Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Przedwyborcze debaty
     
ku 030321
 

Unregistered

 
 
post 20/10/2015, 11:26 Quote Post

QUOTE(Piegziu @ 20/10/2015, 11:20)
Proszę podać mi jakieś orzeczenie lub nawet komentarz, że pięć przymiotników wyborczych można rozciągnąć na okres kampanii.

Ciekawsze będzie wskazanie zakazu traktowania tych przymiotników poważnie.

BTW: Kiedy, Twoim zdaniem, wolno traktować te przymiotniki poważnie?
A może wpisano je tam tylko po to, żeby było ładnie oraz podobnie jak w starych demokracjach, ale, ponieważ tu jest Polska, to wolno cwaniaczkować bez ograniczeń?

Ten post był edytowany przez jur: 20/10/2015, 13:15
 
Post #31

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 20/10/2015, 11:28 Quote Post

Debatę wyłączyłem wczoraj po pół godzinie - nie wiem, na co innego liczyłem, poza kolejnym festiwalem obietnic. Dobre wczoraj było, jak Kopacz mówiła, że UE zdjęła z Polski procedurę nadmiernego deficytu, a Szydło odparła, dlatego, że zabraliście pieniądze Polaków z OFE biggrin.gif
Nie, no ogółem było żałośnie. Jeszcze te wstawki Kopacz o Prezesie wyciągnięte z kapelusza. Poza tym oglądać dzisiaj fragmenty debaty na TVN24 uśmiałem się przy podsumowaniu debaty: Szydło mówi wprost, jakie PiS ma projekty, a Kopacz straszy PiS-em biggrin.gif
Kto wypadł lepiej? Z tego, co oglądałem, to Szydło - ale tylko dlatego, że Kopacz robiła wszystko, żeby wypaść jak najgorzej. Generalnie cała PO robi wszystko, żeby przegrać te wybory.
Biorą chyba przykład z Komorowskiego, jak przegrywać wink.gif
Jaki może mieć skutek ta debata? Albo żaden, albo PO straci dalsze procenty...

Ten post był edytowany przez master86: 20/10/2015, 13:13
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
Realchief
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 15.870
Nr użytkownika: 63.111

 
 
post 20/10/2015, 12:29 Quote Post

Może Kopacz chce przejść do historii jako osoba która co się dotknie to spie... Za 100 lat kto był premierem w roku 2015 nikt nie będzie pamiętał, a takiego i owszem.

Przypomina się mi któraś część "Gangu Olsena":
-Ród X jest jednym z najbardziej zasłużonych w historii Danii. Od kilkuset lat, z całym poświęceniem i odwagą pomaga nam z honorem i w pięknym stylu przegrywać wszystkie nasze wojny.


Osobiście sądziłem, że debata będzie tym czym była więc ją oglądałem jedynie w przerwie filmu z Jodie Foster, dodatkowo udając się jeszcze na z góry upatrzone pozycje.
Te kilka minut mnie utwierdziło w tym, że się nie myliłem.
O wiele ciekawsze są komentarze do debaty i związane z nią memy, nie napiszę, że od samem debaty bo to by oznaczało, że było w niej cokolwiek interesującego.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
pogezan
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.103
Nr użytkownika: 78.883

 
 
post 20/10/2015, 12:49 Quote Post

QUOTE(Realchief @ 20/10/2015, 12:29)
Może Kopacz chce przejść do historii jako osoba która co się dotknie to spie... Za 100 lat kto był premierem w roku 2015 nikt nie będzie pamiętał, a takiego i owszem.



Kopacz chciała debaty z Kaczyńskim, a mocno przegrała z Szydło (nie tylko podczas debaty, ale i po niej). To przecież jakby stanęła oko w oko z Prezesem to byłby już nokaut w pierwszej rundzie. Jarosław jednak dobre serce ma i litościwy jest smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 20/10/2015, 13:19 Quote Post

QUOTE(pogezan @ 20/10/2015, 12:49)
Kopacz chciała debaty z Kaczyńskim, a mocno przegrała z Szydło (nie tylko podczas debaty, ale i po niej)[...] Jarosław jednak dobre serce ma i litościwy jest smile.gif
*


Jarosław litościwy po raz drugi. Kopacz straszyła i wzywała Kaczyńskiego, i Komorowski robił to samo.
On przegrał, ona chyba nie umie uczyć się na błędach.

Chyba bycie anty-PiSem to jedyne na co stać PO...

Ten post był edytowany przez master86: 20/10/2015, 13:20
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
chassepot
 

Tata Kubusia
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.660
Nr użytkownika: 4.559

Przemek Czarnecki
Stopień akademicki: wyksztalciuch
Zawód: zatwardzia³y ojkofob
 
 
post 20/10/2015, 13:37 Quote Post

Drogi jurze - sugerowałbym jednak, abyś zapoznał się ze znaczeniem przymiotników wyborczych, a nie produkował w tym wypadku spamu i nie prowadził do zbędnych polemik. W konkretnym wypadku powyższe uwagi dotyczą wypowiedzi o złamaniu konstytucji czy też o "cwaniaczkowaniu" bez ograniczeń".

Ani równość w sensie formalnym - jeden wyborca równa się jeden głos (na marginesie, na niniejszym forum mamy do czynienia z licznymi wypowiedziami kwestionującymi sens równości formalnej, ale to nie miejsce na egzegezę skąd taki stan rzeczy się bierze), ani równość w sensie materialnym - waga każdego głosu jest równa (akurat postulowane przez Ciebie i Twoich adherentów JOW-y wyłączają albo w znacznym stopniu uniemożliwiają taką równość) nie dotyczy ani długości czasu antenowego, ani rozmiaru plakatów wyborczych.
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.322
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 20/10/2015, 13:40 Quote Post

QUOTE(jur @ 20/10/2015, 11:26)
QUOTE(Piegziu @ 20/10/2015, 11:20)
Proszę podać mi jakieś orzeczenie lub nawet komentarz, że pięć przymiotników wyborczych można rozciągnąć na okres kampanii.

Ciekawsze będzie wskazanie zakazu traktowania tych przymiotników poważnie.

BTW: Kiedy, Twoim zdaniem, wolno traktować te przymiotniki poważnie?
A może wpisano je tam tylko po to, żeby było ładnie oraz podobnie jak w starych demokracjach, ale, ponieważ tu jest Polska, to wolno cwaniaczkować bez ograniczeń?
*


Nie uciekaj od meritum. Proszę o analizę prawną, a nie przekonywanie mnie do swoich poglądów. Ja też niczego udowadniać ani tłumaczyć nie będę. Nie ja postawiłem tezę i nie ja bronię jej z przekonaniem, że adwersarz niczego nie rozumie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
misza88
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.035
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.
 
 
post 20/10/2015, 14:44 Quote Post

Niektórzy pisali iż czują się zwiedzeni poziomem merytorycznym debaty. A jaka to debata z udziałem przedstawicieli głównych partii politycznych przez ostatnie 26 lat była w jakiś znaczący sposób bardziej merytoryczna? Jedynym czynnikiem wyróżniającym poszczególne debaty był ładniejszy krawat(w przypadku kobiet garsonka, tak ten ubiór należy nazwać?) poszczególnych kandydatów/kandydatek, lepsza lub gorsza riposta etc. Jakby została przyjęta którakolwiek z kandydatek gdyby skupiła się nie na emocjach a na jakimś merytorycznym przesłaniu? Nie zostałaby zrozumiana przez większość elektoratu. Oczywiście nie jest to domena polskiego społeczeństwa, a demokracji w ogóle.

Ten post był edytowany przez misza88: 20/10/2015, 14:44
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 20/10/2015, 14:49 Quote Post

QUOTE(Piegziu @ 20/10/2015, 11:20)
QUOTE(jur @ 20/10/2015, 11:17)
QUOTE(Piegziu @ 20/10/2015, 10:23)
wub.gif
Jak ja kocham ludzi nierozumiejących prawa, ale brnących do upadłego.

W twoim przypadku to chyba miłość własna. biggrin.gif

Równe wybory, to znaczy równe wybory.
We Francji nawet wyborcze bilbordy muszę mieć jednakowe rozmiary, nie mówiąc już o limitach wydatków na kampanię.
W GB podobnie.
Jednakowy czas antenowy dla wszystkich komitetów to oczywistość
*


O ja Cię. Ale Ty jesteś bystry jak przedszkolak, że odwróciłeś moją uwagę o 180 stopni. <3
Jak to powiedział pewien sędzia SN - ale my jesteśmy w Polsce, a nie Francji, czy UK. Proszę podać mi jakieś orzeczenie lub nawet komentarz, że pięć przymiotników wyborczych można rozciągnąć na okres kampanii.
*


Michale,
jesteś prawnikiem wiec przyznaj, iż jur ma racje w odniesieniu co do debaty w TVP publicznej, utrzymywanej kosztem podatnika, zdaje się jest przepis prawny w zasadach ordynacji wyborczej problem ten regulujący ( dostępność komitetów wyborczych do czasu antenowego w TVP).
 
Post #39

     
ku 030321
 

Unregistered

 
 
post 20/10/2015, 16:41 Quote Post

@ Piegziu, Chassepot
Przechodzicie do porządku dziennego nad oburzającym faktem dyskryminacji komitetów wyborczych, którym słusznie należy się traktowanie na równi z PiS i PO.
Interpretacja przymiotników jest dla was ważniejsza.

Jeżeli ktoś poczuł się dotknięty, to przepraszam.

Ten post był edytowany przez jur: 20/10/2015, 17:56
 
Post #40

     
BrunetWieczorowaPora
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 40
Nr użytkownika: 92.134

Lew Tolstoj
Stopień akademicki: licencjat
Zawód: wychowawca
 
 
post 20/10/2015, 18:22 Quote Post

jur ma sporo racji. Kazda partia powinna miec taki sam czas antenowy i tyle samo pieniedzy na kampanie. Sęk w tym, ze my zyjemy w Ciemnogrodzie, a nie w nowoczesnym panstwie.

Wie ktos kiedy debata z udzialem Kukiza i Petru? A moze juz byla??
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 20/10/2015, 18:26 Quote Post

Dzisiaj chyba ma być debata w TVN z przedstawicielami wszystkich ugrupowań.
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
Lizergus
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 669
Nr użytkownika: 93.112

KorPog
 
 
post 20/10/2015, 18:44 Quote Post

O 20 się zaczyna.
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
1234
 

Wielki Wuj
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.631
Nr użytkownika: 4.636

 
 
post 20/10/2015, 18:51 Quote Post

Wczoraj byli u Lisa, akurat się obudziłem, bo na Szydło-Kopacz przysnąłem. Ta druga była znacznie ciekawsza i bardziej merytoryczna.
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
Pertynaks2
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 54
Nr użytkownika: 97.973

 
 
post 20/10/2015, 22:51 Quote Post

Witam!
Kto według Was zwyciężył tą debatę,a kto wypadł najsłabiej? Zapraszam do dyskusji.
Według mnie: Bardzo dobrze wypadł (choć może to wielu zdziwić,sam się dziwię,ze to mówie) Janusz Piechociński. Jego wypowiedzi były zwięzłe,nie zawsze się z nimi zgadzałem,ale były merytoryczne. Szydło wyciągnęła lekcje i dziś bardzo dobrze w przeciwieństwie do Kopacz,która lekcje odrobiła tylko jak chodzi o przygotowanie show po debacie. Bardzo dobrze wypadł Adrian Zandberg z Partii Razem. Mi osobiście również podobał się Ryszard Petru. Barbara Nowacka według mnie trochę blado,ale nie było tragedii. Najsłabiej Paweł Kukiz,mieszał wiele rzeczy,często mówił bez sensu,może i wiele pytań było źle zadanych,ale ta kłótnia z dziennikarzami i próba mowienia po czasie była żałosna. Trudno mi ocenić Korwina,po prostu to zupełnie inna galaktyka dla mnie,ale wydaje mi się,że na debacie prezydenckiej wypadł lepiej.
Zapraszam do dyskusji!
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

5 Strony < 1 2 3 4 5 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej