Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
16 Strony « < 14 15 16 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> David Irving, Więzień za poglądy
     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 13/02/2014, 22:36 Quote Post

Wydaję mi się to dziwne aby w kręgach historyków przed publikacjami Irvinga, nie istniała problematyka decydowania o holocauście, a co za tym idzie o udziale w nim Hitlera (na którego dowodu nikt mieć nie mógł).

Wydaję mi się że Irving to jedynie szerszemu gronu zaprezentował.
 
User is offline  PMMini Profile Post #226

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 13/02/2014, 22:49 Quote Post

Z tego, co wiem ta kwestia była wstydliwie pomijana. Nie, że kłamano, ale nikt tego problemu nie postawił ekspressis verbis.
Irving swoim wyzwaniem nagłośnił sprawę i spowodował porządne badania tej kwestii.
Choć powyższy podział nie idzie dokładnie po linii wyznaczonej "tezą Irvinga" to jednak ma z nią wiele wspólnego i wyklarował się w dopiero w latach 80-tych.
Zgadzałoby się w czasie, jeśli chodzi o publikację "Wojny Hitlera" (1977 rok- do tej pory, czyli do momentu opublikowania tej książki, Irving był wynoszony przez resztę pod niebiosa)

Ten post był edytowany przez emigrant: 13/02/2014, 23:44
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #227

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 3/09/2014, 20:45 Quote Post

Jakiś czas temu wpadła mi w ręce książka Marcina Karasa "Alternatywna wizja historii. Prace historyczne Davida Irvinga.

QUOTE
W ciągu ostatnich czterdziestu lat David Irving napisał łącznie kilkadziesiąt książek historycznych, kształtujących opinię na temat narodowego socjalizmu, III Rzeszy i II wojny światowej. Nie będąc naukowcem, historykiem ani specjalistą z żadnej innej dziedziny nauk humanistycznych, rozwinął pisarstwo o wysokim poziomie literackim, stając się autorem o światowej sławie. W Polsce wydano dotychczas jedenaście książek brytyjskiego pisarza, o łącznej objętości 6 tysięcy stron druku. Zagadnienie, które domaga się analizy, to wartość merytoryczna tego pisarstwa.

Niniejsza książka pozwoli czytelnikom Irvinga spojrzeć krytycznie na manipulacje, jakich można dokonać, kiedy rzetelny warsztat historyka zastąpiony zostaje osobistymi przesłankami ideologicznymi.

Akademicka.pl

Recenzja na Histmag.org

Autor tej niegrubej książeczki (ss. 195) rozkłada na czynniki pierwsze pisarstwo Irvinga. Posługując się ponad tysiącem cytatów z jego prac (są przypisy do wszystkiego), Karas przedstawia stosunek Brytyjczyka do opisywanych przez niego wydarzeń, kreśląc portret nie historyka, ale "publicysty historycznego" a nawet "publicysty propagandowego III Rzeszy" (s. 12-13). W sumie sam wstęp do książki dość szeroko prezentuje Irvinga, to kim jest oraz o czym i - przede wszystkim - jak pisze (przy okazji opisując i krótko streszczając wszystkie oficjalne prace Irvinga). Ciekawa lektura, choć jej nie ukończyłem. Jest trochę monotonna, więc od czasu do czasu sobie ją kawałku będę czytał. Nie mniej - polecam smile.gif

Spis treści:
Wstęp. Współczesny rewizjonizm historyczny
1. Alianci zachodni oczami Irvinga
2. Wizja Polski i Polaków
3. Naród żydowski
4. Obraz III Rzeszy
5. Niemieckie podboje w Europie
6. Rudolf Hess jako bohater hitleryzmu
7. Wizerunek Adolfa Hitlera
Zakończenie. Alternatywna wizja historii i przyczyny jej popularności.
Bibliografia
Indeks osób.

Ten post był edytowany przez master86: 3/09/2014, 20:48
 
User is offline  PMMini Profile Post #228

     
Sylwia.Karolina
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 102.963

Sylwia Lelito
Zawód: Student
 
 
post 14/02/2018, 22:55 Quote Post

David Irving nazywa sie historykiem. Skoro tak to czy moze dokonywac poprawek w historii wedlug wyznawanych przez siebie pogladow? Czy nie powinien podkreslac, ze to tylko jego poglady a nie prawda historyczna? I czy jego ksiazki powinny byc uznawane za rzetelne zrodlo informacji o przeszlosci? Nawiasem mowiac bardzo polecam film "Klamstwo" z 2016, z ktorego dowiedzialam sie o calej sprawie. Mi osobiscie dal wiele do myslenia. smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #229

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 14/02/2018, 23:10 Quote Post

QUOTE(Sylwia.Karolina @ 14/02/2018, 22:55)
David Irving nazywa sie historykiem. Skoro tak to czy moze dokonywac poprawek w historii wedlug wyznawanych przez siebie pogladow? Czy nie powinien podkreslac, ze to tylko jego poglady a nie prawda historyczna?
Sęk w tym, że większości spraw powołuje się na dokumenty lub relacje świadków.
QUOTE
I czy jego ksiazki powinny byc uznawane za rzetelne zrodlo informacji o przeszlosci?
Wielu się na nie powołuje w bibliografii.
QUOTE
Nawiasem mowiac bardzo polecam film "Klamstwo" z 2016, z ktorego dowiedzialam sie o calej sprawie. Mi osobiscie dal wiele do myslenia. smile.gif
Zapoznałaś się ze stanowiskiem jednej strony (Lipszycowej) czy rzetelna ocena nie wymaga zapoznania się ze stanowiskiem i argumentami także drugiej strony? Poszukaj, co Irving mówi o tym procesie.

Nawiasem mówiąc Irving z twierdzenia, że w Oświęcimiu nie gazowano Żydów wycofał się. (Holocaustu nigdy nie negował, nota bene).Szczerze mówiąc problem z Irvingiem jest w dużej mierze taki, że wielu jego krytyków nie wie, co on tak naprawdę twierdzi.

Ten post był edytowany przez emigrant: 14/02/2018, 23:12
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #230

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 16/02/2018, 0:59 Quote Post

QUOTE
Szczerze mówiąc problem z Irvingiem jest w dużej mierze taki, że wielu jego krytyków nie wie, co on tak naprawdę twierdzi.

Dokladnie to. David Irving ma teraz 79 lat, jest - nazwijmy to - po przejsciach. W dalszym ciagu jednak potrafi cos chlapnac. W zeszlym roku brytyjski pisarz i dziennikarz (The Sunday Times) Brian Appleyard mial na tyle sily perswazji, ze udalo mu sie usidlic Irvinga i uzyskac zgode na wywiad. A Irving nie znosi dziennikarzy. Oto jego tresc:

"Jestem detektywem Holokaustu". Czy David Irving zmienił zdanie?

David Irving wysyła mi e-maila: "Będę czekac na lotnisku w moim Rolls Royce". I oto on, wsrod małego tłumu w strefie przylotow na lotnisku w Inverness w Szkocji: czarny płaszcz z pasem, sztruksowe spodnie które wydają się krótkie. Ta kiedys przystojna twarz wygląda na zmiętą, rozgniewaną i udręczoną. Prowadzi mnie do Rolls-Royce - starego, odrestaurowanego Silver Spur.
Po krótkiej jeździe przez pokryte śniegiem pola docieramy do dużego, brązowego klasycznego domu z wielkim, zakrzywionym doryckim portykiem. Jest w nim, jak mówi Irving, 40 pokojow, rozdzielone po polowie między Irvingiem a innym najemcą. Wewnątrz wszędzie wisza poroża, widze tez organy. Obaj lokatorzy toczą zaciekly spór o wiele rzeczy. Irving mówi, że to ostatecznie wypędzi go z tego małego górskiego raju. Przechodzimy korytarzem wyłożonym setkami pudeł kartonowych. "Te pudla to akta - mówi ponuro Irving - pochodzą z procesu".
Te akta to jeden z powodow, dlaczego tu jestem. Rozprawa, o której mowa, miała miejsce w 2000 roku. Na jej podstawie zostal zrobiony film pt. Denial. Irving przegrał sprawę w katastrofalny sposob; w konkluzji wyroku sędzia podkreslil "że Irving aktywnie zaprzecza istnieniu Holokaustu; że jest antysemicki i rasistowski oraz że kojarzy się z prawicowymi ekstremistami promującymi neonazizm".
"Nie mógł zrobić nic innego" - komentuje to Irving. "Gdyby ten sedzia mnie uniewinnil, to byłby koniec jego kariery. Jestem ofiara okolicznosci".

Irving został zrujnowany zawodowo i finansowo; musial zaplacic koszty procesu w wysokości 2 milionów funtów i został bankrutem. Mimo to czuje sie niewinny i jest przekonany, że kiedy w ciągu nastepnych trzech lat opublikuje swój pamiętnik to zostanie zrozumiany i rozgrzeszony. "Zanim zapytasz mnie cokolwiek" - mówi z naciskiem - "To najpierw zapytaj: czy zaprzeczam istnieniu Holokaustu? Odpowiedź brzmi: nie. Jestem tropicielem Holocaustu i szukam odpowiedzi tam gdzie nikt nie szukal. Jak oskarzac o negowanie istnienia Holokaustu osobe, która co roku zabiera grupe 25 lub 30 entuzjastow historii do miejsc eksterminacji - Sobiboru, Treblinki, Bełżca i Majdanka. Takiej osobie nie mogą stawiac absurdalnych oskarzen."

Irving mówi, że nigdy nie negowal istnienia Holocaustu, choć wydaje się, że jest wprost odwrotnie. Teraz wierzy, że zginęło co najmniej cztery miliony, a może sześć milionów Żydów, wielu z nich z powodu chorób, choć bez wątpienia większość została zamordowana. Nie wierzy jednak, że wielu zmarło w Oświęcimiu. Obecna oficjalna liczba to około 1,1 miliona. "Dane o smietelnosci w Oświęcimiu zostały poważnie zawyżone. A teraz Oswiecim stal sie zwykla atrakcja turystyczna. Używają go teraz, ponieważ w pobliżu jest lotnisko, hotele, a na parkingu jest McDonald's i hot dogi, co sprawia, że ​​jest on bardzo dogodny dla turystów i gości. Oswiecim jest tak wysoce skomercjalizowany jak Disneyland". To dziwna skarga, przeciez Irving sam organizuje swego rodzaju wyjazdy turystyczne do obozów śmierci.

Wedlug Irvinga rzadkość odwiedzin Heinricha Himmlera w Auschwitz jest dowodem na niska range tego miejsca. To kolejna sprzecznosc, ponieważ Irving twierdzi, że Himmler nie byl informowany przez Reinharda Heydricha, co do ktorego wszyscy zgadzają się, iż byl głównym architektem tego programu. Takie rozumowanie prowadzi tez do nieprawdopodobnej tezy, że Hitler nic nie wiedział o Ostatecznym Rozwiązaniu ponieważ Heydrich również przed nim to ukrywał. "Działania Hitlera były na korzyść Żydów" - mówi Irving. "Zrobił, co mógł, aby chronić Żydów przed Heinrichem Himmlerem. Nie sądzę, żeby Hitler był antysemicki. "
A wiec czy Irving także podziwia Hitlera? Z pewnością wyraził taki podziw w przeszłości. "To nie jest ani to, ani tamto. Jako biograf nie moge podziwiać kogoś lub nienawidzić. Musze mieć całkowicie beznamiętny pogląd. "
Poglad dotyczacy Führera jako niewinnego pod zarzutem antysemityzmu prowadzi do jego następnej nieprawdopodobnej tezy że istnieje moralna równosc między sojusznikami a nazistowskimi Niemcami. Jak sugeruje Irving, bombardowanie Drezna i Hiroszimy było wersja Holocaustu w wykonaniu Aliantow. Jest przekonany, ze alianckim nalocie na Drezno w lutym 1945 roku zginelo 135 000 ludzi. Oficjalne szacunki to około 25 000 osób.
"Trudno mi zrozumieć różnicę między szatańskością zabijania ludzi z powodu ich religii lub rasy, a paleniem ich żywcem, gdy są Niemcami" mówi Irving.
Zwracam uwagę, że Niemcy bombardowali cele cywilne w Wielkiej Brytanii. "A gdzie? Coventry - 390 ofiar? "- odpowiada. "Ale Coventry był celem wojskowym; miał wokół fabryki."
Przeciez ekspansjonizm niemiecki rozpoczął wojnę - mowie do Irvinga. Odpowiada: "to jest polityczna cecha, polityczne wydarzenie. Nie ma wątpliwości, że Niemcy chcieli odzyskać to, co stracili i znaleźli człowieka, który był w stanie to zrobić. "
- Ale przeciez nie stracili Francji !
- Stracili znaczną część - Alzację/Lotaryngię.
To bardzo mały kawałek terytorium - mysle.
"Ale chcieli oddać resztę" - mówi Irwing, zgodnie z jego jego przekonaniem, że ​​naziści w końcu wojny planowali zwrocic Francję Francuzom.
Inwazje na Polskę, która doprowadziła Anglie do wojny, odrzuca jako aspekt dążenia Hitlera do ziem na wschodzie, sugerując, że to wina samych Polaków. Katastrofalna inwazja na Rosję rozpoczęła się, ponieważ Rosja miała zaatakować Niemcy. I tak dalej.

Naród żydowski jest głównym źródłem gniewu Irvinga. Mówi: "Spędzili ostatnie 50 lat próbując mnie zniszczyć." To będzie cholernie znany przez lata sposob myslenia każdego, kto mial do czynienia z nazizmem: nie lubię Żydów, ale to ich wina.
Czasami wymawia slowo "Żydzi" ze wstretem, czasem z absurdalną nieśmiałością. Pytam go, dlaczego jest zawsze w srodku kontrowersji. Odpowiada: "Duże pieniądze. Nie doceniłem efektu pieniędzy. Uznali, że zagrażam ich istnieniu."
- Co to znaczy "ich" ?
- Ludzie, którzy wyłożyli duże pieniądze.
- Żydzi?
- Nie bede o tym dyskutowac.

O filmie "Denial" mówi: "W Ameryce nie zarobil duzo pieniedzy. Ale z takim filmem nie jest wazne czy zarabia, czy nie. Ludzie ktorzy go finansowali mają pieniądze i to będzie służyć ich sprawie i nie obchodzi ich, kto na tym ucierpi. Jednak w końcu ludzie, którzy stworzyli ten film, aktorzy i aktorki, zrozumieja w co zostali zamieszani". Film, mówi Irving, jest "pełen kłamstw" - choć mówi też, że widział tylko zwiastun. Dodaje, że chciałby, żeby jego rezyserem Steven Spielberg. Zauważywszy moje zdziwienie, mówi: "Cóż, rozciąłby mnie na kawałki, ale przynajmniej byłby to dobry film".

Irving zarabia drukujac i sprzedajac swoje książki, organizuje wycieczki do obozow koncentracyjnych za pośrednictwem wlasnej strony internetowej. Na Boże Narodzenie kieruje apele o wsparcie do bogatych Amerykanow. Kończy książkę o Himmlerze i wielotomową biografię Churchilla; potem obiecuje napisac wspomnienia. Jego starania o przywrócenie szacunku będzie kontynuowane dopóki "nie będzie bursztynowego światła, a potem czerwonego" - jego eufemizm na śmierć.

To jeden z najdziwniejszych wywiadów, jakie kiedykolwiek zrobiłem, przerażający, absurdalny i żałosny. Chwilami czuję litość. Później jednak odkryłem jego stronie internetowa, której nie zauważyłem: "Dziennik codzienny Davida Irvinga na temat wolności słowa i praw człowieka". Okazuje się, że jest to toksyczny antysemicki kocioł, prawdopodobnie przynęta dla jego amerykańskiej rewizjonistycznej publiczności i darczyńców. Moja litosc wyparowala. Moja matka była Żydówką. To czyni mnie Żydem. Tak więc, panie Irving, w imieniu mojego ludu - pierdol sie. Ty i Rolls Royce którym jeździsz.



N_S
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #231

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 16/02/2018, 15:01 Quote Post

To ja czekam na biografię Himmlera smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #232

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 16/02/2018, 15:15 Quote Post

QUOTE(master86 @ 16/02/2018, 15:01)
To ja czekam na biografię Himmlera smile.gif
*


Witam w klubie. Czekam na to już ładnych parę lat. On sam to już (jego słowa) "ponad 10 lat pisze" (teraz to już będzie kilkanaście). Ze względu na wiek Irvinga, mam wątpliwości czy to w ogóle wyjdzie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #233

     
Kudlaty95
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 42
Nr użytkownika: 103.884

 
 
post 4/03/2019, 10:23 Quote Post

Pewnie książka się nie ukaże , ale nie powiedziałabym , że to z racji wieku. Nie wiadomo jak z jego zdrowiem . Po prostu była taka na niego nagonka więc pewnie sobie odpuścił, ale kto wie gdyby jednak wyszła to bym się bardzo ucieszył.
 
User is offline  PMMini Profile Post #234

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 20/03/2019, 11:22 Quote Post

BENNETT WZYWA POLSKĘ DO ODRZUCENIA WPROWADZENIA DO PRZENOSZENIA DENIERA HOLOCAUST
We wrzesniu br David Irving poprowadzi wycieczke grupowa podczas dziewięciodniowej wizyty w Polsce (cena 3 650 USD na osobę) do obozów zagłady w Treblince, Sobiborze, Bełżcu i Majdanku. W programie wycieczki jest tez wizyta w bunkrze Adolfa Hitlera - znanego jako „Wilcze Szaniec” - oraz w siedzibie szefa SS Heinricha Himmlera.
Minister ds. Diaspory Naftali Bennett wezwał polski rząd do odmówienia Davidowi Irvingowi, brytyjskiemu negacjoniście holokaustu, prawa wjazdu do Polski w związku z doniesieniami, że ma on poprowadzić zwiedzanie nazistowskich obozów śmierci.
Bennett wysłał list do polskiego ambasadora w Izraelu Marka Magierowskiego, mówiąc, że poglady Irvinga na temat negowania Holokaustu dowodza, że wizyta którą poprowadzi, ma na celu popieranie jego fałszywych twierdzeń historycznych.
„Biorąc pod uwagę stanowisko Irvinga, o odrażających wypowiedziach i jawnych kłamstwach na temat historii Holokaustu, jest całkiem jasne, że zamierza on wykorzystać tę okazję do szerzenia dalszych kłamstw” - napisał Bennett.
„Czyniąc to, obrazi pamięc ofiar Holokaustu i całego narodu żydowskiego, a także podsyci już szalejący ogień nienawiści i antysemityzmu, którego jesteśmy świadkami na całym świecie”.
Bennett poprosił polski rząd, by uniemożliwił Irvingowi i jego grupie wjazd do Polski i wejście na teren obozów śmierci.
W 1996 roku Irving pozwał amerykańska historyczke prof. Deborah Lipstadt za zniesławienie, po tym jak w jej książce "Odmawianie Holokaustu" nazwała go negującym Holokaust. Trzy wyroki sądowe uznały, że Irving był negatorem Holokaustu, antysemitą i rasistą.
Irving zaprzeczył istnieniu komór gazowych w Auschwitz i okreslil twierdzenia masowego mordu jako „Disneyland”.

(Jerusalem Post)

Pozwolilem sobie na email do autora artykulu:
Dear Mr. Sharon,
I read your article " Bennet calls onPoland to deny entry to Holocaust denier Irving". Congratulations, good job !
I am sure it is not your fault, but in the last fraze, there is an error
It is not "Aushwitz" but "Auschwitz".
Also, you wrote: described the claims of mass-murder there as “Disneyland".
Last year, The Sunday Time journalist Brian Appleyard during interview with David Irving noted, that Irving used word "Disneyland" as a description of present day commercialization of Auschwitz Museum. I am confused.
With deepest respect
xxxx


N_S


PS: To lubie. 40 minut pozniej dostaje od dziennikarza odpowiedz:
Thanks v. much Jxxxx, being corrected.
Best,
Jeremy
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #235

     
Kudlaty95
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 42
Nr użytkownika: 103.884

 
 
post 4/10/2019, 6:21 Quote Post

Są jakieś akutalne informacje o Irvingu ? Chodzi mi o to czy nie pisze jakiejś książki. Na jego stronie nic znaleźć nie mogę.
 
User is offline  PMMini Profile Post #236

16 Strony « < 14 15 16 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej