Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Arnold Schwarzenegger, współczesny człowiek renesansu?
     
voldi
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 109
Nr użytkownika: 69.228

Kamil Kustra
Zawód: uczen
 
 
post 27/04/2011, 21:52 Quote Post

Ostatnio bardzo zainteresowałem się jego postacią , posiada ona bardzo barwny i ciekawy życiorys. Największy kulturysta świata , najbardziej znany aktor kina akcji , gubernator Kalifornii ( a pewnie gdyby nie ograniczenia konstytucji to nie wykluczone że prezydent największego mocarstwa na świecie . Człowiek którzy zawsze dążył do swego celu , swoim postępowaniem wzbudził we mnie duży szacunek . Podobno jako gubernator stanu Kalifornii nie ułaskawił ani jednego skazańca!!!
Oj przydał by się w Polsce taki Arnii ....
Może być wzorem dla wielu z nas
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.204
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 27/04/2011, 22:16 Quote Post

Witam!
QUOTE(voldi @ 27/04/2011, 22:52)
Ostatnio bardzo zainteresowałem się jego postacią , posiada ona bardzo barwny i ciekawy życiorys. Największy kulturysta świata , najbardziej znany aktor kina akcji , gubernator Kalifornii ( a pewnie gdyby nie ograniczenia konstytucji to nie wykluczone że prezydent największego mocarstwa na świecie . Człowiek którzy zawsze dążył do swego celu , swoim postępowaniem wzbudził we mnie duży szacunek . Podobno jako gubernator stanu Kalifornii nie ułaskawił ani jednego skazańca!!!
Oj przydał by się w Polsce taki Arnii ....
Może być wzorem dla wielu z nas
*


O tempora, o mores... rolleyes.gif
Jak Arni jest dla ciebie wzorem, to ja kapituluję...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Necrotrup
 

oszołom przemawiający językiem nienawiści ;)
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.743
Nr użytkownika: 1.208

 
 
post 27/04/2011, 23:15 Quote Post

A dlaczego nie?
Na szybko za wikipedią:
QUOTE
Schwarzenegger jest członkiem Partii Republikańskiej. Za swój wzór uważa prezydenta Ronalda Reagana i popiera wolny rynek, jednak wykazuje dalej idącą tolerancję w kwestiach obyczajowych.(...)
Jako gubernator, Arnold Schwarzenegger zmniejszył podatki i ograniczył przywileje socjalne zmniejszając koszty prowadzenia biznesu. Przez dłuższy czas cieszył się wysokim poparciem (rzędu 65%). Po przegranym referendum w sprawie cięć socjalnych i negatywnej kampanii pod jego adresem przeprowadzonej przez związki zawodowe, to poparcie nieco się zmniejszyło. Jednak w listopadzie 2006 roku, Schwarzenegger ponownie bez problemu wygrał wybory zdobywając 56,0% głosów.

Pamiętam, że wypowiadał się w filmie dokumentalnym "Potęga wolnego rynku", wybrany dwukrotnie też został chyba nieprzypadkowo.
Co więc konkretnie jest z nim nie tak?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 28/04/2011, 6:29 Quote Post

Ino jako gubernator nie potrafił przepchnąć niezbednych dla Kalifornii reform przez tamtejszy parlament. Ba, szybko sam z nich zrezygnował, by nie stracić popularności i zajmował sie juz tylko drobiazgami, kwiatkami i takimi tam.
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Vistrick
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 117
Nr użytkownika: 71.004

Zawód: student
 
 
post 28/04/2011, 13:58 Quote Post

Ja za to słyszałem że z niego nie był wcale taki dobry gubernator. Ponoć z diabelnie bogatego stanu zrobił pole bidy. No ale w tym pewnie miał udział kryzys.
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Galvatron
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 132
Nr użytkownika: 69.232

 
 
post 28/04/2011, 16:02 Quote Post

Też spotkałem się z opiniami, że Arni doprowadził gospodarkę Kalifornii do dość złego stanu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 28/04/2011, 16:29 Quote Post

QUOTE(Galvatron @ 28/04/2011, 17:02)
Też spotkałem się z opiniami, że Arni doprowadził gospodarkę Kalifornii do dość złego stanu.
*


On ją zastał już ze strukturalnym deficytem. Tam wprowadzono w 35 lat temu zakaz podnoszenie podatków od nieruchomości powyzej inflacji. Chroni to najbogatszych, których posiadłosci zyskuja na wartości a podatki płacą nikłe. Za to stan sie pogrąża. Nie ma kasy na edukację (Kalifornia w latach 70. miała najlepsze szkolnictwo publiczne w USa, teraz ma najgorsze), zdrowie, bezpieczeństwo, policję, infrastrukturę, pomoc społeczną itd. Do tego wprowadzili tam prawo: do trzech razy sztuka. trzeci wyrok musi byc dozywociem lub czapą. I skazuja na dożywocie za kradzież batonika. Maja najwyższy odsetek więźniów i musza wydawac kupe kasy na więziennictwo a związki zawodowe klawiszy są potężnym lobby.
Arni, jak został gubernatorem, wniósł projekty ustaw mające zreformować stan, ale przepadły w ichnym parlamencie. To dał sobie spokój, by nie stracic reelekcji.

Ten post był edytowany przez balum: 28/04/2011, 16:29
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
voldi
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 109
Nr użytkownika: 69.228

Kamil Kustra
Zawód: uczen
 
 
post 28/04/2011, 18:44 Quote Post

e tam gadacie , chłop miał dobre chęci . I dużo zrobił dobrego dla Kalifornii. Obniżył podatki.
Dane z Wikipedii:
Schwarzenegger jest członkiem Partii Republikańskiej. Za swój wzór uważa prezydenta Ronalda Reagana i popiera wolny rynek, jednak wykazuje dalej idącą tolerancję w kwestiach obyczajowych.

Karierę polityczną rozpoczął w latach 90. jako przewodniczący prezydenckiej rady do spraw kultury fizycznej i sportu za prezydentury George'a Busha seniora oraz później stanowej rady w Kalifornii za gubernatora Petera Wilsona. W 2003 wystartował w wyborach na gubernatora stanu Kalifornia, odbywających się w związku z odwołaniem demokraty Graya Davisa. W trakcie kampanii oskarżany był o niemoralne prowadzenie się, a nawet o wyznawanie ideologii narodowego socjalizmu, wyborcy jednak nie dali wiary tym pogłoskom i większością 55,4% głosów odwołali Davisa, po czym 48,6% wybrali Schwarzeneggera.

Jako gubernator, Arnold Schwarzenegger zmniejszył podatki i ograniczył przywileje socjalne zmniejszając koszty prowadzenia biznesu. Przez dłuższy czas cieszył się wysokim poparciem (rzędu 65%). Po przegranym referendum w sprawie cięć socjalnych i negatywnej kampanii pod jego adresem przeprowadzonej przez związki zawodowe, to poparcie nieco się zmniejszyło. Jednak w listopadzie 2006 roku, Schwarzenegger ponownie bez problemu wygrał wybory zdobywając 56,0% głosów.

Od dnia rozpoczęcia sprawowania urzędu nie ułaskawił żadnego skazańca (w tym czasie wykonano trzy wyroki śmierci).

Przez dłuższy czas spekulowano na temat możliwości ubiegania się przez Schwarzeneggera o urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych po końcu drugiej kadencji prezydenta George'a W. Busha. Pomysł upadł, gdyż wymagałoby to uchwalenia poprawki do konstytucji – w chwili obecnej prezydentem może zostać jedynie osoba, która w chwili narodzin była obywatelem Stanów Zjednoczonych.
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Vistrick
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 117
Nr użytkownika: 71.004

Zawód: student
 
 
post 28/04/2011, 19:16 Quote Post

Proszę cię, nie cytuj artykułu który nie jest nawet uźródłowiony.
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
marc20
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.395
Nr użytkownika: 80.503

Stopień akademicki: student
Zawód: student
 
 
post 8/04/2013, 15:38 Quote Post

Schwarzenegger wydał autobiografię, warto choćby przejrzeć w empiku...

Dlaczego nikt nie wspomniał,że Arni włączył się do walki z Globciem rolleyes.gif ?

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Alex Clockwork
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 416
Nr użytkownika: 14.061

Wojtek
Stopień akademicki: mgr
 
 
post 8/04/2013, 16:31 Quote Post

QUOTE(marc20 @ 8/04/2013, 15:38)
Schwarzenegger wydał autobiografię, warto choćby przejrzeć w empiku...
*


W "Do Rzeczy" ktoś popełnił recenzję zatytułowaną "Prawdziwe kłamstwa" smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
marc20
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.395
Nr użytkownika: 80.503

Stopień akademicki: student
Zawód: student
 
 
post 8/04/2013, 16:58 Quote Post

QUOTE
W "Do Rzeczy" ktoś popełnił recenzję zatytułowaną "Prawdziwe kłamstwa" smile.gif

Tzn. ? Mógłbyś jaśniej ? Nie wiem o co chodzi..., nie czytałem nigdy "Do Rzeczy".

Czytałeś tę recenzję ?

Ten post był edytowany przez marc20: 8/04/2013, 16:59
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Arbago
 

Pomorzanin
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.032
Nr użytkownika: 38.089

 
 
post 8/04/2013, 17:01 Quote Post

QUOTE
Dlaczego nikt nie wspomniał,że Arni włączył się do walki z Globciem rolleyes.gif ?
marc20

A kto to jest Globcio?

Sam Schwarzenegger to przede wszystkim aktor. Jego popularność w dużej mierze opierała się na popularności jego kreacji filmowych. Terminator jako gubernator, to brzmiało chwytliwie. Co do jego upodobobań politycznych to był to przede wszystkim konserwatyzm w prawicowym wydaniu. Obniżył podatki, był bezwzględny wobec przestępców. Lewica kalifornijska nie mogąc przebić się przez popularność pogromcy Predatora powtarzała więc hasła o obniżeniu poziomu życia w biedniejszych dzielnicach Los Angeles, stąd "pole bidy" Vistricka.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
marc20
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.395
Nr użytkownika: 80.503

Stopień akademicki: student
Zawód: student
 
 
post 8/04/2013, 17:10 Quote Post

QUOTE
A kto to jest Globcio?

Globalne Ocieplanie klimatu - często konserwatyści, prawicowcy, wolnorynkowcy itp., sprzeciwiają się działaniom administracyjnym mającym na celu obnizenie emisji Co2, metanu .

Sam Arnold Schwarzenegger mówił,że stracił znaczącą część swojego dawnego elektoratu przez dołączenie do ruchu walczącego z GO tj. promującego wysokie opodatkowanie paliw, promocję "zielonej" energii etc...

Ten post był edytowany przez marc20: 8/04/2013, 17:20
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
Alex Clockwork
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 416
Nr użytkownika: 14.061

Wojtek
Stopień akademicki: mgr
 
 
post 8/04/2013, 18:25 Quote Post

QUOTE(marc20 @ 8/04/2013, 16:58)
QUOTE
W "Do Rzeczy" ktoś popełnił recenzję zatytułowaną "Prawdziwe kłamstwa" smile.gif

Tzn. ? Mógłbyś jaśniej ? Nie wiem o co chodzi..., nie czytałem nigdy "Do Rzeczy".

Czytałeś tę recenzję ?
*


Czytałem w ubiegłotygodniowym numerze.Żart polega na tym że wspomniana biografia nosi tytuł "Pamięć absolutna.Nieprawdopodobnie prawdziwa historia mojego życia."





---------
Dla osób którym niewbiło się w pamieć kino z panem S- "Pamięć absolutna" i "Prawdziwe kłamstwa" to tytuły filmów.
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej