Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
7 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wydanie tematu w formie książkowej
     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.205
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 3/10/2012, 10:45 Quote Post

Witam!
Właśnie rozmawiam z jednym z redaktorów wydawnictwa Warbook, które wielu z nas jest znane dzięki serii Marcina Ciszewskiego czy dzięki seriom W. Wolffa czy M. Gawędy. Ów człowiek twierdzi, że byłby zainteresowany wydaniem któregoś z naszych tematów z zakresu historii alternatywnej-w grę wchodzą tematy tadato, tematy z HAP i HA(o). Mam parę pytań:
-czy nie jest to niezgodne z, jeśli dobrze pamiętam, prawami forum do treści tu zamieszczanych?
-co na to udzielający się tam userzy?
-jak mogłoby wyglądać (wymagane) redagowanie tematu?

Osobiście widziałbym to tak: jeden z userów (choćby i ja) wyrzuca zbędne treści, ALE zostawiając niektóre pyskówki, które też nadają koloryt-warto jednak zostawić i moderatorską czerwień. Każdy z postów byłby opatrzony jak u nas datą i godziną oraz nickiem usera, zgodnie z polityką wydawnictwa "bohaterów" (w naszym wypadku-userów) warto by opisać na początku, każdego na tyle, na ile by się zgodził-kto chce, może podać nazwisko, zawód, sygnaturkę (tę drukowałbym tylko raz) i avatar, kto nie chce, byłby opisany samym nickiem lub jako np. User1. W kwestiach finansowych, myślę, że ew. zysk można by przekazać na forum, lub część na forum, resztę podzielić między userów wg dogadanej metody.


Co wy na to? wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 3/10/2012, 10:55 Quote Post

QUOTE
[=tromp]
Witam!
Właśnie rozmawiam z jednym z redaktorów wydawnictwa Warbook, które wielu z nas jest znane dzięki serii Marcina Ciszewskiego czy dzięki seriom W. Wolffa czy M. Gawędy. Ów człowiek twierdzi, że byłby zainteresowany wydaniem któregoś z naszych tematów z zakresu historii alternatywnej-w grę wchodzą tematy tadato, tematy z HAP i HA(o). Mam parę pytań:
-czy nie jest to niezgodne z, jeśli dobrze pamiętam, prawami forum do treści tu zamieszczanych?
-co na to udzielający się tam userzy?
-jak mogłoby wyglądać (wymagane) redagowanie tematu?

Osobiście widziałbym to tak: jeden z userów (choćby i ja) wyrzuca zbędne treści, ALE zostawiając niektóre pyskówki, które też nadają koloryt-warto jednak zostawić i moderatorską czerwień. Każdy z postów byłby opatrzony jak u nas datą i godziną oraz nickiem usera, zgodnie z polityką wydawnictwa "bohaterów" (w naszym wypadku-userów) warto by opisać na początku, każdego na tyle, na ile by się zgodził-kto chce, może podać nazwisko, zawód, sygnaturkę (tę drukowałbym tylko raz) i avatar, kto nie chce, byłby opisany samym nickiem lub jako np. User1. W kwestiach finansowych, myślę, że ew. zysk można by przekazać na forum, lub część na forum, resztę podzielić między userów wg dogadanej metody.
/


Ja jestem za. Osobiście uważam, że tematyka, która znajdzie zainteresowanie wśród czytelników odpowiada temperaturze dyskusji na forum, a więc o PW, zajęciu Zaolzia, czy polskiej polityki przed '39.
Książka może zawierać dyskusję na kilka gorących tematów.
Marek
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.205
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 3/10/2012, 10:58 Quote Post

QUOTE(Marek Zak @ 3/10/2012, 11:55)
Ja jestem za. Osobiście uważam, że tematyka, która znajdzie zainteresowanie wśród czytelników odpowiada temperaturze dyskusji na forum, a więc o PW, zajęciu Zaolzia, czy polskiej polityki przed '39.
Książka może zawierać dyskusję na kilka gorących tematów.
Marek
*


Zgadza się, Marku. Sam już ponad rok temu proponowałem podobne rozwiązanie, bodajże w kontekście Kongresówki. A teraz, skoro mam jakiś kontakt z szefostwem jednego z odpowiednich do tego wydawnictw... W końcu Przemek (nawet dwaj), Jacek, Michał (jeden, drugi i trzeci tongue.gif ) i reszta nie są gorsi literacko, a merytorycznie o wiele lepsi od takiego Wolffa...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Realchief
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 15.867
Nr użytkownika: 63.111

 
 
post 3/10/2012, 11:10 Quote Post

Pomysł nie najgorszy. Z tym, że sens wydania byłby przy "ukończonym" temacie, a takich nam niestety brak.
W HA każdy temat nam w końcu z różnych względów umiera i zostaje poczucie niedosytu.
Nie wiem czy nie najsensowniej by było stworzyć nowy temat właśnie z takim książkowym założeniem. Wtedy obok stałych dyskutantów w dziale HA trzeba by do tego zaprosić także osoby mające gruntowną wiedzę z odpowiedniego działu, a HA nie bardzo tykające.
Coś z okresu międzywojennego wydaje się to najrozsądniejsze. Budzi on bardzo duże zainteresowanie i okres jest sensownie krótki. Nie ma problemu z dostępem do szczegółowych danych. W dodatku mamy wtedy odpowiednią cezurę w postaci końca alternatywnej DWS.


Faktem jest, że HA nie wydaje się za dużo, a jak już to są to powieści bardziej SF niż HA. Ewentualnie są to krótkie scenariusze kreślone przez pojedynczych historyków i jako takie mocno subiektywne i pozbawione koniecznej dla realizmu gruntownej i kompleksowej analizy, co staramy się robić na forum.

Ten post był edytowany przez Realchief: 3/10/2012, 11:11
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.205
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 3/10/2012, 11:14 Quote Post

QUOTE(Realchief @ 3/10/2012, 12:10)
Pomysł nie najgorszy. Z tym, że sens wydania byłby przy "ukończonym" temacie, a takich nam niestety brak.
W HA każdy temat nam w końcu z różnych względów umiera i zostaje poczucie niedosytu.
Nie wiem czy nie najsensowniej by było stworzyć nowy temat właśnie z takim książkowym założeniem. Wtedy obok stałych dyskutantów w dziale HA trzeba by do tego zaprosić także osoby mające gruntowną wiedzę z odpowiedniego działu, a HA nie bardzo tykające.
Coś z okresu międzywojennego wydaje się to najrozsądniejsze. Budzi on bardzo duże zainteresowanie i okres jest sensownie krótki. Nie ma problemu z dostępem do szczegółowych danych. W dodatku mamy wtedy odpowiednią cezurę w postaci końca alternatywnej DWS.
*


Mejbi... A może, skoro to WarBook i raczej tak "współczesnawo", przynajmniej, jeśli chodzi o technikę, to może ta moja Wileńszczyzna..? Ewentualnie można by dokończyć ojzonowe "KP"-popierwszowojenne, nieprzekombinowane, a dość ładnie prowadzone... No i tematy tadato mogłyby być zebrane w jedną, zgrabną całość, ale one nie zawsze są zupełnie historyczne...

Ten post był edytowany przez Tromp: 3/10/2012, 11:15
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 3/10/2012, 11:47 Quote Post

Nie ma zakończonego tematu. To nie Hollywood. Temat może podsumować moderator, który swtierdzi, ze w,,większość uczestników jest za tym, albo za tym".
M
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Realchief
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 15.867
Nr użytkownika: 63.111

 
 
post 3/10/2012, 12:06 Quote Post

Jakby nie patrzeć w HA doprowadzenie wydarzeń do czasu obecnego temat kończy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.521
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 3/10/2012, 12:32 Quote Post

Można by to zrobić pod warunkiem (tak mi się wydaje) uzyskania zgody wszystkich zainteresowanych (tj. właścicieli forum i biorących udział w dyskusji) oraz uznania przez tych drugich, że faktycznie powiedzieli już wszystko, co mieli do powiedzenia...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 3/10/2012, 12:46 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 3/10/2012, 10:45)
Osobiście widziałbym to tak: jeden z userów (choćby i ja) wyrzuca zbędne treści, ALE zostawiając niektóre pyskówki, które też nadają koloryt-warto jednak zostawić i moderatorską czerwień.

Już widzę te "zbędne" treści wyrzucone z dyskusji. Każdy trudny do zbicia argument przciwnika okaże się "zbędnym"...
Niech ręka boska broni cenzurować wypowiedzi, nawet te "zbędne" bez zgody autorów.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.205
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 3/10/2012, 12:56 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 3/10/2012, 13:46)
Już widzę te "zbędne" treści wyrzucone z dyskusji. Każdy trudny do zbicia argument przciwnika okaże się "zbędnym"...
Niech ręka boska broni cenzurować wypowiedzi, nawet te "zbędne" bez zgody autorów.
*


Nie w tym rzecz-zbędne będą kontynuacje tego, co nie przeszło. Zbędne mogą być nadmierne kolonie, Murzynki w kieckach, ropa w Gwinei, pancerniki, zdemilitaryzowane Prusy Wsch., przyjaźń pol-lit i pol-ukr... Itd tongue.gif
A w ogóle to jesteś pewien, że to twoja działka? rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.521
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 3/10/2012, 13:03 Quote Post

Też byłbym za tym, by wszelkie modyfikacje i okrajania wykonywać wyłącznie za zgodą zainteresowanych.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.320
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 3/10/2012, 13:05 Quote Post

Już całe forum się zaangażowało w HA i rzekomą publikację. Nie ma jak dobra reklama. rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.205
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 3/10/2012, 13:17 Quote Post

QUOTE(Piegziu @ 3/10/2012, 14:05)
Już całe forum się zaangażowało w HA i rzekomą publikację. Nie ma jak dobra reklama.  rolleyes.gif
*


Michałku, ale to na serio... tongue.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.979
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 3/10/2012, 13:41 Quote Post

Kongresówka to wg mnie materiał pierwsza klasa na publikację - tak naprawdę chodziło dość długo za mną, żeby napisać kilka shortów (pardon, nowelki i opowiadania - Kongresówka nie daje się kolonizować!) z tego "uniwersum".

Podobnej klasy jest wątek o Sobieskich, choć wydaje mi się, że dystans PODa od historii bliskiej zmniejsza jego wartość rozrywkową (a w końcu w przypadku fabuły to ma spore znaczenie). No i oczywiście John Kovalsky, w różnych jego wariantach i odsłonach.

Tyle, że sam tekst to mało - jakby zaopatrzyć go w grafiki, mapy itp., wyszedłby z tego całkiem niezły podręcznik historii alterświata. Ba, można by to wydać w formie takiej, jak podręcznik historii. wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
jkobus
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 7.397
Nr użytkownika: 65.292

Jacek Kobus
Stopień akademicki: mgr
Zawód: rolnik
 
 
post 3/10/2012, 13:44 Quote Post

Nie wydaje mi się, aby przeniesienie na papier któregokolwiek z wątków HA mogło być ciekawe dla czytelnika. Książka to nie internet - na forum, jak ktoś nawet czyta wątek od deski do deski (co, powiedzmy sobie szczerze, mało kto robi...) - to ma możliwość, aby oprotestować co mu się nie podoba, zaproponować inne rozwiązanie, włączyć się jakoś do tworzenia tej rzeczywistości - i taka interaktywność nie na ostatnim miejscu decyduje o atrakcyjności wątków!

Naszych scenariuszy na pewno nie da się przenieść na papier in extenso: jest tam zbyt wiele powtórzeń, byłaby to niezmiernie nużąca lektura. Tak więc bez bardzo poważnej redakcji, wykraczającej daleko poza skasowanie tylko co poniektórych, nic nie wnoszących wypowiedzi - to w ogóle i myśleć o tym nie ma co. Klapa gwarantowana!

Tak naprawdę, co mogłoby być ciekawe, to wykorzystanie takiego scenariusza li i jedynie jako tła do autorskiej, fabularnej opowieści. Co zresztą ongiś podnosiłem - zdaje się jednak, że kol. Baszybuzuk słusznie zauważył, że to z kolei nie interesuje autorów: pisarze nasi wprawdzie NIE POTRAFIĄ pisać historii alternatywnej (sensownej jeszcze nie spotkałem...) - ale też, NIE JEST IM TO DO NICZEGO POTRZEBNE - a takie korzystania z "gotowca" jak chodzi o "świat przedstawiony", to podobno żaden fun dla pisarza...

Sam mam pokusę, żeby spróbować w ten sposób wykorzystać mój Gburlaand, który wydaje się być światem bardzo "domkniętym", to jest ściśle zdefiniowanym (a zarazem jest też egzotyczny) - ale, po prawdzie, nigdy się nie mierzyłem z fabularną fikcją "na poważnie" i trochę się sromam, że nie poradzę.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

7 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej