Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Nowe Działy, lub zakladki na Forum
     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 28/12/2018, 9:39 Quote Post

Witam,
podaje administracji Historyków.org pomysł nowego działu, lub zakładek, w schemacie Forum.
Primo Kalendarium, w którym można by odnotowywać kolejne rocznice, czy daty nadchodzących rocznic wydarzeń historycznych, np; Wczoraj było stulecie wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
Secundo Klepsydra(robocza nazwa)wielu wielkich świadków, i uczestników historii odchodzi, do lepszego świata ostatnimi czasy. Piszemy ku ich czci "nekrologi"tematy, które warto by zgromadzić, w jednym miejscu, i tam w przyszłości umieszczać podobne.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
El_Slavco
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 953
Nr użytkownika: 47.579

 
 
post 28/12/2018, 11:09 Quote Post

Pomysły popieram.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.287
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 28/12/2018, 13:37 Quote Post

Jestem za.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 28/12/2018, 14:03 Quote Post

A co poza odnotowaniem rocznicy miałoby być w takim temacie ( przecież tematy o danych wydarzeniach już istnieją, jak choćby przykład w/w Powstania Wielkopolskiego ), żeby uniknąć dublowania?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 28/12/2018, 14:15 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 28/12/2018, 15:03)
A co poza odnotowaniem rocznicy miałoby być w takim temacie ( przecież tematy o danych wydarzeniach już istnieją, jak choćby przykład w/w Powstania Wielkopolskiego ), żeby uniknąć dublowania?
*


Nie wiem, czy dyskusja była by potrzebna, można by przykładowo podając :
Dzis wypada 100 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego,
Chętnych do dyskusji na temat powstania, odsyłam do tematów na Forum:

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=107460
&
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=89459
&
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=88227
ect.
To nawet lepiej, przypominamy stare tematy warte ożywienia, i autor postu tez się musi wysilić, nie napisać jedynie "dziś ... rocznica...."

Ten post był edytowany przez force: 28/12/2018, 14:15
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 28/12/2018, 14:39 Quote Post

QUOTE(force @ 28/12/2018, 14:15)
QUOTE(emigrant @ 28/12/2018, 15:03)
A co poza odnotowaniem rocznicy miałoby być w takim temacie ( przecież tematy o danych wydarzeniach już istnieją, jak choćby przykład w/w Powstania Wielkopolskiego ), żeby uniknąć dublowania?
*


Nie wiem, czy dyskusja była by potrzebna, można by przykładowo podając :
[i]Dzis wypada 100 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego,
przypominamy stare tematy warte ożywienia, i autor postu tez się musi wysilić, nie napisać jedynie "dziś ... rocznica...."
*


No, to ja nie widzę potrzeby zakładania takiego działu, a nawet jestem przeciwny mnożeniu jedno czy dwupostowych tematów. (Zresztą wkrótce byłoby ich multum) Jak ktoś chce odnotować rocznicę danego wydarzenia, to może w jednym z tematów o nim napisać post informujący o rocznicy, co może odnowić dyskusję, bo wrzuci tym samym dany temat na czoło.
A jak jest rocznica wydarzenia, które nie ma jeszcze tematu na forum, to z okazji tej rocznicy można takowy otworzyć pisząc np. "Korzystając z entej rocznicy wybuchu siódmej wojny Titiurlistanu z Blablacją (tutaj link do obchodów) chciałbym otworzyć dyskusję na temat tej najkrwawszej z wojen o sukcesję blablacką. Zapraszam do dyskusji." I szafa gra.

Ten post był edytowany przez emigrant: 28/12/2018, 14:49
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.419
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 28/12/2018, 14:45 Quote Post

Takie rzeczy to bardziej na facebooka, ale pomysł na dział - Klepsydra uważam za trafiony. wink.gif

CODE
A jak jest rocznica wydarzenia, które nie ma jeszcze tematu na forum, to z okazji tej rocznicy można takowy otworzyć pisząc np. "Korzystając z entej rocznicy wybuchu siódmej wojny Titiurlistanu z Blablacją (tutaj link do obchodów) chciałbym otworzyć dyskusję na temat tej najkrwawszej z wojen o sukcesję blablacką. Zapraszam do dyskusji." I szafa gra.


Są nawet takie tematy na forum:
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=176611
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=171885

Ten post był edytowany przez ChochlikTW: 28/12/2018, 14:48
 
User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 28/12/2018, 14:51 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 28/12/2018, 15:39)
QUOTE(force @ 28/12/2018, 14:15)
QUOTE(emigrant @ 28/12/2018, 15:03)
A co poza odnotowaniem rocznicy miałoby być w takim temacie ( przecież tematy o danych wydarzeniach już istnieją, jak choćby przykład w/w Powstania Wielkopolskiego ), żeby uniknąć dublowania?
*


Nie wiem, czy dyskusja była by potrzebna, można by przykładowo podając :
[i]Dzis wypada 100 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego,
przypominamy stare tematy warte ożywienia, i autor postu tez się musi wysilić, nie napisać jedynie "dziś ... rocznica...."
*


No, to ja nie widzę potrzeby zakładania takiego działu, a nawet jestem przeciwny mnożeniu jedno czy dwupostowych tematów. Jak ktoś chce odnotować rocznicę danego wydarzenia, to może w jednym z tematów o nim napisać post informujący o rocznicy, co może odnowić dyskusję, bo wrzuci tym samym dany temat na czoło.
A jak jest rocznica wydarzenia, które nie ma jeszcze tematu na forum, to z okazji tej rocznicy można takowy otworzyć pisząc np. "Korzystając z entej rocznicy wybuchu siódmej wojny Titiurlistanu z Blablacją (tutaj link do obchodów) chciałbym otworzyć dyskusję na temat tej najkrwawszej z wojen o sukcesję blablacką. Zapraszam do dyskusji." I szafa gra.
*


Przykro mi , ze nie widzisz takiej potrzeby. Wczoraj chciałem jakoś zaznaczyć fakt setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Nie chcialem zakładać nowego, wiec informacje o ww rocznicy zamieściłem, w temacie już istniejącym, post został wykasowany.
IMHO jest potrzeba zaistnienia, na Forum kalendarium, to może ożywić dyskusje historyczne, co więcej zakładka kalendarium winna nie być umieszczona w mównicy, i zaliczana jako post(wartościowy), za śledzenie historycznej chronografii, i odsyłanie do właściwych, na Forum tematów.Sorry ale za dużo ty polityki, i odniesień do współczesności.
@Chochlik
QUOTE
Takie rzeczy to bardziej na facebooka, ale pomysł na dział - Klepsydra uważam za trafiony. wink.gif

FB to wynalazek szatana dry.gif , ale dzięki za poparcie klepsydry rolleyes.gif

Ten post był edytowany przez force: 28/12/2018, 14:55
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 28/12/2018, 14:52 Quote Post

QUOTE(ChochlikTW @ 28/12/2018, 14:45)
Takie rzeczy to bardziej na facebooka, ale pomysł na dział - Klepsydra uważam za trafiony.  wink.gif

A tak, "klepsydra" owszem. Z wyjątkiem, gdy temat o gościu, który właśnie opuścił ten padół, istnieje. Tu też nie ma co dublować. Można najwyżej do istniejącego tematu dorzucić w podtytule lata urodzin i śmierci i przenieść do "klepsydry" z tej okazji. Taki potraktowanie miałoby moim zdaniem ręce i nogi.

QUOTE(force @ 28/12/2018, 14:51)
Przykro mi , ze nie widzisz takiej potrzeby. Wczoraj chciałem jakoś zaznaczyć fakt setnej rocznicy wybuch Powstania Wielkopolskiego. Nie chcialem zakładać nowego, wiec informacje o ww rocznicy zamieściłem, w temacie już istniejącym, post został wykasowany.
Coś mi się tu nie widzi... A pytałeś moda dlaczego na PW? Osobiście nie widzę przyczyny, żeby post w temacie o Powstaniu Wielkopolskim typu "Właśnie mija setna rocznica tego wydarzenia. Tu link do obchodów i ocena uroczystości." miałby zostać wykasowany. Podejrzewam dubel.


PS. Przepraszam za piętrusa i proszę o połączenie postów.

Ten post był edytowany przez emigrant: 28/12/2018, 14:59
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 28/12/2018, 15:03 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 28/12/2018, 15:56)
QUOTE(force @ 28/12/2018, 14:51)
Przykro mi , ze nie widzisz takiej potrzeby. Wczoraj chciałem jakoś zaznaczyć fakt setnej rocznicy wybuch Powstania Wielkopolskiego. Nie chcialem zakładać nowego, wiec informacje o ww rocznicy zamieściłem, w temacie już istniejącym, post został wykasowany.
Coś mi się tu nie widzi... A pytałeś moda dlaczego na PW? Osobiście nie widzę przyczyny, żeby post w temacie o Powstaniu Wielkopolskim typu "Właśnie mija setna rocznica tego wydarzenia. Tu link do obchodów i ocena uroczystości." miałby zostać wykasowany. Podejrzewam dubel.


PS. Przepraszam za piętrusa i proszę o połączenie postów.
*


Nie pytałem, bo i ktorego z Szanownych Modów? Nie było żadnego dublowania, sprawdź sobie posty , korzystając, z opcji "dziś".
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 28/12/2018, 15:07 Quote Post

QUOTE(force @ 28/12/2018, 15:03)
QUOTE(emigrant @ 28/12/2018, 15:56)
QUOTE(force @ 28/12/2018, 14:51)
Przykro mi , ze nie widzisz takiej potrzeby. Wczoraj chciałem jakoś zaznaczyć fakt setnej rocznicy wybuch Powstania Wielkopolskiego. Nie chcialem zakładać nowego, wiec informacje o ww rocznicy zamieściłem, w temacie już istniejącym, post został wykasowany.
Coś mi się tu nie widzi... A pytałeś moda dlaczego na PW? Osobiście nie widzę przyczyny, żeby post w temacie o Powstaniu Wielkopolskim typu "Właśnie mija setna rocznica tego wydarzenia. Tu link do obchodów i ocena uroczystości." miałby zostać wykasowany. Podejrzewam dubel.


PS. Przepraszam za piętrusa i proszę o połączenie postów.
*


Nie pytałem, bo i ktorego z Szanownych Modów? Nie było żadnego dublowania, sprawdź sobie posty , korzystając, z opcji "dziś".
*

Wystarczy spytać któregokolwiek moda, to się "wywie". Ale nie mam zamiaru tego ciągnąć; twój post, twoja sprawa. Co do reszty, pozostaję przy swoim zdaniu, "klepsydra" z w/w zastrzeżeniami- "za" , "rocznicowo"- "przeciw".
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 28/12/2018, 15:19 Quote Post

Niedawno odszedł Kazimierz Kutz, wczoraj biskup Pieronek, jak zakładałem forumowy "nekrolog"dla Kuzta długo się głowiłem, gdzie go umieścić?
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 28/12/2018, 15:27 Quote Post

QUOTE(force @ 28/12/2018, 15:19)
Niedawno odszedł Kazimierz Kutz, wczoraj biskup Pieronek, jak zakładałem forumowy "nekrolog"dla Kuzta długo się głowiłem, gdzie go umieścić?
*


Tam gdzie resztę: http://www.historycy.org/index.php?showforum=332 , bo gdzieżby?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 28/12/2018, 15:34 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 28/12/2018, 16:27)
QUOTE(force @ 28/12/2018, 15:19)
Niedawno odszedł Kazimierz Kutz, wczoraj biskup Pieronek, jak zakładałem forumowy "nekrolog"dla Kuzta długo się głowiłem, gdzie go umieścić?
*


Tam gdzie resztę: http://www.historycy.org/index.php?showforum=332 , bo gdzieżby?
*


WoW sporo ich, zasługują na odrębny poddział.
tu umieściłem wypomnienia o Kutzu:
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=182900&hl=
a, Shimon Peres, i Elie Wiesel tu:
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=149554&hl=
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=145851&hl=
warto to uporządkować.


To jest uporzadkowane !
Kutz - w dziale dot. Polski
Peres/Wiesel - w dziale dot. swiata.
Odnosnie kalendarium: juz jest.
Co do nowych poddzialow: serwer i program Forum sa wykorzystane na maxa.
Moderator N_S



Ten post był edytowany przez Net_Skater: 28/12/2018, 18:08
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Wilczyca24823
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 15.071
Nr użytkownika: 98.909

Ewa Mach
Zawód: opiekun
 
 
post 28/12/2018, 19:34 Quote Post

http://www.historycy.org/index.php?showforum=332

Tutaj jest coś w rodzaju proponowanej "Klepsydry".

QUOTE
Przykro mi , ze nie widzisz takiej potrzeby. Wczoraj chciałem jakoś zaznaczyć fakt setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Nie chcialem zakładać nowego, wiec informacje o ww rocznicy zamieściłem, w temacie już istniejącym, post został wykasowany.


Równiez nie widze potrzeby zakłądania nowego działu do odnotowania kolejnych rocznic. Czemu ma to służyć? I nie dziwię się wykasowaniu posta, który nie wnosił nic do dyskusji o Powstaniu Wielkopolskim. Fakt, że minęla kolejna rocznica jego wybuchu, nie odsłania żadnych nowych faktów z tym powstaniem związanych. Jeśli ktoś jest zainteresowany, będzie zaglądał do tematów o Powstaniu Wielkopolskim nie tylko z okazji kolejnej rocznicy jego wybuchu. Co roku będziesz odświeżał liczbę tematów z nim związanych, nawet jeśli ich nie przybędzie?

 
User is offline  PMMini Profile Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej