Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
30 Strony  1 2 3 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Wladimir Putin, Meandry rosyjskiej polityki
     
kenrir
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 35
Nr użytkownika: 650

 
 
post 16/02/2004, 20:30 Quote Post

Osobiście muszę przyznać że raczej popieram politykę Busha + Blaira. I po to ten konkurencyjny post (oczywiście liczę na inteligentną i żywiołową dyskusję). Ludzie !!! Zejdźcie z Amerykanów - nie jest to główne zło tego świata !!!
Zapraszam do dyskusji na temat: Polityka Putina - co o niej sądzisz ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Wszechbor
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 97
Nr użytkownika: 568

 
 
post 16/02/2004, 22:28 Quote Post

QUOTE(kenrir @ Feb 16 2004, 09:30 PM)
Osobiście muszę przyznać że raczej popieram politykę Busha + Blaira. I po to ten konkurencyjny post (oczywiście liczę na inteligentną i żywiołową dyskusję). Ludzie !!! Zejdźcie z amerykańców - nie jest to główne zło tego świata !!!
Zapraszam do dyskusji na temat: Polityka Putina - co o niej sądzisz ?

Zgadzam się z Tobą w prawie 100% na linii Putin + Bush+ Bleir. Chodź jestem przeciwny jakiej kolwiek wojnie, to Saddama Husajna trzeba było "zdjąć" i dobrze że koalicję popiera Putin- za to plus, ale w Czeczenii mógł by wreszcie załatwić sprawę do końca "drogą pokojową". A co do Amerykanów wykonali "dobra robotę" ,której nie zrobili w Europie a dokładniej w Niemczech przed 1939rokiem...liczby mówią za siebie ( Polska 6mln ofiar, Niemcy 8 mln ofiar).

Pozdrawiam biggrin.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Mariusz-ek
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 79
Nr użytkownika: 644

 
 
post 17/02/2004, 13:40 Quote Post

Wydaje mi się, żźe polityka Putiana przypomina nieco politykę Rosji Rzadzieckiej. Działa niestety zgodnie ze swoim poprzednim "zawodem" oficera KGB.

Najbardziej dziwi mnie jego polityka, która za wszelką cenę chce udowodnić, że Rosja to w dalszym ciągu supermocartstwo. Próbuje coś znaczyć na scenie międzynarodowej, ale niezbyt dobrze radzi sobie z poltyką wewnętrzną (Czeczenia). Dodatkowo trudno zrozumieć takie posunięcia, jak odbicie zakładników teatru na Dubrowce, gdzie do dziś nie wiadomo, jakiego gazu w końcu użyto. Dalej w tym kraju nie liczy sie obywatel, tylko dobro panstwa.

Trudne do zrozumienia też są posunięcia Putina w sferze mediów (walka z nimi)oraz gospodarki (arszetowanie Chodorkowskiego). Na Swiecie Rosja chce uchodzić za kraj demokratyczny, natoniast z drugiej strony próby zacieśnienia wspólpracy z Białorusią psują ten obraz...

Podsumowując, nie popieram polityki Putina.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Retro
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 30
Nr użytkownika: 226

 
 
post 17/02/2004, 17:41 Quote Post

JA długo zastawiałem się kim jest Putin. Przypuszczałem że jest rosyjskim Patriotą. Trochę dziwiła mnie zmiana melodii hymnu na Sowiecki, wprowadzenie gwiazdy czerwonej jako symbolu Rosyjskich Sił Zbrojnych ale gdy powiedział ze rozpad ZSRR był złem i tragedią zrozumiałem że jest on jedynie Rosyjską wersją Aleksandra Kwaśniewskiego.
Oczywiście panowie znaczenie się różnią – bo same kraje są całkiem inne ( Putin by dla kariery musiał wstąpić do KGB – Kwach tylko do partii np.).
Dodam ze jeśli Putin będzie rónie stanowczy w zaspakajaniu kompleksów imperialnych Rosji jak Kwach naszych europejskich to boże pomiłuj ..
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Rothar
 

Primus Lictor
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.682
Nr użytkownika: 176

Krzysztof Bylinowski
Stopień akademicki: mgr nauk ekonom.
 
 
post 17/02/2004, 19:58 Quote Post

Putin... trudno powiedzieć. O Bushu łatwo powiedzieć, że jest zły, bo Ameryka i Amerykanie są źli i imperialistyczni. A Rosjanie? Również! Tak to bywa, że wszystkie mocarstwa światowe nie liczą się ze zdaniem innych państw i mniejszości. Putina jestem gotów bardziej podziwiać niż Busha, bo w drodze swojej polityki zdołał sobie wyrobić pozycję o której Bush mógłby tylko pomarzyć.
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
kenrir
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 35
Nr użytkownika: 650

 
 
post 17/02/2004, 20:57 Quote Post

Kiedyś zrobiono w Rosji takie badania - czy ludzie czuja sie tam obywytelami czy przedmiotami - większość odpowiedziała że... przedmiotami (podobno autentyk). Myślę że przykład ten dobrze ilustruje jak nasze zasady, społeczeństwo obywatelskie nie będą się tam szybko przyjmowały. Dla nich ważne jest państwo a nie ludzie ....
(tak podejrzewam chociaż nie czuje się władny w wydawaniu takich opinii za wszystkich)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Grek
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Nr użytkownika: 659

 
 
post 17/02/2004, 23:13 Quote Post

W kwesti Putina powiem tyle, że dobrze sie składa że popiera akcję w Iraku, którą ja też popieran, chocby mogłabyć niezbrojna. Wracając do Putina, dobrze by było gdzyby "sprawę Czeczeni" rozwiązał pokojowo.

Władza abstolutna wogóle nie pasuje do dzisiejszego świata.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 19/02/2007, 4:06
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
kenrir
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 35
Nr użytkownika: 650

 
 
post 5/03/2004, 22:39 Quote Post

Co sądzicie o ostatniej dymisjii rządu ? Jak dla mnie to chaos panuje w Rosji i pełna władza Putina. To Źle !!!
Ale tak poza tym to posunięcie było nadzwyczaj sprytne i nie powiem zapewne wcześniej wiele razy przemyślane...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Mariusz-ek
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 79
Nr użytkownika: 644

 
 
post 6/03/2004, 8:51 Quote Post

ja myślę, że teraz Putina mozna powoli zacząć nazywać "car Wladimir". Niestety, ale to wszytko dąży do jedynowładztwa, co nie wróży dobrze ani Rosji ani jej sąsiadom.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Rothar
 

Primus Lictor
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.682
Nr użytkownika: 176

Krzysztof Bylinowski
Stopień akademicki: mgr nauk ekonom.
 
 
post 6/03/2004, 9:40 Quote Post

QUOTE(Mariusz-ek @ Mar 6 2004, 09:51 AM)
ja myślę, że teraz Putina mozna powoli zacząć nazywać "car Wladimir". Niestety, ale to wszytko dąży do jedynowładztwa, co nie wróży dobrze ani Rosji ani jej sąsiadom.

A może jak minie mu druga kadencja to cała ta maskarada się skończy i ludzie znajdą sobie nowego pupilka - prezydenta. Może Rosjanie nie potrafią się inaczej odnosić do władzy. kwestia przyzwyczajenia.
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
monika_:)
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 20
Nr użytkownika: 679

 
 
post 6/03/2004, 10:18 Quote Post

Wedlug mnie Rosja powinna zwrócić Czeczenom wolność - stworzyć ich własne, niepodległe państwo. Mówią, że oni są terrorystami, a tak naprawdę nazywaliny tak każdego, który miałby inne zdanie lub walczył o wolność. Cała sytuacja Czeczeni przypomina nam naszą walkę o niepodległość kiedy byliśmy pod zaborami (ale jest to tylko moje zdanie biggrin.gif ) Ogólnie polityke Putina uważam za beznadziejną
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Rothar
 

Primus Lictor
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.682
Nr użytkownika: 176

Krzysztof Bylinowski
Stopień akademicki: mgr nauk ekonom.
 
 
post 6/03/2004, 11:32 Quote Post

QUOTE(monika_:) @ Mar 6 2004, 11:18 AM)
Ogólnie polityke Putina uważam za beznadziejną

Ja myslę inaczej: polityka Putina jest świetna - ale tylko dla Rosji (o to chodzi w rządzeniu), za granicami Rosji jest więc postrzegana źle. To normalne.
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Ciubus
 

III ranga
***
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 256
Nr użytkownika: 582

 
 
post 6/03/2004, 11:54 Quote Post


Co do Putina to rządzi żelazną ręką i nie daje się zrzucić ze stołka. Co do jego polityki to uważam że jego postawa wobec Czeczeni jest karygodna, za wszelką cene dąży do podporządkowania sobie tej "zbuntowanej republiki" i wszelkie zło zrzuca na "czeczeńskich terrorystów".

A Rosja to pokazała ostanio haha jakie to ma "super rakiety" mało co i manewry skończyłyby sie tragedią...... ph34r.gif

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 19/02/2007, 4:08
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
monika_:)
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 20
Nr użytkownika: 679

 
 
post 6/03/2004, 16:24 Quote Post

hmmm... może źle użyłam słowa "beznadziejna" - racja, dla Rosji jest dobra, ale nie dla Rosjan i innych państw smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
oscar
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 246
Nr użytkownika: 703

 
 
post 5/04/2004, 19:06 Quote Post

Nie lekceważyłbym tak bardzo Rosyjskiej broni. nowoczesne systemy uzbrojenia są dziś hitem eksportowym tego państwa, a rakiety balistyczne zawsze stanowiły jeden z głównych punktów rozwoju strategicznego Rosji. Odpalenia ćwiczebne Rosyjskich rakiet należą dziś do rzadkości ze względów finansowych i nie stanowią wiarygodnego materiału porównawczego do analiz sprawności technicznej sprzętu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

30 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej