Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Dlaczego na Opolszczyźnie jest dużo Niemców?, 10% mieszkańców województwa to Niemcy
     
Tottila
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 543
Nr użytkownika: 77.568

 
 
post 25/06/2013, 11:27 Quote Post

QUOTE(Tottila @ 25/06/2013, 10:22)
To najwyższy czas na pobudkę. Tu widzisz " skąd tak naprawdę Ci powstańcy "śląscy" przybyli" - Wiesz ile tyś wpisów zawiera baza danych na stronie muzeum, a jak nie to sprawdź. Podlicz sobie tych z Lwowa, Warszawy, Poznania i Łodzi i tych z Siemianowic, Katowic, Bytomia - zobacz których jest więcej




Ułatwię ci robotę:


user posted image

user posted image

user posted image




Z Poznania, Łodzi, Warszawy, Lwowa, Częstochowy jest mnie niż z samych Katowic. Warszawa jako jedyna ma 2 strony nazwisk, reszta niepełną jedną. A teraz wybierz sobie mniejsze śląskie miejscowości, wsie i porównaj z polskimi






Ale mimo tego... setki ślązakowców i śląskich Niemców na stronach RAŚu na YT i inncy będą powtarzać:

QUOTE(Max Mayer @ 24/06/2013, 20:38)


QUOTE(Max Mayer @ 25/06/2013, 8:35)
http://www.youtube.com/watch?v=2FKFeaWr1tY tu mamy nawet filmik pokazujący, skąd tak naprawdę Ci powstańcy "śląscy" przybyli. Lwów, Warszawa, Poznań itp.



Zamieszczając linka do dennego niemieckiego filmiku autorstwa niejakiego "SchlesischerAdler" - który tak naprawdę jeszcze bardziej kompromituje to co przedstawia - jakby nie można było łatwo sprawdzić że jest to zwykły szajs, że jest dokładnie odwrotnie! I tylko kilka kliknięć w prezentowaną przez nich baze danycn odsłania całą prawdę - o etnicznych Slązakach walczących za złączenie Sląska z Polską. Jak widać jednak prawda ta, dla śląskiego Niemca Maxa, którego jak sam mówi przodkowie przybyli na Śląsk z Bawarii i nie umieli po polsku jednego zdania sklecić, i wielu innych jego pokroju musi być bardzo bolesna skoro notorycznie obsmarowywują ją w internecie.

Ten post był edytowany przez Tottila: 25/06/2013, 11:38
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 25/06/2013, 11:34 Quote Post

QUOTE
Z Poznania, Łodzi, Warszawy, Lwowa, Częstochowy jest mnie niż z samych Katowic.

Właściwie co z tego ? Ślązacy to integralna cześć Narodu Polskiego , to nie była żadna wojna domowa jak GW twierdzi , to normalny konflikt narodowościowy na terenach mieszanych etnicznie , nie mam nic przeciwko temu ze nas wsparli Polacy z innych stron kraju . BTW jakby nie patrzeć Freikorpsy w większości składały się z Niemców z dalekich stron Rzeszy nie niemieckich Ślązaków , taki Erich von dem Bach-Zelewski gdzie się urodził w Opolu ?
 
Post #32

     
Tottila
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 543
Nr użytkownika: 77.568

 
 
post 25/06/2013, 11:39 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 25/06/2013, 11:34)
QUOTE
Z Poznania, Łodzi, Warszawy, Lwowa, Częstochowy jest mnie niż z samych Katowic.

Właściwie co z tego ? Ślązacy to integralna cześć Narodu Polskiego , to nie była żadna wojna domowa jak GW twierdzi , to normalny konflikt narodowościowy na terenach mieszanych etnicznie , nie mam nic przeciwko temu ze nas wsparli Polacy z innych stron kraju . BTW jakby nie patrzeć Freikorpsy w większości składały się z Niemców z dalekich stron Rzeszy nie niemieckich Ślązaków , taki Erich von dem Bach-Zelewski gdzie się urodził w Opolu ?
*



To z tego, że to zwyczajne kłamstwo.

I ten film jest kolejnym, niestety, nacjonalistycznym niemieckim kłamstwem które otwarcie pluje w twarz pokoleniom Ślązaków o odmiennych pogladach. I ten człowiek mówi coś jeszcze, że podobno miedzy ślaskimi Niemcami i Polakami "nie było zgrzytów" po czym sam bezpardonowo linkuje kłamstwo jakiegos niemieckiego nacjonalisty - które w zamysle przedstawić ma setki rodzimych powstańców jako ochotników... z Lwowa.


Max - wybierz każdą pierwszą stronę z nazwiskami alfabetycznie od A do Z i na każdej podlicz powstańców z miejscowosci śląskich i polskich. Wtedy pogadamy o prawdzie i faktach. Narazie tylko potwierdziłeś smutna prawdę, że debata o historii nie ma sensu gdy wierzy się bezkrytycznie w każdy antypolski szajs - tylko dlatego że jest antypolski i pasuje do naszych z domu wyniesionych narodowo-niemieckich poglądów.

Ten post był edytowany przez Tottila: 25/06/2013, 11:45
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 25/06/2013, 11:46 Quote Post

QUOTE(Tottila @ 25/06/2013, 11:39)
QUOTE(lancaster @ 25/06/2013, 11:34)
QUOTE
Z Poznania, Łodzi, Warszawy, Lwowa, Częstochowy jest mnie niż z samych Katowic.

Właściwie co z tego ? Ślązacy to integralna cześć Narodu Polskiego , to nie była żadna wojna domowa jak GW twierdzi , to normalny konflikt narodowościowy na terenach mieszanych etnicznie , nie mam nic przeciwko temu ze nas wsparli Polacy z innych stron kraju . BTW jakby nie patrzeć Freikorpsy w większości składały się z Niemców z dalekich stron Rzeszy nie niemieckich Ślązaków , taki Erich von dem Bach-Zelewski gdzie się urodził w Opolu ?
*



To z tego, że to zwyczajne kłamstwo. I ten film jest kolejnym, niestety, nacjonalistyczno niemieckim kłamstwem które pluje w twarz pokoleniom Ślązaków o odmiennych pogladach.
*


Ok , to kłamstwo , ale co do samego zarzutu jest on niesamowicie głupi , Polacy wspomagali Polaków , Niemcy z Reichu wspomagali innych Niemców w czasie walki o przynależność Śląska , sam zarzut jest idiotyczny , nie widzisz tego ?
 
Post #34

     
Tottila
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 543
Nr użytkownika: 77.568

 
 
post 25/06/2013, 11:50 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 25/06/2013, 11:46)
Ok , to kłamstwo , ale co do samego zarzutu jest on niesamowicie głupi , Polacy wspomagali Polaków , Niemcy z Reichu wspomagali innych Niemców w czasie walki o przynależność  Śląska , sam zarzut jest idiotyczny , nie widzisz tego ?
*



Jest nielogiczny a raczej niekonsekwnenty bo kolega nie stara się byc obiektywny tylko prezentuje standardowy niemiecki punkt widzenia. Kolonizacja polska be, kolonizacja niemiecka cacy. Freikorpsy, bojówki i ochotnicy z Bawarii cacy, ochotnicy z Warszawy be. 15 mln zmarłych z glodu Niemców be, miliony wymordowanych w wojnie Polaków, czy Ślązaków posłanych za front wschodni cacy. Plebiscyt oczywiście wygrali dla niego Niemcy więc 66-75% polskojęzycznych Slazaków można obrzucić nieczystościami.



Najwyraźniej dla niego Slązacy mieszkający na Slasku to sami Niemcy. Polakiem moze być tylko takie "ze Lwowa".


Polacy ktorzy dla niego są:

QUOTE
(bez obrazy) jednak są cofnięci kulturowo....Tępi.


QUOTE
czy wrócą na kresy czy zostaną i może z tego takie "zacofane" są jeszcze te wiochy.





Najbardziej przerażające jest jak skutecznie nazisotwska propaganda zapuściła korzenie. Bez wysiłku. To naprawdę fantastyczny przykład. "Lud" nie myśli. Lud kupi wszystko, bo nienawidzi zacofanych tępych "Zabugoli".


Max. Piszesz

QUOTE(Max Mayer @ 25/06/2013, 8:35)
Co do Ślązaków Polskich z relacjami z Niemieckimi to nie było to żadnych zgrzytów.


QUOTE(Max Mayer @ 24/06/2013, 19:50)
Człowiek jest tym, za kogo się poczuwa.


To dlaczego za przeproszeniem xxxxx na polskich Slązaków???

edycja w części wykropkowanej ale treści niedozwolonej na forum. Proponowałbym poszukanie odpowiedniejszego terminu dla wyrażenia swojej myśli. sz. II

Ten post był edytowany przez szapur II: 25/06/2013, 12:22
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
Max Mayer
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 91
Nr użytkownika: 82.361

Max
Stopień akademicki: mgr
 
 
post 25/06/2013, 12:12 Quote Post

Na kogo ja xxxx? tongue.gif

Czy ja popierałem otwarcie śmierć Polaków? Moja rodzina nie głosowała na Nazistów, więc nie poczuwam się oczywiście do winy tej całej zbrodni. Nikomu też nie każę być Niemcem. Jak ktos się poczuwa Polakiem to dobrze. Nie wiem co miała teraz znaczyć ta cała nagonka, czy twoja rodzina jakoś strasznie przez Niemcy ucierpiała?

Możecie tam wierzyć jakimś tam wykresom itp. ale ludzie tu mieszkali i widzieli. Na innych rejonach może i Polacy się z Niemcami tłukli, ale u nas był porządek i spokój. Może żyło im się lepiej? Moze chcieli tu mieszkać? Myślisz, że Śląski to musi byc przodek Polaka, który się zniemczył, ale odwrotnie już być nie może oczywiście. Propaganda widzę doszla jak to pisałeś. Głupi lud wszystko uwierzy.

Też chciałbym, aby tutaj pisaly osoby, które mieszkały od lat na Opolszczyźnie, a nie przesiedleńcy, którym wmówiono, że te ziemie się im należą i zawsze były Polskie. Byli tu Niemcy, Austriacy, Czesi, a najkrócej Polacy. Co nie zmienia faktu, że ludność, która tu mieszkała była zawsze mieszana. Jak się nie mylę, juz w XVw było dokładnie pisane przez Polskiego pisarza różnorodność etniczna Śląska. I potwierdził mnie bardziej niż wy, że tu były tereny 3 narodowości Czechy, Niemcy i Polska, a nie jednej.

edycja wyrażenia niestosownego na forum - sz. II

Ten post był edytowany przez szapur II: 25/06/2013, 12:17
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
Tottila
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 543
Nr użytkownika: 77.568

 
 
post 25/06/2013, 12:23 Quote Post

Człowieku na Śląsku nie mieszkają od wieków tylko Niemcy!Piszesz, że "nie było tarć", że człowiek "jest tym kim się czuje". To dowiedz się, że nie wszyscy Ślązacy to Niemcy, nie wszyscy czuli i czują się Niemcami! Mam w rodzinie osobę którą podczas okupacji zamordowano za jej poglądy. Własnie dlatego, z poczucia polskości. A ty piszesz tak:


QUOTE(Max Mayer @ 25/06/2013, 8:49)
A i kto kłamie???

Polskie muzeum, wszystko polskie. I zostali wpisani wszyscy "powstańcy śląscy". Sosnowiec, Warszawa, Lwów itp. itd. IIRP organizowała to powstanie. Ludzie żyjący tu na śląsku już dawno o tym wiedzieli, ale jednak IIRP potrafiła to ukryć. Więc przestań bredzić.


...i linkujesz mi jakieś gówno, które zawiera nacjonalistyczne niemieckie kłamstwa jeszcze sprzed 80 lat. A dalej walisz mi taki tekst:

QUOTE
Tylko czekam, aż powiesz słowa ukochanego lidera Pis:

"Nikt mi nie wmówi, że czarne jest czarne, a białe jest białe"

biggrin.gif
*




Jaki prezes Pis?? O czym ty w ogóle mówisz?????!!


I ty mówisz coś, że nie było tarcia? Że Niemcy szanowali polskich Ślązaków??? Sojrz na siebie! I na drugi raz sprawdź co zawiera linkowany przez ciebie materiał zanim napiszesz cos o "zacofaniu" i "tępocie" Zabużan czy innych przesiedleńców geniuszu.


QUOTE
Czy ja popierałem otwarcie śmierć Polaków? Moja rodzina nie głosowała na Nazistów, więc nie poczuwam się oczywiście do winy tej całej zbrodni. Nikomu też nie każę być Niemcem. Jak ktos się poczuwa Polakiem to dobrze. Nie wiem co miała teraz znaczyć ta cała nagonka, czy twoja rodzina jakoś strasznie przez Niemcy ucierpiała?



Nie ważne na kogo głosowała i co robiła. Nie okazujesz szacunku innym. Nie widzisz tego? Nie mówię już o Zabużanach, których inną stopę życiową i poziom mógłbyś opisac innymi słowami ale nawet o Ślązakach z odmiennej opcji politycznej.

QUOTE
Możecie tam wierzyć jakimś tam wykresom itp. ale ludzie tu mieszkali i widzieli.


To jest bzdura co piszesz. Każdy widział co innego każdy co innego czuł. Jeden w domu mówił po niemiecku drugi po polsku. Twoi widzieli i czuli widocznie inaczej skoro nie możesz pojąć, że filmik który zalinkowałeś nie zawiera prawdy. Nie ma nic wspólnego z faktami. Dwukrotnie go linkujesz jako rzekomy dowód na to, że powstańcy to w większości przybysze z zewnątrz a to nieprawda. Co sam łatwo możesz sprawdzić. Wejdź tutaj:

http://phps.muzeumslaskie.pl/powstancy.htm

Kliknij A, B, C ... Z i podlicz sobie samemu tylko 1 strone z każdej literki. Godzina roboty maks. Nie chcesz, nie potrafisz???


QUOTE
Na innych rejonach może i Polacy się z Niemcami tłukli, ale u nas był porządek i spokój. Może żyło im się lepiej? Moze chcieli tu mieszkać? Myślisz, że Śląski to musi byc przodek Polaka, który się zniemczył, ale odwrotnie już być nie może oczywiście. Propaganda widzę doszla jak to pisałeś. Głupi lud wszystko uwierzy.


Nie myslę, że Ślązak to Polak, i nie kocham prezesa Pisu - skończ ze stereotypami. Lud na Górnym Slasku mówił po polsku - tak było. Zerknij na niemieckie mapy, niemieckie spisy ludności. To nie jest propaganda, to są fakty. Wszędzie od XV wieku po XX jest jak wół POLNISCH. To, że język nie równa sie narodowości to zupełnie inna broszka. Ale na Śląsku nie było jak na Mazurach. Ludność była podzielona. Porzadek i spokój był dopóki był pruski but. Jak rozstrzelali strajkujacych w Mysłowicach porządek i spokoj sie skończył.

Nie chrzań że nie było tarć. Może twoi rodzicie tak ci powiedzieli i twoja praoma, bo w ich wiosce tak było. Ale tak nie było wszędzie.


QUOTE
Też chciałbym, aby tutaj pisaly osoby, które mieszkały od lat na Opolszczyźnie, a nie przesiedleńcy, którym wmówiono, że te ziemie się im należą i zawsze były Polskie. Byli tu Niemcy, Austriacy, Czesi, a najkrócej Polacy.


Byli tu od wieków polskojęzyczni Ślązacy i Niemcy. Czesi i Austriacy to margines. I duża część tych Ślązaków uważała się za Polaków. Tak trudno ci to zrozumieć?

QUOTE
Co nie zmienia faktu, że ludność, która tu mieszkała była zawsze mieszana. Jak się nie mylę, juz w XVw było dokładnie pisane przez Polskiego pisarza różnorodność etniczna Śląska. I potwierdził mnie bardziej niż wy, że tu były tereny 3 narodowości Czechy, Niemcy i Polska, a nie jednej.
*



Chodzi ci o opis Bartłomieja Stenusa z XVI wieku, i mowa była o Polakach i Niemcach i o całym Śląsku. Nie tylko Górnym Ślasku. Tu ludność nie była mieszana. Tylko w miastach i na pogranicznych powiatach. Na wsi była od wieków w zdecydowanej mierze lokalna, ślaska czy polska jak kto woli.



Na koniec:

QUOTE(Max Mayer @ 25/06/2013, 12:12)
Byli tu Niemcy, Austriacy, Czesi, a najkrócej Polacy.


juz w XVw było dokładnie pisane...i potwierdził ...że tu były tereny 3 narodowości Czechy, Niemcy i Polska



Zdecyduj się od kiedy Polacy mieszkają na Śląsku, bo sam sobie przeczysz.
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
Sapiens
 

Samiec reakcjonista
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.178
Nr użytkownika: 19.098

Zawód: Inspektor
 
 
post 25/06/2013, 13:25 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 25/06/2013, 12:34)
Właściwie co z tego ? Ślązacy to integralna cześć Narodu Polskiego , to nie była żadna wojna domowa jak GW twierdzi , to normalny konflikt narodowościowy na terenach mieszanych etnicznie , nie mam nic przeciwko temu ze nas wsparli Polacy z innych stron kraju .
*



Max Mayer próbował raczej zasugerować że chęć przynależenie do Polski wśród mieszkańców Śląska została przyniesiona na m.in.: krakowskich, poznańskich i warszawskich bagnetach.

P.S. Nowy Bytom ma 4 strony z listą uczestników powstań śląskich (po polskiej stronie jakby kto pytał).
http://phps.muzeumslaskie.pl/powstancy.php...iejscowosc=true

Ten post był edytowany przez Sapiens: 25/06/2013, 13:35
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 25/06/2013, 13:30 Quote Post

QUOTE(Sapiens @ 25/06/2013, 13:25)
QUOTE(lancaster @ 25/06/2013, 12:34)
QUOTE
Z Poznania, Łodzi, Warszawy, Lwowa, Częstochowy jest mnie niż z samych Katowic.

Właściwie co z tego ? Ślązacy to integralna cześć Narodu Polskiego , to nie była żadna wojna domowa jak GW twierdzi , to normalny konflikt narodowościowy na terenach mieszanych etnicznie , nie mam nic przeciwko temu ze nas wsparli Polacy z innych stron kraju .
*



Max Mayer raczej próbował zasugerować że chęć przynależenie do Polski wśród mieszkańców Śląska została przyniesiona na m.in. warszawskich, krakowskich czy poznańskich bagnetach.
*


Nie zna on kompletnie historii mojego regionu i kolokwialnie mowiac fanzoli wink.gif
 
Post #39

     
Tottila
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 543
Nr użytkownika: 77.568

 
 
post 25/06/2013, 13:34 Quote Post

QUOTE(Sapiens @ 25/06/2013, 13:25)
Max Mayer próbował raczej zasugerować że chęć przynależenie do Polski wśród mieszkańców Śląska została przyniesiona na m.in.: krakowskich, poznańskich i warszawskich bagnetach.
*



Nawet nie tyle "chęć" co sami powstańcy. Max próbował zasugerować to samo co koleszko o chwytliwej ksywce "SchlesischerAdler" w filmie który zalinkował:


"tu mamy nawet filmik pokazujący, skąd tak naprawdę Ci powstańcy "śląscy" przybyli. Lwów, Warszawa, Poznań itp."

Sugestia jakoby większa część powstańców wywodziła się z Lwowa czy Warszawy, a nie ze Śląska.

QUOTE(Sapiens @ 25/06/2013, 13:25)
P.S. Nowy Bytom ma 4 strony z listą uczestników powstań śląskich (po polskiej stronie jakby kto pytał).
*




Nowy Bytom (niem. Beuthener Schwarzwald później Friedenshütte, dialekt śl. Frynsztad, Fryncita, Fryna – dzielnica Rudy Śląskiej.

Po polskiej ale już po podziale z 1921 roku, a nie przed plebiscytem.

Najwięcej z Polski ma Warszawa i Sosnowiec (gdzie jednak mieszkało i dalej mieszka wiele mieszanych rodzinych z krewnymi po obydwu stronach granicy) - po dwie, reszta po jednej.

Ten post był edytowany przez Tottila: 25/06/2013, 13:37
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
Tottila
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 543
Nr użytkownika: 77.568

 
 
post 25/06/2013, 13:54 Quote Post

Zróbmy własną analizą - dla każdej litery od A do Z - podliczmy powstańców z pierwszej strony. Zaczynamy od A:



A


Miejscowość / Śląsk?
Bielszowice +
Biertułtowy +
Boguszowice +
Buków +
Chorzów I +
Chorzów III +
Cieszyn +
Czernica +
Czyżowice +
Dąbrówka Mała +
Dąbrówka Wielka +
Dąbrówka Wielka +
Dąbrówka Wielka +
Giszowiec +
Giszowiec +
Głożyny +
Gogołów k. Jastrzębia Zdroju +
Gorzyce +
Grzawa +
Halemba +
Jankowice +
Jankowice +
Jankowice +
Jastrzębie Zdrój +
Jedłownik +
Jedłownik +
Jedłownik +
Kamień +
Katowice +
Katowice +
Katowice +
Katowice +
Katowice +
Katowice II +
Katowice II +
Katowice III +
Knurów +
Knurów +
Kobyla +
Kochłowice +
Łagiewniki +
Łagiewniki +
Łańce k. Rydułtów Dolnych +
Łaziska +
Łaziska Dolne +
Łaziska Dolne +
Łaziska Dolne +
Lipiny Śląskie +
Lipiny Śląskie +
Mikołów +
Mokre Śląskie +
Mysłowice +
Niewiadom +
Niewiadom +
Niewiadom +
Nowa Wieś +
Obszary Radlin +
Ornontowice +
Ornontowice +
Ornontowice +
Orzegów +
Orzepowice +
Orzesze +
Piece +
Piekary Śląskie +
Piekary Śląskie +
Piekary Śląskie +
Piekary Śląskie +
Piekary Śląskie +
Popielów +
Przełajka +
Radlin +
Radziejów +
Radziejów +
Rojca +
Ruda Śląska +
Ruda Śląska +
Ruda Śląska +
Rybnik +
Rybnik +
Rybnik +
Rydułtowy +
Rydułtowy +
Rydułtowy +
Rydułtowy +
Siemianowice Śląskie +
Sowice k. Tarnowskich Gór +
Strumień +
Świerklany Dolne +
Świętochłowice +
Świętochłowice +
Świętochłowice +
Świętochłowice +
Szopienice +
Szopienice +
Uchylsko +
Warszawa -
Woszczyce +
Zawada Śląska +
Zebrzydowice +



Na 100 powstańców, 99 ze Sląska (w tym 1 z Cieszyńskiego) i jeden z Warszawy.





B


Będzin -
Dębica -
Gołonóg -
Kazimierz -
Kraków -
Kraków -
Lwów -
Nowa Wieś -
Nowa Wieś -
Oświęcim -
Częstochowa -
Bańgów +
Brzeziny Śląskie +
Chorzów II +
Czechowice +
Czerwionka +
Dębieńsko Wielkie +
Godów +
Godów +
Godula +
Godula +
Gotartowice +
Gotartowice +
Jarząbkowice +
Jaworzynka +
Kalety +
Katowice +
Katowice +
Katowice I +
Katowice II +
Katowice Ligota +
Katowice Ligota +
Katowice Ligota +
Katowice Załęże +
Kochłowice +
Kokotek +
Kosztowy +
Kozłowa Góra +
Kozłowa Góra +
Łaziska Dolne +
Lyski +
Makoszowy +
Mikołów +
Mysłowice +
Mysłowice +
Nowy Bytom +
Ornontowice +
Paprocany +
Pawłów +
Piekary Śląskie +
Podlesie +
Pstrążna +
Pstrążna +
Pstrążna +
Raszczyce +
Repty Stare +
Rowień +
Rowień +
Rybnik +
Rybnik +
Rybnik +
Sumina +
Suszec +
Świętochłowice +
Świętochłowice +
Syrynia +
Szarlociniec +
Szczygłowice +
Szczygłowice +
Szopienice +
Tarnowskie Góry +
Tychy +
Wełnowiec +
Wilkowyje +
Wilkowyje +
Wilkowyje +
Wygorzele +
Wyry +
Wyry +
Zebrzydowice +
Żory +
Zwardoń +
Babienica +
Boronów +
Boronów +
Brzeziny Śląskie +
Brzozowice +
Bytków +
Chorzów +
Chorzów +
Chorzów I +
Chorzów II +
Chropaczów +
Cieszyn +
Czarny Las +
Czernica +
Czernica +
Czuchów +
Dąbrówka Mała +
Niepodano




Na 99 powstańców, 11 z Polski.




C



Bydgoszcz -
Chrzanów -
Chrzanów -
Droszew k. Jarocina -
Horodynka -
Inowrocław -
Kraków -
Pruszków -
Stara Wieś -
Warszawa -
Zagórze -
Baranowice +
Bielsko +
Bielszowice +
Boronów +
Brzezinka +
Brzeziny Śląskie +
Brzeziny Śląskie +
Chorzów +
Chorzów II +
Chorzów II +
Chorzów II +
Chorzów III +
Czeladź +
Dziećkowice +
Gardawice +
Gardawice +
Gardawice +
Godula +
Gołkowice +
Hajduki Wielkie +
Hajduki Wielkie +
Hajduki Wielkie +
Huta Goduli +
Janów +
Jastrzębie +
Katowice +
Katowice +
Katowice Ligota +
Katowice Ligota +
Knurów +
Knurów +
Kochanowice +
Kończyce +
Krzyżkowice k. Rydułtów Dolnych +
Łaziska Dolne +
Łaziska Dolne +
Łaziska Średnie +
Łaziska Średnie +
Lędziny +
Ligota Rybnicka +
Lipiny Śląskie +
Lubliniec +
Lubliniec +
Marusze +
Miasteczko Śląskie +
Miasteczko Śląskie +
Miasteczko Śląskie +
Miasteczko Śląskie +
Miasteczko Śląskie +
Michałkowice +
Mysłowice +
Niewiadom +
Niewiadom +
Nowy Bytom +
Nowy Bytom +
Ornontowice +
Pawłów +
Pawłów +
Piaski +
Piekary +
Piekary Śląskie +
Piekary Śląskie +
Radlin +
Radlin +
Radziejów +
Repecko +
Ruda +
Ruda Śląska +
Ruda Śląska +
Ruda Śląska +
Rzuchów +
Siemianowice Śląskie +
Skrbeńsko +
Stanowice k. Czerwionki +
Suszec +
Świerklaniec +
Świętochłowice +
Świętochłowice Zgoda +
Szczerbice +
Szczerbice +
Szopienice +
Tarnowskie Góry +
Urbanowice +
Wełnowiec +
Wełnowiec +
Zawiść +
Zazdrość +
Turza dwuznaczne
Turza dwuznaczne




Na 98 powstańców, 11 z Polski.




D




Dąbrowski Stefan Częstochowa -
Dąbrowski Zygmunt Łódź -
Dąbrowski Stanisław Poznań -
Damasek Paweł Rybna -
Dambicki Janusz Warszawa -
Datkiewicz Romuald Warszawa -
Daszek Cyprian Bielszowice +
Dandyk Alojzy Bijasowice +
Danecki Franciszek śp. Brzozowice +
Danecki Wilhelm Brzozowice +
Dawid Piotr Brzozowice +
Danecki M. Brzozowice Kamień +
Dawid Józef Brzozowice Kamień +
Dehner Augustyn Brzozowice Kamień +
Damczyk Henryk Bykowina +
Dej Sylwester Chorzów +
Danisz Jan Chorzów II +
Daniel Teofil Chorzów III +
Danisz Engelbert Chorzów III +
Danisz Henryk Chorzów III +
Dębski Jan Chorzów III +
Deda Jan Cielmice +
Danel Alojzy Cieszyn +
Damianczyk Marcin Czechowice +
Dechnik Łukasz Czeladź +
Deda Józef Czułów +
Danek Wojciech Dąbrówka Wielka +
Danielowski Paweł Dąbrówka Wielka +
Daniś Paweł Dziećkowice +
Deda Augustyn Dziećkowice +
Deda Emanuel śp. Dziećkowice +
Danisz Jan Godula +
Dawid Piotr Godula +
Dehn Jan Godula +
Dajka Jan Hajduki Wielkie +
Daniel Antoni Imielin +
Dębowy Augustyn Jedłownik +
Dąbrowski Piotr Kamyce +
Dąbrowski Józef Katowice +
Dąbrowski Włodzimierz dr Katowice +
Damski Wiktor Katowice +
Datko Wincenty Katowice +
Dawid Jan Katowice +
Dębski Stefan Katowice +
Danisz Leon Katowice Bogucice +
Danecki Sylwester Katowice II +
Daniel Augustyn Katowice II +
Danisz Szczepan Katowice II +
Danisz Maksymilian Katowice III +
Dawid Marcjan Katowice III +
Dawid Paweł Katowice III +
Dawid Paweł Katowice III +
Dedek Konrad Katowice III +
Danecki Antoni Katowice Ligota +
Dąbek Ignacy Kobiór +
Daniel Franciszek Kończyce +
Deas Emanuel Kostuchna +
Dadok Jakub Kosztowy +
Danek Paweł Kosztowy +
Dąbrowski Karol dr Kraków +
Damski Jerzy Łagiewniki +
Daniel Józef Łagiewniki +
Danek Jan Lędziny +
Damski Paweł Lipiny Śląskie +
Danielowski Karol Lipiny Śląskie +
Danuś Karol Marusze +
Dąbek Jan Niedobczyce +
Danisz Jan Nikiszowiec +
Darmas Stefan Nowa Wieś +
Dawid Wilhelm Nowa Wieś +
Dąbrowa Fr. Nowy Bytom +
Dańch Teodor Nowy Bytom +
Dajka Wincenty Ochojec +
Deda Maciej Paprocany +
Dajerling Kazimierz Piekary Śląskie +
Dańczak Józef Piekary Śląskie +
Daniel Józef Piekary Śląskie +
Danielczyk Robert Piekary Śląskie +
Danel Karol Popielów +
Danel Wilhelm Popielów +
Darda Robert Radlin +
Danel Jan Radziejów +
Danel Józef Radziejów +
Dąbek Antoni Rogów +
Dadaszyński Z. dr med. Siemianowice Śląskie +
Dawczyk Franciszek Siemianowice Śląskie +
Damec Józef Skrzyszów k. Godowa +
Danszczyk Aleksander Słupna Mysłowice +
Dębiniak Adolf Studzionka +
Dańczyk E. Świętochłowice +
Dawid Karol Szopienice +
Dej Tomasz Szopienice +
Danielczok Ryszard Tarnowskie Góry +
Dadok Dominik Tychy +
Danek Paweł Tychy +
Danielczyk Franciszek Tychy +
Datko Józef Zamysłów k. Rybnika +
Damek Franciszek Zebrzydowice +
Damek Jan Zebrzydowice +
Dębiński Józef Zielona +



Na 100 powstańców, 6 z Polski.


Mozna tak dalej, ale nie będę odrabiał lekcji za naszego niemieckiego kolegę. Już z powyższego widać wyraxnie, że 10% ochotników z Polski to raczej górny szacunek.

Ten post był edytowany przez Tottila: 25/06/2013, 14:38
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 25/06/2013, 23:05 Quote Post


QUOTE
Na 100 powstańców, 99 ze Sląska (w tym 1 z Cieszyńskiego) i jeden z Warszawy.

&
QUOTE
Na 99 powstańców, 11 z Polski.

&
QUOTE
Na 98 powstańców, 11 z Polski.

&

QUOTE
Na 100 powstańców, 6 z Polski.

Jak skuteczna bywa metoda prymitywnej prowokacji zastosowana przez naszego niemieckiego usera Max Mayer. Szanowny Tottila pisząc w odpowiedzi na głupawy filmik podlinkowany przez MM "z Polski" wydaje się sugerować iż Śląsk polski nie był , otóż był wszyscy Powstańcy z Polski byli a zdecydowana ich wiekszosc z starej polskiej dzielnicy Śląska , bo i o przyłączenie do Macierzy własnej krainy walczyli smile.gif .
 
Post #42

     
Tottila
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 543
Nr użytkownika: 77.568

 
 
post 25/06/2013, 23:32 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 25/06/2013, 23:05)
Jak skuteczna bywa metoda prymitywnej prowokacji zastosowana przez naszego niemieckiego usera Max Mayer. Szanowny Tottila pisząc w odpowiedzi na głupawy filmik podlinkowany przez MM "z Polski" wydaje się sugerować iż Śląsk polski nie był , otóż był wszyscy Powstańcy z Polski byli a zdecydowana ich wiekszosc z starej polskiej dzielnicy Śląska , bo i o przyłączenie do Macierzy własnej krainy walczyli  smile.gif .
*



A widzisz to jest prawda... I łatwo samemu nieopatrznie wejść w ten niemiecki "paradygmat" (którego notabene Niemcy do siebie, vide własnych landów i grup etnicznych, wcale nie stosują) i przyjąć grę na zasadach określonych przez rozmówcę. Warto na odtrutkę poczytać sobie właśnie np. Stenusa, taki „Ordynek Gorny" wydany przez księcia Jana Opolskiego, Officina Ferraria, kopie wizytacji kościelnych, pastorów Gdacujsza, Licinniusa, Fiedlera, nawet poemat Pistoriusa. Z tego wyłania się zupełnie inny obraz. W XX wieku narodowo nie wszyscy Polacy na Śląsku czuli się Polakami, tak jak i nie wszyscy Niemcy np. z Alzacji i Lotaryngii - co nie zmienia faktu, że etnicznie i językowo byli Polakami i Niemcami. Niektórym zaczął przeszkadzać stosowany wobec nich od wieków termin "Polak". Mówiąc Polska miałem oczywiście na myśli ówczesną Polskę w znaczeniu politycznym. W żaden sposób nie podważam historycznej tradycji polskości na Śląsku.


Masz zupełną rację, czasem odnoszę wrażenie, że głównym celem takich mącicieli, i podobnych czy to spod znaku MN czy RAŚu i jego przybudówek, nie jest wcale jakaś autonomia polityczna tylko właśnie propagandowe budowanie różnic międzyspołecznych, wbijanie klina między ludzi i podsycanie antagonizmu Polacy-Ślązacy.





E


Ebert Henryk Brzezinka +
Ebert Józef Brzezinka +
Elgot Alfons Brzęczkowice +
Ertel Adolf Chebzie +
Euchorn Paweł Chropaczów +
Eichman Piotr Dąbrówka Wielka +
Erfurt Ignacy śp. Gierałtowice +
Emrych Franciszek Gotartowice +
Eizerman Szczepan Hajduki Wielkie +
Ender Paweł Jastrzębie Zdrój +
Ernst Ludwik Jędrysek +
Elzner Andrzej Krzyżkowice k. Rydułtów Dolnych +
Ebert Jakub Lędziny +
Engelman Jan śp. Nikiszowiec +
Elsner Emanuel Orzegów +
Emrich Józef Orzegów +
Ermisz Ludwik Orzegów +
Erfurd Józef Przegędza +
Erfurt Franciszek Przegędza +
Eliasz Paweł Pszów +
Eberhand Nikodem Ruda Śląska +
Engiel Karol Ruda Śląska +
Ekart Wilhelm Siemianowice Śląskie +
Elzner Jan Świętochłowice +
Englisz Florian Świętochłowice +
Eliasz Juliusz Turza dwuznaczne
Ehrenberg Adam Tychy dwuznaczne
Eksner Edmund Wełnowiec +
Eksner Jerzy Wełnowiec +
Erm Maksymilian Zawiść +
Eigenfeld Arnold Ząbkowice +



Wszyscy ze Śląska.




F


Fabiszewski Stanisław Bydgoszcz -
Faska Emil Goszczyno -
Fengler Antoni Jabłonowo -
Fajkis Ludwik Jastrzębie Górne +
Fajferek Jakub Libiąż Mały -
Falk Jakub Lublin -
Felkier Alfons Łódź -
Fabiańczyk Karol Milówka -
Fabiańczyk Jan Poznań -
Feliks Jan Rybna -
Fajer Lucjan Warszawa -
Fajer Łucjan Warszawa -
Faltin Karol Warszawa -
Farana Paweł Zarzecze -
Faruga Fr. Zarzecze -
Ferona Augustyn Bieruń Stary +
Falkus Jan Borowa Wieś +
Fajkis Teofil Brzezinka +
Feldek Franciszek Brzezinka +
Feldek Józef Brzezinka +
Feldek Ludwik Brzezinka +
Farbowski Józef Brzeziny Śląskie +
Farbowski Karol Brzeziny Śląskie +
Feber Karol Brzeziny Śląskie +
Feliks Wilhelm Brzeziny Śląskie +
Ferdyn Leopold Brzozowice Kamień +
Feja Robert Bykowina +
Famuła Piotr Chorzów +
Fańka Błażej Chorzów +
Faska Jan Chorzów +
Faska Józef Chorzów I +
Faulhaber Paweł Chorzów I +
Fabian Teodor Chorzów II +
Ferda Józef Chorzów II +
Fabisz Teodor Chropaczów +
Faroń Paweł Czułów +
Ferdyn Franciszek Dąbrówka Wielka +
Feliks Maksymilian Droniowiczki +
Fajfer Antoni Dziedzice +
Ferda Alojzy Gdynia -
Feige Karol Godula +
Feige Maksymilian Godula +
Fajkis Wiktor Gogołów k. Jastrzębia Zdroju +
Ferfecki Jan Grodziec +
Fajkus Jan Hajduki Wielkie +
Fajt Teofil Hajduki Wielkie +
Feliks Robert Hajduki Wielkie +
Ferda Augustyn Hajduki Wielkie +
Ferda Robert Hajduki Wielkie +
Farys Alfons Herby Śląskie +
Faber Jan Katowice +
Faber Karol Katowice +
Failer Ignacy Katowice +
Fajge Franciszek Katowice +
Farnik Bogdan Katowice +
Faska Augustyn Katowice +
Feliks Karol Katowice +
Faber Karol śp. Katowice Brynów +
Falkus II Wiktor Katowice III +
Felner Krystian śp. Katowice III +
Faron Augustyn Katowice Ligota +
Felek Jan Kobielice +
Famuła Piotr Kochcice +
Falkus Franciszek Kostuchna +
Faber Jakub Lędziny +
Feliks Paweł Lubliniec +
Feliks Wincenty Lubliniec +
Feliks Jerzy Łagiewniki +
Feliks Augustyn Łagiewniki Zgorzelec +
Fabian Józef Łaziska Średnie +
Fabian Ignacy Makoszowy +
Fabisz Wiktor Makoszowy +
Fajkis Leon Marklowice +
Feluks Aleksy Michałkowice +
Fengierowicz Paweł Michałkowice +
Fajkis Paweł Mikołów +
Fabian Wawrzyniec Mysłowice +
Famuła Antoni Nowy Bytom +
Falkus Jan Ochojec +
Faikus Franciszek Orzegów +
Falkus Franciszek Panewniki +
Falkus Roman Panewniki +
Farys Józef Paniowy +
Fesser Franciszek Piotrowice Śląskie +
Fellner Józef Podlesie +
Ferdyan Antoni Pszów +
Ferdyn Franciszek Pszów +
Fajkis Franciszek Radlin +
Fajkis Jan Radlin +
Faber Wilhelm Rybnik +
Fajkus Karol Rybnik +
Faner Emil Rybnik +
Ferdynand Jan Rydułtowy +
Ferenc Alojzy Rydułtowy +
Fajkis Józef Siemianowice Śląskie +
Feist Józef Siemianowice Śląskie +
Ffojcik Alojzy Stanowice k. Czerwionki +
Faruga Józef Woszczyce +
Fabis Franciszek Zagórze +
Faier Paweł Lubecko +




Na 100 powstańców, 15 z innych dzielnic.




G



Gacka Paweł Janów -
Gajda Franciszek Jastrzębie Górne +
Gajda Ignacy Jastrzębie Górne +
Gądek Józef Kraków -
Gadyniak Stanisław Lwów -
Gabryszek Józef Rybna -
Gabryszek Władysław Rybna -
Gądek Józef Sosnowiec -
Gach Henryk Trzebinia -
Gajda Jan Zawada -
Gabdzyl Józef śp. Bielsko +
Gacka Józef Bielszowice +
Gacmanga Jan Bielszowice +
Gacka Wincenty Biertułtowy +
Gad Bernard Bobrowniki Śląskie +
Gabriel Jan Boronów +
Gacki Franciszek Brzeziny Śląskie +
Gacki Piotr Brzeziny Śląskie +
Gabryszak Antoni Brzęczkowice +
Gajda Jan Brzęczkowice +
Gajda Florian Buków +
Gabor Paweł Bytków +
Gabrysz Ryszard Chebzie +
Gabor Teodor Chorzów +
Gabryś Paweł Chorzów +
Gabrysz Robert Chorzów +
Gabryś Wiktor Chorzów I +
Gajda Jan ks. Chorzów I +
Gajda Emil Chorzów II +
Gajda Hubert Chorzów II +
Gajda Karol Chorzów II +
Gabryś Florian Chorzów III +
Gabryś Florian Chropaczów +
Gabryś Franciszek Chropaczów +
Gacki Emil Chropaczów +
Gajda Michał Chropaczów +
Gabdzyl Emil Cieszyn +
Gabdzyl Franciszek Cieszyn +
Gabzdyl Jan Cieszyn +
Gabor Jan Dąbrówka Mała +
Gacek Robert Dąbrówka Mała +
Gajda Alojzy Dąbrówka Mała +
Gajda Franciszek Dąbrówka Mała +
Gajda Józef Dąbrówka Mała +
Gajda Juliusz Dąbrówka Mała +
Gabor Józef Dąbrówka Wielka +
Gabor Stefan Giszowiec +
Gajda Antoni Gogołów k. Jastrzębia Zdroju +
Gabriel Ryszard Golejów +
Gabriel Wincenty Golejów +
Gajda Karol Gorzyczki +
Gacek Klemens Górki +
Gabryś Emil Grabonice +
Gabryś Sylwester Hajduki +
Gabor Paweł Hajduki Wielkie +
Gaczyński Jan Hajduki Wielkie +
Gajda Franciszek Jankowice +
Gajda Józef Jankowice +
Gajda Franciszek Jaśkowice +
Gabryś Paweł Katowice +
Gabor Józef Katowice Bogucice +
Gabor Augustyn Katowice Dąb +
Gajda Edward Katowice II +
Gacki Wiktor Lasowice +
Gajda Paweł Lubliniec +
Gabor Aleksander Makoszowy +
Gajda Bernard Michałkowice +
Gabdzyl Franciszek Mnich +
Gacki Jan Mysłowice +
Gacka Stefan Nakło Śląskie +
Gabor Karol Nowa Wieś +
Gaidzik Leon Nowa Wieś +
Gabor Wilhelm Nowy Bytom +
Gadamer Antoni Nowy Bytom +
Gajda Maksymilian Nowy Bytom +
Gacka Maksymilian Ochojec +
Gajda Jan Piekary +
Gajda Antoni Piekary Śląskie +
Gajda Franciszek śp. Piekary Śląskie +
Gacka Jan II Piotrowice Śląskie +
Gacka Teodor Piotrowice Śląskie +
Gajda Alojzy Popielów +
Gabryjel Piotr Raszczyce +
Gajda Franciszek Ruptawa +
Gabor Alojzy Rybnik +
Gabriel Paweł Rybnik +
Gacka Franciszek Rybnik +
Gacka Jan Rybnik +
Gajda Hieronim Rybnik +
Gajda Emanuel Rydułtowy +
Gad Roman Sowice k. Tarnowskich Gór +
Gajda Franciszek Steblów +
Gabor Edward Szopienice +
Gabor Józef Szopienice +
Gabor Konrad Szopienice +
Gabor Ludwik śp. Szopienice +
Gaćmienga Józef Świętochłowice +
Gajda Bertold Świętochłowice +
Gądzik Franciszek Tychy +
Gacmanga Józef Wełnowiec +



Na 100 powstańców, 8 z innych dzielnic.

Ten post był edytowany przez Tottila: 26/06/2013, 15:31
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 26/06/2013, 0:03 Quote Post

QUOTE
Na 100 powstańców, 15 z innych dzielnic.

smile.gif Od razu lepiej
 
Post #44

     
Tottila
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 543
Nr użytkownika: 77.568

 
 
post 26/06/2013, 15:34 Quote Post

H

Hahn Józef Bujaków -
Hahn Florian Bydgoszcz -
Hain Roman śp. Kraków -
Haizer Franciszek Kraków -
Habrajski Paweł Siendros ???
Hadasz Franciszek Bielszowice +
Hajda Karol Bielszowice +
Hajdenreich Karol Bielszowice +
Hachuła Józef Bojszowy +
Hachuła Karol Bojszowy +
Hachuła Paweł Bojszowy +
Hachuła Alojzy Bojszowy Dolne +
Habryka Czesław Brzęczkowice +
Habryka Paweł Brzęczkowice +
Hajda Ryszard Brzezinka +
Hajduk Teodor Brzezinka +
Hajduk Wiktor Brzezinka +
Hadasz Paweł Brzeziny Śląskie +
Hadalski Alojzy Chebzie +
Hajderek Paweł Chebzie +
Hadyk Walenty Chechło Nowe +
Habasz Wincenty Chorzów +
Haida Henryk Chorzów II +
Hajduga Paweł Chorzów II +
Hajduk Jan Chorzów II +
Hadamik Paweł Chorzów III +
Hajn Ignacy Chorzów III +
Haida Emanuel Chorzów IV +
Hajduczek Alojzy Chropaczów +
Hajduszek Henryk Chropaczów +
Hahn Alfons Chudów +
Hajduczek Karol Czernica +
Hadamek Antoni Czuchów +
Habryka Jan Dąbrówka Mała +
Hadamik Alojzy Dąbrówka Mała +
Hajda Jan Dąbrówka Wielka +
Hadzik Jan Godula +
Hajduczek Franciszek Godula +
Hachuła Alojzy Hajduki Wielkie +
Hachuła Józef Hajduki Wielkie +
Hachułka Rudolf Hajduki Wielkie +
Hadamik Maksymilian Hajduki Wielkie +
Hadyk Jan Hajduki Wielkie +
Hajduk Jan Hajduki Wielkie +
Hachuła Klemens Imielin +
Habryka Augustyn Janów +
Hadasz Bernard Jędrysek +
Hadyk Antoni Jędrysek +
Haderowa Maria Katowice +
Hadasik Jan Katowice Ligota +
Hajduk Jan Knurów +
Hajduk Józef Knurów +
Hadamik Jan Kochłowice +
Hajda Augustyn Kochłowice +
Hajduk Antoni Kochłowice +
Hajduk Ludwik Kochłowice +
Hachuła Jan Kosztowy +
Hajduszek Wincenty Krzyżkowice k. Rydułtów Dolnych +
Hajduk Jan Krzyżowice +
Haberko Tadeusz Krzyżowniki +
Hachuła Jan Lędziny +
Haberla Franciszek Lubliniec +
Hadasik Franciszek Lubliniec +
Haendel Józef Lubliniec +
Hadasz Antoni śp. Michałkowice +
Hadasz Roman Michałkowice +
Hain Wiktor Mikołów +
Hajduk Teodor Mikołów +
Hajn Józef Mikołów +
Hadryś Jan Mysłowice +
Hadyk Augustyn Nakło Śląskie +
Hajder Piotr Nowa Wieś +
Hajduk Franciszek Nowa Wieś +
Hajok Franciszek Nowa Wieś +
Hadamik Józef Nowy Bytom +
Haberla Jan Ochojec +
Haberla Józef Ochojec +
Habraszka Wiktor Orzesze +
Habyka Stefan Pawłów +
Habrajski Teodor Piekary Śląskie +
Hajok Alojzy Radlin +
Hajda Antoni Radzionków +
Hajda Ryszard Repty Nowe +
Hajduczek Antoni Ruda Śląska +
Hajder Wiktor Siemianowice Śląskie +
Hajduk Aleksander Siemianowice Śląskie +
Hajnowski Stanisław Solarnia +
Hajda Antoni Świerklaniec +
Haberek Stanisław Świętochłowice +
Hadryan Paweł Świętochłowice +
Hajduk Franciszek Świętochłowice +
Hajduk Jerzy Świętochłowice +
Hajduk Józef Świętochłowice +
Hajduk Paweł Świętochłowice +
Hajda Jan Tarnowice Stare +
Hajduk Jan Tarnowskie Góry +
Hachuła Piotr Wełnowiec +
Hajdus Antoni Woźniki +
Hajduk Antoni Żory +
Hajduk Ludwik Wesoła dwuznaczne


4/98


I



Ikas Piotr Dąbrowa Górnicza -
Iwanowski Józef Krzywczyce -
Ignaszewski Roch Łódź -
Ibowicz Mieczysław Lwów -
Ilków Roman Lwów -
Imiela Bolesław Nowy Targ -
Izbicki Reinhold Poznań -
Imioła Teofil Sosnowiec -
Iwanów Mikołaj Sosnowiec -
Idziak M. Warszawa -
Izydorczyk Alfons Bielszowice +
Irek Ignacy Boronów +
Ikiełek Ignacy Brzęczkowice +
Idzik Wiktor Brzeziny Śląskie +
Iwan Jan Bytków +
Iwa Jan Chorzów I +
Ibrom Ignacy Chorzów II +
Imiolczyk Jan Chropaczów +
Imach Józef Chwostek +
Imielanka Jadwiga Godula +
Irecki Franciszek Goleszów +
Ignacy Gerhard Hajduki Wielkie +
Ignacy Karol Hajduki Wielkie +
Ilski Michał Hajduki Wielkie +
Iksal Wacław Katowice +
Imoła Franciszek Katowice +
Itner Jan Katowice +
Itner Ryszard Katowice +
Iwanek Józef Katowice +
Inn Robert Katowice II +
Imach Antoni Katowice III +
Indyka Teodor Łaziska Dolne +
Irek Antoni Lubsza Śląska +
Ibrom Paweł Mysłowice +
Istel Tomasz Mysłowice +
Idzik Jan Nakło Śląskie +
Idzik Jan Nakło Śląskie +
Iwański Paweł Nowy Bytom +
Idzik Troman Orzegów +
Iskała Emanuel Pieczkowice k. Rydułtów Dolnych +
Ignac Antoni Piekary Śląskie +
Ignac Stanisław Piekary Śląskie +
Imach Jan Piekary Śląskie +
Iwańczyk Ryszard Piekary Śląskie +
Irczyk Jan Pszów +
Iskra Antoni Pszów +
Itner Jan Ruda +
Iksal Maksymilian Rybnik +
Iskała Karol Rydułtowy +
Iskierka Robert Rydułtowy +
Imiolczyk Ryszard Siemianowice Śląskie +
Imiolczyk Wincenty Siemianowice Śląskie +
Iwanecki Józef Siemianowice Śląskie +
Ignac Józef Świerklaniec +
Iwan Piotr Świętochłowice +
Ilk Jan Szopienice +
Ignacy Franciszek Warszowice +
Ikas Franciszek śp. Wełnowiec +



10/58



J



Jadasz Augustyn Bujaków -
Jadasz Paweł Bujaków -
Jabłoński Wincenty Częstochowa -
Jagoda Franciszek Dąbrowa Górnicza -
Jagieła Jan Krosno -
Jakóbowski Franciszek Lwów -
Jachnik Władysław Poznań -
Jaksulski Michał Poznań -
Jamka Rudolf Rycerka Dolna -
Jakubowski Józef Sosnowiec -
Jamborski Leon Sosnowiec -
Jackiewicz Witold Warszawa -
Jachowicz Józef Zwardoń -
Jakuczek Jan Klucznikowice k. Oświęcimia -
Jakubczyk Józef Bielszowice +
Jakubczyk Wiktor Biertułtowy +
Jaksik Wiktor Boronów +
Jabłońka Franciszek Brzeziny Śląskie +
Jadwiszczok Jan Bytków +
Jadwiszczok Zygmunt Bytków +
Jabłonka Edward Chełm Wielki +
Jajszczok Wiktor Chorzów I +
Jabłonka Józef Chorzów II +
Jabłonkowa Jadwiga Chorzów II +
Jagoda Józef Chorzów II +
Jagusz Jan Chorzów II +
Jaksik Teodor Chorzów II +
Jakubczyk Paweł Chorzów II +
Jambor Ryszard Chorzów II +
Jadamus Wawrzyniec Chorzów III +
Jaduk Bartłomiej Chorzów III +
Jagła Jan Chorzów III +
Jagła Ludwik Chorzów III +
Jakubowski Stefan Chorzów III +
Jambor Wiktor Chorzów III +
Jagoda Jan Czarnuchowice +
Jagoda Józef Czarnuchowice +
Jakutek Franciszek Czułów +
Jakubczyk Franciszek Czyżowice +
Jakubczyk Stanisław Czyżowice +
Jachnik Jan Dziedzice +
Jaksik Ignacy Hadra +
Jaksik Wilhelm Hadra +
Jaksa Józef Hajduki Wielkie +
Jaksa Józef Hajduki Wielkie +
Jagieła Franciszek Imielin +
Jagieła Ludwik Imielin +
Jagieła Walenty Imielin +
Jagoda Józef Imielin +
Jagiełka Paweł Jankowice +
Jachowski Dominik Katowice +
Jagiełko Longin Katowice +
Jagla Józef Katowice Dąb +
Jacek Franciszek Katowice I +
Jacek Jerzy Katowice II +
Jacek Stanisław Katowice II +
Jakut Wilhelm Katowice II +
Jacek Paweł Katowice III +
Jakubiec Wiktor Katowice III +
Jaksik Ludwik Katowice Ligota +
Jacuch Franciszek Kochłowice +
Jabłoński Maciej Kosztowy +
Jagoda Karol Kozłowa Góra +
Jamrozy Antoni Krasowy +
Jagiełka Jan Łagiewniki Huta Hubertus +
Jaksik Józef Lasowice +
Jaksik Paweł Lasowice +
Jakut Franciszek Ławki +
Jakubinek Marcin Makoszowy +
Jadwiszczok Jerzy Michałkowice +
Jadwiszczok Piotr Michałkowice +
Jadwiszczok Robert Michałkowice +
Jadwiszczok Teofil Michałkowice +
Jagusz Florian Michałkowice +
Jabłoński Franciszek Mysłowice +
Jabłonka Paweł śp. Niedobczyce +
Jadwiszczok Franciszek Nowa Wieś +
Jagieła Maks Nowy Bytom +
Jakubczyk Józef Orzesze +
Jajszczok Herman Piekary Śląskie +
Jagoda Robert Pszczyna +
Jacek Jakub Radzionków +
Jakóbczyk Karol Raszczyce +
Jagoda Antoni Ruda Śląska +
Jabłonka Jakub Ruptawa +
Jacek Jan Rydułtowy +
Jacek Ryszard Rydułtowy +
Jabłonka Józef Siemianowice Śląskie +
Jagieła Adolf Siemianowice Śląskie +
Jagła Franciszek Siemianowice Śląskie +
Jagoda Stanisław Świętochłowice +
Jajszczok Wincenty śp. Świętochłowice +
Jajszczoka Józef Świętochłowice +
Jabłonka Augustyn Szopienice +
Jabłoński Ignacy Szopienice +
Jaguś Robert Tarnowice Stare +
Jaguś Józef Tarnowskie Góry +
Jakubczyk Teofil Wodzisław +
Jakubik Rudolf Przyszowice +
Jagieła Paweł Ostrów dwuznaczne



14/99



K



Kacperak Michał Częstochowa -
Kaczmarczyk St. Częstochowa -
Kahl Władysław Częstochowa -
Kaczmarek Stanisław Poznań -
Kabicz Edmund Warszawa -
Kaczur Henryk Bielsko +
Kafanke Jan Bielszowice +
Kachel Wiktor Biertułtowy +
Kabus Tomasz Brzozowice Kamień +
Kaczmarczyk Franciszek Bytków +
Kachel Ludwik Chebzie +
Kaczmarczyk Józef Chebzie +
Kaczmarczyk Edward Chorzów I +
Kaczmarek Adolf Chorzów I +
Kaczmarek Alojzy Chorzów I +
Kachel Walenty Chorzów III +
Kadzioch Franciszek Chorzów III +
Kaintoch Ryszard Chorzów III +
Kahn Jan Chropaczów +
Kachel Augustyn Czernica +
Kachel Franciszek Czernica +
Kaczmarek Feliks Dąbrówka Mała +
Kaczmarek Juliusz Dąbrówka Mała +
Kaczmarek Wincenty Dąbrówka Mała +
Kaizer Józef Dąbrówka Mała +
Kaizer Augustyn Godula +
Kaczmarczyk Ryszard Hajduki Wielkie +
Kaduk Alojzy Hajduki Wielkie +
Kaizerek Jan Hajduki Wielkie +
Kaczmarczyk Józef Istebna +
Kaczmarzyk Jan Istebna +
Kaczmarek Ignacy Katowice +
Kaczmarczyk Szczepan Katowice Dąb +
Kaczor Teodor Katowice Dąb +
Kajda Antoni Katowice II +
Kaganiec Stanisław Katowice III +
Kaczmarczyk Paweł Katowice IV +
Kaczmarek Antoni Kłodnica +
Kaczmarek Ignacy Kłodnica +
Kaczmarczyk Franciszek Kochanowice +
Kaczmarek Augustyn Kończyce +
Kaczmarczyk P. II Kostuchna +
Kaczmarczyk Paweł Kostuchna +
Kaczmarek Józef Koszęcin +
Kabut Emil Krzyżkowice k. Rydułtów Dolnych +
Kabus Ryszard Łagiewniki +
Kaczmarek Józef Łagiewniki +
Kaczmarek Teodor Łagiewniki +
Kaizer Wincenty Łagiewniki +
Kachel Sylwester Łaziska Górne +
Kaczmarczyk H. Ligota Rybnicka +
Kaczmarski Józef Lipiny Śląskie +
Kaczmarek Czesław Lubliniec +
Kaczmarczyk Maksymilian Nowa Wieś +
Kaczmarczyk Wen. Nowa Wieś +
Kadłubek Karol Orzegów +
Kaizer Alojzy Orzegów +
Kaizer Karol Orzegów +
Kajczuga Maksymilian Pawłów +
Kaczmarczyk Maksymilian Piekary Śląskie +
Kaiser Augustyn Piekary Śląskie +
Kaizer Józef Piekary Śląskie +
Kaczmarczyk Grzegorz Przełajka +
Kaczmarczyk Jan Przełajka +
Kabiczke Augustyn Przyszowice +
Kaczmarek Emil Przyszowice +
Kabut Emanuel Pszów +
Kabut Franciszek Pszów +
Kadłubek Paweł Radzionków +
Kaczyna Karol Raszczyce +
Kaczmarczyk Edmund Rowień +
Kaban Karol Ruda Śląska +
Kaczmarczyk Ernest Ruda Śląska +
Kaczmarczyk Wilhelm Ruda Śląska +
Kachel Stefan Rybnik +
Kaczmarczyk Jerzy Rybnik +
Kaczmarczyk Józef Rybnik +
Kaczmarczyk Robert Rybnik +
Kaczubik Robert Rybnik +
Kaizer Ignacy Rybnik +
Kaczyna Emil Rydułtowy +
Kabut Karol Rydułtowy Dolne +
Kaczmarek T. śp. Siemianowice Śląskie +
Kaczmarek Jan Sucha Góra +
Kabus Ludwik Świętochłowice +
Kaczer Jan Świętochłowice +
Kaduk Franciszek Świętochłowice +
Kaizerek Feliks Świętochłowice +
Kabut Emil Syrynia +
Kaczyna Franciszek Syrynia +
Kaczmarczyk Jan Szopienice +
Kabot Sylwester Szyby Jankowice +
Kaczmarek Aug. Tarnowskie Góry +
Kabut Józef Wełnowiec +
Kabut Zygmunt Wodzisław +
Kabut Franciszek Zawada +
Kądziołka Antoni Zebrzydowice +
Kajda Konstanty Zielona +
Kabus Ryszard Babienica +
Kaczmarczyk Paweł Baranowice +



5/100



L



Lach Piotr Kraków -
Lagwa Kazimierz Piotrków Trybunalski -
Lala Paweł Poręba -
Labocha Piotr Puszczew woj. kieleckie -
Lach Ludwik Rajcza -
Langer Karol Rajcza -
Lach Józef Ujsoły -
Labryga Tomasz Bańgów +
Labuś Karol Bieruń Stary +
Lamik Wilhelm Bijasowice +
Labus Henryk Brzęczkowice +
Langer Bartłomiej Brzeziny Śląskie +
Labus Jerzy Bykowina +
Lanuszny Augustyn Bykowina +
Lanuszny Henryk Bykowina +
Labza Alojzy Bzie Zameckie +
Labisz Teodor Chorzów I +
Laksa Walenty Chorzów I +
Langosz Jan Chorzów I +
Labus Sylwester Chorzów II +
Lamla Jan Chorzów II +
Langer Paweł Chorzów II +
Laksa Jan Chropaczów +
Laksa Paweł Chropaczów +
Langer Józef Gaszowice +
Lampa Józef Godula +
Langer Tomasz Golejów +
Langosz Emil Gorzyce +
Lakwa Franciszek Hajduki Wielkie +
Lamecki Leonard Herby Polskie +
Lacheta Józef Jaśkowice +
Lanuszny Alojzy Jaśkowice +
Langosz Franciszek Jastrzębie Górne +
Langer Augustyn Jedłownik +
Labus Hugon Katowice +
Lamik Alfons Katowice +
Langosz Franciszek Katowice +
Lach Mikołaj Katowice II +
Lacheta Jan Katowice II +
Lampka Alojzy Katowice II +
Langer Wilhelm Katowice II +
Langosz Piotr Katowice II +
Langer Ryszard Katowice III +
Langosz Augustyn Katowice III +
Langner Ludwik Kobiór +
Langrzyk Alojzy Kokoszyce +
Lach Józef Łagiewniki +
Langer Stefan Łagiewniki +
Langer Teodor Łagiewniki +
Landek Jan Marklowice +
Lamczyk Jan Mnich +
Langrzik Jan Moszczenica +
Labuda Leopold Murcki +
Labecki Piotr Mysłowice +
Laby Józef Mysłowice +
Labus Franciszek Nakło Śląskie +
Lach Antoni Niedobczyce +
Lach Wilhelm Niedobczyce +
Langer Sylwester Niedobczyce +
Lajtmunt Franciszek Niewiadom +
Lamczyk Maksymilian Nikiszowiec +
Labryga Robert Nowa Wieś +
Lach Szczepan Nowa Wieś +
Lagkammer Franciszek Nowa Wieś +
Lacheta Franciszek Nowy Bytom +
Laksander Józef Nowy Bytom +
Lampka Józef Nowy Bytom +
Lampka Paweł Nowy Bytom +
Laby Wilhelm Ochojec +
Lanuszny Paweł Ornontowice +
Langosz Hugo Orzech +
Labus Franciszek Orzegów +
Labus Augustyn Palowice +
Lanuszny Maciej Palowice +
Lanuszny Maksymilian Palowice +
Langosz Ludwik Piasek +
Lach Franciszek Piekary Śląskie +
Lach Paweł Piekary Śląskie +
Langer Szczepan Piekary Śląskie +
Laby Jan Piotrowice Śląskie +
Labusek Alojzy Przyszowice +
Langosz Jan Radlin +
Langrzik Sykstus Radlin +
Labus Wiktor Repty Nowe +
Langer Paweł Rybnik +
Laczmański Karol Rydułtowy +
Lachówna Marta Siemianowice Śląskie +
Lampner Jan Siemianowice Śląskie +
Laciok Emil Skrbeńsko +
Lamża Leopold Sumina +
Laksa Walenty Świętochłowice +
Langer Kacper Świętochłowice +
Langer Stanisław Szklarnia +
Lamczyk Jan Szopienice +
Lamot Jerzy Szopienice +
Labus Franciszek Tarnowice Stare +
Langer Paweł Tarnowskie Góry +
Lachorowa Emilia Wełnowiec +
Lanuszny Ignacy Zazdrość +
Lacheta Karol Zebrzydowice +



7/100



Ł


Łączyński Władysław Będzin -
Łajczak Tomasz Cisiec k. Węgierskiej Górki -
Łajczok Stanisław Cisiec k. Węgierskiej Górki -
Łupuszyński K. Częstochowa -
Łaszewski Władysław Dąbrowa Górnicza -
Łopińska Zuzanna Gdynia -
Łoboś Józef Klucznikowice k. Oświęcimia -
Łabuń Aleksander Kraków -
Łątkiewicz Wilhelm Kraków -
Łukasik Michał Kraków -
Łopuszyński Marian Lwów -
Łotocki Antoni Lwów -
Łysik Alojzy Piaseczna -
Łapkin Mikołaj Piotrków Trybunalski -
Łuczewski Bernard Poznań -
Łokieć Piotr Przełajka -
Łatacha Mieczysław Sosnowiec -
Łazarz Józef Warszawa -
Łazowski Marian Warszawa -
Łęgowski Stanisław Warszawa -
Łomozik Jan Pańców ???
Łuska Alojzy Bełsznica +
Łuska Anzelm Bełsznica +
Łabuś Augustyn Bieruń Stary +
Łytko Antoni Brzezinka +
Łytko Karol Brzezinka +
Łytko Paweł Brzezinka +
Łukaszczyk Augustyn Brzeziny Śląskie +
Łukoszek Franciszek Brzeziny Śląskie +
Ławnik Antoni Bujaków +
Łata Augustyn Bytków +
Łukaszczyk Józef Chorzów I +
Łukawski Paweł Chorzów I +
Łebek Mateusz Chorzów II +
Łokieć Mikołaj śp. Chorzów II +
Łysik Feliks Chorzów II +
Łogiewa Teodor Chorzów III +
Łosień Piotr Czeladź +
Łukoszek Emanuel Gaszowice +
Łach Paweł Głożyny +
Łukosz Paweł Goleszów +
Łamacz Henryk Hajduki Wielkie +
Łapok Paweł Hajduki Wielkie +
Łyszczorz Antoni Janów Śląski +
Łazaj Józef Kalety +
Łyczko Augustyn Kamień +
Łagódka Jan Katowice +
Łukaszek Józef Katowice Dąb +
Łabuś Józef Katowice III +
Łukaszczyk Józef Katowice III +
Łożyński Marcin Kończyce +
Łakomy Tomasz Kośmidry +
Łukasik Leopold Kuczów k. Kalet +
Łubecki Paweł Lipiny Śląskie +
Łukoszek Wojciech Lubecko +
Łapok Józef Miasteczko Śląskie +
Łanuszny Karol Michałkowice +
Łaszczyk Aug. Michałkowice +
Łaszczyk Jan Michałkowice +
Łata Teodor Michałkowice +
Łukaszczyk Leon Michałkowice +
Łach Józef II Niewiadom +
Łukaszczyk Antoni Nikiszowiec +
Łomania Wincenty Nowa Wieś +
Łyszczyna Augustyn Nowa Wieś +
Łaciok Ernest Obszary +
Łoskot Stanisław Ochojec +
Łysin Józef Ornontowice +
Łukaszczyk Teodor Orzegów +
Łysik Hubert Panewniki +
Łaszczyk Franciszek Pawonków +
Łapok Augustyn Piekary Śląskie +
Łapok Franciszek Piekary Śląskie +
Łapok Wiktor Piekary Śląskie +
Łebek Franciszek Piekary Śląskie +
Łoskot Dominik Podlesie +
Łucka Antonina Praszka +
Łaciok Albin Radlin +
Łukawski Piotr Radzionków +
Łuszczyk Bernard Radzionków +
Łukaszczyk Wiktor Ruda Śląska +
Łukawski Józef II Ruda Śląska +
Łukoszczyk Ignacy Rybnik +
Łatka Czesław Rydułtowy +
Łuszczymak Tomasz Rydułtowy +
Łokieć Franciszek Siemianowice Śląskie +
Łukaszek Leopold Siemianowice Śląskie +
Łaciok Wiktor Skrbeńsko +
Łucyga Konstanty Stanowice k. Czerwionki +
Łazaj Teodor Strzebińska Kolonia +
Łokieć Andrzej Sucha Góra +
Łokieć Błażej Sucha Góra +
Łyszczak Piotr Szopienice +
Łużyna Adolf Wodzisław +
Łatusek Tomasz Wygorzele +
Łysek Jan niepodano


19/95



M



Machała Jakub Milówka -
Machała Ludwik Rajcza -
Machura Jan Zawiercie -
Machnik Jerzy Bielszowice +
Macioszek Franciszek Bielszowice +
Machura Edward Bieruń Stary +
Macionczyk Alojzy Boguszowice +
Macionczyk Maksymilian Boguszowice +
Maciończyk Adolf Boguszowice +
Macioszek Emil Boguszowice +
Macek Jan Brzęczkowice +
Macek Paweł Brzęczkowice +
Machowski Alojzy Brzezie +
Maciej Andrzej Brzeziny Śląskie +
Macheta Ignacy śp. Chebzie +
Machoń Ignacy Chorzów +
Maciejczyk Wilhelm Chorzów I +
Macelt Wiktor Chorzów II +
Machina Emanuel Chorzów II +
Maciejok Antoni Chorzów II +
Macioł Emanuel Chorzów II +
Machajski Alojzy Chorzów III +
Machajski Kacper Chorzów III +
Machajski Wincenty Chorzów III +
Macioszek Franciszek Chorzów IV +
Macioszek Franciszek Cieszyn +
Machnik Marian Czekanów +
Machura Antoni Czeladź +
Machnik Franciszek Czyżowice +
Machnik Jan Czyżowice +
Macioł Jan Dąbrowa Mała k. Woźnik? +
Macha Piotr Dąbrówka Mała +
Macha Andrzej Dąbrówka Wielka +
Macha Jan Dąbrówka Wielka +
Macha Paweł Dąbrówka Wielka +
Macioń Antoni Dąbrówka Wielka +
Machej Franciszek Dziedzice +
Machnik Alojzy Gaszowice +
Machnik Roman Giszowiec +
Macioszek Piotr Godów +
Machoń Józef Godula +
Machoń Ludwik Hajduki Wielkie +
Maciejok Franciszek Jankowice +
Macionczyk Paweł Jedłownik +
Machnik Wilhelm Katowice +
Maciejewski Ludwik Katowice +
Macha Józef Katowice Bogucice +
Macek Wilhelm Katowice Dąb +
Machoń Jerzy Katowice III +
Machulec Jan Katowice III +
Machoń Tomasz Katowice Ligota +
Macherski Paweł Katowice Załęże +
Machalica Wincenty Kobiór +
Machnik Paweł Kokoszyce +
Macioł Jan Łagiewniki +
Macioł Jan Łaziska Dolne +
Machoń Maksymilian Łazy +
Macioszek Augustyn Lipiny Śląskie +
Macioł Paweł Lipiny Śląskie +
Macioł Wojciech Lipiny Śląskie +
Machnik Jan Lubliniec +
Machura Antoni Miasteczko Śląskie +
Machura Filip Miasteczko Śląskie +
Machura Franciszek Miasteczko Śląskie +
Machura Jan Miasteczko Śląskie +
Macha Antoni Michałkowice +
Machnik Andrzej Michałkowice +
Machnik Szczepan Michałkowice +
Machnik Wincenty Michałkowice +
Machla Klemens Nakło +
Machoczek Józef Niedobczyce +
Maciończyk Alojzy Niewiadom +
Macioszek Izydor Nowy Bytom +
Macioszek Franciszek Orzegów +
Macha Józef Paniówki +
Macioszek Wiktor Piasek +
Machura Józef Piekary +
Machula Józef Piekary Śląskie +
Machulec Franciszek Piotrowice Śląskie +
Machulec Paweł Piotrowice Śląskie +
Machulec Stanisław Piotrowice Śląskie +
Macionczyk Szymon Połomia +
Machoń Augustyn Ruda +
Macioszek Oskar Rybnik +
Macioszek Wincenty Rybnik +
Maciejczyk Franciszek Rydułtowy +
Mach Piotr Siemianowice Śląskie +
Macheński Walenty Siemianowice Śląskie +
Machura Wilhelm Siemianowice Śląskie +
Macha Paweł Śmiłowice +
Machulec Ignacy Stara Wieś +
Maciończyk Ludwik II Świerklany Dolne +
Macioszek Ludwik II Świerklany Dolne +
Machaczka Władysław Świętochłowice +
Machulik Wilhelm Szczygłowice +
Macek Paweł Szopienice +
Macher Stefan Tarnowice Stare +
Machulik Wilhelm Wesoła +
Machnik Paweł Wyry +
Machulec Franciszek Stara Wieś dwuznaczne


3/99


N



Namyślik Mateusz Bugaj -
Namyślik Stanisław Bugaj -
Nalepka Józef sierż. Kraków -
Natanek Józef Kraków -
Nawara Jan Kraków -
Nargiel Stanisław Łódź -
Nalepka Stefan Oświęcim -
Nawrotek Augustyn Przełajka -
Nawrocki Zygmunt Sosnowiec -
Naskręt Franciszek Wągrowiec -
Nasiegniewski St. Warszawa -
Nastawski Kazimierz Warszawa -
Nalepa Emil Bełk +
Nagel Karol Bielszowice +
Nawrat Antoni Bielszowice +
Nawrat Stanisław Bielszowice +
Nawrat Sylwester Bielszowice +
Nawrat Wincenty Bielszowice +
Nega Jan Bielszowice +
Nega Ryszard Bielszowice +
Nega Teodor Bielszowice +
Nagi Wojciech Bieruń Nowy +
Nawrat Józef Bytków +
Nawrat Paweł Bytków +
Nawrat Walenty Chebzie +
Nagel Józef Chorzów +
Najder Józef Chorzów +
Napralik Jan Chorzów +
Nawrat Paweł Chorzów +
Nawrocki Marcin Chorzów +
Nastula Bernard Chorzów II +
Nawrat Adolf Chorzów II +
Nandzik Marian Chorzów III +
Nawrat Ernest Chorzów III +
Nalepa Józef Chropaczów +
Nastula Alojzy Czuchów +
Nastula Jan Czuchów +
Naczyński Leopold Dąbrówka Mała +
Nalepa Piotr Dąbrówka Mała +
Nawias Wilhelm śp. Dąbrówka Mała +
Nawrot Franciszek Grabownia k. Rybnika +
Nachlik Marcin Grzawa +
Nalepa Ewald Hajduki Wielkie +
Nandzik Augustyn Hajduki Wielkie +
Nawrat Emanuel Hajduki Wielkie +
Nawrat Walenty Halemba +
Nawrot Jan Janów +
Nastuła Paweł Jejkowice +
Nachlik Augustyn Katowice +
Nalepa Jan Katowice +
Nalik Józef Katowice +
Nawrat Paweł Katowice +
Nawrat Jan Katowice Bogucice +
Nawrath Antoni Katowice Bogucice +
Nawrat Paweł Katowice Brynów +
Nalepa Robert Katowice II +
Nandza Robert Katowice II +
Nawa Józef Katowice II +
Nawrat Ambroży Katowice II +
Nędza Adolf Katowice II +
Nędza Ernest Katowice II +
Nędza Maksymilian Katowice II +
Nandzik Sylwester Katowice III +
Nawrat Emanuel Katowice III +
Nawrot Jan Katowice III +
Nawrat Paweł Katowice Ligota +
Nalepa Alojzy Katowice Załęska Hałda +
Nawrat Ryszard Kończyce +
Naczyński Karol śp. Łagiewniki +
Najta Józef Lipiny Śląskie +
Nawrat Józef Lipiny Śląskie +
Nawrat Ludwik Lubliniec +
Naczyński Ewald Makoszowy +
Nagło Stefan Mysłowice +
Naczyński Alojzy Niedobczyce +
Nawrot Franciszek Niedobczyce +
Namysło Juliusz Nowy Bytom +
Nawrat Augustyn Nowy Bytom +
Nawrat Józef Nowy Bytom +
Nawrat Wincenty Nowy Bytom +
Namysło Ludwik Piaseczna +
Nawratek Piotr Piekary +
Nawratek Wiktor Piekary +
Nas Jan Piekary Śląskie +
Nachły Wincenty Pielgrzymowice +
Nawa Paweł Piotrowice Śląskie +
Nawrat Ryszard Radlin +
Nachlik Bolesław Ruda +
Naczyński August Siemianowice Śląskie +
Naczyński Roman Siemianowice Śląskie +
Naczyński Teofil Siemianowice Śląskie +
Nawa Augustyn Świętochłowice +
Nawrat Franciszek Świętochłowice +
Nastula Józef Szczygłowice +
Nagi Wiktor Szopienice +
Natonik Józef śp. Szopienice +
Nastula Emil Wilcza Dolna +
Nastula Fr. Wilcza Dolna +
Nawrat Józef Zawada +
Namysło Piotr Czarny Las dwuznaczne



12/99



O


Ochmańczyk Wojciech Dąb Wielki k. Włocławka -
Offman Wincenty Łódź -
Obrał Leopold Oświęcim -
Obrzut Franciszek Bielsko +
Odoj Karol Bielszowice +
Ochman Dominik Brzezinka +
Ochman Franciszek Brzezinka +
Odoj Ryszard Brzeziny Śląskie +
Ochmańczyk Piotr Bytków +
Obłonczek Piotr Chorzów +
Ochman Saturnin Chorzów +
Ogaza Józef Chorzów +
Oczko Ferdynand Chorzów II +
Ochojski Teofil Chorzów III +
Ochman Józef Chropaczów +
Odor Paweł Chropaczów +
Ochojski Józef II Chwałowice +
Oczadły Józef Cieszyn +
Ocepka Alfons Dąbrówka Mała +
Ogaza Alojzy Giszowiec +
Ochman Antoni Gorzyce +
Ochota Jan Hajduki Wielkie +
Ociepka Franciszek Hajduki Wielkie +
Oczko Wilhelm Halemba +
Ochojski Franciszek Jankowice +
Ochojski Teodor Jankowice Rybnickie +
Ociepka Wincenty Janów +
Odor Józef Janów +
Oczadły Ludwik Jastrzębie Górne +
Obłończyk Józef Jędrysek +
Ocelok Jan Jędrysek +
Obłonczyk Paweł Kalety +
Ochman Józef Kalety +
Ochman Józef Kalety +
Obrusznik Stanisław Katowice +
Ochman Wilhelm ks. Katowice +
Ochman Tomasz Katowice Bogucice +
Ochman Karol Katowice Dąb +
Odoj Paweł Katowice Dąb +
Ochman Wilhelm Katowice III +
Ociepka Józef Katowice III +
Obracaj Stanisław Katowice Ligota +
Ochot Maksymilian Katowice Ligota +
Oczko Hubert Katowice Załęże +
Ochman Karol Kokoszyce +
Ochman Maks Kokoszyce +
Oczko Ferdynand Kończyce +
Obracaj Franciszek Kostuchna +
Ochman Augustyn Koszęcin +
Ochman Józef Koszęcin +
Ochman Karol Koszęcin +
Obrączka Karol śp. Krasowy +
Ochman Ignacy Lasowice +
Oczadły Eryk Łaziska Średnie +
Ochman Jan Michałkowice +
Obetkon Augustyn Miedźna +
Ochojski Józef II Niedobczyce +
Ochojski Józef Niedobczyce +
Ochojski Ludwik Niedobczyce +
Ochojski Paweł Niedobczyce +
Ociepka Paweł Niewiadom +
Oczadło Franciszek Nowa Wieś +
Oczadło Jan Nowa Wieś +
Oblończyk Józef Nowy Bytom +
Ochojski Ludwik Pieczkowice k. Rydułtów Dolnych +
Ochman Józef Piekary Śląskie +
Obracaj Antoni Pielgrzymowice +
Obracaj Karol Pielgrzymowice +
Ochot Jan Piotrowice Śląskie +
Odoj Józef Piotrowice Śląskie +
Ochojski Wincenty Popielów +
Obot Jacenty Pstrążna +
Odelga Karol Pszów +
Oczadły Paweł Radlin +
Ochman Robert Radzionków +
Ochman Augustyn Repty Nowe +
Ochman Teodor Repty Nowe +
Oberaj Adam Rybnik +
Ochojski Brunon Rybnik +
Ochojski Franciszek Rybnik +
Ochojski Wincenty Rybnik +
Odbóka Ludwik Rybnik +
Ogaza Jan Rybnik +
Ogaza Albert Rybnik II +
Obstoj Jakub Siemianowice Śląskie +
Ochota Andrzej Siemianowice Śląskie +
Odor Józef Siemianowice Śląskie +
Oborny Franciszek Skoczów +
Ochman Ludwik Strzebiń +
Ogaza Filip Świerklany +
Ochojski Paweł Świerklany Górne +
Ochman Piotr Świętochłowice +
Ochudła Ryszard Świętochłowice +
Ogal Jan Świętochłowice +
Ogaza Augustyn Świętochłowice +
Ogaza Jan Świętochłowice +
Odelga Rajmund Syrynia +
Odoj Edward Szczygłowice +
Ochman Leon Zawada Rybnicka +
Ogaza Konrad Żory +


3/100



Paciorek Franciszek Chrzanów -
Pająk Stanisław Dąbrowa Górnicza -
Palica Karol Dawidów -
Pacholski Jan Gdynia -
Pajper Józef Kraków -
Pacyna Józef Łódź -
Pająk Stanisław Bełk +
Pająk Franciszek Bełsznica +
Pakura Karol Bielszowice +
Palenga Stanisław Bielszowice +
Pająk Paweł Brzęczkowice +
Pająk Józef Brzezinka +
Pala Alfred Brzezinka +
Palecki Klemens Brzezinka +
Pak Sylwester Bzie Dolne +
Pająk Franciszek Chorzów +
Pająk Leopold Chorzów I +
Pająk Ludwik Chorzów I +
Pakuła Teodor Chorzów I +
Palęga Józef Chorzów II +
Pachy Alfred Chropaczów +
Pacuła Karol Cieszyn +
Palący Henryk Cieszyn +
Pala Wiktor Czuchów +
Palenga Antoni Czuchów +
Paduch Juliusz Czułów +
Paczuła Wojciech Dąbrówka Wielka +
Pajor Józef Dąbrówka Wielka +
Pająk Teodor Gardawice +
Palenta August Godula +
Paenkała Szczepan Golejów +
Pacoń Paweł Hajduki Wielkie +
Paczyna Piotr Hajduki Wielkie +
Pająk Paweł Hajduki Wielkie +
Pacwa Paweł Imielin +
Paczyński Paweł śp. Janów +
Paczuła Piotr Kalety +
Pakosz Robert Katowice +
Pala Teodor Katowice +
Palenga Paweł Katowice +
Palica Leon Katowice +
Palica Robert Katowice +
Palica Sylwester Katowice +
Pal Marcin Katowice II +
Palęga Jan Katowice II +
Paczuła Roman Katowice Ligota +
Pająk Ryszard Katowice Ligota +
Pająk Tomasz Katowice Ligota +
Palęga Józef Knurów +
Palenga Jan Knurów +
Pakuła Franciszek Kochłowice +
Paleta Feliks Kochłowice +
Pala Franciszek Kończyce Małe +
Pacwa Józef Kopciowice +
Palarz Ludwik Książenice +
Paczuła Jan Łagiewniki +
Pakuła Paweł Łagiewniki Zgorzelec +
Pakuła Paweł Łagiewniki Zgorzelec +
Pająk Leopold Łaziska Dolne +
Pajak Franciszek Łaziska Średnie +
Pach Antoni Lubliniec +
Pająk Jan Lubliniec +
Pakosz Józef śp. Lubliniec +
Pająk Karol Michałkowice +
Paleta Jan Michałkowice +
Pająk Józef Nowa Wieś +
Pach Antoni Nowy Bytom +
Pacha Wilhelm Orzesze +
Palenta Franciszek Panewniki +
Pakura Augustyn Paniowy +
Pakura Marceli Paniowy +
Pająk Józef Paprocany +
Pach Kacper Piekary Śląskie +
Paczenda Alojzy Popielów +
Palacz Damazy Przegędza +
Pakura Mikołaj Przyszowice +
Pająk Jan Pszczyna +
Pakuła Wiktor Radzionków +
Pająk Paweł Rowień +
Pajączek Leon Rybnik +
Pajączkowa Maria Rybnik +
Pająk Walenty Rybnik +
Palica Teodor Rybnik +
Paciok Paweł Rzuchów +
Pala Jakub Ściernie +
ach Alojzy Siemianowice Śląskie +
Pajączek Jan Słupna Mysłowice +
Paczyna Franciszek Sucha Góra +
Pająk Wojciech śp. Świętochłowice +
Pak Józef śp. Świętochłowice +
Pak Józef Świętochłowice +
Palenga Szczepan Szczygłowice +
Pala Jan Szopienice +
Paczek Franciszek Tychy +
Pająk Robert Tychy +
Pająk Jan Tychy Żwaków +
Pajak Alojzy Wilkowyje +
Pająk Wilhelm Wyry +
Pacha Brunon Zawada +
Pająk Walenty Zielona +



6/100


Rachwalik A. Częstochowa -
Rabsztyn R. Kamyce -
Rachwalik Stanisław Kraków -
Raczka Ludwik Lipowa - Kalna -
Raczkowski Julian Warszawa -
Rajewski Franciszek Warszawa -
Radziszewski Franciszek Zboiska N. -
Racki Ryszard Bobrowniki Śląskie +
Radwański Jan śp. Brzęczkowice +
Rabsztyn Józef Brzeziny Śląskie +
Rabus Jerzy Brzeziny Śląskie +
Rabstein Roman Brzozowice Kamień +
Radwański J. Brzozowice Kamień +
Rajwa Józef Bzie Zameckie +
Radwański Józef Chełm Wielki +
Radomski Paweł Chorzów +
Ragus Paweł Chorzów +
Rajca Franciszek Chorzów I +
Raczkowski Wł. Chorzów III +
Rajda Augustyn Chorzów IV +
Rabanda Antoni Chropaczów +
Rabanda Paweł Chropaczów +
Ragiel Jan Cielmice +
Radwański Robert Czuchów +
Rabus Andrzej Dąbrówka Wielka +
Rabus Feliks Dąbrówka Wielka +
Rabus Franciszek Dąbrówka Wielka +
Rabus Marcin Dąbrówka Wielka +
Rabus Piotr Dąbrówka Wielka +
Rabus Szczepan Dąbrówka Wielka +
Radwański Józef Dąbrówka Wielka +
Radwański Rudolf Dąbrówka Wielka +
Radwański Szymon Dąbrówka Wielka +
Rajs Maksymilian Dębieńsko Wielkie +
Rak Antoni Dziećkowice +
Rak Paweł II Dziećkowice +
Rak Paweł Dziećkowice +
Rajca Wilhelm Gierałtowice +
Radecki Augustyn Głożyny +
Radecki Jan Głożyny +
Radecki Konrad Głożyny +
Radecki Stanisław Głożyny +
Radecki Antoni Gołkowice +
Rabus Władysław Grodziec +
Radwański Walenty Grzawa +
Rajman Franciszek Hajduki Wielkie +
Rajwa Robert śp. Halemba +
Radwański Walenty Imielin +
Rak Konstanty Jazd k. Dziećkowic +
Radwański Wiktor Kamień +
Rajsz Fryderyk Katowice +
Raiman Franciszek Katowice Bogucice +
Radziejewski Paweł Katowice I +
Raczek Paweł Katowice II +
Radecki Ludwik Katowice II +
Rajchel Wilhelm Katowice II +
Rajman Jan Katowice III +
Rajmanowa Maria Katowice III +
Rajca Jan Knurów +
Radwan Emil Kochłowice +
Raiwa Roman Kochłowice +
Rak Jan Krasowy +
Rajwa Jan Krzyżowice +
Rabstein Jan Łagiewniki +
Rak Aleksander Łagiewniki +
Rak Augustyn Łagiewniki +
Rak Ignacy Łagiewniki +
Rak Nikodem Łagiewniki +
Rak Jan Łagiewniki Śląskie +
Rak Jan Łagiewniki Śląskie +
Raiwa Józef Łąka +
Rajca Augustyn Makoszowy +
Rados Wilhelm Michałkowice +
Rajtor Wiktor Nowa Wieś +
Rajwa Bernard Nowa Wieś +
Radomski Leon Nowy Bytom +
Rajman Antoni Nowy Bytom +
Rajtor Paweł Nowy Bytom +
Rajca Stefan Pawłów +
Rak Franciszek Pawonków +
Rabus Ignacy Piekary +
Rabus Ignacy Piekary +
Rajter Piotr Piekary Śląskie +
Rajwa Franciszek Pniówek +
Rajman Franciszek Poręb +
Rajwa Roman Radlin +
Rajtor Józef Ruda Śląska +
Rajtor Ignacy Siemianowice Śląskie +
Rajca Władysław Sosnowiec +
Radzki Antoni Świętochłowice +
Rajtor Teodor Świętochłowice +
Rajtor Walenty Świętochłowice +
Rademacher Alojzy Szopienice +
Rajca Karol Szopienice +
Rak Ludwik Szopienice +
Radwański Florian Tychy +
Rączka Jan Wełnowiec +
Rajwa Franciszek Wyry +
Rajwa Stanisław Wyry +
Rabus Paweł Żychcice +


7/100

Sadka Bolesław Bydgoszcz -
Sapeta Marian Chrzanów -
Sander Roman Gdynia -
Sarga Jan Lwów -
Sajnaj Franciszek Ostrów Wielkopolski -
Sadora Franciszek Oświęcim -
Sadawa Stanisław Radomsko -
Sadtek Franciszek Rajcza -
Salomon Jul. Tomaszów Mazowiecki -
Salamon Sylwester Bełsznica +
Sabasz Jan Bielszowice +
Sadlok Henryk Bielszowice +
Sadlok Henryk Bielszowice +
Sajdok Ludwik Bijasowice +
Sajdok Paweł Bijasowice +
Sapok Robert Brzęczkowice +
Salostowicz Antoni Brzozowice +
Sajdok Ludwik Chebzie +
Santura Alojzy Chorzów I +
Sacha Alojzy Chorzów II +
Sachnik Józef Chorzów II +
Sajfert Franciszek Chorzów II +
Santura Stanisław Chorzów II +
Sarnes Augustyn Chorzów II +
Sacha Antoni Chorzów III +
Samul Jan Chorzów III +
Santura Jan Chorzów III +
Salamon Paweł Chropaczów +
Salbert Leon Chropaczów +
Sadkowski Kazimierz Cieszyn +
Samiec Adam Cieszyn +
Sajdel Józef Czarny Las +
Salamon Alojzy Czarny Las +
Salomon Jan Czarny Las +
Salomon Ludwik Czarny Las +
Sagan Bronisław Czeladź +
Salamon Piotr Dąbrówka Mała +
Salorz Walenty Dąbrówka Mała +
Sapeta Franciszek Dziećkowice +
Sanecznik Konrad Gorzyce +
Sachnik Franciszek Hajduki Wielkie +
Sadlocha Dominik Imielin +
Sajdok Wilhelm Janów Miejski +
Salamon Jakub Jastrzębie Duże +
Sapa Karol Kalety +
Salomon Jan Katowice Bogucice +
Sabok Andrzej Katowice II +
Sabuda Stanisław Katowice II +
Sapa Franciszek Katowice II +
Sapok Fryderyk Katowice II +
Salbert Ryszard Katowice III +
Samol Augustyn Katowice III +
Sak Wincenty Kochłowice +
Sarawas Hugon Kochłowice +
Salenga Augustyn Kokoszyce +
Sanecznik Jan Kokoszyce +
Sajdok II Franciszek Kopciowice +
Salamon Emanuel Łagiewniki +
Sanek Jan Lubomia +
Salomon Franciszek Marklowice +
Salamon Jan Marklowice Dolne +
Sadloń Maksymilian Michałkowice +
Salamon Józef Mszana +
Sacki Jan Murcki +
Sapok Franciszek Mysłowice +
abastówna Łucja Nowy Bytom +
Sabasz Jakub Nowy Bytom +
Salamon Jan Nowy Bytom +
Sachs Adolf Obszary +
Sachs Dominik Obszary +
Sachs Jan Obszary +
Sachs Józef Obszary +
Sachs Karol Obszary +
Sachs Leopold Obszary +
Sachnik Stanisław Orzesze +
Salwiczek Maksymilian Orzesze +
Sakowski Stanisław Piekary Śląskie +
Sapota Józef Piekary Śląskie +
Salomon Franciszek Połomia +
Salomon Jan II Popielów +
Sapia Aleks. Repty Nowe +
Sapica Augustyn Repty Stare +
Sadłoń Alfons Rojca +
Samisz Henryk Ruda Śląska +
Sach Józef Rybnik +
Salwiczek Józef Rybnik +
Salamon Wiktor Rydułtowy +
Salwiczek Piotr Rydułtowy +
Sala Józef Siemianowice Śląskie +
Salcburg Jan Siemianowice Śląskie +
Sapeta Wilhelm Siemianowice Śląskie +
Sarnes Jan Siemianowice Śląskie +
Salamon Ludwik Świerklany Dolne +
Salamon Jan Świerklany Górne +
Sadlok Józef Świętochłowice +
Sapota Szczepan Szczygłowice +
Sapia Józef Tarnowskie Góry +
Sapok Wiktor Tarnowskie Góry +
Sakwerda Bernard Wełnowiec +
Sanetra Karol Żytna +


9/100




Jeśli dobrze zsumowałem wychodzi około 153 na 1776 więc około 8-9% sił powstańczych.

Ten post był edytowany przez Tottila: 26/06/2013, 15:52
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej