Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
7 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wydanie tematu w formie książkowej
     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.218
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 3/10/2012, 13:52 Quote Post

QUOTE(Baszybuzuk @ 3/10/2012, 14:41)
Kongresówka to wg mnie materiał pierwsza klasa na publikację - tak naprawdę chodziło dość długo za mną, żeby napisać kilka shortów (pardon, nowelki i opowiadania - Kongresówka nie daje się kolonizować!) z tego "uniwersum".
*


Taak, sam zacząłem skrobać całą powieść z mojego własnego universum (Bolesław Szczodry), ale dysk szlag trafił, no i... dry.gif
CODE

Podobnej klasy jest wątek o Sobieskich, choć wydaje mi się, że dystans PODa od historii bliskiej zmniejsza jego wartość rozrywkową (a w końcu w przypadku fabuły to ma spore znaczenie).

A wcale niekoniecznie wink.gif Przecież całościowo to, jak to ujmuje jkobus, "onanizm patriotyczny" wink.gif Polska supermocarstwem, to by mogło mieć wzięcie.
CODE

No i oczywiście John Kovalsky, w różnych jego wariantach i odsłonach.

Zgadza się-ale raczej (niestety) ten wojskowy, industrialny chyba rzeczywiście nieco zbyt specjalistyczny...
CODE

Tyle, że sam tekst to mało - jakby zaopatrzyć go w grafiki, mapy itp., wyszedłby z tego całkiem niezły podręcznik historii alterświata. Ba, można by to wydać w formie takiej, jak podręcznik historii.;)

Dobre! Ale, ale! Te mapy przecież są-sam zrobiłem kilkadziesiąt, Realchief i Piegziu pewnie setki, nie mówiąc o innych. Do tego grafiki naszych alter-okrętów, alter-wojaków (Kongresówka ma chyba nawet w 3D!)...




Jacku-jak cię znam, to sobie poradzisz z Gburami wink.gif Nie wiem, jak z dialogami, ale mogłoby to być ciekawe... A co do całości, na dws-ie pisali kiedyś, że w USA wydawano całe tematy. Oczywiście redakcja w postaci wywalenia powtórzeń i nic niewnoszących postów jest konieczna, co nie znaczy, że nie można zostawić jakichś fantazji pro forma, dla uzasadnienia, czemu w końcu tak a nie inaczej wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.004
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 3/10/2012, 14:14 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 3/10/2012, 13:52)
Dobre! Ale, ale! Te mapy przecież są-sam zrobiłem kilkadziesiąt, Realchief i Piegziu pewnie setki, nie mówiąc o innych. Do tego grafiki naszych alter-okrętów, alter-wojaków (Kongresówka ma chyba nawet w 3D!)...


Jacek nieźle uzupełnił moje wątpliwości - wątek AH jest fajny, bo pobudza wyobraźnię, ale czytanie tych naszych wypocin "bez prawa głosu" - już mniej.

Stąd pomysł "Atlasu historii Polski 1815-19??" na bazie Kongresówki, w formie podręcznika (ilustrowanego, z mieszaną formą literacką) właśnie.

I bez poważnej interwencji redakcyjnej się nie obejdzie - ten wątek to wprawdzie "gotowa historia", ale w żadnym wypadku nie "gotowa książka".
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.218
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 3/10/2012, 14:18 Quote Post

QUOTE(Baszybuzuk @ 3/10/2012, 15:14)
Jacek nieźle uzupełnił moje wątpliwości - wątek AH jest fajny, bo pobudza wyobraźnię, ale czytanie tych naszych wypocin "bez prawa głosu" - już mniej.
*


Czy ja wiem... Na dws-ie nie pisuję, a czytać lubię rolleyes.gif
CODE

I bez poważnej interwencji redakcyjnej się nie obejdzie - ten wątek to wprawdzie "gotowa historia", ale w żadnym wypadku nie "gotowa książka".

Oczywiście, że tak.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.004
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 3/10/2012, 14:22 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 3/10/2012, 14:18)
Czy ja wiem... Na dws-ie nie pisuję, a czytać lubię rolleyes.gif


Źle to sformułowałem - ja też lubię czytać dyskusje na DWS, ale niekoniecznie w książce, za którą musiałbym wcześniej zapłacić. wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Realchief
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 15.871
Nr użytkownika: 63.111

 
 
post 3/10/2012, 14:30 Quote Post

Dokładnie.
Dlatego też taka wydana HA nie mogłaby być po prostu zapisem naszej dyskusji a właśnie czymś w rodzaju podręcznika z historii alternatywnej. Powinien się tam znaleźć zapis wydarzeń. Jeśli zaś czytelnik jest zainteresowany czemu akurat te a nie inne rozwiązanie uznaliśmy za najbardziej prawdopodobne lub chciałby podyskutować to książka powinna do stosownego wątku odsyłać.
 
User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.218
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 3/10/2012, 14:34 Quote Post

QUOTE(Realchief @ 3/10/2012, 15:30)
Dokładnie.
Dlatego też taka wydana HA nie mogłaby być po prostu zapisem naszej dyskusji a właśnie czymś w rodzaju podręcznika z historii alternatywnej. Powinien się tam znaleźć zapis wydarzeń. Jeśli zaś czytelnik jest zainteresowany czemu akurat te a nie inne rozwiązanie uznaliśmy za najbardziej prawdopodobne lub chciałby podyskutować to książka powinna do stosownego wątku odsyłać.
*


Można by i tak... Czy to by oznaczało, że każdy okres byłby opracowany przez któregoś z userów..?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.004
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 3/10/2012, 14:40 Quote Post

Niekoniecznie, ktoś może zrobić opis bitwy, ktoś inny wstawkę z zapisem kronikarza/świadka wydarzeń, ktoś inny może z kolei komentować to samo z pozycji współczesnego historyka (prof. Jakiśtamsiński twierdzi, że gdyby król Kazimierz zrobił to, to wynikło by z tego tamto) itp.
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
Realchief
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 15.871
Nr użytkownika: 63.111

 
 
post 3/10/2012, 14:44 Quote Post

Raczej by to musiało przypominać odpowiednio rozszerzony wątek podsumowujący w Królestwie Kongresowym, czy też pdf na ten temat Jeremaka.
Posługując się tym tematem. W książce mamy tylko przyjętą w końcu wersję pruskiej intrygi z roku 1870, a nie droga do jej ostatecznego sformułowania.
Raczej nie okres bo wydarzenia były wspólnym dziełem co poszczególne zagadnienia.
 
User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.218
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 3/10/2012, 14:44 Quote Post

QUOTE(Baszybuzuk @ 3/10/2012, 15:40)
Niekoniecznie, ktoś może zrobić opis bitwy,
*


Przemek respekt.gif
CODE

ktoś inny wstawkę z zapisem kronikarza/świadka wydarzeń,

Ja umiem rolleyes.gif
CODE

ktoś inny może z kolei komentować to samo z pozycji współczesnego historyka (prof. Jakiśtamsiński twierdzi, że gdyby król Kazimierz zrobił to, to wynikło by z tego tamto) itp.

Jacek..? wink.gif
Swoją drogą, ciekawe, jakby to wyszło... Bo generalnie byłoby to znacznie trudniejsze przedsięwzięcie, aniżeli redagowanie wątku, bo wymagające pracy mnóstwa ludzi... No i koordynacji, co jeszcze bardziej komplikuje sprawę.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Ramond
 

Úlvur av Føroyar
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 16.517
Nr użytkownika: 9.304

Stopień akademicki: dr inz.
Zawód: inzynier
 
 
post 3/10/2012, 15:50 Quote Post

Po pierwsze - papierowe wydanie tematu nikogo nie interesuje. Nawet na Forum czasami ciężko się przebić przez te setki-tysiące postów.

Po drugie - publikacja wymagała by zgody wszystkich uczestników.
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.218
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 3/10/2012, 15:57 Quote Post

QUOTE(Ramond @ 3/10/2012, 16:50)
Po pierwsze - papierowe wydanie tematu nikogo nie interesuje. Nawet na Forum czasami ciężko się przebić przez te setki-tysiące postów.
*


Normalnie-ok. Przeredagowane już niekoniecznie. Skoro da się sprzedawać scenariusze filmowe (sam mam egz. "Jezus na prezydenta!", niezrealizowany; ostatnio hitem EMPiKu jest "Jesteś bogiem"), to wątki forumowe, te co atrakcyjniejsze, pewnie też. Za granicą się da... Fakt, u nas rynek jest mniejszy i uboższy, ale może istnieje nisza na jedną-parę pozycji..? wink.gif
CODE

Po drugie - publikacja wymagała by zgody wszystkich uczestników.

Oczywiście.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.533
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 3/10/2012, 16:08 Quote Post

Po
QUOTE
drugie - publikacja wymagała by zgody wszystkich uczestników.
Owszem, pisałem o tym, chyba w poście nr.8
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Jeremak
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 855
Nr użytkownika: 62.319

Jacek J
Stopień akademicki: Mgr
Zawód: geobelfer
 
 
post 3/10/2012, 17:06 Quote Post

Ooooooo tak wub.gif "alternatywna książka do historii" o Kongresówce, albo Sobieskich. Toż to moje marzeenie (No, może jeszcze serial o tych uniwersach, ale to po sukcesie książki ;P). Bardziej KK, domykamy wojnę i rewolucję i kończymy na odpowiedniku rzeczywistego np. 1923. W podobnej formie jak klasyka HA, czyli "For Want of a Nail" (http://en.wikipedia.org/wiki/For_Want_of_a_Nail_%28novel%29). Od razu zgłaszam się do zespołu redakcyjnego, możecie liczyć na moje mapy.

Ten post był edytowany przez Jeremak: 3/10/2012, 17:09
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.218
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 3/10/2012, 17:15 Quote Post

tyskie.gif
Swoją drogą, jak dobrze pójdzie, Sławomir Brudny (ichni szef) jeszcze dziś tu coś skrobnie; nie mam niestety stałego z nim kontaktu. Zresztą, jeszcze nie wszyscy, których o to prosiłem, się wypowiedzieli.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
azdaj
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.348
Nr użytkownika: 73.296

Stopień akademicki: mgr
Zawód: maleficorum iudices
 
 
post 3/10/2012, 17:41 Quote Post

Od kilku miesięcy na bazie Dynastii Sobieskich, w oparciu o obecne w temacie wątki, jak najbardziej oczywiście amatorsko, w wersji póki co, jak najbardziej roboczej, staram się we wszystkich możliwych detalach i szczegółach opisać tą HA w wersji powiedzmy „monograficznej” do jakiej planuję potem wpleść elementy stylizowane na „źródła” lub „beletrystykę”. Oczywiście reprezentuję nazbyt kulawy i nużący styl „literacki”, aby miało to porywający charakter, ale dla zaspokojenia swej „próżności” bawię się w ten sposób, jak podkreśliłem na wstępie od jakiegoś czasu i w zasadzie dopiero zajmuję się opisem pierwszych lat pod POD. To jednak moment najtrudniejszy, gdyż trzeba starać się w tym momencie przejściowym ogarnąć, na ile się da i jest nam znana, ówczesną panoramę życia politycznego, społecznego, wojskowego, kulturalnego itd. i naprawdę mocno przeszperać dostępne materiały na Ema epoki.
W każdym razie, w chwili obecnej jestem na etapie pierwszych lat rządów Sobieskiego i przy redagowaniu zdarzeń, które w samym wątku szczegółowo opisane nie zostały, tzn. np. przebieg wojny z Turcją i zawarcia z nią pokoju, przebieg konfliktu z Brandenburgią i Cesarstwem, kwestie wewnętrzne, po przeprowadzeniu „quasi” zamachu stanu przez Sobieskiego, w sumie gdzieś na rok 1676 mam jakieś 200 stron tekstu, w wersji mocno roboczej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

7 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej