Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Željko "Arkan" Ražnatović
     
Miguel
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 23.899

 
 
post 9/12/2006, 23:31 Quote Post

Witam,
Jestem początkującym użytkownikiem serwisu więc na wstępie proszę o wyrozumiałość.
Uderzył mnie brak szerszych informacji o tej postaci na portalu wikipedia, więc zaktualizowałem go odrobinę. Mimo wszystko chciałbym poznać wasze opinie i przemyślenia na jego temat. Mamy już temat o Miloševiću, ale wydaje mi się, że odpowiedniejszy będzie nowy topic. Szersza rzesza odbiorców nie zdaje sobie sprawy z jego powiązań ze skrajnym środowiskiem fanów piłki nożnej, a w jego przypadku miało to znaczący wpływ na jego karierę. Zachęcam do dyskusji.

Załączona/e miniatura/y
Załączony obrazek
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Jasnogród
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 859
Nr użytkownika: 50

 
 
post 9/12/2006, 23:39 Quote Post

Zawsze kojarzy mi się z turbofolkiem.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ceca

Piosenki i teledyski Cecy łatwo można ściągnąć z internetu,dużo jest tego.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Miguel
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 23.899

 
 
post 9/12/2006, 23:44 Quote Post

Co do Cecy to gdy władze europejskich klubów protestowały przeciw grze z Obilićem (nie podobały im się powiązania klubu z Arkanem) to Zeljko przekazał władzę nad klubem żonie. Ceca sama przyznaje, że była to tylko kosmetyczna zmiana, aby załagodzić nastroje wokół klubu. Z tego co wiem nadal jest przewodniczącą klubu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
herceg09
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 63
Nr użytkownika: 65.338

Stopień akademicki: mgr
Zawód: IT
 
 
post 6/05/2010, 14:17 Quote Post

Chciałabym wiedziec jakie jest wasze stanowisko w sprawie Arkana. Czy postrzegacie go jako bohatera, czy zbrodniarza wojennego?
Piszcie prosze.
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
keraunos
 

Protector Latinitatis
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 953
Nr użytkownika: 6.034

Stopień akademicki: jakiś jest ;)
 
 
post 6/05/2010, 14:24 Quote Post

Poniekąd jedno i drugie na raz.

Dla Serbów na pewno bohater, bronił mieszkańców przed faszystowskimi bojówkami, pomógł się organizować.
Ale trudno zaprzeczać zbrodniom, które on i jego Tygrysy popełniały.
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
rycymer
 

Ellentengernagyként
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 5.900
Nr użytkownika: 30.754

 
 
post 6/05/2010, 14:32 Quote Post

Gdybym miał na niego spoglądać takim okiem, jak Chorwaci na gen. Ante Gotovinę, to napisałbym: Heroj, a ne zločinac! tongue.gif

Dla Serbów, jak widać, to bohater: http://www.youtube.com/watch?v=vd0A7kCeXqY.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 13/05/2010, 11:44 Quote Post

Nie mam zaufania do gości, którzy każą na siebie wołać Tygrys, fotografują się z tygrysiątkiem i w ogóle obfotografowują się jak panienki na lufach czołgów, chodzą z pistoletami za pasem, itd. Czy to przypadkiem nie był "kochający inaczej"? Pasowałoby...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
rycymer
 

Ellentengernagyként
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 5.900
Nr użytkownika: 30.754

 
 
post 13/05/2010, 12:08 Quote Post

QUOTE
Czy to przypadkiem nie był "kochający inaczej"?

Nie był, a jedynie budował w ten militarny sposób swój medialny wizerunek. Jak na mój gust zaś, to zginął prawdopodobnie z polecenia Slobo - cieszył się zbyt dużą popularnością w Serbii, by Milošević nie poczuł się z tego powodu zagrożony.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 13/05/2010, 12:14 Quote Post

W/g mnie, ale jadę tu tylko na czuja, był zbyt cienki, żeby zagrozić Slobo. Coś mi się wydaje, że szło o podział łupów z narkotyków, lub długi za broń. Może sobie ubzdurał, że stał się już takim bohaterem, że nie musiał spłacać dostaw... W każym bądź razie myślę, że kulka nadleciała z tamtej (mafijnej) strony.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
rycymer
 

Ellentengernagyként
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 5.900
Nr użytkownika: 30.754

 
 
post 13/05/2010, 12:35 Quote Post

Na krótko przed swoją śmiercią Arkan był najpopularniejszą w Serbii osobą ze świata szeroko rozumianej polityki, więc podejrzenia, że Slobo kazał go sprzątnąć jako potencjalnego konkurenta, wcale nie są bezpodstawne. Oczywiście hipotez odnośnie zlecieniodawcy zabójstwa Ražnatovićia jest jeszcze kilka, ale ta wydaje mi się najbardziej prawdopodobna.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
konikoni
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 80
Nr użytkownika: 49.343

 
 
post 13/05/2010, 14:08 Quote Post

Krótko mówiąc najpierw bandyta i zwykły morderca a później masowy ludobójca, jako wielokrotnie skazywany przestępca zdobył całkiem spore polityczne poparcie.

Zanim stało się o nim głośno miał już założone policyjne kartoteki w Szwecji, Belgii, Holandii, Szwajcarii, Niemczech i Jugosławii za napady z bronią w ręku, kradzieże, pobicia, morderstwa i ucieczki z więzień.

Jego "kariera" zanim wybuchła wojna w Jugosławii powinna wzbudzić tylko obrzydzenie.

Później się ludzie dziwią dlaczego Serbów uznano za najgorszych zbrodniarzy w czasie tamtych wojen , skoro w swoich oddziałach maja takie rodzynki.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
rycymer
 

Ellentengernagyként
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 5.900
Nr użytkownika: 30.754

 
 
post 13/05/2010, 14:21 Quote Post

QUOTE
Później się ludzie dziwią dlaczego Serbów uznano za najgorszych zbrodniarzy w czasie tamtych wojen , skoro w swoich oddziałach maja takie rodzynki.

Chorwaci i Muzułmanie mieli w swych szeregach podobnych - o ile nie większych - zbrodniarzy, nie rozumiem zatem, skąd to oburzenie. Wszyscy wówczas na Bałkanach byli po jednych pieniądzach, trudno wobec tego mówić, że ktoś był lepszy, a ktoś gorszy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
herceg09
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 63
Nr użytkownika: 65.338

Stopień akademicki: mgr
Zawód: IT
 
 
post 13/05/2010, 14:27 Quote Post

Arkan budził taki szacunek i wytwarzał wokół siebie taką aurę, że nawet jeden z dowódców bośniackiej bojówki nazwał swój oddział "Tygrysy: , kupił sobie małego tygryska i się z nim fotografował.
Co do smierci Arkana - jest także hipoteza, że zabójstwo zlecił syn Milosevicia, bo Arkan był dla niego konkurentem w opanowaniu serbskiego rynku paliwowego. Oczywiście wersji jest sporo.
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
rycymer
 

Ellentengernagyként
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 5.900
Nr użytkownika: 30.754

 
 
post 13/05/2010, 14:33 Quote Post

QUOTE
Oczywiście wersji jest sporo.

Jedna z nich głosi również, że to Slobo polecił sprzątnąć Arkana, ale z innych nieco powodów. Milosević miał ponoć zlecić zabójstwo z obawy, że Ražnatović może zacząć sypać. Osobiście w średnio to wierzę, podobnie jak w udział w morderstwie Arkana Marko Milosevićia.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.499
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 13/05/2010, 14:41 Quote Post

QUOTE(rycymer @ 13/05/2010, 14:33)
QUOTE
Oczywiście wersji jest sporo.

Jedna z nich głosi również, że to Slobo polecił sprzątnąć Arkana, ale z innych nieco powodów. Milosević miał ponoć zlecić zabójstwo z obawy, że Ražnatović może zacząć sypać. Osobiście w średnio to wierzę, podobnie jak w udział w morderstwie Arkana Marko Milosevićia.
*




Czyli porachunki mafijne wink.gif Cóż można sądzić o mafiozie?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

3 Strony  1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej