Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> HENRYK JANKOWSKI x, 1936 - 2010

emigrant

Antykomunista
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 7/12/2018, 15:06 Quote Post

QUOTE(Sghjwo @ 7/12/2018, 11:08)
QUOTE(emigrant @ 14/07/2010, 11:46)
Tu jeszcze jedna dygresja: jest w Polsce dużo ludzi, którzy nie potrafią zajarzyć, że ludzie mogą mieć w swoich życiorysach etapy, które mogą zupełnie różnie kwalifikować się do oceny. Przy czym można podziwiać jeden etap takiego życiorysu a drugim nawet gardzić. Nie dociera do wielu, że człowiek złożonym stworzeniem est .

Jak to sie poglady czlowieka zminiaja wraz z wiekiem. biggrin.gif

Zlota lopata za archeologie dla Fusera. wink.gif
*

Mógłbyś wyjaśnić o co ci tu konkretnie chodzi? Np. czyje poglądy w tym wypadku? I co ma tu archeologia do roboty?

Ten post był edytowany przez emigrant: 7/12/2018, 15:27

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #46

Sghjwo

V ranga
Nr użytkownika: 97.523

post 7/12/2018, 15:44 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 7/12/2018, 21:06)
QUOTE(Sghjwo @ 7/12/2018, 11:08)
QUOTE(emigrant @ 14/07/2010, 11:46)
Tu jeszcze jedna dygresja: jest w Polsce dużo ludzi, którzy nie potrafią zajarzyć, że ludzie mogą mieć w swoich życiorysach etapy, które mogą zupełnie różnie kwalifikować się do oceny. Przy czym można podziwiać jeden etap takiego życiorysu a drugim nawet gardzić. Nie dociera do wielu, że człowiek złożonym stworzeniem est .

Jak to sie poglady czlowieka zminiaja wraz z wiekiem. biggrin.gif

Mógłbyś wyjaśnić o co ci tu konkretnie chodzi? Np. czyje poglądy w tym wypadku?

Twoje posty o PLW. Kolega Kamaz od zawsze probuje tlumaczyc PLW zgodnie z tym co Ty napisales w 2010.
QUOTE(emigrant @ 7/12/2018, 21:06)
I co ma tu archeologia do roboty?

Taki suchar.
i calosc off topic.

Ten post był edytowany przez Sghjwo: 7/12/2018, 15:45

User is offline  PMMini Profile Post #47

ChochlikTW

W trakcie uczłowieczania
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister

post 8/12/2018, 9:15 Quote Post

Reportaż Bożeny Aksamit w "Dużym Formacie" na temat skłonności duchownego sprawił, że jego ofiary po latach przerywają milczenie. Reporterka ujawniła historię kobiety, która jako dziewczynka była molestowana przez ks. Jankowskiego. Jej koleżanka z podwórka miała popełnić przez niego samobójstwo. Duchowny miał też molestować chłopców.

Głos w sprawie ks. Jankowskiego zabrała jego kolejna ofiara. "Ksiądz Jankowski był pedofilem - wiem to" – napisał na Facebooku Michał Wojciechowicz z Gdańska. Mężczyzna poznał duchownego w latach 80. Jego mama był wówczas internowana, a ksiądz przychodził do gdańskiej "Solidarności".

- Któregoś dnia przyszedłem na parafię i zastałem tylko niego. Spytał co słychać u mojej mamy. Przyciągnął mnie i zaczął gładzić po twarzy i dotykać tak, że zrobiło mi się niedobrze. Brał tym dotykiem, a nie dawał. Od początku i bez jakiejkolwiek wątpliwości wiedziałem, że to było dotykanie pederasty. Państwo wybaczą, ale nie mówiło się wówczas "pedofil" lub "gej" – relacjonuje Wojciechowicz.

I dodaje: - "Pederaści" to byli ci, którzy jak ksiądz Jankowski, lubili "młodych chłopców". To prawda, ze taka sytuacja już się nie powtórzyła, a ja w następnych latach, jeszcze wielokrotnie bywałem na parafii w św. Brygidzie. Np. po wypuszczeniu mnie z więzienia, moja matka nalegała bym przyszedł do prałata "i się przywitał".

Wojciechowicz wyjaśnia, dlaczego przez lata milczano o seksualnych skłonnościach ks. Jankowskiego. - Nie mówiło się o pedofilii Jankowskiego bo były bardziej gorące tematy. I nie ma co się za to bić w piersi. Pedofilia w kościele obecna jest w dyskursie publicznym od jakiegoś czasu. Nie był to jednak temat popularny, kiedy trwała rozprawa z komuną. Później, w latach 90 tych, i dekadę potem, bardziej nośny medialnie był przekaz Jankowskiego dotyczący jego zapatrywań politycznych – uważa mężczyzna.

Wojciechowicz czuje satysfakcję, że prawa o prałacie Jankowskim powoli wychodzi na jaw. – "Oliwa sprawiedliwa, zawsze na wierzch wypływa". Znacie Państwo to powiedzenie? Cudne! Niesie w sobie niezachwianą pewność, że prawda w końcu zwycięży - nawet po latach! I tak jest w wypadku tego skur…na, prałata kościoła św. Brygidy, księdza Jankowskiego. Więc nie ukrywam, że czuję satysfakcję. iż potworności dotyczące tego zbira wychodzą wreszcie na jaw – mówi mężczyzna.

https://wiadomosci.wp.pl/kolejna-ofiara-ks-...25273669871745a

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #48

emigrant

Antykomunista
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 8/12/2018, 15:49 Quote Post

QUOTE(Sghjwo @ 7/12/2018, 15:44)
Twoje posty o PLW. Kolega Kamaz od zawsze probuje tlumaczyc PLW zgodnie z tym  co Ty napisales w 2010.

Proszę w takim razie przenieść do do tematu o Wałęsie (zakładam, że PLW to Wałęsa). To raz a dwa- to, co "napisałem w 2010" nie stoi w żadnej sprzeczności do moich wpisów o Wałęsie i o mojej ocenie tej postaci. A podejście Kamaza do LW tez nie jest takie jak piszesz, tylko można je streścić "oj, tam, oj tam, grunt, że nas z komunizmu wyprowadził" plus tego typu rewelacje: Był przywódcą Polaków nie związanych z komunistami w latach 80-tych i początku 90-tych i jej I -szym Prezydentem za którego Skubiszewski sformułował podstawowe cele jakimi było Nato ( co zwerbalizował potem premier Olszewski) i UE ( co było celem do osiągnięcia po Nato). co ma tyle wspólnego z prawdą co krzesło z krzesłem elektrycznym.

Jak chcesz to ciągnąć to proponuję poczekać aż te posty przeniosą do tematu o Wałęsie i tam kontynuować, bo tutaj to offtop.

Ten post był edytowany przez Sarissoforoj: 8/12/2018, 15:53

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #49

ChochlikTW

W trakcie uczłowieczania
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister

post 8/12/2018, 19:04 Quote Post

Ujawniła się kolejna osoba, która pragnie zachować anonimowość. Plus Barbara Borowiecka opowiada o zachowaniu księdza wobec niej.

CODE
Nie milkną echa artykułu „Dużego formatu”, w którym reporterka Bożena Aksamit opisała przypadki wykorzystywania seksualnego dzieci przez prałata Henryka Jankowskiego. Fakty TVN dotarły do kolejnej ofiary duchownego. – Każde z dzieci podchodziło i ksiądz Jankowski niektórych sadzał sobie na kolano, głaskał. (...) Pamiętam tylko, że mi wtedy włożył rękę, bo miałam taką krótką sukieneczkę. Włożył mi wtedy rękę pod tę sukieneczkę i ściskał, dotykał moje pośladki – wspominała jedna z byłych parafianek księdza, która pragnęła pozostać anonimowa. – Mam też ogromną złość do tych wszystkich ludzi, którzy wiedzieli o tym – podkreśliła w rozmowie z „Faktami” TVN. – To było ciało o ciało, bo członkiem wodził mi na przykład po piersiach, czy po plecach, czy po pupie. To nie tak, że on mnie wybrał, bo jak dzieciaki uciekały do piwnic czy do budynków, w których mieszkały, to chyba dobierał się do pierwszej osoby, którą dorwał – dodawała rozmowie z „Faktami” TVN Barbara Borowiecka, której przypadek opisano w „Dużym formacie”.

https://www.wprost.pl/kraj/10174180/kolejna...alam-6-lat.html

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #50

Alexander Malinowski 4

III ranga
Nr użytkownika: 103.808

Alexander Malinowski
Stopień akademicki: mgr
Zawód: informatyk

post 9/12/2018, 0:36 Quote Post

Jezeli jeszcze raz zlapie ciebie na pisaniu offtopow
to wylatujesz z Forum na dwa miesiace.
Moderator N_S

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 9/12/2018, 1:15

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #51

4 Strony « < 2 3 4 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2018 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej