Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Oriana Fallaci, 1929 - 2006
     
gregski
 

Pirat of the Carribean
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.067
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO
 
 
post 15/09/2006, 9:11 Quote Post

O jednego porządnego człoweka mniej na Ziemi.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
adamos2006
 

Crusader
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.518
Nr użytkownika: 19.582

Zawód: technik
 
 
post 15/09/2006, 9:25 Quote Post

Porzadnego,madrego i przewidujacego.Widzacego skutki nie z perspektywy nastepnego dnia,ale nastepnego pokolenia.Kobieta,a jaka odwazna!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
florek-XXX
 

Katolik
*******
Grupa: Banita
Postów: 2.227
Nr użytkownika: 15.050

Zawód: BANITA
 
 
post 15/09/2006, 9:39 Quote Post

Urodzona 24 lipca 1929 roku. Zmarła 14 września 2006 roku, mając 82 lata. W czasie II Wojny Światowej działała w Giustizia e Libertà – włoskim antyfaszystowskim ruchu oporu. Karierę dziennikarską rozpoczęła już w 1950 kiedy to została korespondentką włoskiej gazety. Od 1967 pracowała jako korespondent wojenny w Wietnamie, następnie w czasie wojny pakistańsko-indyjskiej, na Bliskim Wschodzie i w Południowej Afryce pisząc dla wielu znanych gazet.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
MP-ror
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 61
Nr użytkownika: 5.187

Stopień akademicki: in¿ynier
Zawód: informatyk
 
 
post 15/09/2006, 10:10 Quote Post

Po jej początkowych "akcjach" myślałem, że to jakaś histeryczka. Dziś myślę, że słusznie ostrzegała nas.
Niech spoczywa w pokoju.
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 15/09/2006, 10:16 Quote Post

szła pod prąd poprawności politycznej - to chwali się. Mówiła co myśli - brawo. Wiele spraw tylko dziei niej można było usłyszeć w europejskim zyciu publicznym.

Mimo to, że o zmarłych nie mówi się źle - zadrą zostaje u mnie, że nie chciała na islam spojrzeć spokojniej i dokładnie jak na to zasługuje, dając pożywkę prostym stereotypom które w islamie widzą jedynie źródło zagrożenia.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
memex
 

VI ranga
******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 1.184

Stopień akademicki: N/D
Zawód: kalkulator mocy
 
 
post 15/09/2006, 11:21 Quote Post

QUOTE(florek-XXX @ 15/09/2006, 10:39)
Urodzona 24 listopada 1924 roku. Zmarła 14 września 2006 roku, mając 82 lata.

Zaraz, zaraz... To ile ona w końcu miała lat? Wszędzie piszą i ogłaszają, że urodziła się w 1929r. confused1.gif
Ale nie o tym chciałem...
Zawsze podobała mi się jej droga "pod prąd" poprawności politycznej podniesionej ostatnio do rangi cnoty najwyższej. Jednak drugą stroną medalu jest jej antyislamskie zacietrzewienie, często wyrażane w słowach dalekich od eufemizmów. W gruncie rzeczy, po mojemu, zasadniczo, właściwie, w istocie miała sporo racji... Tylko ta forma i ton... confused1.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Mintho
 

Wielka Ryba
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 692
Nr użytkownika: 2.033

 
 
post 15/09/2006, 11:28 Quote Post

Nie zdziwię się jak co jakis bardziej narwany mufti ogłosi zwycięstwo islamu w tej sprawie sleep.gif

Nie lubiłem jej - co nie zmienia faktu, że jej głos był ważny, ważny w tej naszej paskudnej poprawności do wszystkiego i wszystkich sleep.gif

Edit:
QUOTE
Zaraz, zaraz... To ile ona w końcu miała lat? Wszędzie piszą i ogłaszają, że urodziła się w 1929r

Rocznik '29. Florkowi palce się omskły rolleyes.gif

Ten post był edytowany przez Mintho: 15/09/2006, 11:34
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
T34
 

Banita
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 785
Nr użytkownika: 14.339

 
 
post 15/09/2006, 11:50 Quote Post

Ehh. Bardzo smutna wiadomość. Ktoś musi zająć jej miejsce.
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Ciołek
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 873
Nr użytkownika: 9.200

 
 
post 15/09/2006, 16:50 Quote Post

QUOTE
nie chciała na islam spojrzeć spokojniej i dokładnie jak na to zasługuje, dając pożywkę prostym stereotypom które w islamie widzą jedynie źródło zagrożenia.

Cóż, do islamu miała bardzo subiektywne podejście, które nie dziwi, gdy weźmie się pod uwagę tragedię, która ją spotkała. Zrozumiałe jest również, jeśli zadamy sobie pytanie, w jaki sposób wielu głośnych muzułmanów patrzy na chrześcijaństwo...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
gregski
 

Pirat of the Carribean
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.067
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO
 
 
post 15/09/2006, 21:33 Quote Post

Niestety ale obecnie wojujący Islam jest największym zagrożeniem dla cywilizacji zachodniej. Fallaci miała odwagę powiedziec to głośno!
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Grocal
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.483
Nr użytkownika: 13.002

Stopień akademicki: student
 
 
post 16/09/2006, 8:20 Quote Post

QUOTE
Fallaci miała odwagę powiedziec to głośno!
Zgadza się, ponad rok temu mówiła że wroga (islam)mamy w domu.

"Eurabia" z powodu swej ślepoty i zbyt dużej tolerancji, pozwoliła by w jej środku rozwinął się wróg"
"Wojna ta prowadzona jest metodą zamachów - wyrafinowanych, dobrze wycelowanych, nie ma tu mowy o żadnym prostactwie"
"Od czterech lat atakuję Potwora, który postanowił wyeliminować nas fizycznie, a wraz z naszymi ciałami zniszczyć nasze zasady i nasze wartości, naszą cywilizację. Od czterech lat mówię o islamskim nazizmie, o wojnie z Zachodem, kulcie śmierci, samobójstwie Europy. Europy, która nie jest już Europą, ale Eurabią i która z powodu swej miękkości, inercji, ślepoty, uległości wobec wroga, kopie swój własny grób" dużo racji i patrzenia przez pryzmat wieloletniego doświadczenia, ale przecież nie wszyscy muzułmanie a nawet ludzie mieszkający w Eurabii (jak to nazwała) primo loco uznają dżihad ...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
florek-XXX
 

Katolik
*******
Grupa: Banita
Postów: 2.227
Nr użytkownika: 15.050

Zawód: BANITA
 
 
post 16/09/2006, 15:39 Quote Post


A wracając do Fallaci, to na Onecie znalazłem coś ciekawego:

Nieznane dotąd, poruszające i do głębi szczere wypowiedzi z wywiadu z Orianą Fallaci, przeprowadzonego w grudniu 2001 roku, publikuje dziennik "La Stampa".
Znani włoscy dziennikarze, którzy przez 10 dni przeprowadzali wywiad - Lucia Annunziata i Carlo Russella - zobowiązali się wówczas, że niektóre jego fragmenty opublikują dopiero po śmierci pisarki.
Fallaci powiedziała wtedy między innymi: "Pan Bin Laden powiedział, że śmierć to koniec, podbój. Słowo, które mnie najbardziej przeraziło, to +podbój+. Dla mnie, dla naszej kultury zachodniej podbój to życie. Ja zawsze rozpaczliwie, radośnie kochałam życie. Kiedy byłam bardzo młoda, pamięć o obozach koncentracyjnych w Niemczech była częścią naszego codziennego życia. Mówiłam sobie: +gdybym była żydowskim dzieckiem i Pan Bóg zapytałby mnie: czy wolisz umrzeć jako dziecko w obozie koncentracyjnym, czy wolisz się nie urodzić?, odpowiedziałabym: wolałabym się urodzić, dzięki temu wiedziałabym, nawet jeśli tylko trochę, co to znaczy biegać , śmiać się, zjeść loda i patrzeć na błękitne niebo+. Każda moja książka jest okrzykiem nienawiści wobec śmierci i wyrazem radości życia". Nowotwór, na który cierpiała, Oriana Fallaci nazwała "Bin Ladenem", dodając: "Nigdy nie wiadomo, w której jest jaskini".
Podkreśliła również: "Ludzie władzy nigdy nie dostają batów za to, za co im się to należy - za błędy, nadużycia, niekompetencję, wykroczenia, za to, za co ja bym ich okładała kijem. Ludzie dają im cięgi za to, że w ich władzy, w ich sukcesie widzą triumf szczęścia".
O sobie powiedziała zaś: "Jestem przede wszystkim osobą porządną. Nie ma plam w moim życiu. Nigdy nie dopuściłam się świństwa, zdrady czy perfidii".
Mówiąc o niespełnionym pragnieniu macierzyństwa, pisarka wyznała: "Jeśli pytacie mnie, co jest dla mnie symbolem kobiecego piękna, nie myślę o Wenus z Milo czy Sofii Loren. Myślę o kobiecie ciężarnej. Jest coś potężnego, triumfującego, niezrównanie pięknego w kobiecie, która nosi w sobie inne życie".
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 16/09/2006, 16:44 Quote Post



Kiedyś Oriana zostanie doceniona przez wszystkich. Za to, że uczyła, iż należy być dumnym z bycia człowiekiem Zachodu. Że można uznawać nasze chrześcijańskie dziedzictwo, nie będąc wierzącym. Że należy do upadłego bronić swoich wartości przed każdym, kto chce narzucać nam własne. A jeśli nie zostanie doceniona, to będzie znaczyło, że nasza cywilizacja dojrzała do upadku. I niech wtedy upada w cholerę - ostatni wyemigrują. Tylko gdzie? Chyba do Texasu...
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Domowik
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 600
Nr użytkownika: 20.450

T.
Stopień akademicki: dr
Zawód: ...
 
 
post 16/09/2006, 19:06 Quote Post

Mam nadzieję, że zagrożenia , o których pisała śp. Oriana Fallaci pozostaną na papierze. Jednak , aby do tego doszło Europejczycy muszą się obudzić, a na to jak na razie nie widać przesłanek dry.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
MikoQba
 

J'essaie d'être une bonne personne
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.843
Nr użytkownika: 8.008

Jacques Nicolas
Stopień akademicki: Dysortograf
Zawód: Dziennikarz
 
 
post 17/09/2006, 7:33 Quote Post

Odeszła osoba która jak mało kto orientowała sie sie w czasach w których przyszło nam życ i moim zdaniem z trafnym pogladem na to co nas czeka.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej