Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
8 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Oba referenda są nonsensem, Odrzućmy propagandę
 
Wybierz po chłodnej analizie
Referenda nie wzbudzają moich specjalnych zastrzeżeń [ 25 ]  [28.41%]
Zostanie po nich pewien niesmak, ale podobnie jest z wieloma innymi tematami politycznymi [ 18 ]  [20.45%]
Oczywiście nie będę uczestniczył w tych dwóch referendach [ 21 ]  [23.86%]
Gdyby ode mnie zależało to podjął(jęła)bym akcję głośnego bojkotu lub głosiłbym kompletny nonsens całej sprawy [ 24 ]  [27.27%]
Suma głosów: 88
Goście nie mogą głosować 
     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 26/08/2015, 12:48 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 26/08/2015, 12:40)
Nie straszne - kretyńskie.
Jakoś gdzie indziej dzieci chodzą wcześniej do szkoły i żyją... Nie w tym rzecz. Jak najbardziej popieram pójście 6-latka do szkoły, ale jedyne "ale" jakie widzę to to, że szkoły nie są przygotowane.
A ja jestem przeciwny, ale faktycznie- nie w tym rzecz. A skoro są nieprzygotowane, to trzeba zacząć je przygotowywać ku temu. Nikt nie powiedział, że nazajutrz po referendum to się musi stać.
Co się zaś tyczy argumentu w dyskusji, że "...i żyją" to jest dopiero kuriozum. W Zimbabwe też ludzie "...i żyją"...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Marthinus
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.019
Nr użytkownika: 38.063

Marcin
Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Nauczyciel/Archeolog
 
 
post 26/08/2015, 12:49 Quote Post

QUOTE
Abstrahując już or tego, czy JOWy są dobrym rozwiązaniem - pierwsze referendum nie wzbudza moich wątpliwości. Pytania dotyczą tego, w jaki sposób suweren, czyli naród, wybiera swoich przedstawicieli zajmujących się sprawowaniem władzy.


Wszystkie te pytania są kuriozalne i pozbawione sensu. Czy jesteś za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych? - Jakich? JOW w wersji brytyjskiej, alternatywny głos, STV? To kolosalna różnica, która powoduje, że w zależności od wariantu mogę zagłosować na tak albo na nie. Ale oczywiście takimi detalami nikt się nie przejmuje.
Czy jestem za utrzymaniem dotychczasowego systemu finansowania partii? - Nie, ale broń Boże nie jestem także za tym, aby finansowania nie było to prowadzi do republika bananowej. Jak więc mam zagłosować? Jak zagłosuję na nie to dam oręż zwolennikom całkowitego zniesienia finansowania jak na tak to stwierdzę, że wszystko mi się podoba.
O trzecim pytaniu się nie wypowiadam, bo to już taki absurd, że mózg się lasuje.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
arturus.miłośnik historii
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.372
Nr użytkownika: 93.614

Artur G
Stopień akademicki: inzynier
Zawód: ostatni rzymianin
 
 
post 26/08/2015, 12:54 Quote Post

Po pierwsze,bardzo dobrze że na tym forum,jest kolejny temat dotyczący referendów.Powinno się to ,,wałkować''gdyż jako obywatele ,,wolnego'',albo ,,niby wolnego''kraju (w zależności z jaką opcją parlamentarną sympatyzujemy)mamy prawo i głos zabrać w tej sprawie.
Oba referenda nie są całkowicie bezsensowne,tylko zaproponowany czas ich przeprowadzenia.Wiadomo że oba odbędą się w okresie w przypadku pierwszego na ponad miesiąc przed wyborami,co do drugiego ma się odbyć w dniu wyborów do parlamentu.
Wiadomo także że temat referendów to kolejne starcie w sporach i kłótniach między PO a PiS,które że obydwa są ,,śmiertelne skłócone'',to jeszcze bardziej skłócają z powodzeniem Polaka z Polakiem.
Mimo że kiedyś byłem wyborcą i sympatykiem jednej z nich (wyborcą to i tak będę,bo akurat kandydat na którego zagłosuję na razie ,,odpukać''przyzwoicie wypełnia obowiązki posła i w żadnej aferze nie uczestniczył),jestem za tym żeby te obie partie zdelegalizować i w końcu zabronić im szkodliwej działalności na rzecz obywateli i państwa.
Co do uczestnictwa w referendum na pewno,będę uczestniczył w pierwszym ,gdyż szczególnie interesuje mnie pytanie dotyczące finansowania partii politycznych z budżetu państwa (czyli naszych pieniędzy).Oczywiście jestem za tym aby nie dostały złamanego grosza.
Co do drugiego jeśli się odbędzie to też wezmę w nim udział ,skoro będę brał udział w wyborach (o ile nie zejdę przedwcześnie z tego świata),to też się w nim wypowiem z godnie z moim sumieniem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Dawid_G
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 545
Nr użytkownika: 52.534

 
 
post 26/08/2015, 13:11 Quote Post

QUOTE(arturus.miłośnik historii @ 26/08/2015, 10:54)
Co do uczestnictwa w referendum na pewno,będę uczestniczył w pierwszym ,gdyż szczególnie interesuje mnie pytanie dotyczące finansowania partii politycznych z budżetu państwa (czyli naszych pieniędzy).Oczywiście jestem za tym aby nie dostały złamanego grosza.



Czyli jesteś za modelem oligarchicznym, tak jak na Ukrainie? Gdzie polityków korumpują "biznesmeni" z podejrzaną przeszłością a ustawy są po to żeby tylko im napchać portfele?


QUOTE(Marthinus @ 26/08/2015, 10:49)
O trzecim pytaniu się nie wypowiadam, bo to już taki absurd, że mózg się lasuje.
*



Niedawno zrobiono jakiś sondaż i okazało się, że tylko 90% odpowiedziało na to pytanie twierdząco.


-----------

Sondaż o referendach

Ten post był edytowany przez dawid2009: 26/08/2015, 13:12
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.322
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 26/08/2015, 13:18 Quote Post

QUOTE(dawid2009 @ 26/08/2015, 13:11)
Niedawno zrobiono jakiś sondaż i okazało się, że tylko 90% odpowiedziało na to pytanie twierdząco.
*


Bo to pytanie obrażą inteligencję ludzi. Pójdę i zagłosuję na NIE.
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
arturus.miłośnik historii
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.372
Nr użytkownika: 93.614

Artur G
Stopień akademicki: inzynier
Zawód: ostatni rzymianin
 
 
post 26/08/2015, 13:31 Quote Post

A teraz ,,bizmesmeni'',nie wspierają ugrupowań politycznych confused1.gif .Nie stosują mobbingu ,aby przeszły przyjazne ich portfelom ustawy?.Po za tym partie to nie biedni i potrzebujący,tylko cwane manipularze ,byle tylko mieć ,,jak najwięcej tortu''.
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Szklarz
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 482
Nr użytkownika: 92.874

Zawód: student
 
 
post 26/08/2015, 13:39 Quote Post

QUOTE
Nie stosują mobbingu,aby przeszły przyjazne ich portfelom ustawy?

Mobbingu raczej nie. tongue.gif
A ja na referendum się nie wybieram, gdybym chciał uczestniczyć w cyrku, wolałbym zostać treserem tygrysów niż marnować publiczne pieniądze.
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
kmat
 

Podkarpacki Rabator
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 10.117
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 26/08/2015, 13:59 Quote Post

Nie idę i olewam żółtą strugą.
Referendum namber łan: czy jesteś nie wiadomo za czym (a jak wiesz chodziło tylko o nieudaną akcję przechwycenia wyborców Kukiza)?
Referendum namber tu: czy jesteś za drugą Grecją/Argentyną?
Liczę też, że oba nie osiągną progu frekwencji, przez co PBK i PAD wyjdą na siebie wartych debili.
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
arturus.miłośnik historii
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.372
Nr użytkownika: 93.614

Artur G
Stopień akademicki: inzynier
Zawód: ostatni rzymianin
 
 
post 26/08/2015, 14:22 Quote Post

Obaj kandydaci na prezydenta ,wtedy włazili wyborcom Kukiza ,gdzieś gdzie jest ciemno i bez użycia wazeliny smile.gif .Tylko że zwycięzca może być tylko jeden.Do do nie pójścia,czy pójścia i tak te pieniądze pójdą w błoto,więc czy się pójdzie czy nie nie ma znaczenia.Politycy i politolodzy,plus komentatorzy polityczni zawsze ,,wytłumaczą''na swój sposób klęskę frekwencji.
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
stomatologus
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 53
Nr użytkownika: 93.904

Zawód: lek. dent.
 
 
post 26/08/2015, 14:42 Quote Post

QUOTE(Marthinus @ 26/08/2015, 13:49)
QUOTE
Abstrahując już or tego, czy JOWy są dobrym rozwiązaniem - pierwsze referendum nie wzbudza moich wątpliwości. Pytania dotyczą tego, w jaki sposób suweren, czyli naród, wybiera swoich przedstawicieli zajmujących się sprawowaniem władzy.


Wszystkie te pytania są kuriozalne i pozbawione sensu. Czy jesteś za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych? - Jakich? JOW w wersji brytyjskiej, alternatywny głos, STV? To kolosalna różnica, która powoduje, że w zależności od wariantu mogę zagłosować na tak albo na nie. Ale oczywiście takimi detalami nikt się nie przejmuje.
Czy jestem za utrzymaniem dotychczasowego systemu finansowania partii? - Nie, ale broń Boże nie jestem także za tym, aby finansowania nie było to prowadzi do republika bananowej. Jak więc mam zagłosować? Jak zagłosuję na nie to dam oręż zwolennikom całkowitego zniesienia finansowania jak na tak to stwierdzę, że wszystko mi się podoba.
O trzecim pytaniu się nie wypowiadam, bo to już taki absurd, że mózg się lasuje.
*


Ogólnie zgadzam się z Twoimi zastrzeżeniami, pytania są nieprecyzyjne. W takim razie będzie zależeć od naszych przedstawicieli jak sprecyzowane zostaną rozwiązania. Może to i lepiej.
Co do JOW-ów - uważam, że to ogólnie słuszny kierunek choć ja bym wolał jakąś mieszaną formę ordynacji (część posłów z wyborów proporcjonalnych, część z JOW-ów). Myślę, że takie rozwiązanie dałoby najbardziej stabilną sytuację polityczną.

Jeśli chodzi o drugie pytanie - jestem przeciwny zmianie systemu finansowania partii. Nie jest on idealny, ale wolę to niż polskie partie finansowane z Kremla lub Berlina.
Co do trzeciego pytania uważam, że w każdym cywilizowanym systemie prawnym wątpliwości powinny być rozstrzygane na korzyść "oskarżonego". Mimo to pytanie takie nie powinno się znaleźć w referendum.
Dwa poprzednie jednak są pytaniami o ustrój polityczny państwa i jako takie powinny być zadane narodowi. Choć w pełni zgadzam się, że powinny zostać lepiej sformułowane.

Natomiast referendum postulowane przez Andrzeja Dudę to czysty absurd. Proponuje dopisać tam pytania:
1. Czy jesteś za zniesieniem podatków?
2. Czy chcesz dostać sto miliardów złotych z budżetu państwa?
3. Czy raka trzustki należy leczyć radioterapią?
4. Czy chcesz, żeby w zimie śnieg nie padał na drogi?
5. Czy Mieszko I był Słowianinem? smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
Arheim
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.987
Nr użytkownika: 70.627

Stopień akademicki: MS
 
 
post 26/08/2015, 15:54 Quote Post



Kamaz73
Czytam

http://niezalezna.pl/63341-komorowski-z-tu...pesze-wikileaks




















 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
misza88
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.035
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.
 
 
post 26/08/2015, 16:55 Quote Post

Pytania dotyczące sześciolatków oraz wieku emerytalnego są jak wiadomo z sobą powiązane. Wprowadzono mniejszy wiek rozpoczęcia edukacji, aby ludzie wcześniej zaczęli pracować na poczet przyszłych emerytur. Tego typu praktyki instrumentalnego traktowania człowieka przez państwo budzą mój kategoryczny sprzeciw. Państwo próbuje w fatalny sposób walczyć z problemami które samo stworzyło (niski średni wiek emerytalny, wysoka średnia emerytura).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.322
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 26/08/2015, 17:13 Quote Post

Uwielbiam WikiLeaks. Bardzo fajne źródło tylko tyle już podstawiano fałszywek, że już nie wiadomo co jest prawdą, a co zmyślaniem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
czwartek12ego
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 329
Nr użytkownika: 61.377

 
 
post 26/08/2015, 18:31 Quote Post

A jak rząd PiSu wyobraża sobie cofnięcie reformy szkolnictwa i powrót do obowiązku pójścia do szkoły w wieku 7 lat? Za rok nie wystartują pierwsze klasy? Wystartują tylko te gdzie uzbiera się odpowiednia ilość uczniów? Rodzice których dzieci już we wrześniu pójdą do pierwszej klasy będą je mogli zabrać ze szkoły? Nie widzę tego zupełnie. Może to doprowadzić do zwolnień w szkołach, nawet swego rodzaju zapaści niektórych placówek, lub wręcz likwidacji, gdy zabraknie jednego rocznika. Co w takim wypadku z uczniami, którzy będą "kiblować"?

W mojej opinii oba referenda nie służą niczemu innemu jak walce politycznej. W porównaniu z poprzednimi ogólnokrajowymi referendami, pytania są błahe. Może gdyby faktycznie była wola polityczna i gotowa ustawa pytanie o JOW miało by sens ale.. ciekawe dlaczego kiedy PO taką ordynacje wprowadziła podczas głosowania do senatu woli ludu słuchać już nie chciała?

Ciekawe jak PiS podejdzie do tego typu rozwiązywania spraw gdy np lewica zbierze odpowiednią ilość głosów w sprawie wyprowadzenia religii ze szkół, czy nakaz ściągnięcia krzyży we wszystkich budynkach państwowych (poza np kaplicami)?

Obie partie wykazały się brakiem dojrzałości i wyobraźni, choć PiS i Duda zrobili to sprytniej, bo zaszachowali Senat, nie ważne jak zagłosują politycy PO i tak platforma przegra. Lud będzie uważał, że władza nie chce dać mu dojść do głosu, bo niestety ale lud nie rozumie naszej demokracji, która jest pośrednia.
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
Krodinor
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 275
Nr użytkownika: 96.277

 
 
post 26/08/2015, 18:55 Quote Post

QUOTE(czwartek12ego @ 26/08/2015, 18:31)
A jak rząd PiSu wyobraża sobie cofnięcie reformy szkolnictwa i powrót do obowiązku pójścia do szkoły w wieku 7 lat? Za rok nie wystartują pierwsze klasy? Wystartują tylko te gdzie uzbiera się odpowiednia ilość uczniów? Rodzice których dzieci już we wrześniu pójdą do pierwszej klasy będą je mogli zabrać ze szkoły? Nie widzę tego zupełnie. Może to doprowadzić do zwolnień w szkołach, nawet swego rodzaju zapaści niektórych placówek, lub wręcz likwidacji, gdy zabraknie jednego rocznika. Co w takim wypadku z uczniami, którzy będą "kiblować"?

*


Dałoby się to na pewno jakoś racjonalnie wykonać, nawet ponosząc dodatkowe straty.
Weźmy też pod uwagę, że w dwóch ostatnich rocznikach, które poszły do podstawówki jest o 50% więcej dzieci. Reformy edukacji dokonywane przez PO to głupota w najczystszej postaci, wystarczy spojrzeć chociażby na reformę, która objęła ludzi, którzy zdawali w tym roku mature.

Ten post był edytowany przez Krodinor: 26/08/2015, 19:02
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

8 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej