Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> JULIA PITERA
     
mariuniu
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 97
Nr użytkownika: 44.786

gall anonim
Stopień akademicki: magister
Zawód: politolog
 
 
post 4/11/2009, 20:50 Quote Post

QUOTE(alcesalces1 @ 4/11/2009, 20:09)
QUOTE(mariuniu @ 4/11/2009, 21:01)
QUOTE(alcesalces1 @ 4/11/2009, 16:52)
QUOTE(mariuniu @ 24/10/2009, 20:27)
Zaczątek do polemiki na temat sprawowania ministerialnego urzędu przez Julię Piterę  Wasza ocena pani minister?
*


Pitera nie jest ani ministrem konstytucyjnym ani ministrem bez teki. Jest tylko sekretarzem stanu i Pełnomocnika Rządu do Spraw Opracowania Programu Zapobiegania Nieprawidłowościom w Instytucjach Publicznych.
*


Grzecznościowo tytułuje się -panią minister
*


Jak się do niej zwraca, a nie jak się o niej mówi.
*


Nie spierajmy się o detale ,dla Donalda Tuska to bardzo ważna persona .
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 30/05/2019, 13:09 Quote Post

Julia Pitera w "Fakt Opinie": nie wygramy wyborów obrażając wyborców, to się nie uda

- Co się dzieje z językiem PO? Warto o tym porozmawiać. Nie wygramy wyborów, obrażając wyborców, to się nie uda - mówiła w "Fakt Opinie" Julia Pitera z PO. Krytycznie oceniła sposób układania list KE do Parlamentu Europejskiego. - Czemu Cimoszewicz był jedynką w Warszawie? Gdyby to była Kopacz, wynik byłby lepszy, a to odbiło się na wyniku całej KE - podkreśla.
- Co było dobre w tej kampanii? Nie wiem, ja miałam ogląd wyłącznie Warszawy i Mazowsza. Mam jednak wątpliwości, co do układania list i terminu zamknięcia list. Moi koledzy nie wiedzieli do miesiąca przed wyborami, czy będą na listach wyborczych, na jakich miejscach będą. Nie mogli przygotować plakatów, ulotek, ruszyć w teren - podkreślała w wywiadzie Pitera.
- Mówiła o tym szczerze Róża Thun na spotkaniu z wyborcami. Na przykład Halicki mówił o sobie jako o dwójce na Mazowszu. Tak to wyglądało - mówiła Pitera. - Obawiam się, że (w PO - red.) nikt nie powie nic. Będzie grupa osób krytycznych, która będzie milczała, bo za chwilę będą układane listy do parlamentu - stwierdziła. - Więc wiemy, jak to wygląda. Będzie też grupa, która ma mniej przyzwoitości. Będzie mówić, że krytycy krytykują, a wszystko jest przecież OK. To jest pierwszy krok do klęski, czyli przegranych wyborów jesienią - oceniła Pitera.
Zdaniem polityk przegrana KE była do przewidzenia. Diagram sprzed miesiąca, który przygotowałam, wskazywał na to. Nie pomyliłam się. Tak się stało, jak mówiłam miesiąc temu - zdradziła Pitera. - Przegrany mecz jesienią utrwali władzę PiS w Polsce. I to jest moim smutkiem - dodała.
Krytycznie odniosła się do budowania bardzo szerokiej koalicji partii opozycyjnych przed zbliżającymi się jesienią wyborami do parlamentu. - Wybory nie są sumą partii politycznych. Elektorat PO nieco zgubiliśmy - np. klasę średnią również w mniejszych ośrodkach. Oni są centrowi, jakoś konserwatywni. Jeżeli my bierzemy partię Biedronia, która nie ma przyszłości w polityce, nie zyskamy wiele, a obawiam się, że stracimy dalszą część centrowego elektoratu i będziemy znowu mieli mniej w mniejszych miastach - oceniła.
- Elektorat PSL to konserwatywny elektorat - zwróciła uwagę Pitera. - Sprzeczny z elektoratem Biedronia. Kto myśli, że one się sumują, jest w błędzie. Podobnie z elektoratem SLD. One się wykluczają z elektoratem PO i PSL. Wystarczy to policzyć z wynikami z 2014 r. - wskazała Pitera.
Pytana o swoją przyszłość polityczną Pitera przyznała, że nie wie, czy będzie startowała do Sejmu. - Nie chcemy (w PO - red.) podsumować tego, co się stało. Szukamy tu powodów, tam powodów - winnych. A ja pytam: czemu Cimoszewicz był jedynką w Warszawie? Gdyby to była Kopacz, wynik byłby lepszy, a to odbija się na wyniku całej KE. Nikt z PO chyba nie pytał o to Schetyny, ja nie pytałam. Pojawiło się nazwisko, skąd, jak, jakie jest uzasadnienie? Nikt tego nie wie. Cimoszewicz miał prestiżowe miejsce, a zrobił piąty wynik. To jest marny sukces - mówiła w trakcie wywiadu Pitera.
- Co się dzieje z językiem PO? Warto o tym porozmawiać. Nie wygramy wyborów, obrażając wyborców, to się nie uda - dodała, odnosząc się do słów Bronisława Komorowskiego w wywiadzie dla Onetu, który stwierdził, że PiS wygrało tam, gdzie ludzie nie płacą podatków.

(ONET)

N_S
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 30/05/2019, 13:44 Quote Post

Można dodać tu dwie rzeczy o tej polityczce- pierwsza: ma smykałkę do interesów zwłaszcza na rynku nieruchomości i potrafi wyśledzić niezwykłe okazje. Tu sprawa kupna przez nią mieszkania w Warszawie:
https://www.google.com/search?q=julia+piter...chrome&ie=UTF-8

I druga: swego czasu sporządziła raport, w którym wykryła aferę dorszową po rządach "pierwszego PiSu":
https://www.google.com/search?q=pitera+rapo...chrome&ie=UTF-8
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.516
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 30/05/2019, 14:06 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 30/05/2019, 14:44)
Można dodać tu dwie rzeczy o tej polityczce- pierwsza: ma smykałkę do interesów zwłaszcza na rynku nieruchomości i potrafi wyśledzić niezwykłe okazje. Tu sprawa kupna przez nią mieszkania w Warszawie:
https://www.google.com/search?q=julia+piter...chrome&ie=UTF-8

I druga: swego czasu sporządziła raport, w którym wykryła aferę dorszową po rządach "pierwszego PiSu":
https://www.google.com/search?q=pitera+rapo...chrome&ie=UTF-8
*



Warto też zauważyć, że karierę po 89 zaczynała u boku Kaczyńskich. Potem zaliczyła epizod u Michalkiewicza i UPR. W końcu jej powrót do "wielkiej polityki" zawdzięczamy Mariuszowi Kamińskiemu, który uparł się ją wpisać na listy wyborcze AWS. Więc te wzajemne niesnaski, wyglądają trochę jak syndrom "zdradzonej kochanki" smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 30/05/2019, 15:14 Quote Post

QUOTE(carantuhill @ 30/05/2019, 14:06)
Warto też zauważyć, że karierę po 89 zaczynała u boku Kaczyńskich. Potem zaliczyła epizod u Michalkiewicza i UPR.W końcu jej powrót do "wielkiej polityki" zawdzięczamy Mariuszowi Kamińskiemu,...
A, faktycznie, w wiki można wyczytać: Od 1990 do 1991 była członkiem Porozumienia Centrum, a następnie Unii Polityki Realnej (1994–1998).
Była nawet członkiem Ligi Republikańskiej (Kamiński), której programem była m.in. "radykalna dekomunizacja, która miała polegać na całkowitym usunięciu z życia publicznego funkcjonariuszy aparatu PPR, PZPR i ZSMP, funkcjonariuszy i tajnych współpracowników UB, SB i służb wojskowych PRL oraz członków rządów PRL." tongue.gif
Nic więc dziwnego, że w żadnym z tych ugrupowań miejsca nie zagrzała, a dopiero w PO znalazła swój habitat i zrobiła karierę. rolleyes.gif

Ten post był edytowany przez emigrant: 30/05/2019, 15:15
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Fuser
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.268
Nr użytkownika: 15.418

 
 
post 30/05/2019, 16:02 Quote Post

QUOTE(carantuhill @ 30/05/2019, 15:06)
W końcu jej powrót do "wielkiej polityki" zawdzięczamy Mariuszowi Kamińskiemu, który uparł się ją wpisać na listy wyborcze AWS.
*


A to nie dlatego, że, o ile dobrze pamiętam, jej syn był związany ze środowiskiem Ligii Republikańskiej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 30/05/2019, 16:14 Quote Post

QUOTE(Fuser @ 30/05/2019, 16:02)
QUOTE(carantuhill @ 30/05/2019, 15:06)
W końcu jej powrót do "wielkiej polityki" zawdzięczamy Mariuszowi Kamińskiemu, który uparł się ją wpisać na listy wyborcze AWS.
*


A to nie dlatego, że, o ile dobrze pamiętam, jej syn był związany ze środowiskiem Ligii Republikańskiej.
*


Najbardziej podoba mi się ten fragment jej życiorysu:
Od 1998 członek, w okresie 1999–2001 członek zarządu, zaś w latach 2001–2005 prezes zarządu Transparency International Polska, polskiego oddziału ogólnoświatowej organizacji ds. walki z korupcją. laugh.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 26/01/2020, 11:11 Quote Post

Julia Pitera zawieszona w prawach członka PO

Julia Pitera przyszła do lokalu wyborczego, zagłosować w wyborach na szefa PO. - Okazało się, że nie ma mnie na liście wyborców, bo zostałam zawieszona 27 listopada 2019 r, bo "szkodzę PO” - mówi Pitera w rozmowie z Onetem.
Julia Pitera przyszła do lokalu wyborczego, zagłosować w wyborach na szefa PO. - Okazało się, że nie ma mnie na liście wyborców, bo zostałam zawieszona 27 listopada 2019 r, bo "szkodzę PO” - mówi Pitera w rozmowie z Onetem.

Pitera od wielu lat jest w ostrym konflikcie z Abgarowiczem. Zarzuca mu związki z tzw. układem warszawskim, czyli grupą polityczno-biznesową, która działała w otoczeniu Pawła Piskorskiego, gdy był on prezydentem Warszawy na przełomie lat 90 i 2000. Piskorski został decyzją Donalda Tuska usunięty z PO w 2006 r. Abgarowicz jest jednym z niewielu ludzi Piskorskiego, którzy nie zostali wyrzuceni razem z nim.
Decyzja ws. Julii Pitery
W kolejnym piśmie Abgarowicz wyjaśnia powody decyzji. "Postanawiam o natychmiastowym, czasowym zwieszeniu Pani w prawach członka Platformy Obywatelskiej RP do czasu wyjaśnienia sprawy Pani licznych i powtarzających się, szkodzących wizerunkowi Platformy Obywatelskiej wypowiedzi medialnych" - czytamy w piśmie, którego zdjęcie zamieszczamy poniżej.
Abgarowicz potwierdził w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że postanowił o zawieszeniu Pitery w prawach członka Platformy Obywatelskiej m.in. za jej krytyczne wypowiedzi w mediach pod adresem kandydatki PO na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. - Było szereg wypowiedzi, w których pani Julia Pitera atakowała w sposób bezpardonowy naszą kandydatkę na prezydenta, ale ponieważ po zawieszeniu więcej takich wypowiedzi nie było, zawnioskowałem o to, żeby nic więcej w tej sprawie nie robić i zawieszenie wygasło - powiedział rzecznik dyscyplinarny PO. Zapewnił, że Pitera otrzymała drogą mailową informację o zawieszeniu.
Przyznał, że być może nazwiska Pitery brakowało w Centralnym Rejestrze Członków. - W CRC było bardzo dużo korekt i rzeczywiście pani Pitery mogło tam nie być, ale to zostało wyjaśnione i mogła dzisiaj głosować - zaznaczył Abgarowicz.
Julia Pitera zaprzeczyła. - Nie zostałam poinformowana ani o zawieszeniu ani o rzekomym odwieszeniu. Pan Abgarowicz kłamie - powiedziała.
Julia Pitera to była polska posłanka i europosłanka. Zasiadała w Sejmie V, VI i VII kadencji oraz w europarlamencie VIII kadencji, zawsze z ramienia PO. Pełniła także funkcje w rządzie Donalda Tuska, w którym piastowała stanowisko Pełnomocnika Rządu do Spraw Opracowania Programu Zapobiegania Nieprawidłowościom w Instytucjach Publicznych. W 2019 roku nie ubiegała się o reelekcję w wyborach do PE. Pitera jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych w mediach posłanek Platformy.
Początki działalności społecznej Pitery sięgają lat 80., gdy należała do "Solidarności". Od 1990 do 1991 r. była członkiem Porozumienia Centrum, a następnie Unii Polityki Realnej. Jej mężem jest Paweł Pitera, reżyser filmów fabularnych i dokumentalnych.

(Onet)

N_S
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 26/01/2020, 14:29 Quote Post

QUOTE(Net_Skater @ 26/01/2020, 11:11)
Pitera jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych w mediach posłanek Platformy.
Dokładnie. Łatwo ją rozpoznać po tym, że jak podają, potrafiła sobie znaleźć i kupić mieszkanie w centrum Warszawy w 2006 roku w cenie 242 zł za mkw.

Ona się marnuje w polityce, powinna robić furorę na rynku kupna/sprzedaży nieruchomości z takim talentem. rolleyes.gif

Ten post był edytowany przez emigrant: 26/01/2020, 16:03
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
ku140820
 

Unregistered

 
 
post 27/01/2020, 16:06 Quote Post

KTO podaje? Źródło proszę, gdzie, kiedy, od kogo...
Inaczej uznam, że po raz kolejny kłamiesz.
 
Post #25

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej