Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> System autorytarny a jednostka
     
Ker
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Nr użytkownika: 61.470

Stopień akademicki: licencjat
Zawód: Politolog
 
 
post 14/01/2010, 13:16 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 14/01/2010, 11:36)
Ironside w/g mnie ma rację, że tego typu uogólnienia nie odzwierciedlają rzeczywistości i było różnie w państwach totalitarnych. Wydaje mi się, że to z tego powodu, że polityka danego państwa w tych sprawach zależała w dużej mierze od charakteru dyktatora. Czy miał szmergla na tym punkcie, czy nie, konkretnie.
*



No to się chyba źle zrozumieliśmy, albo ja źle napisałam smile.gif

No właśnie ja to mam pokazać na konkretnych państwach, bo ogólnym tematem jest seksualność III Rzeszy ale musze też pokazać jak to wyglądało gdzieś indziej w państwach które nie są totalitarne tak skrótowo.
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
Pluton
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 95
Nr użytkownika: 96.138

 
 
post 17/01/2015, 18:23 Quote Post

Granica między autorytaryzmem i totalitaryzmem jest płynna, w dużej mierze zależna od wodza i jego kilki i tego, jak bardzo mu nawaliło pod główką. Przychylam się do tego, że dopóki nie ma jednej, nadrzędnej ideologii, która ma za zadanie stworzyć nowego obywatela, nie mamy do czynienia z totalitaryzmem. W autorytaryzmie władza preferuje, aby społeczeństwo było bierne i spokojne, pogrążone w marazmie. Niech się nie angażuje politycznie i władzę pozostawi władzy, bo ta wie lepiej. Co robi w swoich czterech ścianach Kowalski reżimu autorytarnego raczej nie interesuje. Jednak jeżeli Kowalski zacznie publicznie źle mówić o wodzu albo jakoś działać politycznie lub społecznie przeciw władzy to może skończyć w więzieniu.

Ten post był edytowany przez Pluton: 17/01/2015, 18:24
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej