Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Dimitri Miedwiediew, Prezydent Rosji
     
tuxman
 

Hetman Polny imć Onufry Zagloba w służbie Forum!
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 4.809

 
 
post 3/03/2008, 11:25 Quote Post

Czołem Waćpaństwu!

Nie wiem, czy na naszym szacownym Forum spostrzeżono zmianę warty na Kremlu. Od wczoraj (niedziela 2-go Marca 2008) wiemy, że nowym prezydentem będzie Dmitrij Miedwiediew. Jest to rzekomo protegowany abdykującego cara Putina, ale nigdy nie wiadomo. Zapowiedział, że sam będzie się zajmował sprawami zagranicznymi i nie pochodzi z wszechwładnej KGB.

Jaki waszym zdaniem Rosja przyjmie kierunek po tej zmianie?
Czy Prezydenta Miedwiediewa będzie stać na postawę Jelcyna? Czy zmieni to cokolwiek w dotychczasowym pojmowaniu Polski przez nich?

Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.521
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 3/03/2008, 11:34 Quote Post

Obawiam się,że będzie podążał drogą wytyczoną przez batiuszkę Putina i działał pod jego (albo raczej JEGO) dyktando. Ale to trylko gdybanie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.499
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 3/03/2008, 11:36 Quote Post

Nie dostrzeglismy zmiany na Kremlu, bo jej nie ma rolleyes.gif Miedwiediew to żadna zmiana, to kontynuacja putinowskiego kursu, może tylko z drobnym retuszem. Miedwiediew uchodzi za "liberała" (cokolwiek w Rosji to może znaczyć) w rosyjskim aparacie władzy. Może być trochę lepiej postrzegany na zachodzie niż Putin, ale to wszystko.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Igor1981
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 24
Nr użytkownika: 11.306

 
 
post 3/03/2008, 11:57 Quote Post

QUOTE(tuxman @ 3/03/2008, 11:25)
Czy Prezydenta Miedwiediewa będzie stać na postawę Jelcyna?

Oby nie. Jeden zdrajca w Rosji wystarczył. Raczej jestem przekonany, że Miedwiediew nie jest zdrajcą jak Jelcyn lecz patriotą.

QUOTE
Czy zmieni to cokolwiek w dotychczasowym pojmowaniu Polski przez nich?

A co miałoby się zmienić w pojmowaniu Polski przez Rosję?
Polska jest malutkim kraikiem nie mającym większego znaczenia ani w Europie, ani na świecie, a do tego dążącym do zostania wasalem największego rywala Rosji czyli Stanów Zjednoczonych.
To od Polski zależy czy zmieni się stosunek Rosji do Polski. Rosja jest przyjaźnie nastawiona do Polski, ale to Polska sama musi wyrwać się z poddaństwa wobec Stanów Zjednoczonych i przestać machać szabelką przed nosem Rosji na każde zawołanie Waszyngtonu, a wtedy stosunki między Polską, a Rosją na pewno będą znacznie lepsze.
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 3/03/2008, 13:46 Quote Post

Powyższy post wprawił mnie w stan dość znacznego osłupienia...

A przechodząc do mojego zdania w tej kwestii: otóż to, co teraz dzije się w Rosj, budzi moje spore zdumienie. Otóż dotychczas wydawało mi się, że wokół Kremla następuje budowa klasycznego systemu autorytarnego, jakich wiele widzała Europa w dwudziestoleciu. Ujmując to w punktach i koniecznym skrócie:
- przywódca kreowany na zbawcę ojczyzny - Putin jako silny człowiek, który przywraca Rosji godność i mocarstwową pozycję po upadku ZSRR i okresie rządów niemile wspominanych
- demokracja ściśle limitowana
- pozorny federalizm i zero działań decentralizacyjnych w ramach samej Rosji
- terror przewidywalny, cyli uderzający w ściśle określone jednoski i grupy, to jest resztki demokratycznej opozycji, niepokorne media, ludność pochodzenia kaukaskiego.

Wydawało się, że naturalną konsekwencją kreowania wizerunku Putina-wodza narodu będzie jednak zmiana Konstytucji i zniesienie limitu ilości kadencji Prezydenta. Szczerze mnie zdziwił fakt, że tak się nie stało. Szukając wytłumaczenia, doszedłem do kilku wniosków, a raczej wyklumy mi się takie alternatywne interpretacje sytuacji:
1) Putin jest figurantem. Stoi za nim wszechpotężna grupa interesów w postaci ludzi byłego KGB i związanej z nimi oligarchii biznesowej. Grupa ta uznała, że nie ma co dłużej trzymać tego figuranta, bo zmienianie Konstytucji w czysto autorytarnym duchu nie spodoba się na zachodzie. Dlatego jednego figuranta zastępują drugim figurantem. Pojawia się pytanie - skoro zatem Putin miałby być figurantem na 8 lat, to czemu zbudowano wokół niego AŻ taką szopkę??
2) Putin jest rzecywistym przywódcą o autorytarnych ambicjach. Postanowił jednak nie zmieniać Konstytucji, aby nie dawać kolejnej transportu amunicji krytykom. Na prezydent wystawia figuranta, a sam będzie de facto rządził jako premier. Autorytaryzmy z premierem jako przywódcą zdarzały się - weźmy Portugalię albo Austrię.

Która z tych opcji jest prawdziwa? A może istnieje jeszcze jakieś inne wytłumaczenie?
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Kreiuas
 

III ranga
***
Grupa: Banita
Postów: 193
Nr użytkownika: 19.527

Zawód: BANITA
 
 
post 3/03/2008, 13:47 Quote Post

Model wyborów?
user posted image
"Jesteśmy razem".
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
tuxman
 

Hetman Polny imć Onufry Zagloba w służbie Forum!
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 4.809

 
 
post 3/03/2008, 14:47 Quote Post

QUOTE(Ironside @ 3/03/2008, 13:46)
Powyższy post wprawił mnie w stan dość znacznego osłupienia...

Nie ciebie jednego... jaka retoryka a jakie powalające argumenty! wink.gif

QUOTE
A przechodząc do mojego zdania w tej kwestii: otóż to, co teraz dzije się w Rosj, budzi moje spore zdumienie. Otóż dotychczas wydawało mi się, że wokół Kremla następuje budowa klasycznego systemu autorytarnego, jakich wiele widzała Europa w dwudziestoleciu. Ujmując to w punktach i koniecznym skrócie:
- przywódca kreowany na zbawcę ojczyzny - Putin jako silny człowiek, który przywraca Rosji godność i mocarstwową pozycję po upadku ZSRR i okresie rządów niemile wspominanych
- demokracja ściśle limitowana
- pozorny federalizm i zero działań decentralizacyjnych w ramach samej Rosji
- terror przewidywalny, cyli uderzający w ściśle określone jednoski i grupy, to jest resztki demokratycznej opozycji, niepokorne media, ludność pochodzenia kaukaskiego.

Ja sądzę, że to jest budowana dla mas fasada dobrze zorganizowanej struktury mafijnej. Przytoczę wielce dającą do myślenia wypowiedź jednej z dziennikarek moskiewskiej gazety opozycyjnej:
"FSB pozwala sobie na takie rzeczy, o których KGB w ZSRR nigdy by nawet sobie nie pozwoliła pomyśleć"
Coś w tym jest.

QUOTE
Wydawało się, że naturalną konsekwencją kreowania wizerunku Putina-wodza narodu będzie jednak zmiana Konstytucji i zniesienie limitu ilości kadencji Prezydenta. Szczerze mnie zdziwił fakt, że tak się nie stało. Szukając wytłumaczenia, doszedłem do kilku wniosków, a raczej wyklumy mi się takie alternatywne interpretacje sytuacji:
1) Putin jest figurantem. Stoi za nim wszechpotężna grupa interesów w postaci ludzi byłego KGB i związanej z nimi oligarchii biznesowej. Grupa ta uznała, że nie ma co dłużej trzymać tego figuranta, bo zmienianie Konstytucji w czysto autorytarnym duchu nie spodoba się na zachodzie. Dlatego jednego figuranta zastępują drugim figurantem. Pojawia się pytanie - skoro zatem Putin miałby być figurantem na 8 lat, to czemu zbudowano wokół niego AŻ taką szopkę??

Raczej przychylam się do punktu nr 1. To FSB powiązana z Mafią. Niedługo już, były Prezydent Putin - to wykreowany obiekt do uwielbienia dla mas. Rosjanie nie od dziś mieli skłonność do kochania Cara/Wodza/1-szego Sekretarza itd.
Zwróćcie uwagę teraz na nowego Prezydenta. Nie jest powiązany z KGB/FSB (przynajmniej oficjalnie), jak na polityka jest przystojny (tak przynajmniej wypowiedziała się jedna z Rosjanek, które pracują razem ze mną w firmie).
Zmiana figuranta zatem?

No dobrze - ale czy akurat TEN figurant nie mógłby się zerwać ze smyczy? Przypominam, że szefuje Gazpromowi od 2002-go roku.

Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.521
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 3/03/2008, 14:59 Quote Post

QUOTE
To od Polski zależy czy zmieni się stosunek Rosji do Polski
Owszem, możemy np. dobrowolnie wejśc do Federacji albo dać się ponownie wyzwolić.
QUOTE
Oby nie. Jeden zdrajca w Rosji wystarczył. Raczej jestem przekonany, że Miedwiediew nie jest zdrajcą jak Jelcyn lecz patriotą.
Tak, Józef Wissarionowicz to dopiero był patriota.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
varius
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 353
Nr użytkownika: 42.024

Zawód: Uczen
 
 
post 3/03/2008, 18:04 Quote Post

No cóż...nie wydaje mi się by Miedwiediew mógł przynieść Rosjanom dobrobyt. Jedyną różnicą w dokonywaniu decyzji będzie ich czas...zanim obecny prezydent podejmie decyzję, skontaktuje się z poprzednikiem wink.gif. Chcę przez to powiedzieć, że obecny prezydent tak naprawdę będzie w pełni uzależniony od W. Putina. Wydaje mi się, że nie ja jeden tak sądzę
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
indigo
 

Ad maiorem Historycy.org gloriam!
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 4.521
Nr użytkownika: 488

Stopień akademicki: magister
 
 
post 3/03/2008, 18:15 Quote Post

Najśmieszniejsze jest to, że premier może mieć tyle kadencji ile mu zdrowia i odpowiednich kart do głosowania wystarczy... Czyżby Fidel-bis?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Igor1981
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 24
Nr użytkownika: 11.306

 
 
post 3/03/2008, 20:40 Quote Post

QUOTE(tuxman @ 3/03/2008, 14:47)
Przytoczę wielce dającą do myślenia wypowiedź jednej z dziennikarek moskiewskiej gazety opozycyjnej:
"FSB pozwala sobie na takie rzeczy, o których KGB w ZSRR nigdy by nawet sobie nie pozwoliła pomyśleć"
Coś w tym jest.
*


No na pewno coś w tym jest. Tylko co?
Niech pomyślę... czy działalność tej opozycyjnej dziennikarki jak i jej gazety nie jest przypadkiem finansowana przez organizacje żydowskie mieszczące się na terytorium największego rywala Rosji - Stanów Zjednoczonych? No coś w tym musi być.


QUOTE(lancelot @ 3/03/2008, 14:59)
QUOTE
To od Polski zależy czy zmieni się stosunek Rosji do Polski
Owszem, możemy np. dobrowolnie wejśc do Federacji

Dobrowolnie wejść do Federacji Rosyjskiej? Jak tak bardzo chcesz to możesz ładnie poprosić nowego prezydenta Rosji aby przyjął Polskę do Federacji, ale osobiście wątpię w to aby się zgodził. Wspomniany przez Ciebie niżej Józef Wissarionowicz odrzucił propozycję polskich komunistów aby przyłączyć Polskę do ZSRR, carowie Rosji również nie do końca przyłączyli Polskę do Rosji. Stworzyli Królestwo Polskie. Bo Rusie są co najmniej trzy. Jest Ruś Moskiewska (Rosja), Ruś Kijowska (Ukraina) i Ruś Biała (Białoruś). A Polska to nie jest Ruś tylko Polska to jest Polska, kraj zachodniosłowiański. Ale jak tak bardzo chcesz to możesz poprosić nowego prezydenta aby przyłączył Polskę do Federacji Rosyjskiej, ale bardzo wątpliwe aby się na to zgodził.

QUOTE
QUOTE
Oby nie. Jeden zdrajca w Rosji wystarczył. Raczej jestem przekonany, że Miedwiediew nie jest zdrajcą jak Jelcyn lecz patriotą.
Tak, Józef Wissarionowicz to dopiero był patriota.
*

Józef Wissarionowicz może i był patriotą, ale na pewno nie rosyjskim, a co najwyżej gruzińskim.


QUOTE(varius @ 3/03/2008, 18:04)
No cóż...nie wydaje mi się by Miedwiediew mógł przynieść Rosjanom dobrobyt. Jedyną różnicą w dokonywaniu decyzji będzie ich czas...zanim obecny prezydent podejmie decyzję, skontaktuje się z poprzednikiem wink.gif. Chcę przez to powiedzieć, że obecny prezydent tak naprawdę będzie w pełni uzależniony od W. Putina. Wydaje mi się, że nie ja jeden tak sądzę
*


Ja jestem odmiennego zdania. Myślę że nowy prezydent Rosji nie będzie brał przykładu z obecnego prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego, który przed podjęciem każdej decyzji dzwoni do swojego brata bliźniaka - Jarosława. Ja rozumiem że można być patriotą i uważać, że metody panujące w Polsce są tak doskonałe, że każdy inny kraj powinien je stosować u siebie, ale bądźmy realistami i zejdźmy na ziemię. Przecież Lech i Jarosław są bliźniakami, a Władimir i Dmitrij nie są bliźniakami. Dlaczego mieliby tak samo postępować jak Kaczyńscy?

Władimir Putin był najlepszym prezydentem Rosji w całej historii tego kraju. Po pijaku Jelcynie zastał smród, brud i ubóstwo. To Putin, który w odróżnieniu od Jelcyna nie jest nałogowym pijakiem, uprawia sport, zna języki obce i ogólnie jest inteligentnym człowiekiem postawił Rosję na nogi. On podniósł Rosję z kolan. Dzięki niemu rosyjska gospodarka ruszyła do przodu. On pospłacał większość rosyjskich długów i zapewnił Rosji realne członkostwo w G8. Za czasów Jelcyna w Rosji była bieda. Za czasów Putina wynagrodzenia dla pracowników znacznie poszły w górę. Poziom życia w Rosji bardzo się poprawił. Jedyne czego się nie udało zrobić Putinowi to rozliczyć nielegalnej prywatyzacji na której wzbogacili się różni cwaniacy tacy jak choćby Borys Bieriezowski, który w rzeczywistości rządził Rosją gdy Jelcyn był prezydentem i który wspierał tą nielegalną prywatyzację.
Oby nowy prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew wzorem Putina jeszcze bardziej poprawił poziom życia w Rosji i oby porozliczał tych wszystkich złodziei jak choćby Chodorkowski, którzy nielegalnie się podorabiali na prywatyzacji.
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
indigo
 

Ad maiorem Historycy.org gloriam!
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 4.521
Nr użytkownika: 488

Stopień akademicki: magister
 
 
post 3/03/2008, 20:56 Quote Post

QUOTE
Jest Ruś Moskiewska (Rosja), Ruś Kijowska (Ukraina) i Ruś Biała (Białoruś)


A jest czeczeńska...?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 3/03/2008, 20:58 Quote Post

QUOTE
Niech pomyślę... czy działalność tej opozycyjnej dziennikarki jak i jej gazety nie jest przypadkiem finansowana przez organizacje żydowskie mieszczące się na terytorium największego rywala Rosji - Stanów Zjednoczonych? No coś w tym musi być.


Aaa... żydo-masońsko-kapitalistyczny spisek mający na celu zatrucie dobrych rosyjskich duszyczek... Gdzie ja to słyszałem? W radiu Erewań?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 3/03/2008, 21:12 Quote Post

Wybaczcie Panowie że się wtrącam w tą ciekawą dyskusję ale mam pytanko. Czy po kadencji Miedwiediewa Putin może znowu dojśc do władzy jako prezydent? To chyba głupie pytanie ale słyszałem że może.

Po za tym miałem okres w którym rozmyślałem nad Putinem i jego rządami doszedłem do identycznych wniosków jak "Igor1981". Co takiego Putin złego zrobił oprócz zabicia tamtej dzienikarki, że się go tak demonizuje?
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 3/03/2008, 21:16 Quote Post

QUOTE
Wybaczcie Panowie że się wtrącam w tą ciekawą dyskusję ale mam pytanko. Czy po kadencji Miedwiediewa Putin może znowu dojśc do władzy jako prezydent? To chyba głupie pytanie ale słyszałem że może.


Może. I to dlatego, jeśli Miedwiediew złoży błyskawicznie dymisję, Putin w majestacie prawa (rosyjskiego bo rosyjskiego...) może się starać o urząd po raz kolejny.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej