Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Afery III RP
     
swatek
 

Czekam na Króla
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.555
Nr użytkownika: 7.721

 
 
post 30/05/2006, 19:47 Quote Post

QUOTE
Wojskowe Służby Informacyjne przez trzy lata szpiegowały Radosława Sikorskiego. Wynika tak z dokumentów znajdujących się w teczce obecnego ministra obrony, którą ujawniły telewizyjne "Wiadomości".


Wirtualna Polska

Wywiad wojskowy zbiera informację o byłych członkach rządu. To tak w ramach tego, no,... acha, państwa prawa.
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
mate21
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 830
Nr użytkownika: 17.255

Zawód: poszukiwacz prawdy
 
 
post 21/07/2006, 22:32 Quote Post

a "lub czasopisma" i afera z wanną Wassermana
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
mate21
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 830
Nr użytkownika: 17.255

Zawód: poszukiwacz prawdy
 
 
post 5/12/2006, 23:44 Quote Post

teraz mamy dodatkowo aferę seksualną z posłem Łyżwińskim z Samoobrony
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 6/12/2006, 10:10 Quote Post

QUOTE(mate21 @ 6/12/2006, 0:44)
teraz mamy dodatkowo aferę seksualną z posłem Łyżwińskim z Samoobrony
*



a w jaki sposób ona dotyka III RP?

Jeśli już to bardziej przypomina mi się afera poklepywania tłumaczki przez p. Iwańskiego. Bo dotyczyło to funkcjonariusza państwowego w czasie wykonywania swoich obowiązków i urzędnika (lub osobę wynajętą przez urząd) w czasie działań służbowych.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
adamos2006
 

Crusader
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.518
Nr użytkownika: 19.582

Zawód: technik
 
 
post 6/12/2006, 10:34 Quote Post

QUOTE(mate21 @ 5/12/2006, 23:44)
teraz mamy dodatkowo aferę seksualną z posłem Łyżwińskim z Samoobrony
*



A moze nazwijmy rzeczy po imieniu-bedzie prosciej.Kobieta swiadczaca uslugi seksualne w zamian za korzysci materialne to prostytutka.Wiec Lepper zaliczyl[albo i nie]taka wlasnie kobiete lekkich obyczajow.Pani Anetce przez kilka lat absolutnie to nie przeszkadzalo,az nagle-tylko przypadkiem po przegranych wyborach-zaczelo ja gryzc sumienie i "musiala to z siebie wyrzucic".Takie bajki to my ale nie nam.Dla mnie w tej calej sprawie najciekawsza jest odpowiedz na pytanie kto naszej pieknej i puszczalskiej Anetce zaplacil?Kaczynscy?ABW?Wywiad rosyjski?Zawistny sasiad Łyzwinskiego lub Leppera?Kosmici?
A co do Leppera.Ten Pan gdyby nie splot pewnych wydarzen jezdzilby dzis nie rzadowa lancia,a traktorem,przebywal najczesciej nie w sejmowym hotelu ,a w oborze.Wspolzylby ze swoja piecdziesiecioletnia zona,co najwyzej raz w miesiacu zapuszczajac sie za miasto by skorzystac z okazji i "porozmawiac" z turystkami z Rumunii czy Bulgarii.Ewentualnie Ukrainy.Tak wiec nawet jesli nic go nie łaczy z nasza Anetka to zapewne byly inne Kaski,Baski,Kryski czy Agnieszki.Zreszta nie jest on wyjatkiem,to podobno norma na Wiejskiej.Oczywiscie poza Jarkiem Kaczynskim -on zdecydowanie woli koty.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
NELSON
 

kot bojowy
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 922
Nr użytkownika: 20.599

Zawód: EMIGRANT
 
 
post 6/12/2006, 11:56 Quote Post

Adamosie!prosze nie mieszaj w to kotow!Prosze Cie!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
mate21
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 830
Nr użytkownika: 17.255

Zawód: poszukiwacz prawdy
 
 
post 8/12/2006, 14:46 Quote Post

a w jaki sposób ona dotyka III RP?[QUOTE]
Czy w pewien sposób nie ośmiesza i kompromtuje Samoobryny, jako partii wchodzącej w skład rządu? Pokazuje, też pradziwe oblicze polskich polityków wchodzacych do parlamentu i wykorzystujacych własną pozycję nie dla dobra państwa, ale własnego.

"Że ja, roniąc łzy jak ojciec, bom głos mi zadrżał – pani Pitera mówi, że ja nawet to przygotowałem, żeby tak powiedzieć, żeby zadrżał głos – no, szanowni Państwo, to już nie ma określenia na tą panią. Jeżeli ta pani ma dzieci, to ja jej życzę jak najlepiej, ale niech ona się wczuje w sytuację ojca, gdzie dziecko maturę zdaje w przyszłym roku, najlepsza uczennica w klasie, ma stypendium premiera – nie za ładne oczy, nie za to, że ja jestem wicepremierem, tylko za naukę. Wygrywa wszystkie konkursy historyczne, wiedzy społecznej…"
źródło: tomaszlis.wp.pl
Kolejna podejrzana sprawa, córka wicepremiera dostaje stypendium od premiera i wygrywa wszystkie konkursy. No po prostu fenomen, rośnie drugi Eistein.
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 8/12/2006, 15:27 Quote Post

QUOTE(mate21 @ 8/12/2006, 15:46)
Czy w pewien sposób nie ośmiesza i kompromtuje Samoobryny, jako partii wchodzącej w skład rządu? Pokazuje, też pradziwe oblicze polskich polityków wchodzacych do parlamentu i wykorzystujacych własną pozycję nie dla dobra państwa, ale własnego.
*



ty miałeś jakies wątpliwości co do kondycji polityków Samoobrony???
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
swatek
 

Czekam na Króla
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.555
Nr użytkownika: 7.721

 
 
post 8/12/2006, 20:55 Quote Post

QUOTE(Anakin @ 8/12/2006, 15:27)

ty miałeś jakies wątpliwości co do kondycji polityków Samoobrony???


Chyba nikt na forum historyków nie miał wątpliwości co do Samoobrony, ale elektorat w Polsce jest większy i bardziej zróżnicowany niż na naszym forum smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 8/12/2006, 21:51 Quote Post

QUOTE(swatek @ 8/12/2006, 21:55)
QUOTE(Anakin @ 8/12/2006, 15:27)

ty miałeś jakies wątpliwości co do kondycji polityków Samoobrony???


Chyba nikt na forum historyków nie miał wątpliwości co do Samoobrony, ale elektorat w Polsce jest większy i bardziej zróżnicowany niż na naszym forum smile.gif
*



masz na myśli to, że my oświecenii nie głosowaliśmy na Samoobronę, bo wiemy jacy ONI są.

Obawiam się, że ci co głosowali, to, przynajmniej w części, zrobili to ze względu na że wiedzieli jacy ONI są.

Na obraz i podobieństwo.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
boogieeSarnowa
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 13
Nr użytkownika: 37.381

 
 
post 17/11/2007, 8:27 Quote Post

Nagranie rozmowy Gudzowaty- Oleksy. To nagranie powinno być końcem SLD i innych wymoczków postkomunistycznych. Lecz niestety dla naszego media z szybko o tym ucichły. Jestem ciekaw jak wyglądają prace prokuratury w sprawie tych nagrań. Jeżeli ktoś ma jakieś informacje proszę o napisanie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
swatek
 

Czekam na Króla
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.555
Nr użytkownika: 7.721

 
 
post 18/12/2007, 8:45 Quote Post

Fundacja założona przez Pawlaka została zarejestrowana jako prowadząca działalność gospodarczą. W KRS zapisano, że FRSFP może m.in. udzielać kredytów, prowadzić pośrednictwo finansowe, działalność maklerską i wydawniczą. – Fundacja nie podjęła działalności gospodarczej – twierdzi jej prezes Roman Wojnarowski.

Fundacja Pawlaka była jednak założycielem Krajowego Funduszu Pożyczkowego Karbona. W 2004 roku na jej czele jako prezes zarządu stał Waldemar Pawlak. Działalność tej firmy budziła wówczas zastrzeżenia.

Rzecz w tym, że założyciele zarówno fundacji, jak i Karbony to bliscy współpracownicy kontrowersyjnego biznesmena Piotra Bykowskiego, który uchodzi za najlepszego w Polsce „specjalistę” od tworzenia piramid finansowych, by przypomnieć tylko aferę Drewbudu, Auto-Kredyt Polska czy sprawę Banku Staropolskiego. Szefostwo Karbony i FRSFP nie ukrywało, że zna Bykowskiego, zaś Jerzy Bartnik nazywał go nawet swoim przyjacielem. Wszyscy jednak zaprzeczają, jakoby Bykowski miał z Karboną cokolwiek wspólnego. Nie da się jednak nie dostrzec podobieństw przedsięwzięć Bykowskiego z operacjami, jakie prowadziła Karbona w 2004 roku, kiedy prezesem zarządu był obecny wicepremier.

Opisywał je tygodnik „Wprost”. Karbona umieściła w prasie ogłoszenia o szkoleniach. Po zakończeniu tych szkoleń uczestnicy mieli „zapewnione podpisanie wieloletniej umowy licencyjnej, która gwarantuje bazową kwotę wynagrodzenia”. Tą gwarancją miał być specjalny certyfikat. W większości przypadków certyfikat Karbony okazał się nic niewartym świstkiem papieru. Ludzie (często bezrobotni rozpaczliwie szukający pracy) na szkolenie wyłożyli 380 złotych, licząc, że wreszcie dostaną stałe zatrudnienie. Na certyfikatach figurowały podpisy Waldemara Pawlaka i Jerzego Bartnika. – To nieporozumienie. Nie sądzę, by ludzie mogli mieć do mnie pretensje. Koncepcja funduszy i pierwszy nabór do szkoleń pojawiły się na przełomie roku 2003 i 2004, kiedy jeszcze nie było mnie w Karbonie. Zresztą ja działałem tam krótko, bo mniej więcej od kwietnia do sierpnia, kiedy to złożyłem rezygnację i odszedłem – tłumaczył wówczas Pawlak.

O tym jednak, że poszkodowani mają pretensje do wicepremiera, świadczy wpis zamieszczony pod blogiem polityka: „Pawlak, chodząca Krobono – zapomniałeś, ilu ludzi oszukałeś, będąc prezesem spółdzielni Karbona. I wszystko lege artis. Mam nadzieję, że kiedyś odpokutujesz w tym okropnym świecie” – napisał internauta posługujący się nickiem Żychliniak.

http://www.rp.pl/artykul/77727.html
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.503
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 18/12/2007, 9:08 Quote Post

Tutaj szykuje się niezła afera. Ciekawe, czy wreszcie pogrąży tego ruskiego agenta: http://wiadomosci.onet.pl/1660136,11,item.html
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
P.V. Maro
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 157
Nr użytkownika: 3.504

 
 
post 2/02/2008, 22:31 Quote Post

Ten link nie działa...
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
kamila12008
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 42.684

Kamila Pacanowska
Zawód: student
 
 
post 11/03/2008, 20:12 Quote Post

Właśnie piszę pracę licencjacką pt. "Największe afery gospodarcze w okresie III RP w świetle Polityki i Wprost". Mam mały problem na jakie afery się zdecydować. Myślałam o Rywinie, aferze paliwowej (Orlen), Art-B i FOZZ. Muszę wybrać 3 i skłaniem się żeby Art-B odrzucić. Jeśli ktoś ma jakieś rady to proszę o kontakt smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

6 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej