Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
> Islam i pedofilia
     
Młody 19
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 106
Nr użytkownika: 77.724

Zawód: KLON TROLL
 
 
post 15/04/2013, 9:48 Quote Post

W powszechnym mniemaniu religia mahometańska toleruje takie zachowania. Wynika to z tradycyjnego poglądu jakoby Mahomet pojął swoją ostatnią żonę, Aiszę gdy miała 6 lat a "skonsumował" związek 3 lata później. Dlatego w niektórych krajach muzułmańskich (Arabia Saudyjska, Iran) można ponoć jeszcze dziś poślubić 9-latkę! na ile to prawda? Są jakieś relacje kobiet które zostały wydane za mąż w tak młodym wieku? Czy dziś czują się bardzo skrzywdzone?
 
User is offline  PMMini Profile Post #1


7 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Odpowiedzi(1 - 14)
     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.287
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 15/04/2013, 9:54 Quote Post

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,8672
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Młody 19
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 106
Nr użytkownika: 77.724

Zawód: KLON TROLL
 
 
post 15/04/2013, 10:15 Quote Post

Hmm, racjonalista.pl to raczej nie jest bardzo wiarygodne źródło? wink.gif

Swoją drogą zawsze bawi mnie gdy wszelkiej maści publicyści grzmią kiedy 14/15-latka straci cnotę ze starszym facetem, a fakt że dzieciaki w takim wieku bezrefleksyjnie bzykają się nawzajem uważają za normalny. Mój kolega w wieku 13-lat stracił cnotę z dwa razy starszą, ponętną nauczycielką. Czy to oznacza że padł ofiarą molestowania? rolleyes.gif

 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Muszynianin II
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 265
Nr użytkownika: 79.979

 
 
post 15/04/2013, 10:24 Quote Post

QUOTE(Młody 19 @ 15/04/2013, 9:15)
Hmm, racjonalista.pl to raczej nie jest bardzo wiarygodne źródło? wink.gif
*



Jakieś konketne zarzuty, czy po prostu ogólnie lewactwo i postępowość kłują w oczka?
QUOTE(Młody 19 @ 15/04/2013, 9:15)
Swoją drogą zawsze bawi mnie gdy wszelkiej maści publicyści grzmią kiedy 14/15-latka straci cnotę ze starszym facetem, a fakt że dzieciaki w takim wieku bezrefleksyjnie bzykają się nawzajem uważają za normalny. Mój kolega w wieku 13-lat stracił cnotę z dwa razy starszą, ponętną nauczycielką. Czy to oznacza że padł ofiarą molestowania? rolleyes.gif
*



Nie molestowania. Wybujałej fantazji.
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.287
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 15/04/2013, 10:24 Quote Post

Młody 19
QUOTE
Hmm, racjonalista.pl to raczej nie jest bardzo wiarygodne źródło?


Niby czemu ? To jest zresztą tłumaczenie tekstu Joumany Haddad , która wywodzi się z tego regionu. Poczytaj sobie o niej na dole artykułu - w stopce. Raczej wie o czym pisze. Możesz zresztą zerknąć tu : http://en.wikipedia.org/wiki/Joumana_Haddad

Ten post był edytowany przez szczypiorek: 15/04/2013, 10:43
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Młody 19
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 106
Nr użytkownika: 77.724

Zawód: KLON TROLL
 
 
post 15/04/2013, 11:31 Quote Post

QUOTE
Jakieś konketne zarzuty, czy po prostu ogólnie lewactwo i postępowość kłują w oczka


W oczy kłuje mnie rynsztokowy poziom dyskusji i brak rzetelności w artykułach. Ostatnio pan Agnosiewicz mnie zablokował na fanpage'u swojego portalu.
Zabawna sprawa - Skrytykowałem tylko jego opinię nt działalności Jezusa (że niby zrzynka po Starym Testamencie, coś w tym stylu), podałem jako argumenty także komentarze ludzi na samej stronie (krytyczne). Wcześniej moją opinię nt średniowiecza nazwał bredniami (gdyż śmiałem zauważyć, że ta epoka miała też swoje dobre strony), więc nie byłem dłużny (acz bardziej konstruktywny).
Czy ja postąpiłem źle i jak to świadczy o jednym z właścicieli portalu, znanym choćby z takich cudaków, jak "chrześcijaństwo główną przyczyna upadku Cesarstwa Rzymskiego"?

QUOTE
Nie molestowania. Wybujałej fantazji.


Nie chcesz to nie wierz, ale ja z racji wieku znam się trochę lepiej na obyczajch seksualnych młodzieży.

Ten post był edytowany przez Młody 19: 15/04/2013, 11:46
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
elchullogrande
 

Rewolucjonista
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.476
Nr użytkownika: 60.239

Daniel
Stopień akademicki: mgr hist. i fil. pol
Zawód: taka jedna
 
 
post 15/04/2013, 11:43 Quote Post

QUOTE(Młody 19 @ 15/04/2013, 11:31)


Nie chcesz to nie wierz, ale ja z racji wieku znam się trochę lepiej na obyczajch seksualnych młodzieży.
*




Zmień trochę tak ton, będzie przyjemniej.

Co do wieku, to nie ma wcale pewności, że Aisza miała 6 lat i 9 przy konsumpcji. Są rozbieżności w datacji. Co do małżeństw z nieletnimi, zależy tu wszystko od poziomu rozwoju cywilizacyjnego starszego z małżonków. Tak ogólnie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.287
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 15/04/2013, 12:03 Quote Post

Młody 19,15/04/2013, 11:31

QUOTE
W oczy kłuje mnie rynsztokowy poziom dyskusji i brak rzetelności w artykułach. Ostatnio pan Agnosiewicz mnie zablokował na fanpage'u swojego portalu.

To co Agnosiewicz ma do powiedzenia o chrześcijaństwie to jakby oddzielna sprawa (o historii ruchów religijnych pojęcie to moim zdaniem on ma, ale nie o tym dyskusja). Jest co prawda twórcą strony , ale jego publikacje to już tylko ułamek wszystkich artykułów.

Racjonalista.pl pisze otwarcie o zagrożeniu radykalnym Islamem przy czym - co istotne - bez podtekstów rasistowskich i bez antyemigranckiej retoryki.

W kwestii kobiet (w kontekście Islamu) a wiążących się z tematem parę interesujących rzeczy można znaleźć jeszcze tu : http://www.racjonalista.pl/kk.php/d,476

Ten post był edytowany przez szczypiorek: 15/04/2013, 12:03
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
elchullogrande
 

Rewolucjonista
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.476
Nr użytkownika: 60.239

Daniel
Stopień akademicki: mgr hist. i fil. pol
Zawód: taka jedna
 
 
post 15/04/2013, 12:50 Quote Post

A propos, jakie publikacje na ten temat czytał już autor wątku?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
marc20
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.395
Nr użytkownika: 80.503

Stopień akademicki: student
Zawód: student
 
 
post 15/04/2013, 14:08 Quote Post

A może by tak najpierw wejść na wiki, hę ?:
http://en.wikipedia.org/wiki/Age_of_consent

Jeszcze do niedawna w Omanie było to 9 lat(pamiętam, niedawno zmienili)

i tu ciekawostka:

"[I]In the United States, by the 1880s, most states set the age of consent at 10–12, and in one state, Delaware, the age of consent was only 7. A New York Times article states that it was still aged 7 in Delaware in 1895.[5] Female reformers and advocates of social purity initiated a campaign in 1885 to petition legislators to raise the legal age of consent to at least 16, with the ultimate goal to raise the age to 18. The campaign was successful, with almost all states raising the age of consent to 16–18 by 1920. "

Najmłodsza matka świata w historii miała 6 lat(w Peru)
http://en.wikipedia.org/wiki/Lina_Medina

A o artykułach z Racjonalista.pl długo się nie będę wypowiadać - są po prostu żałosne, poziomem nie różnią się od brukowych periodyków.

Zupełnie bez pojęcia piszą o "niewolnictwie" kobiet w świecie islamu, kiedy szariat akurat najbardziej uderza w mężczyzn i w arabską gospodarkę.
W Iranie np. dzietność jest na poziomie europejskiego, kobiety studiują dużo częściej niż mężczyźni a bardzo rzadko podejmują pracę.

To w mężczyzn najbardziej uderza szariat w Arabii - mają psi obowiązek zapełnić w 100 % utrzymanie małżonki i dzieci, nie mogą oglądać ciał obcych kobiet,pic alkoholu itd.. cudzołóstwo jest bardzo silnie karane...

Tyle, że z natury użalanie się nad losem kobiet i dzieci jest bardziej chwytliwe niż nad mężczyznami(co oczywiste)

No bo nad tym,że nie zawsze brat, ojciec ma ochotę wszędzie łazić za siostrą/córką jako opiekun i jest do niej przywiązany jak pies obronny do swego Pana - o tym już niewiele kto pisze !

Oczywiście jest to w dużej mierze relikt przeszłości kiedy te tereny były dużo bardziej niebezpieczne dla kobiet niż teraz - "ochrona" powinna zostać zniesiona.

Ten post był edytowany przez marc20: 15/04/2013, 14:30
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.287
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 15/04/2013, 14:34 Quote Post

marc20

QUOTE
o artykułach z Racjonalista.pl długo się nie będę wypowiadać - są po prostu żałosne, poziomem nie różnią się od brukowych periodyków.


Ile artykułów (z 8226 jakie opublikowano ) przeczytałeś ? I lu autorów (z 1157, których teksty tam zamieszczono) znasz wystawiając tak nieskomplikowaną ocenę portalowi. Szczególnie które dotyczące Islamu uważasz za reprezentujące tak niski poziom ?

QUOTE
To w mężczyzn najbardziej uderza szariat w Arabii


Powiedziałbym : "Dawno tak się tak nie uśmiałem czytając czyjeś przemyślenia." gdyby nie waga problemu o którym tu piszemy.

Ten post był edytowany przez szczypiorek: 15/04/2013, 14:50
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
marc20
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.395
Nr użytkownika: 80.503

Stopień akademicki: student
Zawód: student
 
 
post 15/04/2013, 14:54 Quote Post

Poziomem stronniczości się nie różni, obraz kreowany przez portal stoi w ostrej sprzeczności z (polskojęzycznymi) portalami muzułmańskimi o islamie.

Równie dobrze mógłby się nazywać ateista,postępowy_europejczyk.pl
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
de Ptysz
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.486
Nr użytkownika: 61.808

Zawód: Wolnomysliciel
 
 
post 15/04/2013, 15:30 Quote Post

QUOTE(marc20 @ 15/04/2013, 14:08)
Zupełnie bez pojęcia piszą o "niewolnictwie" kobiet w świecie islamu, kiedy szariat akurat najbardziej uderza w mężczyzn i w arabską gospodarkę.
*


A jak tyrać musieli poganiacze niewolników na plantacjach bawełny w Ameryce! W końcu nad takim Murzynem trzeba cały czas stać i go "motywować" do pracy, a do tego jakaś technika władania biczem jest przecież potrzebna. A to wszystko przecież pod palącym słońcem Południa. Doprawdy, czekam aż historia zrehabilituje ciężki żywot tych ludzi sad.gif
Proponuję jeszcze poużalać się nad losem np. niemieckich obywateli II RP, którzy w 1939 r. sabotowali polską obronę.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
marc20
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.395
Nr użytkownika: 80.503

Stopień akademicki: student
Zawód: student
 
 
post 15/04/2013, 15:48 Quote Post

QUOTE
A jak tyrać musieli poganiacze niewolników na plantacjach bawełny w Ameryce! W końcu nad takim Murzynem trzeba cały czas stać i go "motywować" do pracy, a do tego jakaś technika władania biczem jest przecież potrzebna. A to wszystko przecież pod palącym słońcem Południa. Doprawdy, czekam aż historia zrehabilituje ciężki żywot tych ludzi

Zastanów się głębiej - czy po zniesieniu niewolnictwa ceny bawełny wzrosły czy spadły ?I czy aby na pewno w kapitaliźmie każdy murzyn miał od razu skokowo lepiej (harując 12 h w fabryce ?)
Porównanie chlastania biczem niewolnika do odprowadzania rodzonej siostry - moim zdaniem, nie na miejscu dry.gif
QUOTE
Proponuję jeszcze poużalać się nad losem np. niemieckich obywateli II RP, którzy w 1939 r. sabotowali polską obronę.

confused1.gif a co było z nimi(bo szczerze nie wiem, chętnie się dowiem)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
elchullogrande
 

Rewolucjonista
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.476
Nr użytkownika: 60.239

Daniel
Stopień akademicki: mgr hist. i fil. pol
Zawód: taka jedna
 
 
post 15/04/2013, 16:13 Quote Post

QUOTE(Młody 19 @ 15/04/2013, 9:48)
W powszechnym mniemaniu religia mahometańska
*




Nie istnieje nic takiego, jak religia mahometańska. To tak, jak nazwać chrześcijaństwo religią mateuszową, bo był taki apostoł, jak Mateusz.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

7 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej