Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
11 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Izrael- Palestyna, rozwiązanie?
     
Blake
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.419
Nr użytkownika: 37.436

Zawód: student
 
 
post 26/12/2009, 1:34 Quote Post

QUOTE
Tak jestem pewny , Izrael ma prawo do czlonkostwa w UE , poprostu europejczycy sa to winni izraelczykom ( to nie Eskimosi wymordowali 6 mln Zydow w XX w) .
Przyjmijmy do UE Zimbabwe w ramach przeprosin za kolonizację. I Tunezję, aby jej mieszkańcy wybaczyli nam zniszczenie Kartaginy.
QUOTE
Izrael jest czescia Europy tak samo jak jej czescia bylo Krolestwo Jerozolimskie , jesli europejczycy opuszcza Izrael ( podobnie jesli zrobia to USA ) efekt moze byc tylko jeden nowy HOLOKAUST .
To, że napiszesz coś wielkimi literami nie sprawi, że kogoś to przestraszy. Europejczycy, jakbyś nie zauważył, opuścili Izrael już dawno, opinia publiczna na naszym kontynencie jest głównie po stronie Palestyńczyków, czasem ociera się to o absurd (terroryści są dobrzy, bo Żydzi mordują arabskie dzieci).
QUOTE
Arabowie pokazali wielokrotnie do czego sa zdolni , a ludobojstwo w swiecie islamu tez nie jest nowina ( Ludobojstwo Ormian przez Turcje i rzezie Grekow ) .
"Arabowie pokazali do czego są zdolni" to argument, czy tylko figura retoryczna?
QUOTE
Dzihad nie jest skierowany tylko przeciw Izraelowi ale calej kulturze zachodu .
Zależy, jaki dżihad masz na myśli. Arafat nie miał nic przeciwko kulturze Zachodu, czytał zachodnie komiksy i jeździł europejskimi autami. Nie było też tak, żeby nienawidził całym sercem USA, przeciwnie, uważał je za klucz do rozwiązania kwestii palestyńskiej. Jego wojna była skierowana przeciw Izraelowi. I tak jest ze znaczną częścią palestyńskich niepodległościowców.
QUOTE
Co do arabow w Izraelu powino sie z nimi zrobic to co Czesi i Polacy z Niemcami w 45 wyrzucic za rzeke ( za Jordan )
Kolega kojarzy rezolucje ONZ, przyznające pół Palestyny Arabom? A i tak przecież po II wojnie należała im się całość. Najpierw, po wyzwoleniu od Turków, skolonizowali ich Anglicy, a potem sprowadzili im Żydów na głowę. Ale nie, trzeba ich wywalić za rzekę, bo tak. Dla równowagi dodam "Żydzi do Morza!" dry.gif

I co do europejskości Izraela - naród żydowski się zwesternizował. Ale to jeszcze nie powód, żeby uznawać jego państwo za Europę. Nową Zelandię też przyjmiemy? A może Kanadę?
Zanim zaczniesz szukać kolejnych członków do UE, pomyśl w jej interesie, zastanów się, co jej da takie rozszerzenie i czy warto. Izraelczycy to kumaty naród jest, już widzę rzekę milionów, które popłyną na dotowanie ich kamienistych poletek. Za nasze pieniądze będzie się stawiać nielegalne osiedla na palestyńskiej ziemi. O co tu ma chodzić? O zawody z USA, kto będzie milszy dla Izraela?
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
Dragon Koronny
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 554
Nr użytkownika: 11.667

 
 
post 26/12/2009, 2:05 Quote Post

QUOTE(Blake @ 25/12/2009, 22:20)
QUOTE
Absolutnie nie przekonuje mnie ta "wizja". Po pierwsze - o jakich to niby "siłach ONZ" myślisz? Kto miałby ich dostarczyć i po co?
Na pewno Stany. No i kontyngenty międzynarodowe. Wyglądałoby to mniej więcej tak jak w Libanie.
Kiedy wojska izraelskie pilnują porządku, sytuacja jest w oczywisty sposób niesprawiedliwa. Po pierwsze, uciskają one Palestyńczyków, po drugie, dają osłonę żydowskiej kolonizacji.
A po co tam wojska, to chyba nie muszę tłumaczyć. Myślisz, że ekstremiści po obu stronach nagle pokochaliby pokój i odrzuciliby plany Wielkiego Izraela i "zepchnięcia Żydów do morza".
Co jeszcze nie przekonuje cię w tej, jak to określiłeś, "wizji"? smile.gif
*



Właśnie musisz wytłumaczyć - kto i PO CO miałby słać tam swoje wojsko? W imię jakich interesów? Innymi słowami - "who gives flying [....]"?

Ten post był edytowany przez Necrotrup: 29/12/2009, 10:49
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Blake
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.419
Nr użytkownika: 37.436

Zawód: student
 
 
post 26/12/2009, 2:13 Quote Post

QUOTE
Właśnie musisz wytłumaczyć - kto i PO CO miałby słać tam swoje wojsko? W imię jakich interesów? Innymi słowami - "who gives flying fuck"?
Naprawdę, nie trudno w dzisiejszych czasach znaleźć kraj, który wysyła kilkuset żołnierzy na misję stabilizacyjną gdzieś na końcu świata. Chodzi oczywiście o zaznaczenie swojej pozycji w świecie, i tym wielkim (USA) i małym (np. Polska).
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Dragon Koronny
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 554
Nr użytkownika: 11.667

 
 
post 26/12/2009, 12:54 Quote Post

Misja stabilizacyjna to jedno. Ale Ty tutaj mówisz o wiecznej straży. Przecież dla każdego jasne jest, że walk by to nie przerwało w żadnym stopniu (zmieniłyby się strony), a z momentem wycofania wojsk rozgorzałyby z potrojoną siłą (szatan z zachodu, chroniący żydów, się wycofuje - wygrywamy!).

No i nie bardzo też wiem, który z zachodnich krajów ucieszyłby się na potencjalną perspektywę Merkav rozjeżdżających jego żołnierzy...

Edit.: Więc nie - Twoja wizja nadal mnie nie przekonuje. To zamki na piasku i nic więcej...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 26/12/2009, 13:06 Quote Post

[QUOTE]Blake
Dziwie sie ze kolega porownuje demokratyczne panstwo Izrael z Zimbawoe ( afrykanska dyktatura ktora wyniszcza wlasny narod likwidujac fizyczne bialych farmerow ktorzy go zywili ), a wspolczesnie w Tunezji mieszkaja arabowie ktorzy z antyczna Kartagina maja tyle wspoolnego co Polacy z dawnymi Wandalami ( poprastu mieszkaja jako nastepcy w tym samym punkcie geograficznym ).
Piszac Holokaust duzymi literami nie chcialem nikogo przestraszyc a jedynie podkreslic to ze dla nas Europejczykow , jest to wojna w telewizorze dla Izraelczykow jest to kwestja nie tyle niepodleglosci co fizycznego przetrwania ich zon , matek i dzieci .
Arabowie pokazali do czego sa zdolni "to argument czy figura retoryczna " to fakt , jezeli chcesz z minm polemizowac , to nie podejme rekawicy z prostej przyczyny , ja widze teroryzm arabski skierowany przeciw ludnosci cywilnej ( samoloty , zamachy uliczne , mordowanie dzieci w autobusach szkolnych ) jako zbrodnie i tyle .
Arafat czytal zachodnie komiksy i jezdzil europejskimi autami lubil tez milosc z DDR wskimi ochroniarzami , i co z tego ?
 
Post #20

     
Gaweł II
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 859
Nr użytkownika: 22.080

 
 
post 26/12/2009, 13:19 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 26/12/2009, 0:20)
Co do arabow w Izraelu powino sie z nimi zrobic to co Czesi i Polacy z Niemcami w 45 wyrzucic za rzeke ( za Jordan )
To pojedź do Izraela i spróbuj ruszyć palcem choć jednego obywatela izraelskiego wyznania muzułmańskiego. A policja i sąd izraelski szybko i dobitnie ci wytłumaczą na czym polega prawo w państwie demokratycznym.
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Chris_w
 

miejsce na moją reklamę
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 688
Nr użytkownika: 60.361

Chris W
 
 
post 29/12/2009, 8:20 Quote Post

QUOTE(MikoQba @ 21/12/2009, 10:49)
Powiedz to dla sponsorów terroryzmu z "bajecznie bogatych" ZEA i AS. To się sprawdza nawet nie wyłącznie w kulturze zachodniej, a wyłącznie w Europie i to nie całej.

Ale ten co niesie bombę pod bluzką nie widział nigdy takich pieniędzy - w skrócie to nic go na świecie nie trzyma, nawet głodująca rodzina.
Ktoś posiadający cokolwiek wartościowego w swoim przekonaniu (piszesz o kulturze zachodu - niekoniecznie to muszą być pieniądze) - niechętniej się z tym rozstaje i więcej uczyni aby to zachować - takie małpie dziedzictwo.
Podałem przykład pieniędzy - ale ogólnie chodzi o dostatek - ten dostatek spowodowałby że przeciętny Ahmad nie szukałby 'lepszego świata' - skoro jego namiastkę zaczął zdobywać tu na ziemii. Mozna się tu spierać na ile dla palestyńczyków ważny jest dostatek i życie w luksusie a ile życie w nędzy z wiarą służenia Allachowi. Mam jednak przeczucie że skoro bogaci prominenci sponsorujący terroryzm nie zakładają sobie bomb pod bluzką i nie idą do marketu w znanym celu to podobnie byłoby z tymi co zasmakują pieniędzy.
Pozostaje kwestia pozostałych nieprzystosowanych ideologicznie czy w inny sposób - ci nadal będą służyć jako mięso terrorystyczne.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Blake
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.419
Nr użytkownika: 37.436

Zawód: student
 
 
post 4/01/2010, 22:54 Quote Post

QUOTE
Misja stabilizacyjna to jedno. Ale Ty tutaj mówisz o wiecznej straży.
Gdzie pisałem o wiecznej straży? Misja stabilizacyjna ma to do siebie, że kiedy sytuacja się stabilizuje, misja się kończy.
QUOTE
dla każdego jasne jest, że walk by to nie przerwało w żadnym stopniu (zmieniłyby się strony), a z momentem wycofania wojsk rozgorzałyby z potrojoną siłą (szatan z zachodu, chroniący żydów, się wycofuje - wygrywamy!).
ONZ-owski parasol chroniłby raczej Palestyńczyków przed okupacją, przed terroryzmem wewnątrz swojego kraju Izrael się obroni, regularny atak na Żydów nie byłby możliwy. Po wycofaniu bardziej bałbym się scenariusza "ok, tych z zachodu już tu nie ma, miesiąc temu Arab zabił Żyda, wkraczamy do Gazy i wraca akcja osadnicza.
Ale przed tym Izrael powstrzymałby opór innych państw. USA ma w kieszeni, ale Europa, jak można się spodziewać po dotychczasowej polityce, sprzeciwiłaby się, na przekór Amerykanom, aby podkreślić samodzielność swojej polityki. Nie od dziś wiadomo, że w Palestynę Europa pompuję najwięcej pomocowych pieniędzy, a wśród społeczeństw dominuje propalestyńskie nastawienie.
Walka z terroryzmem to kwestia na osobny temat. Oczywiste jest jednak, że jeśli rokowania pokojowe wciąż będą trwały w martwym punkcie, po palestyńskiej stronie wzrośnie poparcie dla akcji militarnych - w tym terrorystycznych.
QUOTE
Dziwie sie ze kolega porownuje demokratyczne panstwo Izrael z Zimbawoe ( afrykanska dyktatura ktora wyniszcza wlasny narod likwidujac fizyczne bialych farmerow ktorzy go zywili ), a wspolczesnie w Tunezji mieszkaja arabowie ktorzy z antyczna Kartagina maja tyle wspoolnego co Polacy z dawnymi Wandalami ( poprastu mieszkaja jako nastepcy w tym samym punkcie geograficznym ).
Porównuje po to, żeby pokazać, że polityką integracyjną UE powinna kierować racja stanu państw członkowskich, a nie jakieś poczucie winy za minione dzieje. Coś takiego jest w polityce jeszcze rzadsze niż wdzięczność, a obrócić się może tylko przeciwko nam. A już najbardziej sprzeciwiam się próbom "rozszerzenia Europy na cały świat" i wciągania do UE różnych egzotycznych Turcji, Izraelów, Kazachstanów i Wysp Zielonego Przylądka.
QUOTE
Piszac Holokaust duzymi literami nie chcialem nikogo przestraszyc a jedynie podkreslic to ze dla nas Europejczykow , jest to wojna w telewizorze dla Izraelczykow jest to kwestja nie tyle niepodleglosci co fizycznego przetrwania ich zon , matek i dzieci .
A dla Arabów kwestia ich ziemi, wspólnoty, żon, dzieci... Frazesy są dobre do przemówień, my używajmy argumentów.
Po obu stronach są radykałowie, pragnący zniszczenia przeciwnika i realiści, którzy chcą uczciwej dyskusji i pokoju. Dominacja tych pierwszych po izraelskiej stronie wyzwala dominację takich opcji u przeciwnika.
Izrael sponsorował Hamas i Dżihad, żeby osłabić Al-Fatah na przełomie lat 80./90. Zasiali i teraz zbierają plony. Oni opóźniają negocjacje - islamiści i różni izraelscy politycy. A spirala przemocy się nakręca, na pokój nie ma widoków.
QUOTE
lubil tez milosc z DDR wskimi ochroniarzami , i co z tego ?
Na pudelku pisali, że kochał się w Lindsay Lohan, co ty mi tu będziesz starymi plotami rzucał...
Podałem ten przykład, żeby pokazać, że wcale nie był islamistą i terrorystą, za jakiego wielu go uważa - przepełnionym nienawiścią do zgniłego Zachodu. Raczej świeckim, realistycznym politykiem z pokolenia Nasera, Al-Asada, Sadata. Uważał też, że klucz do rozwiązania kwestii palestyńskiej ma USA. Ale nie, najłatwiej mówić, że to zbrodniarz, bo nosił arafatkę, był muzułmaninem i na dodatek Arabem, a oni się wysadzają w autobusach i pożerają noworodki. Żeby było jasne - to nie atak na ciebie, ale na powszechnie występującą w Polsce opinię...
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
MikoQba
 

J'essaie d'être une bonne personne
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.843
Nr użytkownika: 8.008

Jacques Nicolas
Stopień akademicki: Dysortograf
Zawód: Dziennikarz
 
 
post 5/01/2010, 10:16 Quote Post

Rezolucje ONZ Izrael(i słusznie) ma gdzieś. Ja też bo ta instytucja to dla mnie żaden autorytet. Broń Boże żadnych wojsk ONZ- stały juz kiedyś na granicy Izraelsko- Egipskiej, na rozkaz Nasera w kilka dni musieli się z tamtąd zwinąć.

Jakakolwiek mediacja ONZ nie wchodzi w grę bo Izrael tej skorumpowanej i zdominowanej przez antysemitów i antyizraelczyków organizacji kompletnie nie ufa. I nie ma się co rozpisywać na ten temat bo to fikcja.

Izrael ma teraz odpowiednie granice. Z części Samarii i Judei oraz całej Strefy Gazy powinno się wyodrębnić Protektorat Palestyński pod zwierzchnictwem Izraela, cieszący się bardzo szeroką autonomią wewnętrzną ale w sprawach zagranicznych bez jakiegokolwiek prawa głosu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Blake
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.419
Nr użytkownika: 37.436

Zawód: student
 
 
post 5/01/2010, 20:28 Quote Post

QUOTE
Jakakolwiek mediacja ONZ nie wchodzi w grę bo Izrael tej skorumpowanej i zdominowanej przez antysemitów i antyizraelczyków organizacji kompletnie nie ufa.
Zabawne. Wielu Arabów uważa ONZ za instrument amerykańskiej hegemonii, często też za antyislamski i syjonistyczny twór. Tak to już jest z neutralnością, nikt cię nie lubi i każdy posądza cię o to, że sprzyjasz temu drugiemu.
Bądź co bądź, gdyby nie ONZ, nie byłoby Izraela na terenie Palestyny. Jak więc ta organizacja mogłaby być antyizraelska? A jeśli byłaby antysemicka, to tym gorzej dla obu stron konfliktu - Semitów, jakby nie patrzyć.
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 5/01/2010, 21:36 Quote Post

[QUOTE] Blake
W ONZ jak wiesz jest coś takiego jak Zgromadzenie Ogólne .Gdzie stale odbywają sie antyizraelskie imprezy i wystąpienia ( policz sobie ilu jest islamskich członków ONZ ) , wiec nie dziw się Izraelowi ze ma gdzieś ten twór .
p.s.
Pisząc o homoseksualizmie Arafata nie chciałem Cie dotknąć osobiście , to ze lubił męska miłość to nic wstydliwego był dorosłym facetem .
 
Post #26

     
Blake
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.419
Nr użytkownika: 37.436

Zawód: student
 
 
post 5/01/2010, 21:50 Quote Post

QUOTE
( policz sobie ilu jest islamskich członków ONZ ) , wiec nie dziw się Izraelowi ze ma gdzieś ten twór .
Cóż, Izrael jest jeden, państw islamskich jest kilkadziesiąt. Ale spójrzmy na to z innej strony. Ile jest państw islamskich w Radzie Bezpieczeństwa? A ile jest supermocarstw z silnym lobby żydowskim? W Radzie stanowisko Izraela będzie zawsze uprzywilejowane.
No i ile jest państw nieislamskich i bezstronnych w sporze, których przedstawiciele, oprócz interesu narodowego, realizują też zasady Karty NZ? Ponad 100.
QUOTE
Pisząc o homoseksualizmie Arafata nie chciałem Cie dotknąć osobiście , to ze lubił męska miłość to nic wstydliwego był dorosłym facetem .
Nie poczułem się dotknięty, to nie mój tata tongue.gif
Moja reakcja - mogła wydawać się ostra - była raczej spowodowana tym, że ja próbuję pokazać (może nie najodpowiedniej), że Arafat lubił kulturę Zachodu i nie był Bin Ladenem, który piętnuje ogniem i żelazem wszystko na północ od Bośni i na zachód od Maroka. A ty mi tu wyskakujesz z jakimiś plotami, które nie mają związku z tematem wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
MikoQba
 

J'essaie d'être une bonne personne
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.843
Nr użytkownika: 8.008

Jacques Nicolas
Stopień akademicki: Dysortograf
Zawód: Dziennikarz
 
 
post 6/01/2010, 8:46 Quote Post

Blake nie żartuj. Policz ile razy Zgromadzenie Ogólne potępiało Izrael, a ile razy potępiło palestyński terroryzm, nie terroryzm w ogóle, mgliście i bez wytykania palcami, ale konkretnie działania Palestyńczyków.
A co do powstania Izraela to wystarczyło poparcie(a takie przecież było) UK, Francji, USA i ZSRR. Państw arabskich nikt o zdanie by się nie pytał(bo niby z jakiego powodu).
QUOTE(Chris_w @ 29/12/2009, 8:20)
QUOTE(MikoQba @ 21/12/2009, 10:49)
Powiedz to dla sponsorów terroryzmu z "bajecznie bogatych" ZEA i AS. To się sprawdza nawet nie wyłącznie w kulturze zachodniej, a wyłącznie w Europie i to nie całej.

Ale ten co niesie bombę pod bluzką nie widział nigdy takich pieniędzy - w skrócie to nic go na świecie nie trzyma, nawet głodująca rodzina.
Ktoś posiadający cokolwiek wartościowego w swoim przekonaniu (piszesz o kulturze zachodu - niekoniecznie to muszą być pieniądze) - niechętniej się z tym rozstaje i więcej uczyni aby to zachować - takie małpie dziedzictwo.
Podałem przykład pieniędzy - ale ogólnie chodzi o dostatek - ten dostatek spowodowałby że przeciętny Ahmad nie szukałby 'lepszego świata' - skoro jego namiastkę zaczął zdobywać tu na ziemii.(...)
*


To przeczytaj sobie notki biograficzne zamachowców- samobójców z 11 września. Biedaka tam nie uświadczysz. W UK w lotnisko wjechał samochodem muzułmanin- lekarz. W Boże Narodzenie próbował zdetonować bombę w amerykańskim samolocie Nigeryjczyk- syn prezesa Banku.
Wbrew pozorom wszystkie zamachy w świecie zachodnim dokonali lub próbowali dokonać ludzie zamożni, wykształceni, nie rzadko wychowani na zachodzie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
Chris_w
 

miejsce na moją reklamę
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 688
Nr użytkownika: 60.361

Chris W
 
 
post 6/01/2010, 10:21 Quote Post

W sumie to ja zamachowców palestyńskich na obszarze Izraela opisuję (i to też niedokładnie, zgrubsza) a nie wszystkich zamachowców islamskich. Tak mi się wydaje, że ideologia serwowana przez przywódców terrorystycznych (ideowych przywódców) opiera się głównie na zawiści i zazdrości, a nie na bogobojności samych członków. Podsyca się nienawiść wykorzystując podstawowe instynkty ludzkie i to prowadząc podobny nacisk z drugiej strony można zwalczyć tą patologię - użyłem przykładu ekonomicznego - co ciągnie za sobą zniesienie zawiści i brak zazdroszczenia czegokolwiek poprzez pieniądze i dostatek. Być może jest jeszcze wiele innych aspektów warunkujących palestyński terroryzm.

PS: Myślę że rolnika za sterami boeinga nie posadzą tylko jakiegoś inżyniera lotnika.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
MikoQba
 

J'essaie d'être une bonne personne
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.843
Nr użytkownika: 8.008

Jacques Nicolas
Stopień akademicki: Dysortograf
Zawód: Dziennikarz
 
 
post 6/01/2010, 14:42 Quote Post

Twoja obrona stanowiska jest tyleż rozpaczliwa co nie skuteczna. Jeśli chcesz to możemy kontynuować wątek terrorystyczny w tej dyskusji, ale pogrążą Cię cytaty z twoich wypowiedzi. Chyba nie warto? W końcu każdy się myli i warto chyba wycofać twierdzenie że terroryzm islamski w tym terroryzm palestyński jest zdeterminowany przez biedę lub przede wszystkim przez biedę.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

11 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej