Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wałęsa polubił Gierka. Grudzien 1970
     
mata2010
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.614
Nr użytkownika: 33.783

Andrzej Matuszewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: statystyk
 
 
post 24/02/2016, 6:53 Quote Post

Wydarzenia z grudnia 1970 były w istocie walką dwóch lewicowych, robotniczych tendencji. Kościół i opozycja antykomunistyczna nie miały z tymi wydarzeniami nic wspólnego!!!

Wałęsa wyraźnie stanął po stronie nurtu oficjalnego. Szczególnie gdy na czele PZPR stanął Edward Gierek. Jest nawet zdjęcie, na którym Wałęsa stoi w grupie osób szczerze wspierających Gierka.

Donosicielstwo traktował jako chałturę. Jedną z wielu metod dorobienia do pensji. Czy jest w tym coś dziwnego? Ja nie widzę. Wszystkie metody dorabiania były na granicy prawa i przyzwoitości. Taki był PRL.

Nie rozumiem tych wszystkich wybrzydzań. Kto był wtedy lepszy, czystszy????
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Sghjwo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.526
Nr użytkownika: 97.523

 
 
post 24/02/2016, 7:47 Quote Post

QUOTE(mata2010 @ 24/02/2016, 12:53)
Donosicielstwo traktował jako chałturę. Jedną z wielu metod dorobienia do pensji. Czy jest w tym coś dziwnego? Ja nie widzę. Wszystkie metody dorabiania były na granicy prawa i przyzwoitości. Taki był PRL.


Nie no, nie przesadzajmy. Zaraz ktos powie ze to sie nie liczy bo po meldunkach szedl do spowiedzi.
Jezeli donoszenie za pieniadze umiejscawiasz na ganicy przyzwoitosci, to starch sie bac przyzwoitych.

Ja w 1970 bylem bardzo mlody, wiec nie pamietam kto "chalturzyl", ale wiem ze ogromna wiekszosc tego nie robila.

Ten post był edytowany przez Sghjwo: 24/02/2016, 7:48
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Grapeshot
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.682
Nr użytkownika: 79.211

Steven Murphy
Zawód: Marine Engineer
 
 
post 24/02/2016, 7:55 Quote Post

Mata,
A to się wkopałeś. Co Ty z tym teraz zrobisz? Wydaje mi się, że to ruch lewicowy był antykomunistyczny i kościół był z tym właśnie ruchem. Nurt oficjalny???? Co za nonsens? Jakaś inna, według Ciebie, „opozycja antykomunistyczna” przed rokiem 1970, to kto to taki? A, już wiem, ci co krzyczeli „prasa kłamie” w 1968 i tamci co grozili rządowi palcami w butach. „Kto był wtedy lepszy, czystszy?” Od kogo? Od tych co klaskali na zebraniach partyjnych? Ja byłem lepszy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
mata2010
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.614
Nr użytkownika: 33.783

Andrzej Matuszewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: statystyk
 
 
post 24/02/2016, 8:45 Quote Post

Mówię jak było.

A myślicie, że teraz nie ma donosicielstwa??????????????????????
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Sghjwo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.526
Nr użytkownika: 97.523

 
 
post 24/02/2016, 8:52 Quote Post

QUOTE(mata2010 @ 24/02/2016, 14:45)
A myślicie, że teraz nie ma donosicielstwa??????????????????????


i co w zwiazku z tym? Mamy uznac donoscielstwo za cnote?
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Artimax
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 286
Nr użytkownika: 63.073

Stopień akademicki: BANITA
Zawód:
 
 
post 24/02/2016, 9:14 Quote Post

To kwestia posiadania pewnych wartości. Nie puszcza się bąków w towarzystwie, nie bije się kobiet i nie donosi się na kolegów... Niezależnie od okoliczności. Kto tego nie rozumie dla tego nie ma ratunku.
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
mata2010
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.614
Nr użytkownika: 33.783

Andrzej Matuszewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: statystyk
 
 
post 24/02/2016, 9:19 Quote Post

Wasi dziadowie i pradziadowie bardzo licznie robili rzecz gorszą: donosili do Gestapo. I to nie tylko na Żydów. Również na sąsiadów Polaków.

A obecne rozbudowywanie służb, to na czym Waszym zdaniem się będzie opierać?????

Nie same ideały chodzą po tym padole....
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Artimax
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 286
Nr użytkownika: 63.073

Stopień akademicki: BANITA
Zawód:
 
 
post 24/02/2016, 10:13 Quote Post

@mata2010
Oczywiście ze nie same ideały chodzą po świecie. Co nie znaczy że należy usprawiedliwiać lub pochwalać donosicielswo... Mimo wszystko - warto być przyzwoitym. Przynajmniej można się rano ogolić bez patrzenia z obrzydzeniem w lustro...
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
maslak1990
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 154
Nr użytkownika: 82.056

 
 
post 24/02/2016, 10:13 Quote Post

Ma Pan 100 procent racji. Obecna mądrość systemu spowodowała,że donosicielstwo odbywa się do urzędów kontroli skarbowej , czy urzędów skarbowych. Można tez donieść do ZUS-a. System de facto wiele się nie zmienił,a osiągnął tylko inny etap mądrości.
To, że Wałęsa był donosicielem i agentem wiadomo od lat. Ważniejsze jest to , ze należy w końcu zdać sobie sprawę, że komunizm, jak nam się wmawia, nie upadł.Znaki na niebie i ziemi pokazują iż było to działanie zaplanowane i konsekwentnie realizowane. Nie ma dowodów ,ale są tylko poszlaki,jak Oferta Gromyki w 1985 roku w Wiedniu czy transfer pieniędzy via NRD już od połowy lat pięćdziesiątych, na wychowanie tak zwanego pokolenia 1968" Jeszcze śmielsze hipotezy mówią iż stolicę malowania Europu na czerwono świadomie przeniesiono z Moskwy do Berlina i Paryża. Jest jeszcze spotkanie (hipotetyczne) w roku 1980 w Moskwie mające rangę nowej Jałty.Spotkanie, o którym tak naprawdę nic nie wiadomo ,oraz spotkanie Jaruzelskiego z Davidem Rockefellerem w dniu 11 września 1985 r.
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 24/02/2016, 10:19 Quote Post

QUOTE(mata2010 @ 24/02/2016, 6:53)
Donosicielstwo traktował jako chałturę. Jedną z wielu metod dorobienia do pensji. Czy jest w tym coś dziwnego? Ja nie widzę. Wszystkie metody dorabiania były na granicy prawa i przyzwoitości. Taki był PRL.
blink.gif Przytkało mnie zdeczka. Potem sie wypowiem...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Alcarcalimo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.934
Nr użytkownika: 43.461

Robert
 
 
post 24/02/2016, 10:42 Quote Post

Mata, skoro wszyscy byli świnie to jak wytłumaczysz takie przypadki:

user posted image

user posted image

user posted image



Wsadziles takie ogromy, ze nie mieszcza sie na stronie !!!!
Prosze wyedytowac !
Moderator N_S


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 24/02/2016, 11:28
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
mata2010
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.614
Nr użytkownika: 33.783

Andrzej Matuszewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: statystyk
 
 
post 24/02/2016, 11:36 Quote Post

To co Wam napisałem o Wałęsie we wczesnej epoce Gierka uważam praktycznie za pewne. Każde inne wytłumaczenie jest dla mnie dziwaczne, dopisane ex-post, udawane, politycznie motywowane itp itd. Czyli owo wytłumaczenie to: hipokryzja, kłamstwo, nic nie warte rojenie.

Natomiast inna rzecz nie jest dla mnie aż tak pewna. Za to znacznie ważniejsza. BO TĄ POPRZEDNIĄ JAKO OCZYWISTĄ NIE UWAŻAM ZA WAŻNĄ.

Umowa w Magdalence. Czy użyto tam następującego argumentu.
Strona rządowa: My wiemy, ze esbecy załazili wam za skórę. Co więcej dokonywali zbrodni i czynów przesadzonych w stosunku do swoich zadań zwalczania was. Przepraszamy was za to. Ale wiecie: gdzie drwa rąbią, to wióry lecą. Prosimy was jednak o wzięcie pod uwagę i innej roli esbecji, milicji i służb. Przez cały PRL rozkradano własność państwową. Działalność służb - jak by nie była okrutna i perfidna - prowadziła jednak do ochrony tej własności. W związku z tym i w związku z bliską prywatyzacją i oddaniem części własności państwowej pod inne władanie: PROSIMY WAS O ZAPEWNIENIE FUNKCJONARIUSZOM WYSOKICH EMERYTUR I RENT.
Strona solidarnościowa: W miarę możliwości postaramy się spełnić waszą prośbę.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
maslak1990
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 154
Nr użytkownika: 82.056

 
 
post 24/02/2016, 15:51 Quote Post

QUOTE(Alcarcalimo @ 24/02/2016, 10:42)
Mata, skoro wszyscy byli świnie to jak wytłumaczysz takie przypadki:



W liberalnym faszyzmie,zwanym wolnością i demokracją w roku zeszłym w kraju węgla i stali ponad 8000 osób popełniło samobójstwa z tego szacuje się , że minimum połowa z powodów ekonomicznych. Są i takie dane które mówią, że w roku 2013 padła "cyferka" 8000.
Od 1951 roku, od kiedy prowadzona jest wiarygodna statystyka, do dziś liczba samobójstw wzrosła o ponad 300 proc. w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Do niedawna było to ok. 5 tys. samobójstw rocznie, w ciągu ostatnich lat nastąpił przykry wzrost. Od 2009 roku, roku kryzysu to rzeczywiście ponad 6 tys. Tempo wzrostu liczby samobójstw mamy zbliżone do Grecji.

Znam przypadki ludzi siedzący w tym raju przez miesiące, a nawet lata w aresztach bez wyroków, wyprowadzanych o ósmej rano przez Policje Obywatelską za obronę własności i ludzi "zamykanych" w aresztach wyciągających. Obecnie ludzi zwija się z ulicy i zamyka w myśl zasady iż w liberalnym faszyzmie nie ma więźniów politycznych a sami przestępcy.

Te przywołane przypadki są bez znaczenia, ponieważ w obecnej demokraturze dzieje się identycznie.

Ten post był edytowany przez maslak1990: 24/02/2016, 16:24
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 24/02/2016, 23:16 Quote Post

QUOTE(mata2010 @ 24/02/2016, 6:53)

Wałęsa wyraźnie stanął po stronie nurtu oficjalnego. Szczególnie gdy na czele PZPR stanął Edward Gierek. Jest nawet zdjęcie, na którym Wałęsa stoi w grupie osób szczerze wspierających Gierka.

Donosicielstwo traktował jako chałturę. Jedną z wielu metod dorobienia do pensji. Czy jest w tym coś dziwnego? Ja nie widzę. Wszystkie metody dorabiania były na granicy prawa i przyzwoitości. Taki był PRL.
Taki był PRL... Dobre. Widać ci, co nie donosili za pieniądze na kolegów, musieli tego nie zauważyć. Ci, co nie kapowali i się zachowywali godnie nie zyli w PRLu?

Takie farmazony to uwałaczanie ich postawie jeśli żyją i uwłaczanie pamięci tych, którzy już zmarli.

Ten post był edytowany przez emigrant: 24/02/2016, 23:17
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
mata2010
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.614
Nr użytkownika: 33.783

Andrzej Matuszewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: statystyk
 
 
post 25/02/2016, 2:45 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 24/02/2016, 23:16)
QUOTE(mata2010 @ 24/02/2016, 6:53)

Wałęsa wyraźnie stanął po stronie nurtu oficjalnego. Szczególnie gdy na czele PZPR stanął Edward Gierek. Jest nawet zdjęcie, na którym Wałęsa stoi w grupie osób szczerze wspierających Gierka.

Donosicielstwo traktował jako chałturę. Jedną z wielu metod dorobienia do pensji. Czy jest w tym coś dziwnego? Ja nie widzę. Wszystkie metody dorabiania były na granicy prawa i przyzwoitości. Taki był PRL.
Taki był PRL... Dobre. Widać ci, co nie donosili za pieniądze na kolegów, musieli tego nie zauważyć. Ci, co nie kapowali i się zachowywali godnie nie zyli w PRLu?

Takie farmazony to uwałaczanie ich postawie jeśli żyją i uwłaczanie pamięci tych, którzy już zmarli.
*



Jak pewnie zauważyłeś drogi Emigrancie jestem statystykiem. Patrzę jakie są odsetki pewnych zachowań w całości populacji lub w jej podgrupach.

Zwierzę Ci się z pewnej rzeczy. Przez wiele lat w ogóle nie wyobrażałem sobie, że Polacy mogli donosić do Gestapo. Przecież owo Gestapo to była ABSOLUTNA KWINTESENCJA ANTYPOLSKOŚCI. Kiedyś dowiedziałem się (zresztą od kolegi z pracy syna ubeko/esbeka ), że były całe stosy tych donosów w całej Generalnej Guberni. I wtedy zadałem sobie pytanie, które każdy uczciwy i racjonalny człowiek MUSI SOBIE ZADAĆ:

Czy ktoś z mojej szerokiej rodziny mógł owe donosy pisać?????

Odpowiedź - początkowo nie do pomyślenia - była taka: TAK MÓGŁ


Czy to oznacza, że wszyscy, większość NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Podobnie było w PRL-u. Jakaś część owe donosy pisała. Jeśli powstało przysłowie: "Kto nie pije ten kabluje" to znaczy, że zjawisko to było dość częste. Oczywiście nie znaczy to, że wszyscy czy większość.


Wałęsa jako osoba bardzo prosta mogła ulec tej pokusie, szczególnie, że wyraźnie Gierka polubił. I NIE DA SIĘ TEGO ZWALIĆ NA NIEDOJRZAŁOŚĆ CZY BŁĘDY MŁODOŚCI jak chcą jego LICZNI ZWOLENNICY. Miał już wtedy 28 lat, rodzinę. Miał za sobą udział w krwawych rozruchach grudnia 1970.


Dlatego SYTUACJA WAŁĘSY JEST OBECNIE NIEZWYKLE TRUDNA JEŚLI NIE BEZ WYJŚCIA.


Za daleko poszedł w kłamstwo by się teraz pokajać. PIS to widzi i już go nie wypuści z żelaznego uścisku. Tym bardziej, że realizacja obietnic wyborczych idzie jak po grudzie, więc Prezes i jego ludzie będa mieli wspaniały pratekst by odwrócić uwagę od swoich trosk. PIS MA DZIKI FART, ŻE COŚ TAKIEGO ZDARZYŁO SIĘ AKURAT TERAZ. POWINNI PANI KISZCZAKOWEJ POSTAWIĆ POMNIK.

Niestety trzeba się spodziewać upadku mitu Wałęsy również - z czasem - na świecie!! Nie jest to dobre, bo nie mamy zbyt wielu bohaterów na skalę międzynarodową. Nasuwa się nawet bardzo brutalne ale prawdziwe dla naszych liberałów szlacheckie przysłowie: Nie masz większego szatana niż z chama zrobić pana sad.gif

Ale na koniec powiem jeszcze brutalniej, zgodnie zresztą z prawdziwą i głęboką intencją tego przysłowia: najbardziej tego chama (który wdarł się na piedestał) będą opluwać inne chamy...

Ten post był edytowany przez mata2010: 25/02/2016, 3:29
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej