Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
8 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> ADAM HOFMAN
     
chassepot
 

Tata Kubusia
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.660
Nr użytkownika: 4.559

Przemek Czarnecki
Stopień akademicki: wyksztalciuch
Zawód: zatwardzia³y ojkofob
 
 
post 9/11/2014, 11:05 Quote Post

Marku, może napisałem niewyraźnie wink.gif . Gdyby nie afera, to najprawdopodobniej pies z kulawą nogą nie dowiedział się, że posłowie pojechali Raynair'em. Ewentualna oszczędność nastąpiła w kieszeni podróżnika - jak widać w części spożytkowana na rozrywki na wstępnym etapie podróży dry.gif .

Oczywiście wiele zależy od sposobu rozliczania się. Np. w instytucji gdzie pracuję:

Jeżeli podróż samochodem prywatnym rozliczania jest tzw ryczałtem, to jedynym sposobem rozliczania kosztów jest kilometraż deklarowany przez podróżnego. Ryczałt ten - jest uzależniony od pojemności silnika (i w moim przypadku przy poj. 2,0 l wynosi 0,55 zł/km). Otrzymuje go tylko właściciel użyczanego na cele służbowe samochodu osoby towarzyszące mogą rozliczać wyłącznie koszty noclegów i tzw. diet. Z tym, że ilości kilometrów nikt nie weryfikuje - jeżeli podana w rozliczeniu za delegację liczba nie odbiega jakoś drastycznie od wskazań Google Maps to nikt tego nie weryfikuje. Już większe korowody są jak biorę samochód służbowy.

I teraz teoretycznie - gdyby zechciał mnie przewieźć na trasie delegacji np. brat, czy jadący w tym samym kierunku kolega nikt nie byłby w stanie sprawdzić, czy rzeczywiście pojechałem swoim wozem czy też nie. Rodziłoby to możliwość, że wziąłbym kasę na przysłowiowy krzywy ryj.

Nie podejrzewam, że kancelaria Sejmu ma większe możliwości weryfikacji wiarygodności kosztów wykorzystania samochodu prywatnego.

Inna rzecz - jeżeli w mojej instytucji jadą 3-4 osoby (na marginesie jest dążenie do optymalizacji kosztów poprzez ustawianie wyjazdów służbowych różnych zespołów w zbliżone miejsca i w zbliżonym czasie) to jak wspomniałem ryczałt na pojazd otrzymuje jedna osoba, ta, która faktycznie jedzie, a nie każdy z delegowanych z osobna.

No... ale podstawą do nagród dla moich szefów jest m. innymi niski współczynnik kosztów funkcjonowania instytucji wink.gif .
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
georges
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 25
Nr użytkownika: 17.725

 
 
post 9/11/2014, 11:34 Quote Post

Któryś z polityków (nie pomnę który) powiedział wczoraj, że zaliczka na podróż samochodem wypłacana jest w kwocie będącej równowartością lotowskiego biletu w obie strony - w tym wypadku było to 3000 zł na osobę. Zakładam, że Kancelaria Sejmu z zasady nie weryfikuje tego, w jaki sposób pieniądze zostały wydane. Pobranie zaliczki na podróż samochodem, zakup biletów w tanich liniach lotniczych i zwrot reszty do Kancelarii Sejmu byłby godną pochwały gospodarnością. Czy taki był plan posłów PiS? Trudno powiedzieć. Z mojego punktu widzenia większym problemem jest nieobecność na obradach Zgromadzenia Parlamentarnego RE. Ciekawe na ile powszechna jest taka polityczna turystyka wśród naszych reprezentantów.

Ten post był edytowany przez georges: 9/11/2014, 11:35
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
Timu
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 557
Nr użytkownika: 82.279

Zawód: prawnik
 
 
post 9/11/2014, 11:51 Quote Post

QUOTE(Patryk em @ 9/11/2014, 10:06)
Według mnie reakcja  Prezesa jest trochę przesadzona, ale przynajmniej sprawa nie została zamieciona pod dywan. Po tym widać rożnicę pomiędzy PiS a PO jeśli chodzi o jakość polityki.
*



Z różnicą co do jakości polityki to nie przesadzaj... Politycy się tłumaczą ze spraw, które media nagłośnią. Ze SKOKów Pan Grzegorz Bierecki senator PIS jakoś nie musi się tłumaczyć, dlaczego są w tak złej sytuacji finansowej. Przecież politycy PIS tłumaczyli nam, że nie jest potrzebny nadzór KNF, bo są w świetnej sytuacji finansowej... A tu zatrzymania członków zarządu SKOK Wołomin, niewypłacalność innego...

Szkoda zwłaszcza Kamińskiego, ale taka jest polityka...

Ten post był edytowany przez Timu: 9/11/2014, 11:53
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
Danielp
 

born in the PRL
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.501
Nr użytkownika: 1.267

 
 
post 9/11/2014, 12:20 Quote Post

QUOTE(lucyna beata @ 9/11/2014, 11:03)
Kiedy nastąpiła rezerwacja biletów lotniczych? Po pobraniu zaliczki czy przed?
*


To kluczowe pytanie w sprawie p Hoffmana i reszty ferajny.
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 9/11/2014, 15:15 Quote Post

QUOTE
[=Chassepot]
Marku, może napisałem niewyraźnie  wink.gif . Gdyby nie afera, to najprawdopodobniej pies z kulawą nogą nie dowiedział się, że posłowie pojechali Raynair'em. Ewentualna oszczędność nastąpiła w kieszeni podróżnika - jak widać w części spożytkowana na rozrywki na wstępnym etapie podróży  dry.gif .
/


Myslisz, ze dla powiedzmy 2 tysiecy posłowie ryzykowaliby polityczną kariere? Przecież taki AH jest ciagle obserwowany, a tabloidy węszą, żeby coś ciekawego napisać. Poza tym prawnie - AH wziął zaliczkę i dopóki nie rozliczyl jej podając fałszywe dane, nie wolno go oskażać, że zrobił cos nie tak. Moze tak chciał, ale fałszywych zeznań nie złozył.

CODE

Oczywiście wiele zależy od sposobu rozliczania się. Np. w instytucji gdzie pracuję:

Jeżeli podróż samochodem prywatnym rozliczania jest tzw ryczałtem, to jedynym sposobem rozliczania kosztów jest kilometraż deklarowany przez podróżnego. Ryczałt ten - jest uzależniony od pojemności silnika (i w moim przypadku przy poj. 2,0 l wynosi 0,55 zł/km). Otrzymuje go tylko właściciel użyczanego na cele służbowe samochodu osoby towarzyszące mogą rozliczać wyłącznie koszty noclegów i tzw. diet. Z tym, że ilości kilometrów nikt nie weryfikuje - jeżeli podana w rozliczeniu za delegację liczba nie odbiega jakoś drastycznie od wskazań Google Maps  to nikt tego nie weryfikuje. Już większe korowody są jak biorę samochód służbowy.

I teraz teoretycznie - gdyby zechciał mnie przewieźć na trasie delegacji np. brat, czy jadący w tym samym kierunku kolega nikt nie byłby w stanie sprawdzić, czy rzeczywiście pojechałem swoim wozem czy też nie. Rodziłoby to możliwość, że wziąłbym kasę na przysłowiowy krzywy ryj.



U mnie podstawa są rachunki za paliwo. Zreszta mamy samochody słuzbowe.

CODE

Inna rzecz - jeżeli w mojej instytucji jadą 3-4 osoby (na marginesie jest dążenie do optymalizacji kosztów poprzez ustawianie wyjazdów służbowych różnych zespołów w zbliżone miejsca i w zbliżonym czasie) to jak wspomniałem ryczałt na pojazd otrzymuje jedna osoba, ta, która faktycznie jedzie, a nie każdy z delegowanych z osobna.
/


To chyba logiczne.

CODE

No... ale podstawą do nagród dla moich szefów jest m. innymi niski współczynnik kosztów funkcjonowania instytucji ;)
/


Ja też mam nagrode roczną od oszczędności.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
chassepot
 

Tata Kubusia
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.660
Nr użytkownika: 4.559

Przemek Czarnecki
Stopień akademicki: wyksztalciuch
Zawód: zatwardzia³y ojkofob
 
 
post 9/11/2014, 16:23 Quote Post

QUOTE
Myslisz, ze dla powiedzmy 2 tysiecy posłowie ryzykowaliby polityczną kariere? Przecież taki AH jest ciagle obserwowany, a tabloidy węszą, żeby coś ciekawego napisać.


Tabloidy zwróciły przede wszystkim uwagę na wyczyny pań małżonek bo to się najlepiej sprzedaje. Kwestia delegacji wyszła niejako przy okazji.

A co do ryzyka... są dwie strony tej sytuacji:

1. Widać są tak głupi, że ryzykują - skoro nie byli w stanie poskromić rozwydrzonych połowic
2. Czują się totalnie bezkarni, z racji na pełnione stanowiska; To działa w dwie strony - można bać się o karierę, ale znam osoby na znacznie niższych pozycjach niż poseł RP, którym przysłowiowa sodówa odbija wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 9/11/2014, 16:58 Quote Post

QUOTE
[=Chassepot]
A co do ryzyka... są dwie strony tej sytuacji:

1. Widać są tak głupi, że ryzykują - skoro nie byli w stanie poskromić rozwydrzonych połowic
2. Czują się totalnie bezkarni, z racji na pełnione stanowiska; To działa w dwie strony - można bać się o karierę, ale znam osoby na znacznie niższych pozycjach niż poseł RP, którym przysłowiowa sodówa odbija  wink.gif
/


Też tak to widzę. Z doświadczenia wiem, że człowiek potyka się o małe rzeczy i tu jest ten przypadek.
Pomijając więc sprawy obowiązku, czy moralności, nigdy więc nie zaprosiłem mojej żony do knajpy i nie zaplaciłem służbową kartą, stwierdzając, że byłem z klientem X.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
Dawid_G
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 545
Nr użytkownika: 52.534

 
 
post 9/11/2014, 17:56 Quote Post

QUOTE(Napoleon7 @ 9/11/2014, 8:03)
CODE
Jarosław Kaczyński zareagował błyskawicznie na tą sytuacje.

Bądźmy poważni! O ile się nie mylę, Nowaka w PO już nie ma.


Z tego co wiem to Nowak dalej jest w PO. I tak dla przypomnienia nie tytlko o zegarek tu chodzi. Zegarek to "pryszcz" w porównaniu z resztą jego działalności, chociażby to

klik

Przykro mi, ale różnica w standartach olbrzymia.

 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
Spiryt
 

Ostatni Wielki Gumiś
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.857
Nr użytkownika: 40.921

Stopień akademicki: licencjata
Zawód: student
 
 
post 9/11/2014, 18:13 Quote Post

W standardach, standart to w polskim będzie zdaje się jakaś cho-chorągiewka.

A co do samego wątku, to fakt że takie rzeczy z nużącą regularnością wychodzą jakoś tak przy zbliżających się wyborach jest cokolwiek dobijający. sad.gif
 
User is online!  PMMini Profile Post #39

     
lucyna beata
 

niespotykanie spokojny bieszczadzki troll
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.245
Nr użytkownika: 43.086

Lucyna Psciuk
Zawód: przewodnik
 
 
post 9/11/2014, 19:36 Quote Post

QUOTE(dawid2009 @ 9/11/2014, 17:56)
QUOTE(Napoleon7 @ 9/11/2014, 8:03)
CODE
Jarosław Kaczyński zareagował błyskawicznie na tą sytuacje.

Bądźmy poważni! O ile się nie mylę, Nowaka w PO już nie ma.


Z tego co wiem to Nowak dalej jest w PO. I tak dla przypomnienia nie tytlko o zegarek tu chodzi. Zegarek to "pryszcz" w porównaniu z resztą jego działalności, chociażby to

klik

Przykro mi, ale różnica w standartach olbrzymia.
*


Nowak został wyrzucony z PO, jest tylko w klubie poselskim PO, a to różnica.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 9/11/2014, 20:01 Quote Post

W jaki sposob posel wyrzucony z partii jest w dalszym ciagu czlonkiem klubu poselskiego tej partii ? To brzmi nienormalnie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
ku 030321
 

Unregistered

 
 
post 9/11/2014, 20:30 Quote Post

QUOTE(Net_Skater @ 9/11/2014, 20:01)
W jaki sposob posel wyrzucony z partii jest w dalszym ciagu czlonkiem klubu poselskiego tej partii ? To brzmi nienormalnie.
*


Na stronie klubu parlamentarnego PO pan Sławomir Nowak figuruje jako członek klubu i partii.

http://www.klub.platforma.org/index.php/po...it=12&start=108

Kruk krukowi oka nie wykole ... smile.gif
 
Post #42

     
lucyna beata
 

niespotykanie spokojny bieszczadzki troll
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.245
Nr użytkownika: 43.086

Lucyna Psciuk
Zawód: przewodnik
 
 
post 9/11/2014, 21:05 Quote Post

Dziś na ten temat wypowiadali się posłowie PO, fatalna pogoda, źle czuję się, więc słuchałam audycji politycznych.
Dla mnie jest to chwyt pijarowki. Z partii wyrzucony, niech gawiedź ma żer, ale maszynka do głosowania nie może zaciąć się.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 9/11/2014, 21:28 Quote Post

CODE
W USA głosujecie na ludzi, w Polsce - niestety - na listy partyjne.

Po raz kolejny zaofftopuję i zapytam: a gdy głosujesz to krzyżyk stawiasz przy nazwie listy czy przy nazwisku?

Usunięcie z partii ma znaczenie. I to będzie widoczne za rok. A co do przynależności klubowej... Sugeruję poczekać i zobaczyć co będzie z trzema panami o których jest ten temat. Głos to głos - głosy są potrzebne. Można by powiedzieć, że biznes to biznes. smile.gif

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 9/11/2014, 21:30 Quote Post

QUOTE
[=Lucyna Beata]
Dziś na ten temat wypowiadali się posłowie PO, fatalna pogoda, źle czuję się, więc słuchałam audycji politycznych.
Dla mnie jest to chwyt pijarowki. Z partii wyrzucony, niech gawiedź ma żer, ale maszynka do głosowania nie może zaciąć się.
/


Zwracam uwagę, ze temat brzmi: Bronię Hofmana. Cos w temacie?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

8 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej