ogromny dorobek. Może wtedy "Inne" stosować dla nie wymienionych w osobnych tematach?

Ten post był edytowany przez Sapiens: 11/12/2017, 14:27
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #251

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 11/12/2017, 14:40 Quote Post

QUOTE(Anders @ 11/12/2017, 15:01)
A jakie warunki trzeba spełnić? Bo może Iagellonica mogłaby mieć swoje?
*


W sumie żadnych smile.gif.

Na razie wybrałem wydawnictwa, które mają już swoje tematy i dzięki temu można będzie czymś od razu "zapełnić" ich subfora. Ale jeśli Forumowicze będą dyskutować o pracach innych wydawnictw to nie ma problemu z ich dodaniem.
Iagiellonica z tego co kojarzę ma na pewno ostatnio założony jeden temat, czy jest ich może więcej?


QUOTE
Przepraszam że znowu będę grymasił. Jednak skoro literaturę dzielimy według wydawców, czyż nie lepiej wtedy scalić subforum "Książki historyczne" i "Książki o tematyce militarnej"?

W sumie też ciekawy pomysł, nie brałem tego pod uwagę smile.gif.

Tylko wiąże się z tym pewien minus - sporo książek w dziale "Książek historycznych" nie ma tematyki militarnej, tylko przykładowo są to prace o sztuce, bądź społeczeństwie, więc nie będą pasować.

QUOTE
W "Książka o tematyce militarnej" są tematy o pozycjach nie tylko stricte militarnych, ale też obejmujących szerzej temat polityki, bądź np. nawet malarstwa w Polsce (po tytule sądzę nie poświęcone wyłącznie batalistyce).

To prawda, ale tym pracom zakładałem tematy na zasadzie, że tutaj mamy dział wydawnictw, które je wydały. Czyli książki z NV, Bellony czy Infortu szły do działu bez względu na to, jaką miały tematykę. Obodrzyta zgłosił kiedyś z tym problem, przemyślałem to i zrezygnowałem z zakładania takich tematów dziale. Jak się z czymś nie rozpędzę to powinno się zgadzać - tutaj będą tylko książki militarno-historyczne, resztę można warunkowo zostawić, albo gdy będzie więcej czasu przenieść do działu książek ogólnych.

QUOTE
Pracę Prokopiusza z Cezarei "Historia Wojen", należy obecnie omawiać w "Książce historycznej", a zgodzimy się chyba że jest to źródło zdecydowanie z kategorii "historia militarna"? Zaś zapowiedzi o publikacjach Bellony typu "Życie w PRL...", "Ostatnia tajemnica marszałka Piłsudskiego" czy "Warszawa w starej fotografii. II Rzeczpospolita" bardziej pasują do historii ogólnej niż militarnej.

Jak będzie dział "Inne" nie będzie problemu przenieść tematu książki militarnej do niego, zaś w dziale "Książek historycznych" gromadzić pozostałą tematykę historyczną.

QUOTE
Dział książki historycznej nie jest zbyt odwiedzany

Ostatnio Kolega z Rosji znacznie go ożywił wink.gif.
Czyli wystarczy jakiś chwytliwy temat, jeden chętny i bach, ze dwieście postów pojawiło się nawet nie wiadomo kiedy wink.gif.
 
User is offline  PMMini Profile Post #252

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 27/03/2018, 21:13 Quote Post

Niedługo upłynie kwartał od ponownego zgłoszenia adminowi sprawy oraz przesłania listy wydawnictw, opisu działu oraz prośby o uaktualnienie opisu subforum wydawnictwa InfortEditions.
Jak w poprzednich latach nic się nie stało.

Na początku wysyłałem prośby co tydzień, potem co dwa, potem rzadziej. Admin cały czas pamięta i na pewno zrobi, nawet już przystąpił do prac, ale problemy techniczne uniemożliwiły ich zakończenie sukcesem.
Nie udało się dotąd nawet uaktualnić opisu subforum poprzez wprowadzenie nowej liczby wydanych tytułów.


Cóż, znudziło mi się przez kolejne lata odbijać ciągle od ściany, więc daję sobie spokój ze staraniami.
Admin pamięta i w wolnym czasie zrobi - może w takim razie niedługo pomysł zostanie zrealizowany.

Nie, no to zapewne nie jest on forum do niczego potrzebny.

 
User is offline  PMMini Profile Post #253

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 6/06/2018, 20:38 Quote Post

Kochani!

Ja z różnych powodów, które tutaj pominę, chciałbym w najbliższych miesiącach znacznie ograniczyć zajmowanie się działem książek militarnych (i zwykłych zresztą też wink.gif).
Subforum ma obecnie dwóch modów docelowych, można powiedzieć specjalistycznych smile.gif, Gajusza i Lorda Micha, oraz "przyszywanego", Neta, więc na brak kadry nie można narzekać, ale jednocześnie dzięki wspólnemu wysiłkowi jest ono trzecim (po polityce i historii alternatywnej) najprężniej rozwijającym się działem forum historycy.org.
Dlatego im "kadry" więcej, tym lepiej smile.gif.


Tu mały (no, w sumie nie taki mały wink.gif) wtręt wspomnieniowy.

Subforum istnieje już 12 lat, kiedy to Primo! wystąpił do administracji z wnioskiem o jego założenie: http://www.historycy.org/index.php?showtopic=15827&st=0
Zaczęło się i początkowo obejmowało tylko samą serię "Historyczne Bitwy", ale z czasem, dzięki Forumowiczom, znacznie się rozrosło.

Kiedy miałem zaszczyt objąć moderowanie nim latem/jesienią 2012 wizje przyszłości były różne.

Ponure (pozwolę sobie zacytować przykłady wink.gif:

Luty 2012:
QUOTE
Regres tego subforum jest wyrazem kryzysu formuły dużych forów tematycznych. Niech nikt nie pisze, że nie ma problemu. W okresie pomiędzy Świętami a Nowym Rokiem przez 8 dni nie zamieszczono tutaj ani jednego nowego posta!

Sierpień 2012:
QUOTE
Jak forum o HB powstało, to z początku miało sporo dyskutantów, duży ruch (duża zasługa była w tym dla nieodżałowanego Gronostaja) więc forum ruszyło że tak powiem "z wysokiego C". A w tym roku był okres bodaj miesiąca z hakiem że był całkowity zastój i nikt nic nie pisał. Teraz impet się skończył. Popatrzcie nie dyskusje pod nowymi HB-kami. Tu też widać kryzys. Jak nie ma autora pracy, który rozkręca dyskusje, to już jest mogiła, post raz na miesiąc albo i dłużej.


I trochę bardziej optymistyczne (sierpień 2012):
QUOTE
wszystko tutaj zależy od nas samych, będziemy chcieli pisać, subforum będzie działało


Postów, po sześciu latach istnienia było ok. 27 000.


Przez kolejne lata przybyło ich ok. 30 000, zaś jak już pisałem przykładowo temat o zapowiedziach w serii "Historyczne Bitwy" przekroczył niedawno 800 000 wejść (a jak patrzę to ma ich już ponad 810 000 smile.gif).

Sam pamiętam, jak dyskutując w dziale RON z zazdrością jako mod patrzyłem ile ma on postów. Marzyłem, iż może kiedyś książki będą miały ich więcej. Dziś RON to niecałe 45 000 postów, kiedy tutaj jest ich ponad 12 000 więcej.
Nie jest źle smile.gif.


Podsumowując chyba przydługą wstawkę: subforum rozwija się prężnie, choć faktycznie od kilku miesięcy można zauważyć pewien spadek liczby wpisów.


Dlatego pomyślałem, iż warto Kolegów wesprzeć osobą prężną i znaną z chęci do działania nie tylko tutaj, lecz ogóle w temacie serii "Historycznych Bitew".
Myślę o kimś, która wspiera serię nie tylko jako czytelnik, czy forumowicz, oraz administrator grupy "Bellona - Historyczne Bitwy" na FB, ale przede wszystkim jako Autor już trzech (a kiedyś zapewne i kolejnych) wydanych w jej ramach tytułów - Michale Piegziku, czyli myślę znanym wszystkim bywalcom subforum Piegziu.


Michał się zgodził, mam nadzieję, iż i Wy popieracie jego kandydaturę?

 
User is offline  PMMini Profile Post #254

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.419
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 6/06/2018, 21:18 Quote Post

Mój głos już kupił wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #255

19 Strony « < 15 16 17 18 19 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej