Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Zaplombowany wagon - z Leninem wewnatrz

SS20

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 71.995

post 1/04/2011, 20:40 Quote Post

Szukam informacji na temat legendarnego 'zaplombowanego wagonu' którym Niemcy podobno przywielźli Lenina do Rosji w 1917r.

1. Skąd wiadomo ,że to w ogóle miało miejsce
2. Kiedy to podobno miało nastąpić
3. Jakie były okoliczności zaistniałej sytuacji: dlaczego , kto , jak

Z góry dziękuję za wszelkie informacje w szczególności linki internetowe rolleyes.gif

User is offline  PMMini Profile Post #1

emigrant

Antykomunista
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 1/04/2011, 20:50 Quote Post

Tu jest to dość dobrze opisane:
"Sprzedana rewolucja" Elisabeth Heresch.

http://www.ceneo.pl/9672006

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

AAN

III ranga
Nr użytkownika: 65.180

Andrzej Nikitin
Zawód: urzednik federalny

post 25/04/2011, 9:05 Quote Post

smile.gif Chcę poprosić szanownych czytelnikow tego postu oskorygowanie dopuszczalnych błędow. To pomoże mi i mojemu polskiemu. Dziękuje. smile.gif

Po to, żeby otrzymać dosyć informacji o tym pytaniu trzeba umieć czytać po rosyjsku, na przykład: Plombowany wagon(po rosyjsku). Tam dużo informacji (miarę jej wierzytelności proponuję ocenić samodzielnie). Jeśli język rosyjski jest zbyt trudny, mogę zaproponować anglojęzyczne źródła, lecz oni są więcej tendencyjne i mniej obiektywne:The SEALED TRAIN by Michael Pearson
Poważni badacze rosyjskiej rewolucji uważają, że wywożenie Lenina do Rosji, razem z wwozem Trockiego - to operacja dawnych opiekunów rosyjskich radykałów, Anglików, po późniejszej destabilizacji sytuacji w Rosji po lutym 1917 roku.

Ten post był edytowany przez AAN: 25/04/2011, 9:46

User is offline  PMMini Profile Post #3

Yaroslav Stebko

IV ranga
Nr użytkownika: 71.740

Yaroslav Stebko
Zawód: przewodnik wycieczki

post 26/04/2011, 12:11 Quote Post

QUOTE(AAN @ 25/04/2011, 9:05)
smile.gif Chcę poprosić szanownych czytelnikow tego postu oskorygowanie dopuszczalnych błędow. To pomoże mi i mojemu polskiemu. Dziękuje. smile.gif

Po to, żeby otrzymać dosyć informacji o tym pytaniu trzeba umieć czytać po rosyjsku, na przykład: Plombowany wagon(po rosyjsku). Tam dużo informacji (miarę jej wierzytelności proponuję ocenić samodzielnie). Jeśli język rosyjski jest zbyt trudny, mogę zaproponować anglojęzyczne źródła, lecz oni są więcej tendencyjne i mniej obiektywne:The SEALED TRAIN by Michael Pearson
Poważni badacze rosyjskiej rewolucji uważają, że wywożenie Lenina do Rosji, razem z wwozem Trockiego - to operacja dawnych opiekunów rosyjskich radykałów, Anglików, po późniejszej destabilizacji sytuacji w Rosji po lutym 1917 roku.
*

Jeśli znacie rosyjski to doradzam spojrzeć na to.
Przed Leninem tym ż drogą przyjechał przyjaciel jednego ministra dorywczego rządu. Też zmowa?

User is offline  PMMini Profile Post #4

Ambioryks

VI ranga
Nr użytkownika: 57.567

Stopień akademicki: magister
Zawód: animator kultury

post 26/09/2016, 10:03 Quote Post

16 kwietnia 1917 Lenin wrócił do Rosji wraz z 30 towarzyszami.

Czy znane są wszystkie nazwiska tych trzydziestu towarzyszy Lenina, którzy razem z nim zostali przewiezieni do Rosji w zaplombowanym pociągu? Jeśli tak, to proszę je podać - chciałbym je poznać, żeby móc sprawdzić losy tych towarzyszy Lenina. Którzy zmarli śmiercią naturalną, a którzy zostali później wykończeni na polecenie Stalina, Mołotowa, Jeżowa, Wyszyńskiego, Ulricha i Berii.

User is offline  PMMini Profile Post #5

2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2018 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej