Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Hearts of Iron IV, strategia
     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.979
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 3/07/2014, 14:51 Quote Post

QUOTE(biały Apacz2 @ 3/07/2014, 14:24)
Nie wiem jak ty,ale ja do kupna gry nie zamierzam tworzyć konta w banku.


No wiesz, ja też nie planowałem. Konto było mi potrzebne na pensję i wygodne opłacanie rachunków. Jeśli w ogóle planujesz mieć w życiu jakiekolwiek konto bankowe, będziesz mógł je wykorzystać również do kupna gier. Jeśli nie (np. aby nie pozostawiać po sobie śladów w systemach płatniczych), to unikałbym również pisania czegokolwiek w Internecie. biggrin.gif

Klasyczna dystrybucja gier na nośnikach i tak jest na wymarciu, nawet jeśli kupujesz pudełko, to zwykle w środku jest jedynie kod do pobrania gry na Steam czy innej platformie dystrybucyjnej. Co za różnica, czy kupisz to w jakimś Empiku czy od razu w sieci? Chyba tylko taka, że w sieci możesz dostać coś za grosze w wyprzedaży (ostatnio na Steam EU4 jest regularnie po 1/4 pierwotnej ceny). Ok, dajesz jeszcze zarobić Empikowi jako pośrednikowi.

Zdaję sobie sprawę z problemów z barierą językową, ale interfejs gier Paradoxu też się od czasów HoI1 poprawił i są one dużo łatwiejsze w interpretacji niż kiedyś, to nie musi być jakiś niesamowicie zaanwasowany angielski. wink.gif

Co do samej gry - jak dla mnie, wielkie eeeeeeeeeeetam. Paradox powinien ambitnie zrobić w końcu grę w okresie zimnowojennym (z mechaniką bazującą na Vicky 2), zamiast robić n-te części dawnych tytułów. Jasne, zrobią HoI4 które będzie tym, czym EU4 i CK2 dla swoich serii - grami stabilnymi, przemyślanymi projektowo, przyjemniejszymi w sterowaniu itp. Tyle, że brakuje tu czegokolwiek nowego.

Ten post był edytowany przez Baszybuzuk: 3/07/2014, 14:54
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
biały Apacz2
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 188
Nr użytkownika: 86.937

Stopień akademicki: mgr
Zawód: student
 
 
post 4/07/2014, 11:42 Quote Post

QUOTE(Baszybuzuk @ 3/07/2014, 14:51)
QUOTE(biały Apacz2 @ 3/07/2014, 14:24)
Nie wiem jak ty,ale ja do kupna gry nie zamierzam tworzyć konta w banku.


No wiesz, ja też nie planowałem. Konto było mi potrzebne na pensję i wygodne opłacanie rachunków. Jeśli w ogóle planujesz mieć w życiu jakiekolwiek konto bankowe, będziesz mógł je wykorzystać również do kupna gier. Jeśli nie (np. aby nie pozostawiać po sobie śladów w systemach płatniczych), to unikałbym również pisania czegokolwiek w Internecie. biggrin.gif

Klasyczna dystrybucja gier na nośnikach i tak jest na wymarciu, nawet jeśli kupujesz pudełko, to zwykle w środku jest jedynie kod do pobrania gry na Steam czy innej platformie dystrybucyjnej. Co za różnica, czy kupisz to w jakimś Empiku czy od razu w sieci? Chyba tylko taka, że w sieci możesz dostać coś za grosze w wyprzedaży (ostatnio na Steam EU4 jest regularnie po 1/4 pierwotnej ceny). Ok, dajesz jeszcze zarobić Empikowi jako pośrednikowi.

Zdaję sobie sprawę z problemów z barierą językową, ale interfejs gier Paradoxu też się od czasów HoI1 poprawił i są one dużo łatwiejsze w interpretacji niż kiedyś, to nie musi być jakiś niesamowicie zaanwasowany angielski. wink.gif

Co do samej gry - jak dla mnie, wielkie eeeeeeeeeeetam. Paradox powinien ambitnie zrobić w końcu grę w okresie zimnowojennym (z mechaniką bazującą na Vicky 2), zamiast robić n-te części dawnych tytułów. Jasne, zrobią HoI4 które będzie tym, czym EU4 i CK2 dla swoich serii - grami stabilnymi, przemyślanymi projektowo, przyjemniejszymi w sterowaniu itp. Tyle, że brakuje tu czegokolwiek nowego.
*



To mogliby przynajmniej te kody w pudełkach wprowadzić, a nie, łatwiej im pominąć Polskę, w końcu ilu może być potencjalnych kupujących w prawie 40 mln narodzie, lepiej nie zawracać sobie nim głowy i puścić grę w UK lub USA gdzie ludzie więcej zarabiają i od razu nie trzeba będzie tworzyć wersji polskiej, nie wiem ale chyba kupię przez Allegro
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.979
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 4/07/2014, 12:10 Quote Post

Nie znam detali uzgodnień pomiędzy wydawcą a lokalnym dystrybutorem, ale pies był zawsze pogrzebany tutaj.

Ostatnim klasycznym dystrybutorem w Polsce była zdaje się Cenega. Paradox znany jest z wydawania masy poprawek i DLC, zawierających spore ilości nowych tekstów wymagających tłumaczenia - dystrybutorzy tego nie lubią, bo zmusza to ich do utrzymywania zleceń dla tłumaczy, wystawania poprawek samodzielnie... i zderzania się z niezadowoleniem fanów w sytuacji, gdy patch się opóźnia lub tłumaczenie nie trzyma się kupy. A tłumaczenie takich gier ZAWSZE nie trzyma się kupy. I piszę to jako człowiek, który takimi tłumaczeniami (akurat nie dla serii EU, ale dla innych gier) się zajmował.

To, że nie znalazł się w Polsce dystrybutor chętny do podjęcia wyzwania wcale mnie nie dziwi. Firmy idą na skróty i tłumaczenia robią tam, gdzie widzą duży zysk - z reguły w grach z grupy AAA, a nie w niszowych gatunkach, które część ludzi i tak kupi w wersji oryginalnej bo tłumaczenie im nie będzie odpowiadać. To trochę samonakręcająca się spirala...

Ten post był edytowany przez Baszybuzuk: 4/07/2014, 12:11
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
biały Apacz2
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 188
Nr użytkownika: 86.937

Stopień akademicki: mgr
Zawód: student
 
 
post 4/07/2014, 16:12 Quote Post

QUOTE(Baszybuzuk @ 4/07/2014, 12:10)
Nie znam detali uzgodnień pomiędzy wydawcą a lokalnym dystrybutorem, ale pies był zawsze pogrzebany tutaj.

Ostatnim klasycznym dystrybutorem w Polsce była zdaje się Cenega. Paradox znany jest z wydawania masy poprawek i DLC, zawierających spore ilości nowych tekstów wymagających tłumaczenia - dystrybutorzy tego nie lubią, bo zmusza to ich do utrzymywania zleceń dla tłumaczy, wystawania poprawek samodzielnie... i zderzania się z niezadowoleniem fanów w sytuacji, gdy patch się opóźnia lub tłumaczenie nie trzyma się kupy. A tłumaczenie takich gier ZAWSZE nie trzyma się kupy. I piszę to jako człowiek, który takimi tłumaczeniami (akurat nie dla serii EU, ale dla innych gier) się zajmował.
To, że nie znalazł się w Polsce dystrybutor chętny do podjęcia wyzwania wcale mnie nie dziwi. Firmy idą na skróty i tłumaczenia robią tam, gdzie widzą duży zysk - z reguły w grach z grupy AAA, a nie w niszowych gatunkach, które część ludzi i tak kupi w wersji oryginalnej bo tłumaczenie im nie będzie odpowiadać. To trochę samonakręcająca się spirala...
*


No niestety coraz mniej strategi,a coraz więcej głupich strzelanek,czy gier typu GTA, tylko ubolewać....
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
mrmastro
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 35
Nr użytkownika: 94.727

Zawód: Uczen
 
 
post 19/10/2014, 21:02 Quote Post

Boję się że grę przesadnie uproszczą (chociażby patrząc na kabinet ministrów). Ogólnie zawsze byłem fanem gier paradoxu ale wolałbym żeby skończyli East vs West i nie robili przesadnio banalnych gier (nie mówię że teraz takie są.
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
Dawid_G
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 545
Nr użytkownika: 52.534

 
 
post 31/10/2014, 0:40 Quote Post


Premiera gameplay tutaj
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
BLyy
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.004
Nr użytkownika: 18.604

Bartek
Stopień akademicki: magister
 
 
post 31/10/2014, 11:23 Quote Post

Nie wiem jak było w poprzednich częściach, ale chciałbym by była możliwość propozycji pójścia Polski z Hitlerem na Stalina.
PS. na tym gameplayu nie ma wolnego miasta Gdańsk?

Ten post był edytowany przez BLyy: 31/10/2014, 11:31
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.979
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 31/10/2014, 11:31 Quote Post

QUOTE(BLyy @ 31/10/2014, 11:23)
Nie wiem jak było w poprzednich częściach, ale chciałbym by była możliwość propozycji pójścia Polski z Hitlerem na Stalina.



W poprzednich było to praktycznie niemożliwe ze względu na mechanikę rozgrywki - żeby prowadzić operacje zaczepne w normalny sposób Niemcy potrzebowały mieć kontakt własnego (pierwotnego, podbitego lub okupowanego) terytorium z terytorium przeciwnika.

Jeśli walki toczyły się na terytorium sojuszniczym jedyne co były w stanie zrobić, to przekazywać sojusznikowi jednostki pod kontrolę aby go wzmocnić. Jednostki te korzystały jednak wtedy z logistyki sojusznika (zwykle dużo mniej zasobnej) i działały z ograniczoną skutecznością. Wyobraź sobie np. grupę pancerną Guderiana, którą zaopatruje się furmankami WP.

Nie spodziewam się po czwórce niczego rewolucyjnego w tym zakresie. Paradox wprowadza wiele nowych sensownych mechanik (zapowiedzieli zarządzanie bazą przemysłową wymagające budowy linii produkcyjnych i ich przebudowę pod nowe modele sprzętu - bardzo ważna kwestia do tej pory nieobecna w serii), lepsze zarządzanie pośrednie wojskami i dyplomację, ale gra ta jest w odróżnieniu od CK czy EU skupiona na wielkich graczach - ich dylematy i alternatywne historie zawsze były w niej traktowane po macoszemu.

Ten post był edytowany przez Baszybuzuk: 31/10/2014, 11:33
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
matigeo
 

Wielki książę Halicko-Włodzimierski
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.736
Nr użytkownika: 66.052

Mateusz Slawinski
Stopień akademicki: inzynier
 
 
post 31/10/2014, 14:05 Quote Post

Cóż, mimo wszystko stworzenie scenariusza zaczynającego się w ... styczniu 1933 i kilka opcji alternatywnych (Niemcy demokratyczne, autorytarne, komunistyczne/trockistowski Sojuz/jakieś przemiany na Zachodzie/itp) byłyby mile widziane.
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Ciamciaramcia
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 277
Nr użytkownika: 99.935

 
 
post 16/08/2016, 18:44 Quote Post

Widze, ze watek umarl a gra od dawna w dystrybucji.
Nie gralem we wczesniejsze czesci z tej serii, ale oczywiscie podoba mi sie koncepcja rozgrywki. Szkoda tylko, ze gra wyraznie zwalnia w sytuacji gdy wojna juz jest zaawansowana. Moze to kwestia patche`a.
W HOI4 szczegolnie miejsce znalazlo sie dla Polski, przynajmniej w DLC, gdzie mozemy realizowac koncepcje miedzymorza, zajac sie COP-em itd. Niestety sa to sprawy poboczne, bo tak naprawde najlepszym rozwiazaniem jest sojusz z III Rzesz dzieki ktoremu nie tracimy Gdanska i mamy wolna reke w podboju panstw baltyckich czy na poludniu. Ktos moglby stwierdzic, no dobrze, ale co z ZSRR? Otoz latwo sobie poradzic ze Stalinem poprzez zmiane ideologii. Na poczatku robimy przewrot faszystowski wskutek czego mamy sztame z Hitlerem, a gdy wojna sie juz na dobre rozgrywa to wprowadzamy Radkiewicza do rzadu, czekamy i nagle mamy Polske komunistyczna na czele z Gomulka. Wowczas Stalin patrzy na nas laskawiej. Nie wiem czy do konca rozgrywki ale spokojnie pare lat wojny. Absurdem jest to, ze jak Hitler atakuje ZSRR to mozemy odmowic pomocy Osi i w sumie nie ma zadnych konsekwenji. Moze na wyzszym poziomie trudnosci?
Okreslenie Dmowskiego jako faszystowskiego demagoga a Becka zlotoustego politykiera tez kontrowersyjne biggrin.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
Prawy Książę Sarmacji
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.326
Nr użytkownika: 98.849

 
 
post 16/08/2016, 18:57 Quote Post

Nie wiem jak w HOI 4 ale za to w HOI 3 (w którą grałem i gram) w grze, w której przystąpiłem do Osi nie było wojny z ZSRR, a grałem do 1948r. Nie wiem czy to była reguła.
Czy ten DLC rzeczywiście sporo daje? Czy do międzymorza da się zaprosić kogoś innego niż państwa bałtyckie?
QUOTE
Okreslenie Dmowskiego jako faszystowskiego demagoga a Becka zlotoustego politykiera tez kontrowersyjne biggrin.gif

Sam Dmowski to duży błąd (było też tak w HOI 3) ale za to ONR już może robić za faszystów przy założeniu, że OZN to autokraci patriarchalni i, ze nie może być dwóch ugrupowań o tej samej ideologii.
Beck powinien mieć bonus "do 1938 ulega wpływom Osi + 50%, od 1939 ulega wpływom Aliantów + 200%" wink.gif

Ten post był edytowany przez Prawy Książę Sarmacji: 16/08/2016, 19:01
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Ciamciaramcia
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 277
Nr użytkownika: 99.935

 
 
post 16/08/2016, 19:17 Quote Post

Jestem raczej amatorem, a nie znawca tej gry, wiec powiem tyle, ze na razie nie zauwazylem zeby mozna bylo kogos innego zaprosic do Miedzymorza. Aczkolwiek czytalem na innym forum, ze pewien gracz gwarantowal niepodleglosc Rumunii i to spowodowalo, ze dolaczyla do polskiej frakcji. Faszystowski przewrot zbliza nas do panstw o podobnej ideologii, wiec sa szanse na wiekszy sojusz. O ile III Rzesza nas nie uprzedzi, co raczej zdarza sie dosyc czesto.

Co do samego DLC, mamy troche polskich jednostek, postaci historycznych, celow, kwestie enigmy ... to w sumie tyle. Bardzo mily akcent

Ten post był edytowany przez Ciamciaramcia: 16/08/2016, 21:09
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
U-96
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 107.004

 
 
post 16/04/2021, 19:00 Quote Post

Pierwsza część prezentacji gruntownie przerobionego drzewka celów narodowych dla Polski z nadchodzącego DLC do gry:
https://forum.paradoxplaza.com/forum/thread...rt-1-2.1466892/
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
U-96
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 107.004

 
 
post 21/04/2021, 15:46 Quote Post

A tutaj część druga (ostatnia):
https://forum.paradoxplaza.com/forum/thread...rt-2-2.1468818/

I całość w jednym pliku PNG:
https://forumcontent.paradoxplaza.com/publi...4815/Polfoc.png

(moderatora proszę o połączenie tego posta z poprzednim, którego niestety nie mogę już edytować)

Ten post był edytowany przez U-96: 21/04/2021, 16:26
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej