Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> FED - bank wszystkich banków
     
pankracy7
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 97.005

Jan Kowalski
 
 
post 25/04/2015, 0:01 Quote Post

Poruszony tym, że poprzednio na tym forum został poruszony temat historii pieniądza jako długu, rezerwy federalnej itp
Tyle co jest mowy w różnych filmach dokumentalnych i tyle ile można się naczytać to jasno sugeruje, że coś jest nie tak.
Oczywiście też łatwo wpaść na materiały przesadne mówiące o tym, że za wszystkie zdarzenia są odpowiedzialni Ci sami ludzie, może to prawda a może nie.
Najśmieszniejsze, że tyle zawsze ludzie mają swoich teorii ale nikt z nich nie był świadkiem najważniejszych wydarzeń.
Przecież to co zawsze było najważniejsze, to było sprytnie ukrywane.
A to co ludzie mieli myśleć było wytwarzane.
Dlatego znamy tylko część historii i jest więcej tego czego nie wiemy niż tego co wiemy.
To oczywiste, że się ludziom podaje inne wytłumaczenie a wszystko może sprytnie działać zawsze do momentu gdy zbyt dużo ludzi wie i rozumie i nastroje społeczne są zbyt napięte i wtedy jest ryzyko pewnej rewolucji.
Tematy tutaj poruszone powinny dawać do myślenia na jakim teraz jesteśmy etapie historii i kiedy dojdzie do kolejnej przemiany.
Nie tłumaczy się tego ludziom i nie zdają sobie z tego sprawy jaką rolę odgrywa i odgrywał FED i ogólna finansjera w historii świata.
A przecież to ogromna rola, historia FED to historia wielkich kryzysów gospodarczych, którym jak kto woli "nie zapobiegli" czy kto inny "wywołali"
Historia FED to historia dominacji USA nad światem i takich zależności, że wszystko jest globalnie powiązane z Wall Street.
Skoro pieniądz rządzi światem, to jak dokładnie?
Możecie się nie kłócić i podawać takie informacje, które są najbardziej pewne i odróżniać teorie spiskowe od prawdy lub bycia bliskim prawdy?
Wydarzenia i ludzie o których tak dużo się nie mówi, mimo że to tak ważne.
Właśnie gdy jest coś takiego dziwnego, że nie mówi się o najważniejszym to rodzą się teorie spiskowe, bo wiadomo, że coś za tym stoi, więc jest to spisek smile.gif
Tylko, że nikt nie wie dokładnie jaki.
Kolejne dobre filmy dotyczące świata, tego czemu taki jest, ile nam brakuje do upadku dolara jako dominującej światowej waluty, czemu zadłużenie zawsze rośnie.
Czemu historia świata potoczyła się jak się potoczyła.
Historia Rezerwy Federalnej
i to też jest dobre, nawet bardzo obiektywne i powstrzymuje się od przesadnej krytyki aby móc obejść krytykę. Najważniejsze nie jest powiedziane a daje widzowi do myślenia:
Bank Wszystkich Banków
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Rothar
 

Primus Lictor
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.682
Nr użytkownika: 176

Krzysztof Bylinowski
Stopień akademicki: mgr nauk ekonom.
 
 
post 26/04/2015, 21:27 Quote Post

QUOTE(pankracy7 @ 25/04/2015, 1:01)
Tyle co jest mowy w różnych filmach dokumentalnych i tyle ile można się naczytać to jasno sugeruje, że coś jest nie tak.
Oczywiście też łatwo wpaść na materiały przesadne mówiące o tym, że za wszystkie zdarzenia są odpowiedzialni Ci sami ludzie, może to prawda a może nie.
Najśmieszniejsze, że tyle zawsze ludzie mają swoich teorii ale nikt z nich nie był świadkiem najważniejszych wydarzeń.
*



Proszę napisz co było ukrywane i co jest nie tak.

Teorii spiskowych na różne tematy są tysiące. Finansjera nie jest wyjątkiem. O czym chcesz dokładnie, żebyśmy dyskutowali w tym wątku?
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
pankracy7
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 97.005

Jan Kowalski
 
 
post 29/04/2015, 23:43 Quote Post

O zagadnieniach poruszanych np w tych filmach, które podałem, które teraz są głośniejsze w dobie internetu i trudności z cenzurą, bardzo łatwym dostępem do różnych informacji.
To co w czasach sprzed internetu nie było znane 99% Polaków, nawet nie wiedzieli o czymś takim jak FED i wpływie na świat/ekonomię/gospodarkę choć należą do czołówki najważniejszych decydentów tego co i jak się dzieje na ziemi.
Dalej dla większości ludzi, jeśli chodzi o Amerykę teraz, ich historię itp to dla większości skojarzy się, że jest Obama, wcześniej był Bush, był Wietnam i indianie.
Mało kto pod tym innym ważnym kątem bierze to pod uwagę, że jak się rozwijały instytucje finansowe, jacy ludzie pakowali pieniądze w jakie inwestycje, to powodowało jaka była Ameryka, to jaka była Ameryka to spowodowało jaki jest świat.
Bez teorii spiskowych w sensie, bez jakiś dziwnych interpretacji.
Z takimi teoriami to jest tak, że dużo jest prawdy ale czyjaś interpretacja i jeszcze dopowiedziane wydarzenia i powiązane, ludzka wyobraźnia - na tej samej zasadzie jak religie powstawały... Ale coś tam było prawdy.
W teoriach spiskowych dotyczących historii jest znacznie więcej prawdy.
Łatwo można zrobić rozprawkę nad tym, kto należy do najważniejszych osób na świecie pociągających za sznurki, choć dla zwolenników teorii spiskowych lepsza jest wersja, że to Ci sami Illuminaci co zawsze i żydzi też za pewne wink.gif
To możemy zacząć tego jak się zmieniała Ameryka i świat od XX wieku. Od pierwszej wielkiej paniki w USA, przez powstanie FED w 1913 roku, pierwszą wojnę, wielka hossa lat XX i wielki kryzys 1929 - dla jednych to FED go wywołał, dla innych FED-owi się nie udało zapobiec.
Instytucja, która powstała po to by zapobiegać takim rzeczom. To miało wpływ na to jaki był świat w latach 30tych.
Druga wojna - koniec kryzysu w USA, bo gospodarka zasuwa jak nigdy. Od tej pory Amerykanie prowadzą politykę niezwykle korzystną dla siebie.
Ciągle uczestniczą w jakiś wojnach, nigdy nie na swoim terytorium.
Każda wojna to drukowanie wielkich ilości pieniędzy i wzrost inflacji. Kto najbardziej zawsze zarabiał na tych wojnach?
I czemu potrafią się pojawić nagle takie kwoty, że głowa nie może ich ogarnąć na wojnę.
Nie da się wykombinować nawet 2% z takiej kwoty na rozwiązywanie poważnych problemów.
I to można rozwijać, no ale chyba dużo osób już coś słyszało, czytało, sprawdzało co jest głupimi historiami, w których FED to potomkowie Templariuszy a co jest historią normalną.
Wiadomo, kto był kim, czym zarządzał, co posiadał, wiadomo dużo...
A już głupie jest kierowanie się informacjami typu: co on myślał, co chciał, z kim się potajemnie spotkał i o czym mówił - to już może tylko robić ludzka wyobraźnia.
Tu już na forum częściowo było ale wyszła jakaś kłótnia fanatyków, z których każdy wie lepiej co się wydarzyło wtedy gdy nikt tego nie widział.
Lubię właśnie dokumenty nastawione na taką metodę naukową rozprawiania, bez fanatyzmu. W filmach jest powiedziane na czym się opierają informacje i każdy może wyszukiwać samemu, zamiast mówić: to nie prawda.
Unikam takich filmów po których ewidentnie widać, że nie mają charakteru naukowego a sensacyjny i dobrze się sprzedający...
Dla tych co się interesują jednocześnie ekonomią w skali makro, inwestowanie pieniędzy, jak zależy to co się dzieje w świecie, co powoduje co, jak wpływa na kursy, kto na tym zarabia i kto traci - wtedy jak się ktoś tym interesuje, to rozumie, że wpływ FED na świat był i jest ogromny.
Znalazłem też coś takiego, można się pośmiać:
Jak działa Rezerwa Federalna
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
WunderWaffel
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 557
Nr użytkownika: 66.118

Stopień akademicki: licencjat
Zawód: BANITA
 
 
post 3/05/2015, 13:54 Quote Post

@pankracy7
FED nie pożycza pieniędzy rządowi. 97% wygenerowanych zysków oddaje budżetowi USA. Szef FED jest wybierany przez prezydenta, a nie w jakich bliżej nieokreślonych konszachtach rodem z filmów o "żółtych napisach".

Proponowałbym ci może najpierw poczytać książkę byłego szefa FED, p. Greenspana pt. "Wiek zawirowań". Dopiero później może zajmuj się bankami centralnymi.

 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
pankracy7
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 97.005

Jan Kowalski
 
 
post 3/05/2015, 18:06 Quote Post

Fed pożycza Rządowi pieniądze, ma wręcz obowiązek w trudnej sytuacji pożyczać pieniądze. Robi to bezpośrednio lub czasami poprzez program luzowania ilościowego, teraz zostało zakończone, dlatego dolar się bardzo umocnił.
Luzowanie polegało na stworzeniu nowych pieniędzy, po 80 mld na miesiąc za co były kupowane obligacje skarbowe.
Obligacje to forma długu. Papierki lub zapisy elektroniczne jako potwierdzenie, że pożyczyło się pieniądze i trzeba je oddać.
Rząd dostaje pieniądze ale za to daje obligacje.
Obligacje się rozchodzą po rynku. Jak sobie kupisz obligacje by zarobić na nich, tzn że oczekujesz, że Skarb państwa odda Ci te pieniądze, gdy Ty oddasz obligacje i jeszcze odda Ci więcej niż Ty pożyczyłeś..?
Greenspan to też bardzo ważna postać, jego działania bardzo odbiły się na gospodarce światowej. Stał się wielki i bardzo znany przez to, że udało mu się zapanować nad wielką inflacją - ale to osobny rozdział.
Prezes Rady Gubernatorów zatwierdzany przez kongres i prezydenta - to też wiedziałem, więc i nie pisałem, że jest inaczej, więc nie rozumiem czego tyczy się to zaprzeczenie wink.gif
W każdym bądź razie zanim zostanie zatwierdzony to jest najpierw kandydat proponowany przez kogoś. Zwykle ten kandydat co kandyduje zostaje Prezesem...
Co do koloru napisów pod filmami, to też nie zrozumiałem. Zdrowy rozsądek mówi mi by kierować się treścią a nie kolorem napisów, następnie zbierane informacje sprawdzać, czy są normalnymi informacjami czy bajkami. Im więcej źródeł tym lepiej, im więcej informacji tym lepiej. Dzięki temu można sobie grzebać w tym do którego momentu jest prawda a od którego to już tylko ludzkie opinie.
Ale w tych filmach to czemu można by było zaprzeczyć?
Było oglądane i znalazło się tam coś sprzecznego z rzeczywistością i da się to wykazać?
I chodziło Ci o "Era Zawirowań. Krok w nowy Wiek"? bo nie było chyba książki jego "wiek zawirowań" więc nie czytałem, choć chciałem, ale zawsze więcej chcę niż jestem w stanie pomysłów udźwignąć.
Jednak wiem, że warto takie coś z punktu widzenia jego samego jako mastera światowej ekonomii. Warto, bo interesująca jest właśnie historia USA i jej wpływ na globalną gospodarkę.
Ale czemu uważasz, że najpierw książka a później banki centralne?
To co ja mam teraz zrobić jak o bankach, w tym bankowości centralnej, makroekonomii itp interesuję się od lat a jeszcze tej książki nie czytałem..? To jak to teraz będzie? I nie zadawaj pytań, bo ja się już napisałem, to chodziło o pobudzenie forumowiczów, którzy znają się na temacie aby rzucili trochę swoich punktów widzenia, dodali ciekawostek itp smile.gif
Polecam jeszcze to oglądnąć, choć jest jedna część, bo drugą usuwają z youtube bo jest cenzura. Film bardzo krytyczny o finansach XX wieku
Ciemna Strona Finansów

Ten post był edytowany przez pankracy7: 3/05/2015, 18:09
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
WunderWaffel
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 557
Nr użytkownika: 66.118

Stopień akademicki: licencjat
Zawód: BANITA
 
 
post 3/05/2015, 19:20 Quote Post

Luzowanie ilościowe nie polega na pożyczce pieniędzy rządowi... dalsza dyskusja nie ma sensu.

QUOTE
Luzowanie polegało na stworzeniu nowych pieniędzy, po 80 mld na miesiąc za co były kupowane obligacje skarbowe.


A to zdanie to kwintesencja twojej niewiedzy...

A to zdanie to kwintesencja twojej niewiedzy...
A to zdanie to kwintesencja twojej arogancji.
Lubisz kolekcjonowac ostrzezenia ?

Moderator N_S


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 10/05/2015, 14:34
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
pankracy7
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 97.005

Jan Kowalski
 
 
post 10/05/2015, 13:43 Quote Post

To wytłumacz na czym polega..? a w moim temacie było znacznie więcej wątków. Uważam, że temat wielowątkowy i finanse USA i ich wpływ na politykę w świecie w XX i XXI wieku to temat bardzo godny uwagi.
Jaka jest rola automatycznych zaprzeczaczy na forach? Czuć się lepszym i mądrzejszym.
Na czym polega wg Ciebie program QE, skoro ja się interesuję ekonomią światową od lat i nigdy nie słyszałem ani nie wyczytałem innej wersji.
Program QE polegał na dodrukowywaniu pieniędzy. Za dodrukowane pieniądze kupowano obligacje rządowe. Czyli rząd dostaje pieniądze. Fed dostaje obligacje. Zatem rząd jest zobowiązany do oddania później pieniędzy z procentem. Ale za to w trakcie QE rośnie ilość pieniędzy na rynku i pobudza gospodarkę.
Zresztą jak twierdzisz, że USA nie pożycza pieniędzy na procent. To wytłumacz rosnące zadłużenie USA i innych krajów w świecie, w którym wszystko polega na długu.
Nie ma już parytetu w złocie, jest pieniądz wymienialny na dług.
Czemu prawdę nazywasz fałszem a piszesz rzeczy bzdurne. Chcesz pokazać, że się znasz: dawaj konkretne materiały i odniesienia pokazujące, że ja nie mam racji smile.gif
Ja Ci mogę dać linki do tego problemu co już wielokrotnie był poruszany na innych forach.
Ja też tak mogę patrzeć gdzie Ty piszesz na forum i wszędzie zaprzeczać: nie było Ameryki, nie było Kolumba i nie było Wałęsy - ale nie jestem taki głupi i zakompleksiony by sobie robić dobrze poprzez zaprzeczanie.
Wikipedia: program QE: http://pl.wikipedia.org
/wiki/Poluzowanie_polityki_pieni%C4%99%C5%BCnej
Indywidualny temat dla kolegi: http://natemat.pl/70503,czego-nie-rozumies...my-nawet-faktom
Może użyłem złego określenia z tym "drukowaniem" bo to jest takie powszechne określenie ekonomiczne nawet wtedy gdy się nie drukuje.
Wprowadznie 85 mld nowych dolarów do obiegu miesięcznie - to lepsze sformułowanie.
Czy zaprzeczysz temu, że powstawało 85 mld miesięcznie? i że to nie były pieniądze za friko tylko za obligacje czyli papiery dłużne obligujące do oddania tego co się pożyczyło?
P.S dlaczego ten temat tak Cię bulwersuje i masz technikę zaprzeczania i chciałbyś go tak bardzo zamknąć?
Wiem,że są programy partnerskie z propagandy, gdzie płacą po złotówce za zaprzeczenie. Ale gdzie się do nich zapisać..?

Post # 2 czeka na odpowiedz.
Moderator N_S


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 10/05/2015, 14:40
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej