Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony « < 4 5 6 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Slobodan Milošević, 1941 - 2006
     
pulemietczik
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.814
Nr użytkownika: 39.443

Stopień akademicki: dr
Zawód: wpisuje PESEL-e
 
 
post 18/04/2008, 18:11 Quote Post

QUOTE
Sorry, ale dawno się tak nie uśmiałem


No ale jaki to ma związek z meritum?
Przedmówca zapytał o współpracę Belgradu z Serbami Bosiackimi to napisałem o incydencie z O`Gradym.

Loty wprowadzono po ostrzelaniu targu w Srebrenicy, gdzie zginęło wielu ludzi.
Na pewno nie było im do śmiechu - trupy nie mogą się śmiać.

Chodzi Ci o to, aby wypowiedziami nie na temat zniechęcić innych do dyskusji?
 
User is offline  PMMini Profile Post #76

     
NRohirrim
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 50
Nr użytkownika: 44.527

 
 
post 19/04/2008, 8:42 Quote Post

Nie, to jest na temat.
Zauważ właśnie o tym co wspomniałeś - Amerykanie, którzy tam intereniowali ,w obronie innych nacji bałkańskich'' częściej mówili o swoim zestrzelonym jednym samolocie (bez ofiarzresztą) niż o rzeczach, które wspomniałeś czy innych. Widać co wspomniałeś. Albo nie chcieli wywalać jednych rzeczy na wierzch żeby nie pokazywać innych.

[quote]Loty wprowadzono po ostrzelaniu targu w Srebrenicy, gdzie
Na pewno nie było im do śmiechu - trupy nie mogą się śmiać.[/

Tak nie jest im do śmiechu - tak samo ludności w miejscowościach bombardowanych przez zaatlantyckie samoloty.

Inna sprawa, że bezpośrednim przyczyną zdarzenia o którym wspomniałeś był odwet za podobne egzekucje bośniackie na Serbach, w których często zagładzie ulegały kobiety i małe dzieci.

Pojawia się tylko kwestia - czy Ty myślisz, że za wsztystkie nieszczęśćia na Bałkanach odpowiadają Serbowie? No nie wydaje mi się.

Nie muszę mówić chyba o tym, że Serbowie byli niegdyś uciskani przez lokalnych władców muzumłańskich czy o oddziałach z Wolnego Państwa Chorawckiego na usługach hitlerowców, które mordowały pozostałą ludność Bałkan?

Warto zamiast o tym powiedzieć, że Srebrenica była bazą wypadową sił bośniackich na Serbów, więc co się dziwisz, że do tego doszło?
Ja bym na ich miejscu się cieszył, że w ogóle nie zrównali całej tej miejscowości z ziemią.
 
User is offline  PMMini Profile Post #77

     
oskar(zet)
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.075
Nr użytkownika: 40.749

 
 
post 19/04/2008, 9:11 Quote Post

NRohirrim:
"Pojawia się tylko kwestia - czy Ty myślisz, że za wsztystkie nieszczęśćia na Bałkanach odpowiadają Serbowie? No nie wydaje mi się."

A ja właśnie tak sadze. Pewnie nie jest to obiektywne zdanie, ale duża większość konfliktów, zamachów, mordów etc. na Bałkanach dokonali Serbowie.

Ten post był edytowany przez oskarzet: 19/04/2008, 9:18
 
User is offline  PMMini Profile Post #78

     
pulemietczik
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.814
Nr użytkownika: 39.443

Stopień akademicki: dr
Zawód: wpisuje PESEL-e
 
 
post 19/04/2008, 11:12 Quote Post

Toczymy z kol Agataka dyskusję, na temat Miloszevica w czystkach etnicznych w Bośni - mój Adwersarz dowodzi, iż akutat za działanie bośniackich Serbów nie można go winić, nie wspołpracował z tamtejszymi bojówkami, mordy nie były jego zamiarem.

Na to dałem przykład współpracy radarów lotniska z Belgradzie z siłami zbrojnymi Bośniackich Serbów.

Czy poniższy post jest na temat?
QUOTE
Urzekła mnie ta historia 
No naprawdę... straszne, że zestrzelili F-16  No po prostu tragedia
Sorry, ale dawno się tak nie uśmiałem


Natomiast co sądzić o tej wypowiedzi?
QUOTE
Warto zamiast o tym powiedzieć, że Srebrenica była bazą wypadową sił bośniackich na Serbów, więc co się dziwisz, że do tego doszło?
Ja bym na ich miejscu się cieszył, że w ogóle nie zrównali całej tej miejscowości z ziemią.


No tak - hitlerowcy zrównali z ziemią Warszawę a Serbowie "tylko" ostrzelali targ z moździerzyi w innym miejscu trochę sobie pogwałcili. W sumie - racja, zachowali się humanitarnie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #79

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 19/04/2008, 12:11 Quote Post

QUOTE
Nie, to jest na temat.

Pozwole sobie nie zgodzic sie z ta opinia. Watek dotyczy Milosewica i wylacznie Milosewica - na Forum jest sporo watkow dotyczacych roznych aspektow wojny na terenie bylej Jugoslawii wiec zalecam przeniesienie debaty nie dotyczacej tematu watka. Moderator pilnuje i decyduje o merytorycznej stronie zamieszczanych postow.
MODERATOR N_S
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #80

6 Strony « < 4 5 6 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej