Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
9 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Grecja: czy wróci do monarchii?
     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.205
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 5/07/2011, 18:40 Quote Post

QUOTE(Ossee @ 5/07/2011, 19:37)
Królowa Elzbieta jest członkinią Partii Konserwatywnej?
*


A kto by jej zabronił wypowiedzi jednoznacznie popierających określoną frakcję? Wszak jej wujcio zupełnie publicznie wielbił np Adiego.
CODE

Jaśniej, bo nie rozumiem, o co chodzi.

Kto w średniowieczu, o którym wspomniałeś, słyszał o socjalizmie?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Andronikos
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 796
Nr użytkownika: 67.214

Stopień akademicki: mgr
Zawód: mened¿er IT
 
 
post 5/07/2011, 19:50 Quote Post

QUOTE(Ossee @ 5/07/2011, 18:06)
CODE
To prezydent nie wystarczy? Co to za różnica, czy gość wygłaszający tą twoją odezwę do narodu jest w koronie czy nie? Ludzie nie będą mieli co włożyć do garnka to co ich będzie obchodzić jaki ustrój, w którym po prostu prezydenta zastąpi król. Chciałem ci podać do wiadomości że średniowiecze już minęło.


Ano taka, że Król nie nie należy do partii politycznej i nie bierze czynnego udziału w parlamentarnych przepychankach - jest ponad międzypartyjnymi wojenkami.
*


W tym momencie parlamentarne przepychanki nie są największym problemem Grecji. Po drugie równie dobrze Grecy mogli wybrać w wyborach prezydenckich kandydata bezpartyjnego rolleyes.gif .

QUOTE
A to w średniowieczu, od monarchy w garnku przybywało?

Jest zasadnicza różnica: w średniowieczu wśród prostego ludu była ciemnota a teraz mamy społeczeństwo informacyjne, co nie jest bez wpływu na autorytet rządzących.

Ten post był edytowany przez Andronikos: 5/07/2011, 19:51
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
OK97
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 73.562

Oskar Krawczyk
Zawód: uczen
 
 
post 5/07/2011, 21:09 Quote Post

Dla mnie Konstantyn II nadal jest królem Grecji, ponieważ władza pochodzi od Boga, a nie od ludzi. A ten cały Papandreu, jego rząd i ich cyrk polityczny to tylko doczesna "zabawa w rządzenie".
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 5/07/2011, 21:11 Quote Post

QUOTE(pahlawilol @ 4/07/2011, 17:07)
Czy wg Was realna szansa jest ,aby do Grecji Konstantyn ,ex król wrócił na tron w drodzę referendum??
*


Znaczy, ci, co tam protestują przeciwko cięciom w socjalu mają żądać monarchii? confused1.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.205
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 5/07/2011, 21:20 Quote Post

QUOTE(OK97 @ 5/07/2011, 22:09)
Dla mnie Konstantyn II nadal jest królem Grecji, ponieważ władza pochodzi od Boga, a nie od ludzi.
*


Jej Bohu, następny... A udowodnij jeszcze istnienie tego Boga czy bogów, zanim powiesz mi, że ma on jakikolwiek wpływ na moje życie.
CODE

A ten cały Papandreu, jego rząd i ich cyrk polityczny to tylko doczesna "zabawa w rządzenie".

A to akurat prawda rolleyes.gif

Emigrancie-niezbadane są wyroki ekscentryków tongue.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Ossee
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.501
Nr użytkownika: 65.050

 
 
post 5/07/2011, 21:31 Quote Post

CODE
A kto by jej zabronił wypowiedzi jednoznacznie popierających określoną frakcję? Wszak jej wujcio zupełnie publicznie wielbił np Adiego.


rolleyes.gif

Jest jednak czynnikiem jednoczącym Brytyjczyków - i spoiwem Wielkiej Brytanii.


CODE
Kto w średniowieczu, o którym wspomniałeś, słyszał o socjalizmie?


Odnosiłem się tylko do kolegi piszącego, że nie mamy już średniowiecza i *od króla w garnku nie przybywa*.

Nie mam pojęcia co do tego ma socjalizm.


CODE
W tym momencie parlamentarne przepychanki nie są największym problemem Grecji. Po drugie równie dobrze Grecy mogli wybrać w wyborach prezydenckich kandydata bezpartyjnego   .


Fantazja jakaś.
No i - pisałem o angażowania się bezposrednio w parlamentarne wojny i politykierstwo.

CODE
Jej Bohu, następny... A udowodnij jeszcze istnienie tego Boga czy bogów, zanim powiesz mi, że ma on jakikolwiek wpływ na moje życie.


To *następny* odnosi się do mnie? confused1.gif
Nigdzie nie stwierdziłem, że Konstantyn powinien wrócić na tron grecki - jedynie, że naród bardziej identyfikuje się z panującym dożywotnio królem i nie będącym co 4 czy ileśtam lat elementem parlamentarnej przepychanki.

 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Andronikos
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 796
Nr użytkownika: 67.214

Stopień akademicki: mgr
Zawód: mened¿er IT
 
 
post 5/07/2011, 21:31 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 5/07/2011, 22:11)
QUOTE(pahlawilol @ 4/07/2011, 17:07)
Czy wg Was realna szansa jest ,aby do Grecji Konstantyn ,ex król wrócił na tron w drodzę referendum??
*


Znaczy, ci, co tam protestują przeciwko cięciom w socjalu mają żądać monarchii? confused1.gif
*


W sumie równie dobrze mogą się domagać koncertu Guns'n'Roses, ale to już temat na oddzielny wątek wink.gif

Ciekawi mnie, jeżeli NAWET jakimś cudem Konstantyn został by królem Grecji, czy byłaby jakaś reakcja UE?
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.205
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 5/07/2011, 21:36 Quote Post

QUOTE(Ossee @ 5/07/2011, 22:31)
Jest jednak czynnikiem jednoczącym Brytyjczyków - i spoiwem Wielkiej Brytanii.
*


Prawda-od dobrych kilku wieków. Powiedziałbym, że czasy nie sprzyjają restytucji monarchii.
CODE

Nie mam pojęcia co do tego ma socjalizm.

Niemało. Może nie sam socjalizm w sensie ustroju gospodarczego, ale pomoc socjalna, świadomość narodowa, obywatelska etc.
CODE

To *następny* odnosi się do mnie?  :?:

A niby dlaczego?
CODE

Nigdzie nie stwierdziłem, że Konstantyn powinien wrócić na tron grecki - jedynie, że naród  bardziej identyfikuje się z panującym dożywotnio królem i nie będącym co 4 czy ileśtam lat elementem parlamentarnej przepychanki.

Tak-jeśli ma go od dobrych kilku(najlepiej nastu) wieków wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 5/07/2011, 21:38 Quote Post

QUOTE(Andronikos @ 5/07/2011, 21:31)
Ciekawi mnie, jeżeli NAWET jakimś cudem Konstantyn został by królem Grecji, czy byłaby jakaś reakcja UE?
*


Jeśliby tylko zagwarantował gayparady i śluby dla kochających inaczej, nie byłoby sprawy...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.205
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 5/07/2011, 21:46 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 5/07/2011, 22:38)
Jeśliby tylko zagwarantował gayparady i śluby dla kochających inaczej, nie byłoby sprawy...
*


I 35h tydzień pracy, podniesienie pensji minimalnej (czy jak się to zwie), emerytur (wraz z obniżeniem wieku emerytalnego o np 5 lat) etc rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.320
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 5/07/2011, 21:56 Quote Post

QUOTE(OK97 @ 5/07/2011, 21:09)
Dla mnie Konstantyn II nadal jest królem Grecji, ponieważ władza pochodzi od Boga, a nie od ludzi.

Wyczytałeś to w podręczniku szkolnym rolleyes.gif ? W tych czasach monarcha nie może powiedzieć "władza to ja", bo to są inne czasy. Teraz władza pochodzi od ludu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
The Robin Hood
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 259
Nr użytkownika: 64.479

Zawód: Dociekliwy
 
 
post 6/07/2011, 7:21 Quote Post

I dlatego lud nie dopusci aby zatyumfowala kolejna dyktatura. Kraj jest wycisniety jak cytryna i teraz potrzebuje orzywczych idei. Ludzie chca wziasc w swoje rece swoj los a nie oddawac sie w rece jak nie bankierow i kapitalistow to teraz w rece monarchistow!
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.320
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 6/07/2011, 8:08 Quote Post

QUOTE(The Robin Hood @ 6/07/2011, 7:21)
I dlatego lud nie dopusci aby zatyumfowala kolejna dyktatura. Kraj jest wycisniety jak cytryna i teraz potrzebuje orzywczych idei. Ludzie chca wziasc w swoje rece swoj los a nie oddawac sie w rece jak nie bankierow i kapitalistow to teraz w rece monarchistow!
*


Monarchia nie musi oznaczać dyktatury, ale obecnie nie jest Grekom do niczego potrzebna. Kraj został zniszczony przez nieodpowiedzialne rządy socjalne.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 6/07/2011, 8:22 Quote Post

Vitam

Kraj został zniszczony przez nieodpowiedzialne rządy socjalne. (Mobydick)

Sytuacji nie śledzę na bieżąco, ale odnoszę wrażenie, że Grecy protestują właśnie w obronie tych socjalnych rządów. Więc jeśli już, to kraj został zniszczony przez gros własnych obywateli.
W sumie nie miałbym nic przeciw, sami narozrabiali, niech się teraz sami martwią. Szkoda, że, niestety, bawią się za moje pieniądze.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.320
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 6/07/2011, 8:54 Quote Post

QUOTE(Coobeck @ 6/07/2011, 8:22)
Sytuacji nie śledzę na bieżąco, ale odnoszę wrażenie, że Grecy protestują właśnie w obronie tych socjalnych rządów. Więc jeśli już, to kraj został zniszczony przez gros własnych obywateli.
W sumie nie miałbym nic przeciw, sami narozrabiali, niech się teraz sami martwią. Szkoda, że, niestety, bawią się za moje pieniądze.
*


Ano właśnie, sami narozrabiali, tylko nie chcą teraz tego posprzątać. Kaska zapomogowa-tak, ale cięcia budżetowe-nie. W tamtym roku były mniej radykalne plany oszczędności, to też nic z tego nie wyszło. Oni muszą zdać sobie sprawę z tego, że nikt nie będzie płacił za nich rachunków. Teraz są takie chore sytuacje, że emerytom poobniżali emerytury o 1/3, co oznacza, że ludzie nie mają na rachunki, nie mówiąc już o jedzeniu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

9 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej