Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Sondaż wyborczy - jaka partie popierasz ?
 
Jaką partie popierasz?
Platforma Obywatelska: [ 31 ]  [29.25%]
Prawo i Sprawiedliwośc: [ 29 ]  [27.36%]
Lewica i Demokraci: [ 10 ]  [9.43%]
Liga i Samoobrona: [ 3 ]  [2.83%]
Polskie Stronnictwo Ludowe: [ 3 ]  [2.83%]
Unia Polityki Realnej: [ 23 ]  [21.70%]
Inna: [ 7 ]  [6.60%]
Suma głosów: 106
Goście nie mogą głosować 
     
Elear Polski
 

Wierny Sługa Forum!
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 584
Nr użytkownika: 14.289

Michal
Zawód: Licealista
 
 
post 25/07/2007, 18:21 Quote Post

Ave!

To temat o preferencjach wyborczych szanownych historyków(.org).Prosze o głosowanie na swoje typy! wink.gif


PS.Mam nadzieje,że takiego tematu nie było(używałem co prawda opcji "Szukaj"-nie znalazłem)-jak temat zdubluje to "Tuxman" przynajmniej bedzie miał coś do roboty.... rolleyes.gif Pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
OverHaul
 

duc
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.361
Nr użytkownika: 15.760

 
 
post 25/07/2007, 18:22 Quote Post

Jeśli szukałeś przez "sondarz", to się nie dziw, że nie znalazłeś. Temat już był, ale nie na przewidywane wybory - nie wiem tylko, czy jest sens robić nowy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Elear Polski
 

Wierny Sługa Forum!
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 584
Nr użytkownika: 14.289

Michal
Zawód: Licealista
 
 
post 25/07/2007, 18:24 Quote Post

Niech Mod zmieni na "Sondaż"-ale obciach! wink.gif Wybaczcie.Uznajmy, że tego nie było.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Crassus
 

Pater Patriae
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.363
Nr użytkownika: 7.891

Marcus Licinius Crassus Dives
Stopień akademicki: Optimates
Zawód: triumvir
 
 
post 25/07/2007, 18:26 Quote Post

Obecność UPR jest nieco dziwna, gdyż ciężko traktować oddany na nich głos, inaczej niż zabawy happenigowej. Czy ktoś w ogóle zna ich obecny program? A poza tym czy chciałby ten program wprowadzić w życie. Nawet zakładając że partia rządząca rzadko realizuje swoje postulaty.
Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Ludwik Götten
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 168
Nr użytkownika: 8.605

 
 
post 25/07/2007, 18:34 Quote Post

"Obecność UPR jest nieco dziwna, gdyż ciężko traktować oddany na nich głos, inaczej niż zabawy happenigowej. Czy ktoś w ogóle zna ich obecny program? A poza tym czy chciałby ten program wprowadzić w życie. Nawet zakładając że partia rządząca rzadko realizuje swoje postulaty"
Crassus

Zwłaszcza, że partii z takim śladowym poparciem jest zdecydowanie więcej, trudno więc tłumaczyć obecność UPR inaczej niż osobistymi preferencjami autora "sondarzu".
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Grocal
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.483
Nr użytkownika: 13.002

Stopień akademicki: student
 
 
post 25/07/2007, 18:40 Quote Post

QUOTE
Obecność UPR jest nieco dziwna, gdyż ciężko traktować oddany na nich głos, inaczej niż zabawy happenigowej. Czy ktoś w ogóle zna ich obecny program? A poza tym czy chciałby ten program wprowadzić w życie. Nawet zakładając że partia rządząca rzadko realizuje swoje postulaty.

Crassusie, ponieważ mam do Ciebie duży szacunek, więc uznam to za zły dzień po prostu. Blog JKM czyta plus/minus 3 mln osób, po trzynastoletnim okresie, podczas którego JKM był swoistym unperson w mediach reżymowych i prywatnych, dostęp do jego poglądów jest przejrzysty. Jest takie coś jak sondaże, które trafnie nakierowane, kompletnie zniechęcają wyborców. Więc, gdy wszelkie telepudła pokazują, że na UPR pragnęłoby głosować 0.1 procenta [pewnie więcej na Gamoni i Krasnoludków] albo wynik tej partii nie jest pokazywany, w przeciwieństwie do UW czy tam demokratów.pl [myślę o okresie przed-LiDowym]to nie dziw, że gros osób, które popierają UPR oddają głos na inną partię, poddając się paplaninie o "pustym głosie", "przecież i tak nie wejdzie". Pomyśli co drugi, automatycznie wynik wyborczy o połowę słabszy. Nie rozumiem w czym program konserwatywno-liberalny jest gorszy od prawicowego [czyt. socjalistycznego] programu PiS czy "nowej lewicy" z odkurzonymi starymi mordami LiDu? Może mnie oświecisz, o ile w ogóle znasz konkrety programu? Bo nie chcę czytać, że to narwaniec, ma śmieszne wąsiska czy innych argumentów, które na takim forum są nie na miejscu. A gwarantuję Ci, że intelektem JKM bije na głowę prawie wszystkich postów tego parlamentu z Iwińskim na czele.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Crassus
 

Pater Patriae
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.363
Nr użytkownika: 7.891

Marcus Licinius Crassus Dives
Stopień akademicki: Optimates
Zawód: triumvir
 
 
post 25/07/2007, 18:47 Quote Post

Rzeczywiście Blogów nie czytam, a więc również Mikkego poglądów ostatnio nie znam(choć chyba z tymi 3 mln to przesadziłeś - tak wiernych fanów nie ma nawet Ojciec Dyrektor). Ale Mikkego bardzo szanuje, choć skrótu który dla niego stosujesz używać nie będę(on jaki król, czy co?), gdyż świetny z nigo brydżysta. A co do intelektu to z całym szacunkem dla Mikkego, ale to nie trudno.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Grocal
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.483
Nr użytkownika: 13.002

Stopień akademicki: student
 
 
post 25/07/2007, 18:56 Quote Post

QUOTE
Rzeczywiście Blogów nie czytam, a więc również Mikkego poglądów ostatnio nie znam(choć chyba z tymi 3 mln to przesadziłeś - tak wiernych fanów nie ma nawet Ojciec Dyrektor). Ale Mikkego bardzo szanuje, choć skrótu który dla niego stosujesz używać nie będę(on jaki król, czy co?), gdyż świetny z nigo brydżysta. A co do intelektu to z całym szacunkem dla Mikkego, ale to nie trudno.

Nie zauważyłeś, że napisałem 3 mln czytelników. Więc równie dobrze popierających go, jak i krytyków, którzy z jego poglądami chcą się zapoznać. Nie przesadziłem, takie są fakty [wiadomo że nie tyle osób czyta go mocno regularnie]. Poglądów nie znasz, więc skąd ten dziegieć przy komentowaniu UPR? smile.gif JKM - Janusz Korwin Mikke. Zwyczajnie skrót imienia, herbu i nazwiska. Nie trudno o taki intelekt w polskim sejmie? Nie ocieraj się o śmieszność wink.gif [bynajmniej nie chodzi mi o taką nieporównywalność Korwin-Mikkego, co o poziom innych posłów, jak wiemy, miejscami denniejszy od moren]. Nawet nie mówię tu o samym wykształceniu, co zdolnościach przewidywania, elastyczności myślenia i nietuzinkowości politycznej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Domowik
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 600
Nr użytkownika: 20.450

T.
Stopień akademicki: dr
Zawód: ...
 
 
post 25/07/2007, 19:02 Quote Post

Mając dylemat "być szczerym, czy miłym", UPR wybrało to pierwsze, a ludize wola słuchac bajek (nawet powtarzanych po raz n-ty).
Szczerze mówiąc ciekaw jestem wyników tej ankiety...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Elear Polski
 

Wierny Sługa Forum!
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 584
Nr użytkownika: 14.289

Michal
Zawód: Licealista
 
 
post 25/07/2007, 19:03 Quote Post

QUOTE(Crassus @ 25/07/2007, 18:47)
Rzeczywiście Blogów nie czytam, a więc również Mikkego poglądów ostatnio nie znam(choć chyba z tymi 3 mln to przesadziłeś - tak wiernych fanów nie ma nawet Ojciec Dyrektor). Ale Mikkego bardzo szanuje, choć skrótu który dla niego stosujesz używać nie będę(on jaki król, czy co?), gdyż świetny z nigo brydżysta. A co do intelektu to z całym szacunkem dla Mikkego, ale to nie trudno.
*




JKM-to inicjały Janusz Korwin-Mikke.
Dlaczego umieściłem UPR w ankiecie?
Po pierwsze dlatego,że z partii pozaparlamentarnych ma jedno z największych wyników wyborczych(około 2%).
Do tego dochodzi:orginalny program przyznacie chyba państwo, że większosc partii politycznych ma w istocie podobne poglądy w rzeczywistosci większość z nich różni sie tylko liderami i nazwą.
Natomiast UPR reprezentuje coś orginalnego, program właściwie najbardziej liberalny i wolnorynkowy tworząc niepowtarzalny klimat i wizerunek partii.
Przy okazji swój głos oddałem na UPR[Jak widac prowadzi w tym sondażu]. rolleyes.gif Pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Ludwik Götten
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 168
Nr użytkownika: 8.605

 
 
post 25/07/2007, 19:05 Quote Post

"Nie trudno o taki intelekt w polskim sejmie? Nie ocieraj się o śmieszność"
Grocal

"Nawet nie mówię tu o samym wykształceniu, co zdolnościach przewidywania, elastyczności myślenia i nietuzinkowości politycznej"
Grocal

Chyba jednak Crassusowi chodziło oto, że nietrudno jest błyszczeć na tle posłów zasiadających w dzisiejszym parlamencie. Odnośnie ocierania, to myślę, że walory, które Mikkemu przypisujesz można by właściwie ocenić tylko gdyby bohater naszej rozmowy otarł się chociaż o rzeczywistą władzę i miał na coś realny wpływ. To jednak nigdy się nie stanie, chociaż zwycięstwo (on i jego partia) w tym sondażu ma murowane.

Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Grocal
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.483
Nr użytkownika: 13.002

Stopień akademicki: student
 
 
post 25/07/2007, 20:43 Quote Post

QUOTE
Odnośnie ocierania, to myślę, że walory, które Mikkemu przypisujesz można by właściwie ocenić tylko gdyby bohater naszej rozmowy otarł się chociaż o rzeczywistą władzę i miał na coś realny wpływ

Tutaj się mylisz. Był posłem I bądź II kadencji Sejmu, kiedy została m.in. zablokowana jego ustawa lustracyjna (1993), która w światku politycznym była jego końcem, bo jak wiadomo, przy eliminowaniu niebezpiecznych polityków w naszym kraju panuje zgodność transpartyjna.

QUOTE
To jednak nigdy się nie stanie, chociaż zwycięstwo (on i jego partia) w tym sondażu ma murowane.

Wyczuwam tutaj zbędną w mojej opinii ironię. Czyżbym tabuny husarzy zapuszczał do tego tematu, by głosowali za UPRem? Każdy ma prawo do własnych poglądów, i kiedy są merytoryczne, darzę je dużym szacunkiem. Gorzej, gdy tych poglądów brak lub oparte są np. na wiedzy z czwartej władzy, czyli mass-mediów bez żadnej weryfikacji w innych źródłach.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Ludwik Götten
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 168
Nr użytkownika: 8.605

 
 
post 25/07/2007, 20:57 Quote Post

"Tutaj się mylisz. Był posłem I bądź II kadencji Sejmu, kiedy została m.in. zablokowana jego ustawa lustracyjna (1993), która w światku politycznym była jego końcem, bo jak wiadomo, przy eliminowaniu niebezpiecznych polityków w naszym kraju panuje zgodność transpartyjna"
Grocal

Grocalu, znam drogę polityczną Janusza Korwina Mikke i celowo napisałem "rzeczywista władzę" i "realny wpływ", bo bycie posłem a nawet tworzenie ustaw to jednak za mało.

"Wyczuwam tutaj zbędną w mojej opinii ironię"
Grocal

Niepotrzebnie, po prostu mając w pamięci poprzednie ankiety (np. dotyczące poglądów politycznych) wniosek dotyczący wyników tej zaproponowanej przez Eleara może być tylko jeden. Nic więcej nie chciałem powiedzieć.
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Polak
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 580
Nr użytkownika: 3.593

Tomek
Zawód: Uczen
 
 
post 25/07/2007, 21:12 Quote Post

Platforma. A co do UPR to trzeba było napisać zamiast tego np. Partię Kobiet ( tylko z nazwy ) albo coś innego, ta partia może być trochę wykorzystywana do ponabijania się z ankiety co napisał Crassus.

Ale jest jak jest wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
fiaa
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 441
Nr użytkownika: 2.638

 
 
post 25/07/2007, 21:34 Quote Post

Akurat UPR ma z partii pozaparlamentarnych regularnie najwyższe wyniki (2-3%). A w sondażach internetowych - jeszcze wyższe. Wystarczy przyjrzeć się różnym onetowym sondom,żeby to zauważyć. Można się raczej czepnąć zadanego pytania. W końcu "jaką partię popierasz" to nie to samo, co "na jaką partię byś zagłosował, gdyby wybory odbywały się dzisiaj?".
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

3 Strony  1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej